Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizliegtais paņēmiens

 
Reitings 19
Reģ: 28.09.2020
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/aizliegtais-panemiens-kliegsana-un-purinasana--vardarbiba-rigas-bernudarza-ir-bernu-ikdiena.a380188/?utm_source=ZDpoust&utm_campaign=marketing&utm_medium=FB
Kā tā var attiekties pret bērnu? Izglītības sistēmai ir jāmainās.. man pat bail iedomāties kas notiek ar bērniem kam ir īpašas vajadzības.🙁
03.11.2020 07:05 |
 
Reitings 53
Reģ: 05.08.2020
Man šķita, ka dažas lietas tiešām ir parspīlētas. Kas tur tāds, nobļauties skaļi "klusums" un piedraudēt ar matemātikas darbiem, ko citu darīt, ja tevi vispār neklausa..? Nē, ne kratīt, ne sist, ne vilkt pa zemi, ne teikt, ka esi stulbs, jo nesaproti kā līniju uzvilkt nevar. Bet es pilnībā saprotu, ka reizēm ir jāpaceļ balss. Tā viena audzinātāja sižetā pareizi teica, ka tagad esam nonākuši otrā grāvī un bērnam visu laiku ir taisnība. tas nozīmē, ka ja bērns uzvedas nekontrolējami, tad audzinātajām uz to vienkarši jānoskatās? Tad jau viņas arī nepilda darba funkciju un neizmāca bērnu.
04.11.2020 08:01 |
 
Reitings 64
Reģ: 13.04.2020
Man tikai 2 gadījumi redzētajā likās neadekvāti - tā krievu audzinātāja, kura terorizēja morāli par līnijām un apsaukāja un tā cita, kura vilka pa zemi zēnu aiz rokas. Pārējie gadījumi ir izrauti no konteksta un ir nojaušams, ka ne jau vienkārši tāpat tur skaļāk nomauro vai parauj. Man arī interesē, kā tas ir jārunā ar tiem nepaklausīgajiem un to skaļo baru, kas ignorē? Pīkstošo "utji putji" neviens tur nedzirdēs, turpinās kāpt uz galvas! Kas slikts tajos teikumos "nedari tā, kā negribi, lai dara tev utt", ko tur tā nr6 uzsvēra? Izklausās vispār jēdzīga audzīte,tikai skaidri redzams,ka izdegusi un izmisumā, kā tad komunicēt ar to pūli.
04.11.2020 00:06 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Audzīte paceļ balsi un sabar, bet ja viņš ir skrējis citam bērnam virsū, sitis, metis ar kaut ko, vai ktkā savādāk apdraudējis, traumējis? Ja šis cits bērns būtu mans, es gribētu lai pāridarītājam tiktu pateikts kāds stingrāks, adekvāts vārds un otrādāk.

Es arī gribētu būt droša, ka manu bērnu pasargās no grupas biedriem, ja tas būs nepieciešams. Jā, bērniem ir dažādi attīstības posmi, kuros viena otra sabiedrībā ne pārāk akceptēta uzvedība skaitās normāla attīstības daļa. Bet ja nu šī uzvedība traumē (fiziski un morāli) citus bērnus? Ir neliels procents bērnu, kuru uzvedība attiecībā pret citiem cilvēkiem ir tiešām vardarbīga, necienīga un pretīga lielāko daļu laika (man ir bijusi saskare ar precīzi 2 tādiem). Vecāki problēmu nerisina (pieraduši? noguruši? nezina ko darīt?). Apkārtējie šausminās un no tāda sīkā izvairās, nezinot kā reaģēt uz šādu uzvedību. Un tad ir audzinātājas, kam tāds bērns iet grupiņā. Un labi, ja tikai viens. Nu un ko viņām iesākt? Sēdēt tam sīkajam visu laiku pie pakaļas un darīt neizdarīto vecāku mājasdarbu? Un ja tādi sīkie grupā ir 2 vai 3 tad sanāk, ka pārējie bērni cieš, jo audzinātājas ņemas ar tiem dažiem, kam smags raksturs un pārējiem nav laika? Lielie bērnu ar uzvedības problēmām aizstāvji - iesakiet, ko tām audzinātājām darīt? Viņas arī lasa šo diskusiju - dodiet, lūdzu, tad padomus!
Kopumā cepuri nost audzinātāju priekšā! Situācijas viņām ir jārisina tūlīt un uzreiz, nav laika domāt. Varbūt vēlāk pašas kādu savu rīcību nožēlo. Pat savs bērns var nokaitināt līdz baltkvēlei, kur nu vēl svešs ar smagu raksturu. Visi esam cilvēki un visiem kādā situācijā var nervi neizturēt. Es pati šādu darbu nespētu darīt ne par kādu algu.
03.11.2020 23:52 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
sugаr @ 03.11.2020 18:18
Ne visiem ir izvēle starp somiņu un bērnu morālo veselību. Privātajā dārziņā jāpiemaksā vismaz 150€ mēnesī Rīgā, ja ir pašvaldības līdzfinansējums. Ja nav, tad 350-500€ mēnesī jāmaksā. Katru mēnesi var pirkt pa middle market somiņai. Bet, kā jau saproti, nebūt ne visas ģimenes var to atļauties. Un nebūt ne visi bērni 1,5 gada vecumā arī tiek Valsts dārziņos.
Nu, ja piedzimst nabadzībā un aukstumā , jāsamierinās ar dzīves skarbo realitāti - izaugšanu kaitīgā vidē, pazeminātu spēju un motivāciju sasniegt mērķus un ar dzīvi, kas paredz smagu darbu un nabadzību arī nākotnē.
03.11.2020 18:31 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ne visiem ir izvēle starp somiņu un bērnu morālo veselību. Privātajā dārziņā jāpiemaksā vismaz 150€ mēnesī Rīgā, ja ir pašvaldības līdzfinansējums. Ja nav, tad 350-500€ mēnesī jāmaksā. Katru mēnesi var pirkt pa middle market somiņai. Bet, kā jau saproti, nebūt ne visas ģimenes var to atļauties. Un nebūt ne visi bērni 1,5 gada vecumā arī tiek Valsts dārziņos.
03.11.2020 18:18 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Ja vēlās labākas pedagogu izvēles iespējas, jāmaksā vairāk, bet jāņem vērā, ka valsts to nevar atļauties. Lai vecāki, kam.rūp, lai viņa bērnu morāli nesabojā, piemaksā. Lai izvēlās prioritātes - jauna lux somiņa vai labas attīstības iespējas pēcnācējiem.
03.11.2020 17:08 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Ja algas būtu labākas, tad uz katru vakanci pieteiktos vairāki cilvēki, būtu konkurence un varētu izvēlēties vispiemērotāko kandidātu. Dēļ zemajām algām ir katostrofāls darbinieku trūkums un jāņem darbā to, kas ir - bez atbistošās izglītības un kompetences. Un, ja šī auklīte vai audzinātāja neētiski uzvedās, tad atlaist arī grūti, jo viņas vietā nebūs, kas strādā. Ja būtu lielāks atalgojums un konkurence, tad darbinieki baidītos šādi uzvesties, jo uz viņu darbavietām stāvētu rinda ar potenciālajiem kanditātiem.
03.11.2020 16:47 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Kiskismau @ 03.11.2020 15:44

Ne jau visi bērni grupiņā ir nejauki un beidz nervus. Ir cilvēki kuriem patīk darboties ar bērniem un redzēt viņu attīstību. Kāpēc ir cilvēki kuri strādā par skolotājiem,mediķiem, audzinātājiem garīgi slimiem cilvēkiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un vēl daudzas profesijas kur darbs ir grūts, mentāli smags, bet labie brīži, cilvēku paldies un mīlestība pret darbu ir galvenais?
Starpcitu uzraksti man vēl kādu privātu, dumju vēstuli. :D

uzrakstīšu. Ko vēlsies tās saturā?
Khmm a zini ko mana pieredze rāda kapēc aiziet uz šiem amatiem? Stabilitātes dēļ. Zini ka darbs būs, un būs arī tad ja būsi nekāds darbinieks. Un daudzas privātās kompanijas ar ļoti augstām prasībām maksā tos pašus 600-800 uz rokām ko bērnudārzā un policijā. Un ja kas, katastrofāls kadru trūkums ir rīgā, pierīga, kur pilns ar ar labak apmakstiem darbiem. Nabadzīgākajos reģionos kur īre ir gandrīz par velti arī 600 uz rokas nav nemaz tik slikti.
Zinu vienu kas 7,klasē zaga veikalus un smēķēja. Uz 10. klasi jau aizgāja ar maukas slavu. Un no šī gada strādā bērnudārzā latgales mazpilsētā. Nelsikti. Bērnus laikam necieš. Nebija stuba, bet vidēja, bet kā no 7. klases sasējās ar pareizo kompāniju sēdēja 2.niekos. Nezinu kā tika augstskolā budžetā ar savu ZPD, bet tika. Un ka dāda palaistuve un zagle ir nevis cietumā, bet strādās bērnudārzā. khmm. Nu nezinu ko teikt. Laikam emocionāli nestabilās bērnu kratītājas būs tas, uz ko mēs cerēsim ka atgriezīsies atpakaļ pēc 10 gadiem. Iet uz slikto pusi, jo jebkurš cilvēks ar izvēles iepsējām sagaida, ka viņu cienīs. Un vecāki pirmkārt, nevis tikai bērni.
03.11.2020 16:16 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kiskismjau, man uzprasīja vai esmu gejs

:D :D :D
Tad jau neesmu vienīgā kurai "paveicies" ar šī cilvēka "asprātīgajām" vēstulēm.
03.11.2020 16:11 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Kiskismjau, man uzprasīja vai esmu gejs :D
03.11.2020 15:57 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kas tev liek domāt ka ir kads, kas mīl ka pret viņu izturās ar necieņu un vajag sabeit savus nervus? Nevienu tādu nepazīstu!

Ne jau visi bērni grupiņā ir nejauki un beidz nervus. Ir cilvēki kuriem patīk darboties ar bērniem un redzēt viņu attīstību. Kāpēc ir cilvēki kuri strādā par skolotājiem,mediķiem, audzinātājiem garīgi slimiem cilvēkiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un vēl daudzas profesijas kur darbs ir grūts, mentāli smags, bet labie brīži, cilvēku paldies un mīlestība pret darbu ir galvenais?
Starpcitu uzraksti man vēl kādu privātu, dumju vēstuli. :D
03.11.2020 15:44 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un tur vairs nav runa par "saņemšu kapeikas, vismaz daru darbu, ko mīlu," NĒ, realitātē tā nav, moš, ja nebūtu rēķinu.
03.11.2020 15:43 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Cilvēka vērtību nosaka ikmēneša maksājumi,vajadzības, tam nedaudz klàt var pieskaitīt wants. Ja pedegoga vērtība ir augstāka par piedāvāto algu, tīri fiziski nav iespējams parakstīties uz šādu algu. Pārsvarā šie cilvēki ir ambiciozāki un plašāku redzesloku.
03.11.2020 15:41 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Ja būtu lielākas algas tad nozarē atgrieztos cilvēki kuri mīl savu darbu, bet nestrādā tajā dēļ algām

Kas tev liek domāt ka ir kads, kas mīl ka pret viņu izturās ar necieņu un vajag sabeit savus nervus? Nevienu tādu nepazīstu!
03.11.2020 15:19 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Palasot viedokļus, daudz kur izskan viedoklis, ka tas ir zemā atalgojuma dēļ. Sanāk, ka, ja tev maksā mazu algu, darbā ir liela atbildība, jāstrādā stresa apstākļos, tad Tu drīksti būt cūka. Tas man liekas absurdi - jaukt algas un šādu attieksmi vienā katlā. Neviens nespiež strādāt. Pirms līguma parakstīšanas, darbinieki iepazīstas ar visu - amata aprakstu, uzdevumiem, ALGU. Ja viņi uzskata, ka cipars nosaka attieksmi kā strādāt, tad tas jau ir vadības uzdevums - izfiltrēt, kas vispār strādā viņu pārraudzībā. Kauns.

Labi izsviedīs ārā visas audzinātājas kuras neatbilst amata aprakstam un ko tālāk? Kas paliks strādāt? Tās 2-3 audzinātājas uz visu bērnudārzu, kuras mīl savu darbu bet tā jau ir uz izdegšanas robežas, jo paralēli vēl strādā citur lai savilktu galus kopā. Un tad Rīgā nebūs bērnudārzu, vecāki sūdzēsies utt.
Ja būtu lielākas algas tad nozarē atgrieztos cilvēki kuri mīl savu darbu, bet nestrādā tajā dēļ algām. Bērnudārzi varētu izsviest šādus neatbilsotšus darbiniekus, jo zinātu , ka vietā varētu atrast kādu labāku.
03.11.2020 14:06 |
 
Reitings 10733
Reģ: 18.08.2014
Palasot viedokļus, daudz kur izskan viedoklis, ka tas ir zemā atalgojuma dēļ. Sanāk, ka, ja tev maksā mazu algu, darbā ir liela atbildība, jāstrādā stresa apstākļos, tad Tu drīksti būt cūka. Tas man liekas absurdi - jaukt algas un šādu attieksmi vienā katlā. Neviens nespiež strādāt. Pirms līguma parakstīšanas, darbinieki iepazīstas ar visu - amata aprakstu, uzdevumiem, ALGU. Ja viņi uzskata, ka cipars nosaka attieksmi kā strādāt, tad tas jau ir vadības uzdevums - izfiltrēt, kas vispār strādā viņu pārraudzībā. Kauns.

Tas nav domāts, ka atalgojums nav motivējošs, bet gan, ka zemā atalgojuma dēl nevar pieaicināt, atlasīt kompitentus cilvēkus amatam.
03.11.2020 14:00 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Vakar skatījos ar lielu interesi, jo sacelta tik liela ažiotāža. Tā kā arī pati strādāju ar bērniem, tad bija interesanti analizēt situācijas.
Mani secinājumi:
*neatbalstu fizisku aizskaršanu, raustīšanu, grūstīšanu,
* ir situācijas, kad uz bērniem ir jāpaceļ balss, ir jāpasaka kaut kas stingrāks, nejaukt ar apsaukāšanu, noliecināšanu. Man pašai ir bijušas vairākas situācijas, kad ar tādu uci puci balstiņu un runāšanu situāciju, problēmu nevar atrisināt,bet gan skaidri, stingri.
*skolotāju algas ir jāceļ. Jā, daudzas te saka, ka var maksāt kaut vai 3000€,bet cilvēks nemainīsies. Jā, visas nemainīsies, bet lielai daļai nebūtu jāraujas pa 2 darbiem, jo reti kurā dārziņā nodrošina pilno slodzi(600€),pārsvarā ir 0.8 slodze, kad saņem ~500-550€. Skolotājas emocionāli un fiziski izdeg raujoties pa vairākiem darbiem. Jā, ejot mācīties es apzinājos, ka šī nav apmaksāta darba vieta, bet tomēr šīs algas ir izsmiekls.
*bērnu skaits grupā ir jāsamazina. Maksimālais skaits 12-14,jo tad var pastrādāt individuāli un arī bērni jūtas mierīgāki. *vispār vajadzēja visu ikdienu rādīt, ne tikai izrautas epizodes.
03.11.2020 13:52 |
 
Reitings 1407
Reģ: 26.06.2019
Palasot viedokļus, daudz kur izskan viedoklis, ka tas ir zemā atalgojuma dēļ. Sanāk, ka, ja tev maksā mazu algu, darbā ir liela atbildība, jāstrādā stresa apstākļos, tad Tu drīksti būt cūka. Tas man liekas absurdi - jaukt algas un šādu attieksmi vienā katlā. Neviens nespiež strādāt. Pirms līguma parakstīšanas, darbinieki iepazīstas ar visu - amata aprakstu, uzdevumiem, ALGU. Ja viņi uzskata, ka cipars nosaka attieksmi kā strādāt, tad tas jau ir vadības uzdevums - izfiltrēt, kas vispār strādā viņu pārraudzībā. Kauns.
Bet sižetā daudz kas ir izrauts no konteksta, lai visu sabiezinātu un parādītu pēc iespējas melnākās krāsās. Dažām situācijām vajadzētu izskaidrojumu, lai saprastu, kur slēpjas vaina, jo neko anormālu es tur neredzēju. Negribu attaisnot kliegšanu un fizisku vardarbību, tam attaisnojuma nav, un tas pilnīgi noteikti traumē bērna psihi. Bet tagad, diemžēl, bērnam vairs nevar paprasīt aiz sevis savākt, nevar paprasīt paklusēt, kur tas nepieciešams. Tur ir akmens gan sistēmas kā tādas lauciņā, gan modernās audzināšanas lauciņā. Nav no abām pusēm kaut kas kārtībā. Un ar katru gadu tas kļūst absurdāk.
03.11.2020 13:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu bļin. Bērni barā uzvedīsies vienmēr citādi. Vienmēr būs skaļāki un, ja viņem kaut uz brīdi nepievērsīs uzmanību, kāds kaut kur skries un dauzīsies. Ne tāpēc, ka viņš ir neaudzināts, slikts un vēl nez kas. Nav normāli, ja bērns var bez uzmanības visu dienu stūrītī nodēdēt, neizdvešot ne skaņas. Bet tajā sižetā ir lieli bērni. Bail domāt kas notiek grupiņās, kur ir 1,5 gadnieki, kas vēl nevar neko izdarīt pretī un vecākiem pastāstīt.
03.11.2020 13:33 |
 
Reitings 10733
Reģ: 18.08.2014
Ar šādiem bērniem varētu normāli strādāt, ja grupā 5-6, bet ne 20 uz vienu audzinātāju.

Piekrītu, kāda individuālā nodarbošanās ar bērnu, ko minēja sižetā, ja grupiņā iet uz urrā
03.11.2020 13:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits