Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko ēst brokastīs?

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Saprotu, ka izklausās stulbi jautājums virsrakstā - ko ēst?, jo katram dažādas ēdienu gaumes, bet tomēr tā kā man nav ideju, varbūt varat padalīties ko jūs ēdat? Varbūt ir kāda receptīte?
Cenšos ēst veselīgāk un samazināt cukura patēriņu, bet brokastīm vispār nav ideju. Omlete man tā īsti negaršo, taisu varbūt, ja reizi gadā. Putras arī ne pāŗāk, ļoti reti auzu pārslu izvāru. Avakado nepatīk. Jogurti arī nu tā variants, vispār neesmu piena produktu mīle.
Pašlaik biežāk es izlaižu brokastis un dzeru tikai kafiju, bet tad nevaru izturēt līdz pusdienām, vēders kunkst un līdz pusdienām vēl jāiēd proteīna batoniņs vai kāds auglis, lai var sagaidīt. Reizēm brokastīs izcepju bekonu, bet tas ir taukains ēdiens, tāpēc pārāk bieži netaisu, jo reizēm jau šķērmi metas.
27.07.2021 17:36 |
 
Reitings 29
Reģ: 25.05.2020
Netaisi omleti, taisi salātus ,cep pankūkas, cep olas, lavašs maizītes, ātrie vrapi ar to kas tev garšo,grieķu jogurts ar kādu augli un granolu,veselīgi un neveselīgie smūtiji.
11.10.2021 17:04 |
 
Reitings 750
Reģ: 14.05.2019
vēl bija brīdis, kad karojās kelogs ar pienu :)
brīvdienām jau ir dažādas variācijas - biezpiens, ola, omlete, maizīte ar sieru un proscutto, tomāti utt
11.10.2021 15:48 |
 
Reitings 750
Reģ: 14.05.2019
Man iepriekš ilgu laiku topā bija auzu pārslu putra ar banānu, sēklām,kādu žāveti augli vai ogām.
Tagad putru ir nomainījusi izep pats ciabatas ēra ar pesto un sieru. :D
11.10.2021 15:47 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
.Putns. @ 28.07.2021 18:14

Man izskatās, ka Tev ir kautkāds bias attiecībā uz fastingu.
Internets pilns ar dažādām publikācijām un apkopojumiem, bet Tu vēlies izrakt to, kur pētījums neapstiprina.
https://siimland.com/does-fasting-make-you-live-longer/
Es no savas pieredzes varu pateikt, ka fastings mani ir paglābis no veselas kaudzes medikamentu un tādēļ paildzinājis mūžu.
Fastings mani izglāba no autoimūnās lēkmes, kas radās pēc baltmaizes ēšanas. Es nevarēju paelpot. Bet redzi pāris dienas bez ēdiena un viss bumbās. Nekādu medikamentu.
Fastings mani glāba no kuņģa dedzināšanas. Ja es turpinātu visu laiku ēst, tad tā arī nevarētu ilgi no tā atbrīvoties un būtu jādzer zāles.

Ja tev ir sadirsta veseliiba, tad piekop savas diivainaas metodes, bet nepasniedz to kaa normu. Iedomaajies, ir ari cilveeki, kuri eed tik cik veelas un kad veelas, tajaa pashaa laikaa nav ne aptaukojushies, ne shiem aarstu vajag.
Autoimuuna leekme peec baltmaizes? Tagad skaidrs, kaapeec tie visi feikie murgi par vakciinaam utt. Tagad murgi par eeshanu, 16 stundas needot? Fastings? Galvu paarstee. Taadi murgi vaadziigi defektiiviem indiviidiem ar 100 un vienu kaiti, nevis veseliigiem jauniem cilveekiem.
Lasot shii indiviida murgus, juus tikai sabeigsiet kunjgji. Toch sekta jadibina shim trakajam.
11.10.2021 15:06 |
 
Reitings 1
Reģ: 11.10.2021
Sveicieni!
Foto no tevis, ziedojums no "Herkuless"!
Atsūti "Herkuless" lapai "Facebook Messenger" savas mīļākās, pašgatavotās putras foto un īsu aprakstu - "Herkuless" ziedos 1 kilogramu produkcijas Paēdušai Latvijai! 🙂
Noslēguma uzzināsim fotokonkursa uzvarētāju, kas saņems "Herkuless" gardumu grozu un 100 EUR dāvanu karti no veikala "top!"! 🙂
Vairāk informācijas pasākuma lapā - pieseko https://fb.me/e/1cb6hL76E!
11.10.2021 14:01 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Vislabāk būtu kāda AXA ātri pagatavojamā putra ar kafiju, vai arī kaut kas izsmalcinātāks. Bet var arī tostermaizes un kakao.:D
19.09.2021 23:26 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
putns @ 28.07.2021 22:21
Come on... Tur vienkārši random čalis uzskaita dažādus pētījumus. Tā nav ne meta, ne kāda cita analīze. Jau arī redzēju, ka ir minēta virkne pētījumu, kas ir minēti arī analīzē - ka tajos normāli dzīvnieki tika salīdzināti ar kontrolgrupu, kas bija aptaukojušies dzīvnieki. Jā, aptaukošanās ved pie daudz īsāka mūža nekā sugai ir normāls.
strīdēties mēs varam ilgi un dikti, bet tiešu pētījumu par cilvēka dzīves ilgumu nebūs, jo cilvēki dzīvo ļoti ilgi!
Kas attiecas uz to vai fastings ir veselīgs vai nē - to parāda, ka tas tiek izmantots parastās slimnīcās pie ārstēšanas un ir šie te vesela kaudze veselības centru Krievijā, Vācijā, Spānijā, ASV uc.
Fastingam ir arī daudzi pretinieki - farmācija, pārtikas ražotāji, valdības, ārsti.
Kopš sāku fastingu pie ārstiem neesmu bijis!
28.07.2021 22:44 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Come on... Tur vienkārši random čalis uzskaita dažādus pētījumus. Tā nav ne meta, ne kāda cita analīze. Jau arī redzēju, ka ir minēta virkne pētījumu, kas ir minēti arī analīzē - ka tajos normāli dzīvnieki tika salīdzināti ar kontrolgrupu, kas bija aptaukojušies dzīvnieki. Jā, aptaukošanās ved pie daudz īsāka mūža nekā sugai ir normāls.
28.07.2021 22:21 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
putns @ 28.07.2021 22:12

Tā ir ļoti liela skaita pētījumu datu analīze, nevis viens pētījums. Pēc tam likt linku uz random cilvēka rakstu, kur viņš apgalvo, ka 'peles, kas ēd mazāk, dzīvo ilgāk' ir bezjēdzīgi, ņemot vērā visu šajā analīzē rakstīto.
Ar to es nestrīdos, ka, ja cilvēkam pie normāla uztura, kas der 99% citu cilvēku, sākas veselības problēmas, tad ir jāmēģina kaut kādas alternatīvas. Bet visiem nav jāēd tā, kā ēd cilvēki ar veselības problēmām.
arī tas raksts apkopo lielu skaitu pētījumu. Saites apakšā
28.07.2021 22:15 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Internets pilns ar dažādām publikācijām un apkopojumiem, bet Tu vēlies izrakt to, kur pētījums neapstiprina.

Tā ir ļoti liela skaita pētījumu datu analīze, nevis viens pētījums. Pēc tam likt linku uz random cilvēka rakstu, kur viņš apgalvo, ka 'peles, kas ēd mazāk, dzīvo ilgāk' ir bezjēdzīgi, ņemot vērā visu šajā analīzē rakstīto.
Fastings mani izglāba no autoimūnās lēkmes .. Fastings mani glāba no kuņģa dedzināšanas

Ar to es nestrīdos, ka, ja cilvēkam pie normāla uztura, kas der 99% citu cilvēku, sākas veselības problēmas, tad ir jāmēģina kaut kādas alternatīvas. Bet visiem nav jāēd tā, kā ēd cilvēki ar veselības problēmām.
28.07.2021 22:12 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Fastings uzreiz jau nenozīmē badošanos. Tajā pašā 8 stundu ciklā var pilnvērtīgi paēst. Bet, protatams, iespējams ieguvumus dēļ tā var izskaidrot arī ar to, ka fastingojot parasti jau pats par sevi tiek piedomāts cik daudz un ko ēd. Piejauc klāt vēl šādas tādas dzīvesveida izmaiņas un tas vien jau dos lielu rezultātu.
28.07.2021 18:36 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Putns Pameklēju kādu analīzi par dzīvnieku pētījumiem. Piemēram, viena, atkal raksta to pašu, ko iepriekšējā citētā:

Man izskatās, ka Tev ir kautkāds bias attiecībā uz fastingu.
Internets pilns ar dažādām publikācijām un apkopojumiem, bet Tu vēlies izrakt to, kur pētījums neapstiprina.
https://siimland.com/does-fasting-make-you-live-longer/
Es no savas pieredzes varu pateikt, ka fastings mani ir paglābis no veselas kaudzes medikamentu un tādēļ paildzinājis mūžu.
Fastings mani izglāba no autoimūnās lēkmes, kas radās pēc baltmaizes ēšanas. Es nevarēju paelpot. Bet redzi pāris dienas bez ēdiena un viss bumbās. Nekādu medikamentu.
Fastings mani glāba no kuņģa dedzināšanas. Ja es turpinātu visu laiku ēst, tad tā arī nevarētu ilgi no tā atbrīvoties un būtu jādzer zāles.
28.07.2021 18:14 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Kamēr tomēr ir veikta izpēte uz dzīvniekiem un citiem organismiem. Kur patērējot par 30% mazāk uztura tie dzīvo arī par 30% ilgāk.

Pameklēju kādu analīzi par dzīvnieku pētījumiem. Piemēram, viena, atkal raksta to pašu, ko iepriekšējā citētā:
A further misgiving is that the control animals, fed ad libitum (AL), become overweight and prone to early onset of diseases and death, and thus may not be the ideal control animals for studies concerned with comparisons of longevity. Reexamination of body weight and longevity data from a study involving over 60,000 mice and rats, conducted by a National Institute on Aging-sponsored project, suggests that CR-related increase in life span of specific genotypes is directly related to the gain in body weight under the AL feeding regimen.
According to Martin et al. , failure to recognize that “control rats and mice used in biomedical research are sedentary, obese, glucose intolerant and on a trajectory to premature death, may confound data interpretation and outcomes of human studies.” Overeating and the resultant energy imbalance are known to enhance oxidative stress, inflammation, diabetes, kidney disease, and cancer, among others, leading to an abridgement of potential life span

Citiem vārdiem - dzīvnieki, kas ēd tik daudz, ka kļūst resni un cieš no dažādām ar aptaukošanos saistītām veselības problēmām, dzīvo īsāku mūžu nekā dzīvnieki, kas neēd tik daudz, lai kļūtu resni. Ok, tas nav nekas jauns.
Swindell has discussed several examples in the literature in which the effects of CR on longevity do not uphold the assertion of universality. Particularly, studies by Liao et al. on several different strains of mice have demonstrated that under 40% CR, longevity of individual strains is either decreased or increased or remains unaffected, thereby suggesting that the nature of the CR effect on life span is genotype-specific.
Nevertheless, comparisons between the CR-responsive, C57BL/6 mice and the CR-unresponsive, DBA/2 mice have pointed to the role of energy imbalance in determining the nature of the effect of CR on longevity , , , . A major difference between the C57BL/6 and the DBA/2 mice was that during 4 to 23 months of age, the AL-fed C57BL/6 mice maintained a mean body weight that was 20% greater than their weight at 4.5 months of age, whereas the comparable gain in body weight was insignificant in the DBA/2 mice. The DBA/2 mice also had a higher rate of energy expenditure than the C57BL/6 mice, as indicated by resting and in vitro rates of oxygen consumption and the core body temperature , , , . Thus, although the amount of energy (food) consumption was similar in the two strains, the C57BL/6 mice, whose longevity is extended by CR, had a relatively lower metabolic rate and gained more weight with age, whereas the DBA/2 mice had a higher metabolic rate and did not exhibit a significant gain in the mean body mass during adult life, and their longevity was not extended by CR. These associations support the hypothesis that CR-induced increase in life span occurs in those genotypes that display weight gain or positive energy balance when fed AL. Rikke et al. have also noted that fuel efficiency, determined as the ability to maintain growth and body weight, was correlated with longevity of their inbred mice, a finding that is compatible with our analysis.
The association between energy imbalance and the effect of CR on longevity, summarized in Fig. 4, is also compatible with findings in rhesus monkeys, reported from the Wisconsin National Primate Center (WNPC) and the National Institutes of Health (NIH) . Caloric restriction was reported to decrease mortality from age-related as well as aggregate causes at the WNPC , whereas no significant differences in the life spans of control and CR groups were observed at the NIH site. However, a crucial variation in the experimental design at the two sites was that the control monkeys at the NIH were fed a diet that did not permit excessive weight gain, whereas the AL-fed controls in the WNPC study ate more liberally. Consequently, the body weights of the age-matched control groups at WNPC were greater than those in the NIH study, suggesting that a comparatively higher degree of energy imbalance is associated with longevity extension under CR. Comparisons of the body weights of the control groups at these two sites with those available from a national database indicated that control monkeys at WNPC were approximately 7–10% heavier than the national average, whereas controls in the NIH study were 9–17% below the average

Respektīvi, normāla svara kategorijā/dzīvniekiem bez tendences uz aptaukošanos/ar ātrāku vielmaiņu, ēšana mazāk dzīves ilgumu neietekmē.
It is often asserted that CR prolongs the maximum life span, which is regarded as a more critical indicator of the rate of aging than the average life span. However, it has not yet been specifically shown that CR increases longevity beyond the maximum species life span Perhaps, in counterpoint, it can also be argued that CR does not increase longevity per se: rather the AL feeding shortens the life span, because it causes a deleterious energy imbalance, which prevents the animals from reaching their potential longevity.
28.07.2021 14:19 |
 
Reitings 8
Reģ: 30.06.2021
be THAT girl. avokado toast ar tomātiņu vai bez. manuprāt riktīgi garšīgi priekš brokastīm. :)
28.07.2021 12:39 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Vispār jā - cilvēks ar vidēju svaru dzīvos daudz ilgāk nekā cilvēks, kurš sver ap 300kg un bieži vien mirst jau ap 30. Bet nav pierādījumu, ka tas pats attiecas uz normāla svara kategoriju, un tie, kas pie normāla svara ēd mazāk, arī dzīvo ilgāk un veselīgāk utt.
Piem., ja palasa nesenu 29 pētījumu metaanalīzi, izrādās, ka 50% no visu šādu pētījumu subjektiem ir 'overweight or obese'. Protams, ka viņus uzsēdinot uz diētas, viņiem uzlabosies veselība. Tur jebkura diēta, kas ved pie svara nomešanas, palīdzētu un uzlabotu arī citus rādītājus, kas parasti ir slikti pie ļoti augsta svara, un ved pie agrākas nāves.

Tādu pētījumu ir maz un galvenokārt, jo priekš zinātniekiem ir neētiski atstāt cilvēkus bez uztura. Kamēr tomēr ir veikta izpēte uz dzīvniekiem un citiem organismiem. Kur patērējot par 30% mazāk uztura tie dzīvo arī par 30% ilgāk.
Kamēr pasaulē ir daudzas klīnikas, kas piedāvā badošanos kā veselības uzlabošanas instrumentiem.
https://youtu.be/rPL8QSng2sY
28.07.2021 12:38 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Nu, viens no 'uzkrājumiem', ko organisms mēdz sākt ēst bada apstākļos, ir smadzenes. Protams, ja ir daudz liekā svara, tad smadzenes vēl ilgi netiks izmantotas uzturam. Bet ja tāda nav, tad tās kļūst par vienu no enerģijas avotiem.

Gribētu redzēt atsauci uz šiem briesmu stāstiem. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka smadzenes darbojas daudz labāk bez ēdiena, jo gluži vienkārši asinis arī var plūst labāk un nav noguruma pēc ēšanas. Tāpat arī nav vairs nepieciešamības gulēt 8h vai vairāk var pietikt ar 6h. Orgāni attīrās utt.
Cik esmu dzirdējis no ārstiem, tad galējā situācijā organisms sāk izmantot muskuļu proteīnus uzturam, bet līdz tam vajadzīgs ilgs laiks. Līdz smadzenēm, lai nonāktu. Tur pat domājot loģiski nesanāk, jo smadzenes atrodas tālu no aknām, kas regulē uztura procesus.
28.07.2021 12:32 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Manuprāt, tā ir tāda pati 'brīnumdiēta' kā vegānisms, svaigēšana, paleodiēta un viss pārējais, kur sola nezin kādus brīnumus, jo viss pārējais cilvēkam ir nedabiski un kaitīgi utt.
Ja mēs skatāmies zinātnē, tad tie kas ēd mazāk un vai retāk dzīvo arī ilgāk

Vispār jā - cilvēks ar vidēju svaru dzīvos daudz ilgāk nekā cilvēks, kurš sver ap 300kg un bieži vien mirst jau ap 30. Bet nav pierādījumu, ka tas pats attiecas uz normāla svara kategoriju, un tie, kas pie normāla svara ēd mazāk, arī dzīvo ilgāk un veselīgāk utt.
Piem., ja palasa nesenu 29 pētījumu metaanalīzi, izrādās, ka 50% no visu šādu pētījumu subjektiem ir 'overweight or obese'. Protams, ka viņus uzsēdinot uz diētas, viņiem uzlabosies veselība. Tur jebkura diēta, kas ved pie svara nomešanas, palīdzētu un uzlabotu arī citus rādītājus, kas parasti ir slikti pie ļoti augsta svara, un ved pie agrākas nāves.
Together, our findings recollect and consolidate current evidence on the link between CR and markers relating to health-span and longevity. Hypothetically, these results could hint at the therapeutic implications of CR in non-pharmacological management of a many chronic diseases and cardiometabolic problems originating from inadequate lifestyle habits.
However, additional evidence is needed to support to clinical practice and/or prevention and health promotion during lifespan. This SR underlined that, excluding body composition, blood lipids and blood pressure, trials reporting data on hormones and glucose metabolism, osteoporosis and bone health and inflammatory markers are few to support strong conclusion in favor to caloric restriction for healthy aging.
We showed that CR of 10–25% of the total caloric intake was efficacious on some markers of health relatively to metabolism, endocrine system, and inflammation without main adverse events. However, these findings are limited to a short period of observation, in people mostly aged 70 years, and overweight. The effect on normal-weight subjects, the potential deprivation of nutritional agents on the long-term, and the need of food supplement are not investigated at all. Although increasing data on animals are encouraging, there is not enough evidence to suggest CR for a long time at any age, any weight, any diseases.

Tā nav mocīšana, jo cilvēkam ir (uzkrājumi).

Nu, viens no 'uzkrājumiem', ko organisms mēdz sākt ēst bada apstākļos, ir smadzenes. Protams, ja ir daudz liekā svara, tad smadzenes vēl ilgi netiks izmantotas uzturam. Bet ja tāda nav, tad tās kļūst par vienu no enerģijas avotiem.
28.07.2021 09:49 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ilgtermiņā ēdu olas/omleti, tad pārgāju uz avokado maizēm, meklējot kaut ko vēl vieglāku un veselīgu = muslis ar grieķu jogurtu. Muslim ir milzīga izvēle + ogas/augļi svaigie ja vēlies
28.07.2021 09:24 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Ja neskaita manas vieglās "brokastis" 14:00 dienā, arī ēdu tikai vienreiz dienā, parasti ap plkst. 23:00, kas sanāk ~ 6-7 stundas pirms gulētiešanas, jo gulēt eju ap plkst. 5:00-6:00 rītā. Pa dienu izsalkumu nejūtu vispār, vēders nekurkst, našķi nekārojas. Dzīvoju tādā režīmā jau gadiem ilgi, nesūdzos. Drīzāk var teikt, ka jūtos daudz labāk, kā jutos agrāk, kad ieturēju 3 ēdienreizes dienā.
28.07.2021 02:40 |
 
Reitings 79
Reģ: 13.07.2019
Agrāk ēdu maizi ar avokado un olu, citreiz čia pudiņu ar zemesriekstu sviestu. Tagad gan sen vairs brokastis neēdu. Es ceļos ap 9-10 un pirmā un galvenā ēdienreize ir ap 15-16. Sanāk, ka jau sen ievēroju intermittent fasting pirms vispār zināju, kas tas ir 😁 bet es šādi tiešām jūtos vislabāk, kā arī man nav tieksmes pārēsties un našķoties vakaros kā tas bija, kad ēdu standarta 3 ēdienreizes dienā.
28.07.2021 00:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits