Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko esat sasnieguši? Ar ko lepojaties? Ko vēl vēlaties?

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Sveiki!
Šodien bezmiega naktī aizdomājos par to, ko esmu sasniegusi līdz šim, cik grūti tas nāca un ko vēlētos vēl.
Tātad, sākšu par sevi:
• es tiku pāri diez gan smagam laikam, kad es tikai truli eksistēju, man bija vispārīga apātijā pret lietām, sevis ienīšana utml. Lai gan tagad nav ideāli, bet daudz kas ir uzlabojies. Mentālā veselība tajā skaitā
• ieguvu bakalaura grādu(kas, protams, nav nekas liels, bet rakstot bakalauru vēl ņuņāju, tāpēc prieks, ka diploms kabatā :D)
• iekārtojos pirmajā patstāvīgajā darba, saistītā ar nozari(iepriekš pusaudža gados piestrādāju vasarā tikai)
• dabūju autovadītaja tiesības(jā, es ar to lepojos, jo sākumā bija līdz histērijām - man nesanāca braukšanas, es maksāju par papildus reizēm klāt obligātajām, vienreiz biju pametusi domu par tiesībām, bet tad saņēmos un jau kā pusgadu - ir!)
• uzlaboju savas kulinārijas prasmes(vismaz man liekas :D - iemācījos gatavot jaunus ēdienus)
• iemācījos menedžēt laiku - ja agrāk man viss bija random, mūždien biju neizgulējusies, darīju līdz vēlai vakara stundai, tāpat nepaspēju, tad tagad man diena ir saplānota, lai var laicīgi aiziet gulēt(kad nāk miegs) un visu iespēju robezas padarīt
Pašlaik esmu ceļā uz labākām angļu valodas zināšanām. Ar svešvalodām man vienmēr bija problēmas, cik daudz daudz skaudības no manas puses, jo skolā biju tas retais berns, kuram padevas eksaktie priekšmeti, tostarp matemātika, bet valodas vispar nē. Pāris reizes līdz šim mēģināju atsākt mācīties, bet talak par netflixu netiku. Šobrīd jau kā mēnesi, regulāri mācos valodu.
Vēl es gribētu nomest 4-5kg un atsākt staigāt un sporta zāli spēkam un sapņu auguma. Aa un vēl vēlētos kaut varētu noskriet 15 km kā pirms pāris gadiem.
Protams, tad arī tāda lieta kā ģimene. Lai gan vienmēr domāju, ka būšu karjeriste, bet nē, gadiem ejot saprotu, ka gribu savu ģimeni, bērnus.
Tas pagaidām viss no manām vēlmēm un sasniegtā. :) Kādam liksies maz, kadam nekas īpašs, bet prieks manis šīs lietas gāja gruti, tāpēc lepojos
Tātad jautājumi jums:
ko esat sasnieguši?
ar ko lepojaties?
Ko vēl vēlaties sasniegt/uzlabot/iemācīties?
19.08.2020 01:24 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tavs rakstītais man lika aizdomāties un būšu ciniska. Tās lietas ko nosauci manā skatījumā nav nekas īpašs,bet vienkārši nepieciešamība. Tam visam iet cauri 90% cilvēki lai dzīvotu normālu dzīvi. Man arī ir bakalaurs and? Neuzskatu to par baigo sasniegumu. Protams, ja kādam tas ir tad okey.
Mani skatījumu par sasniegumu var nosaukt ko tādu ko darītu tikai neliela daļa cilvēku.
Noskriet marotnu, uzcelt māju savām rokām, apiet Latvijas kontūru, apceļot pasauli, dabūt doktora grādu, nodarboties ar labdarību lielākā līmenī utt. - tie visi manā skatījumā ir sasniegumi, kuri ir pieminēšanas vērti.
Bet pasaulei arī vajag cilvēkus, kas priecājas un ļoti lepojas ar tām mazajām lietiņām.
19.08.2020 06:50 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Kas priekš kura IR sasniegums. Ja bakalaurs nācis sūri grūti, grabinot katru mēnesi studiju maksu, paralēli darba, tad tas IR sasniegums.
19.08.2020 07:03 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Un, ko pati vēlies?
19.08.2020 08:25 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Kiskismau @ 19.08.2020 06:50
Tavs rakstītais man lika aizdomāties un būšu ciniska. Tās lietas ko nosauci manā skatījumā nav nekas īpašs,bet vienkārši nepieciešamība. Tam visam iet cauri 90% cilvēki lai dzīvotu normālu dzīvi. Man arī ir bakalaurs and? Neuzskatu to par baigo sasniegumu. Protams, ja kādam tas ir tad okey.
Mani skatījumu par sasniegumu var nosaukt ko tādu ko darītu tikai neliela daļa cilvēku.
Noskriet marotnu, uzcelt māju savām rokām, apiet Latvijas kontūru, apceļot pasauli, dabūt doktora grādu, nodarboties ar labdarību lielākā līmenī utt. - tie visi manā skatījumā ir sasniegumi, kuri ir pieminēšanas vērti.
Bet pasaulei arī vajag cilvēkus, kas priecājas un ļoti lepojas ar tām mazajām lietiņām.
Bakalaurs ir kā pirmais solis uz augstiem sasniegumiem. Jo bez tā retais tiek pie elitāriem amatiem. Bet tas ir sasniegums tikai tad, ja uz ti skatās kā daļu no ceļa, nevis gala punktu.
19.08.2020 08:28 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Kiskismau @ 19.08.2020 06:50
Tavs rakstītais man lika aizdomāties un būšu ciniska. Tās lietas ko nosauci manā skatījumā nav nekas īpašs,bet vienkārši nepieciešamība. Tam visam iet cauri 90% cilvēki lai dzīvotu normālu dzīvi. Man arī ir bakalaurs and? Neuzskatu to par baigo sasniegumu. Protams, ja kādam tas ir tad okey.
Mani skatījumu par sasniegumu var nosaukt ko tādu ko darītu tikai neliela daļa cilvēku.
Noskriet marotnu, uzcelt māju savām rokām, apiet Latvijas kontūru, apceļot pasauli, dabūt doktora grādu, nodarboties ar labdarību lielākā līmenī utt. - tie visi manā skatījumā ir sasniegumi, kuri ir pieminēšanas vērti.
Bet pasaulei arī vajag cilvēkus, kas priecājas un ļoti lepojas ar tām mazajām lietiņām.

Nu, nu, ļoooti daudziem cilvēkiem nav ne bakalaura, ne auto apliecības. Un tie noteikti nav 10 %
19.08.2020 08:35 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nu, nu, ļoooti daudziem cilvēkiem nav ne bakalaura, ne auto apliecības. Un tie noteikti nav 10 %

90% kopā ņemot visu ko autore uzrakstīja. Ne jau tikai bakalauru un autovadītāja apliecību.
Kā arī dzīves sansniegumi un to novērtēšana ir atkarīga no ģimenes un paziņu loka. Draudzene viņas ģimene bija pirmā kura pabeidza universitāti un tas tika svinēts un attēlots kā kaut kas wow. Manā ģimenē un paziņu lokā universitāti/koledžu pabeiguši ir visi un tāpēc tas nav nekas īpašs. Izklausās snobiski bet tas rada mūsu izpratni par to kas ir sasniegums.
Kas citām ir sasniegums un otram tas ir nekas. Un tas nav nekas slikts.
19.08.2020 09:00 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Bet priekš kam to teikt citam cilvēkam, ja viņs ar to lepojas un par to priecājas? Lai parādītu, ka esi pārāks?
19.08.2020 09:04 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Cilvēki ir dažādos attīstības posmos un dzīvo dažādos apstākļos. Kas vienam nācis viegli, citam prasījis lielas pūles un materiālo ieguldījumu.
19.08.2020 09:09 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kā arī first world problems. kamēr citiem sasniegums ir nomest svaru, kādam citam sasniegums ir atrast ko ēdamu.
Kaut kāda ziņā polarizējoša tēma. Par šo visu varētu vārīties un cepties daudz un dikti.
19.08.2020 09:13 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Kiskismau @ 19.08.2020 09:13
Kā arī first world problems. kamēr citiem sasniegums ir nomest svaru, kādam citam sasniegums ir atrast ko ēdamu.
Kaut kāda ziņā polarizējoša tēma. Par šo visu varētu vārīties un cepties daudz un dikti.
Kas tur polarizējošs ? Sasniegumi atrodas uz spektra. Izglītība kaut vai - no pamata līdz pHD. Ienākumi - no minimuma līdz miljardiem. Un arī slaidums un viss pārējaia. Var salīdzināt ar mediānu un vidējo.
19.08.2020 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Wow wow wow! ? Šitā put someone down vēl vajag pamācīties! Ārprāts!
Tas ir forši, ka priecājies par sevis paveikto, tā noteikti ir laba un potenciāla augsne arī lielākām lietām, kuras vēl sekos. Un, ja nesekos, absolūti ok.
Manas listes nebūs, bail no Larām Kroftām Iznīcinātājām. :D
19.08.2020 09:23 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kas tur polarizējošs ? Sasniegumi atrodas uz spektra. Izglītība kaut vai - no pamata līdz pHD. Ienākumi - no minimuma līdz miljardiem. Un arī slaidums un viss pārējaia. Var salīdzināt ar mediānu un vidējo.

Tātad tu savus sasniegumus mēri pēc stastikas. Cits tos varētu mērīt pēc emociju daudzuma, gandarījuma utt.
Bet tas pats svars un ideālais ķermenis nav kaut kas tāds ko var izteikt vidējā vērtība. Svars ir atkarīgs no ķermeņa tauku daudzuma, garuma utt. Un katrai sievietei ir savs ideālais ķermenis un slaidums. Parādi man kur ir aprakstīts ideāls sievietes ķermenis ko varētu ņemt par to statistisko vidējo un pēc kura mērīt sasniegumus.
19.08.2020 09:24 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Tā ka neviens pozitīvu par Tevi neraksta (gan jau skauž, jo pašām videne vai profskola), pateikšu, ka bakalaurs ir vairāk, nekā mediānā izglītība. Un auto tiesības daudziem nav! Man pašam tās viegli nenāca. Darbs nozarē (ne prasts darbs maximā vai drogās apakšejā līmenī) arī ir zināms sasniegums. Un, jā, bērnus vajag. Citādi nebūs izdarījusi galveno sievietes dzīvē.
19.08.2020 09:28 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Kiskismau @ 19.08.2020 09:24

Tātad tu savus sasniegumus mēri pēc stastikas. Cits tos varētu mērīt pēc emociju daudzuma, gandarījuma utt.
Bet tas pats svars un ideālais ķermenis nav kaut kas tāds ko var izteikt vidējā vērtība. Svars ir atkarīgs no ķermeņa tauku daudzuma, garuma utt. Un katrai sievietei ir savs ideālais ķermenis un slaidums. Parādi man kur ir aprakstīts ideāls sievietes ķermenis ko varētu ņemt par to statistisko vidējo un pēc kura mērīt sasniegumus.
Forma ir izdeāla, ne svars kā tāds. Tauku procents. Vari pameklēt pētījumos, ko nozīmē pievilcīgs ķermenis. Pievilcība ir statistisks arī fenomens.
19.08.2020 09:31 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Lai tikai autori neaprunātu, padalīšos es arī.
Viens no maniem sasniegumiem ir depresijas pārvarēsana, atbrīvošanās no 35kg un veselīga, aktīvai dzīvesveida sakārtošana.
Kā saniegumu uzskatu arī to, ka esmu apceļojusi diezgan daudz, pievērsusies klinšu kāpšanai un trekingam, uzkāpusi daudzās virsotnēs, kuras neprasa alpīnisma iemaņas.
Lepojos arī ar to, ka esmu ieguvusi labāko dzīvesbiedru um draugu, tikusi pāri savam negantajam raksturam.
Ko es vēlētos sasniegt?
Nolikt tiesības pavisam noteikti.
Sāk apmeklēt alpīnisma kursus, lai varētu kāpt nopietnākā līmenī.
Sākt strādāt savas sfēras darbā.
Iegādāties mašīnu.
Apceļot vēl vairāk.
19.08.2020 10:15 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Kiskismau @ 19.08.2020 06:50
Tavs rakstītais man lika aizdomāties un būšu ciniska. Tās lietas ko nosauci manā skatījumā nav nekas īpašs,bet vienkārši nepieciešamība. Tam visam iet cauri 90% cilvēki lai dzīvotu normālu dzīvi. Man arī ir bakalaurs and? Neuzskatu to par baigo sasniegumu. Protams, ja kādam tas ir tad okey.
Mani skatījumu par sasniegumu var nosaukt ko tādu ko darītu tikai neliela daļa cilvēku.
Noskriet marotnu, uzcelt māju savām rokām, apiet Latvijas kontūru, apceļot pasauli, dabūt doktora grādu, nodarboties ar labdarību lielākā līmenī utt. - tie visi manā skatījumā ir sasniegumi, kuri ir pieminēšanas vērti.
Bet pasaulei arī vajag cilvēkus, kas priecājas un ļoti lepojas ar tām mazajām lietiņām.

Es uzskatu, ka ir labi dalīties un priecāties par mazām lietām. :) Jautājums bija ar domu, lai iedvesmotu citus, pati iedvesmotos utml.
19.08.2020 12:29 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
parunasimparlaiku @ 19.08.2020 08:28
Bakalaurs ir kā pirmais solis uz augstiem sasniegumiem. Jo bez tā retais tiek pie elitāriem amatiem. Bet tas ir sasniegums tikai tad, ja uz ti skatās kā daļu no ceļa, nevis gala punktu.

Tā ie daļa! Esmu jau maģistros iestājusies!
19.08.2020 12:30 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Kiskismau @ 19.08.2020 06:50
Tavs rakstītais man lika aizdomāties un būšu ciniska. Tās lietas ko nosauci manā skatījumā nav nekas īpašs,bet vienkārši nepieciešamība. Tam visam iet cauri 90% cilvēki lai dzīvotu normālu dzīvi. Man arī ir bakalaurs and? Neuzskatu to par baigo sasniegumu. Protams, ja kādam tas ir tad okey.
Mani skatījumu par sasniegumu var nosaukt ko tādu ko darītu tikai neliela daļa cilvēku.
Noskriet marotnu, uzcelt māju savām rokām, apiet Latvijas kontūru, apceļot pasauli, dabūt doktora grādu, nodarboties ar labdarību lielākā līmenī utt. - tie visi manā skatījumā ir sasniegumi, kuri ir pieminēšanas vērti.
Bet pasaulei arī vajag cilvēkus, kas priecājas un ļoti lepojas ar tām mazajām lietiņām.

Tā Tu arī savu dzīvi pavadīsi- neko nesasniegusi un nelaimīga. Tu tik ļoti nemīli sevi, ka redzot cita cilvēka spēju par sevi priecāties, Tev rodas nepārvarama vēlme likt justies par to slikti un būt tādai pašai niecībai kā pati.
19.08.2020 13:26 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Diskusijas autori apsveicu ar viņas dzīves panākumiem, prieks! Un lai veicas arī ar turpmākajiem mērķiem.
Diskusijas mērķis tomēr ir dalīties ar saviem sasniegumiem, nevis mērīties ar krāniņiem, kas kuram skaitās sasniegums, bet kas kuram ikdienišķa lieta.
Kādam tā pati augstākā izglītība ir norma, bet kādam tas tiešām ir sasniegums uz kuru vedis sūri grūts ceļš, tāpat arī ar autovadītāja apliecību, kāds to uzskata par nepieciešamību un nokārto ātri un bez kavēkļiem, bet kādam tas ir ilgstošs process, dažādu kavēkļu dēļ. Katram savi sasniegumi.
Piem., mans sasniegums bija noskriet pusmaratonu pagājušajā gadā, bet manai radiniecei tā šķiet pierasta lieta, jo viņa jau ilgu laiku skrien maratonus un vēl garākas distances. Vai tāpēc viņa manu sasniegumu ir apšaubījusi? Nedomāju viss...
19.08.2020 13:28 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Padalīšos arī ar saviem sasniegumiem, lai pievienotos statistikai par to, ka īstenībā mani sasniegumi jau tādas viduvējības vien ir. ?
1. Pārrāvu komunikāciju ar tuviem ģimenes locekļiem, kuri manā dzīvē ienesa ļoti daudz negatīvā.
2. Pārvarēju savus iekšējos dēmonus, ko radījusi bērnība.
3. Nokārtoju B kategoriju.
4. Pabeidzu vidusskolu, paralēli strādājot.
5. Izbeidzu toksiskas un nepanesamas attiecības, kā rezultātā veidojas nākamais sasniegums.
6. Tiku pāri ļoti lielam un grūtam posmam savā dzīvē un daudz par sevi nācās iemācīties.
7. Izkāpu no savas komforta zonas un triecos nezinājamā/apšaubāmajā, kā rezultātā...
8. Esmu beidzot atradusi savu īsto vīrieti, kas man ir kosmoss.
Tā lūk.
19.08.2020 14:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!