Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezbērniem 21.gs?

 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Sveikas!
Jau vairākus gadus saskaros ar morālu dilemmu - bērni vs bez bērniem. Kādas ir jūsu domas/nostāja attiecībā uz bērniem?
Nedaudz sīkāk no personīgā skatu punkta:
Jau kopš māsīca (12 gadus vecāka) apprecējās no saviem vecvecākiem daļēji no vecākiem un māsīcas vecākiem ik pa laikam dzirdēju ka "nu pabeigs bakalauru un tad jau jādomā par bērniem gadi iet un vīrs arī vecāks par viņu...smuks pāris nu būs smuki bērni (mazbērni)". Šīs runas gan pēc pāris gadiem beidzās, jo diemžēl atklāja iedzimtu slimību, kas liedz veiksmīgi ieņemt bērniņu un iznēsāt lai nebūtu nāvīgas komplikācijas mātei.
Ap to brīdi kad man māsa (4 gadi vecāka) sagāja kopā ar otru pusīti, tad runas sākās precīzi tādas pašas - pabeigs bakalauru un tad jau kāzas un bērnus taisīt. Šinī gadījumā vairāk tas no tuvākiem radiem bet ne no maniem vecākiem. Lai gan zinu, ka viņi klusībā cer sagaidīt mazbērnus, bet pagaidām ļaujas tam "lai jaunieši iekārtojas savā dzīvē pirms bērnus taisa".
Pati pašlaik zinu, ka es vēl neesmu "upuris" kāzu un bērnu runām jo neesmu vēl bakalauru beigusi un jau vairāk kā pusgadu neesmu atiecībās ar puisi. Bet zinu - kolīdz būs stabils puisis tā vecvecāki un daži konkrēti radi sāks skat>ties uz mani kā uz kaut kādu nebūt bērnu radīšanas mašīnu nevis kā cilvēku ar relatīvi brīvu gribu un izvēli. Pati zinu, ka bērnus nevēlos (iespējams, kad būšu ilgtermiņa stabilās attiecībās domāšu citādi, bet tad arī vairāk apsvērtu adopciju).
Priecājos, ka pašlaik par tēmu bērni mani liek mierā un negaida neko, bet ko jūs domājat par bērniem? Un vai ir normāli nebūt ar "mātes instinktu" vai ar patikšanu pret bērniem?
25.06.2020 15:44 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
bigsister @ 28.06.2020 08:57

Aha nebija tēmēts ne uz vienu?? Un kātad ar to ko uzrakstīji pēdējo par Childfree ?? Nu pirmais es neesmu nu no kašķu vecenēm un uzreiz varu pateikt -paldies par info. Es tiešām nezināju, ka ir tomēr veltīta diena tam!
Tālāk jau tas arī ir tikai mans viedoklis, vai man tas liekas normāli vai neliekas. Padomāju, pabrīnījos un viss.

Neprecīzi izteicos. Nebiju visu garo komentāru attiecinājusi konkrēti uz vienu personu. To vienu teikuma daļu, jā. Pārējais - izejot no redzētā, lasītā, piedzīvotā, ne tikai šeit, bet citviet. Piemēram, anonīmajos komentāros internetā. Bet labi, tā jau ir cita tēma. Negribas vairs kašķēties.
Lai tev jauka diena!
28.06.2020 14:36 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Tomēr tā arī nesaprotu, kāds tad vispār pēc Tavām domām ir tas mērķis, kāpēc, ja gribētu bērnu, Tu gribētu?

Visiem citiem bērna radīšanas iemesli var atšķirties, piemēram, kaut vai tā pati vēlme radīt ģimeni, sniegt / saņemt / piedzīvot beznosacījumu mīlestību. Es vienkārši vairāk domāju par izpildījumu - nepadarīt bērnu par funkciju. Bet šis jautājums ir ļoti niansēts un neviennozīmīgs.
28.06.2020 10:41 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Acchup @ 28.06.2020 00:59

Laikam gribas piebilst, ko es esmu novērojusi šajā forumā gadu gaitā. Sievietes šeit pilnīgi un necik nelasa un nespēj saprast vai tieši otrādāk - pārlabo citu cilvēku tekstus tā, kā viņu acīm tīkamāk, lai tikai pakasītos.
Es, piemēram, šai diskusijas autorei neveltīju nevienu personīgu tekstu par to, ka tas ir pareizi, nepareizi, slikti vai labi. Nevienam šeit neveltīju vārdus, kā būtu jādara. Visu laiku savos tekstos minu, ka mēs visi esam cilvēki un no maniem tekstiem izriet tas, ka, kaut arī es, PERSONĪGI, nespēju pieņemt (tieši konkrēti) gejus, lesbietes, transus, iespējams arī vegānus u.c, es ar to savu nepatiku nevienam nebāžos virsū. Šeit ir forums, šeit es izsaku tīri savas domas. Dzīvē es šo savu nostāju neizrādu, ja tas nav vajadzīgs. Katrs taču saprotam, ka pasaule ir pasaule un esam dažnedažādākie, bet šeit meitenes/sievietes uzvedas kā .. pat nezinu. Tie komentāri. Nu godavārds stulbi un bezsakarīgi.
Un par 21.gs. Ko tieši Tu ar to vēlējies pateikt? Neko jaunu nepateici, tas gan. Tas viss ir zināms, man šķiet, lielākajai daļai, bet te varam spriest, cik liela daļa redz to atbalsta vai pieņem. Vienmēr būs kāda daļa, kurus pat šī tēma neaizskar ne grama, bet viņiem jau dzirdot vienu vārdu paliks pretīgi.
Par tavu tekstu "." Tas tāpat attiecas arī uz Tevi, jo šķiet, ka gribi censties apgaismot cilvēkus par to, kā 'attīstas' pasaule, bet Tev nav jēgas tā izniekot savu laiku, jo vienmēr būs gan tādas, kuras uzries bezbērnu dzīves atbalstītājām un vienmēr būs tādi, kuri nepieņems gejus, lesbietes, transus.

1000 plusiņi Tev!!!
28.06.2020 08:58 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Dannii @ 28.06.2020 01:59

Es arī, rakstot to garo komentāru, nebiju tēmējusi konkrēti uz tevi vai uz kādu citu sievieti šeit. Vairāk tāds kā garš prātojums par daudz ko, ko laika gaitā sanācis šur tur novērot, lasīt utt.. Jā, apzinos, ka arī mana vaina ir tajā, ka ļoti bieži daudz ko ņemu pie sirds un pārāk sakāpināti uztveru, pat ja komentārs vai viedoklis nav konkrēti manā virzienā raidīts. Bet šādas diskusijas pat palīdz. Kaut vai ieraudzīt pašai sevi citā gaismā un zināt, kādas kļūdas nepieļaut, komunicējot ar citiem cilvēkiem. Un, ja mani komentāri bija pa skarbu, ceru, ka nekādi neaizvainoju. Noteikti nebija mans mērķis. Lai tev jauks vakars/nakts!

Aha nebija tēmēts ne uz vienu?? Un kātad ar to ko uzrakstīji pēdējo par Childfree ?? Nu pirmais es neesmu nu no kašķu vecenēm un uzreiz varu pateikt -paldies par info. Es tiešām nezināju, ka ir tomēr veltīta diena tam!
Tālāk jau tas arī ir tikai mans viedoklis, vai man tas liekas normāli vai neliekas. Padomāju, pabrīnījos un viss.
28.06.2020 08:57 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Acchup @ 28.06.2020 01:44

Tas viss, kas bija pa vidu, vairāk bija tēmēts tām pārējām, kas bļāva, kāda es būšu māte utt. Tu daudz ko arī pareizi pateici, protams.

Es arī, rakstot to garo komentāru, nebiju tēmējusi konkrēti uz tevi vai uz kādu citu sievieti šeit. Vairāk tāds kā garš prātojums par daudz ko, ko laika gaitā sanācis šur tur novērot, lasīt utt.. Jā, apzinos, ka arī mana vaina ir tajā, ka ļoti bieži daudz ko ņemu pie sirds un pārāk sakāpināti uztveru, pat ja komentārs vai viedoklis nav konkrēti manā virzienā raidīts. Bet šādas diskusijas pat palīdz. Kaut vai ieraudzīt pašai sevi citā gaismā un zināt, kādas kļūdas nepieļaut, komunicējot ar citiem cilvēkiem. Un, ja mani komentāri bija pa skarbu, ceru, ka nekādi neaizvainoju. Noteikti nebija mans mērķis. Lai tev jauks vakars/nakts!
28.06.2020 01:59 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Dannii @ 28.06.2020 01:36
Acchup, sapratu, ko vēlējies teikt savā pēdējā, man veltītajā, komentārā. Katrā ziņā, pat ja viena otrai varbūt daudzās ziņās nepiekrītam, ir interesanti padiskutēt ar cilvēku, kuram ir pretējs viedoklis. Reizēm sasteigtajā ikdienā tādas diskusijas pietrūkst. Nu tādas, ka virtuāli izliec ārā visu savu sāpi un sakāmo, un pie reizes arī aizdomājies par sava oponenta viedokli. Paldies par diskusiju. :)

Tas viss, kas bija pa vidu, vairāk bija tēmēts tām pārējām, kas bļāva, kāda es būšu māte utt. Tu daudz ko arī pareizi pateici, protams.
28.06.2020 01:44 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Acchup, sapratu, ko vēlējies teikt savā pēdējā, man veltītajā, komentārā. Katrā ziņā, pat ja viena otrai varbūt daudzās ziņās nepiekrītam, ir interesanti padiskutēt ar cilvēku, kuram ir pretējs viedoklis. Reizēm sasteigtajā ikdienā tādas diskusijas pietrūkst. Nu tādas, ka virtuāli izliec ārā visu savu sāpi un sakāmo, un pie reizes arī aizdomājies par sava oponenta viedokli. Paldies par diskusiju. :)
28.06.2020 01:36 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
putns @ 28.06.2020 01:11
Acchup, nezinu, kas ir Kašers, bet par medijiem lielā mērā piekrītu. Mediji pelna no klikšķiem, tāpēc ļoti daudzi raksta "skandalozus" virsrakstus, visu laiku raksta par tēmām, kas sabiedrību tracina, speciāli taisa ažiotāžas no nekā utt. Bet tur jau nav vainīgi ne vegāni, ne geji, ne ko nu tu tur vēl minēji savos komentāros. Labus medijus ir grūti atrast, bet tādi ir.

Tā ir gan jā.
28.06.2020 01:17 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Acchup, nezinu, kas ir Kašers, bet par medijiem lielā mērā piekrītu. Mediji pelna no klikšķiem, tāpēc ļoti daudzi raksta "skandalozus" virsrakstus, visu laiku raksta par tēmām, kas sabiedrību tracina, speciāli taisa ažiotāžas no nekā utt. Bet tur jau nav vainīgi ne vegāni, ne geji, ne ko nu tu tur vēl minēji savos komentāros. Labus medijus ir grūti atrast, bet tādi ir.
28.06.2020 01:11 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
putns @ 28.06.2020 00:47
Acchup, bet kāpēc tevi tas tik ļoti uzvelk? Man šķiet, ka es ne vienu reizi savā mūžā neesmu redzējusi piketu. Tev visi tieši pie durvīm piketē, gulēt nedod?
Tu zini, ka "māte daba" nav reāls cilvēks, kurš plāno un tad kautko pēc izplānotā taisa? :D

Akdievs un par māti dabu. Nu varbūt var vēl ko nejēdzīgāku? ?
28.06.2020 01:08 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Balamute @ 28.06.2020 01:02
Acchup, necenties, atražotājas neko no modernās pasaules nesaprot. :D

Ai, nožēloju, ka vispār iesaistijos šajā diskusijā, jo arvien saprotu, cik bezjēdzīgi ir dalīties ar savu viedokli un latvietis paliek latvietis :D
28.06.2020 01:05 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
putns @ 28.06.2020 00:47
Acchup, bet kāpēc tevi tas tik ļoti uzvelk? Man šķiet, ka es ne vienu reizi savā mūžā neesmu redzējusi piketu. Tev visi tieši pie durvīm piketē, gulēt nedod?
Tu zini, ka "māte daba" nav reāls cilvēks, kurš plāno un tad kautko pēc izplānotā taisa? :D

Mani tas tieši necik neuzvelk, man tas nepatīk, bet tas nenozīmē, ka uzvelk :D Nē, piketi pie manas mājas durvīm nav bijuši, bet pietiek ar Kašeru un ar to, ka ieejot medijos, redzu šādas ziņas, arī par visiem praidiem (un tas nav tikai medijos, tas ir visur) :) Un nē, te arī nedarbosies vienmēr nejēdzīgais "bet ja nepatīk, tad neskaties". No šādu informācijas plūsmu ir gandrīz neiespējami izvairīties.
28.06.2020 01:03 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Acchup, necenties, atražotājas neko no modernās pasaules nesaprot. :D
28.06.2020 01:02 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Dannii @ 28.06.2020 00:08

Mazliet par šo teikuma daļu. Šeit, Cosmo portālā, esmu jau, ui, cik ilgus gadus un tēma par bērnu nevēlēšanos šī nav ne tuvu pirmā, līdz ar to esmu ievērojusi visai interesantu tendenci. Sievietes, kuras šajās tēmās raksta, ka bērnus nevēlas, parasti nav atrodamas māmiņām domātajās diskusijās un līdz ar to nebāžas virsū tām, kuras bērnus nevēlas, ko nevar teikt par pretējo pusi, jo, tiklīdz uzradīsies diskusija par nevēlēšanos radīt bērnus, uzradīsies vismaz 2-3 diezgan agresīvi noskaņotas šī viedokļa pretinieces, kuras tad nu sāks bārstīt izteikumus no sērijas "oi, kādas jūs esat egoistes un gļēvules", "bērni ir labākais, kas var būt", "nebāzieties citiem virsū ar savu viedokli" utt.. Te nu tad rodas jautājums: kurš vairāk otram bāžas virsū ar savu viedokli, cenšoties savu dzīves uztveri uzspiest citiem un vēl piedevām nolasīt morāli par to, kā, redz, atļaujies negribēt bērnus - bezbērnu sievietes, kuras, cik esmu novērojusi, diskutē tikai tam domātās diskusijās, nevis lien māmiņu diskusijās vai māmiņas (dažas, ne visas!), kuras nez kāpēc uzskata, ka ir tiesīgas aizvainot citus cilvēkus. Jautājums retorisks.
Tālāk par tiem "citādajiem cilvēkiem". Aļļo, kādā gadsimtā mēs dzīvojam? Nē, nu zinu, ka Latvijā, tāpat kā Krievijā, šajā ziņā nekad nekas nemainīsies, bet, ziniet, ārā ir 21.gadsimts, 2020.gads. Attīstītās valstīs jau sen homoseksuāļi precas un adoptē bērnus, notiek piketi pret rasismu, sievietes iet ielās un skaļi runā par savām tiesībām. Un, jā, atklāšu baisu noslēpumu, ka ir arī tāda internacionālā (!) "child-free" diena (1.augusts), tāpat kā milzums daudz "child-free" tēmai veltītu grupu internetā (tas komentētājai, kura baidījās, ka, nedod dievs, vēl tāda diena vai festivāli uzradīsies), kā arī ļoti daudz "child-free" restorāni, bāri un pat veselas viesnīcas, kurās mieru un klusumu var baudīt tie, kuri nevēlas klausīties aiz sienas bļaujošos bērnos. Visa pasaule nav Latvija, kur, kā saprotu, vari muti atvērt tikai tad, ja esi heteroseksuāls baltais, kuram ir tradicionāla ģimene, citādi ar tevi kaut kas noteikti nav kārtībā un, nedod dievs, vēl pielipināsi savu gejismu vai bezbērnu idoloģiju kārtīgajam kaimiņu Pēterim vai Anniņai.
Un vēl, atgriežoties pie šīs tēmas, man personīgi ir pilnīgi vienalga ar ko otrs cilvēks guļ, kāda viņam ādas krāsa, ir viņam 10 bērni vai nav neviens. Manā tuvu radinieku lokā ir homoseksuāls cilvēks, man ir gana daudz melnādainu draugu, viena mana labālā draudzene ir izvēlējusies bezbērnu dzīvi, kamēr otra nesen dzemdēja trešo bērnu. Lai arī mēs, cilvēki, esam tik atšķirīgi viens no otra, mūs visus vieno viena lieta - mums visiem dzīslās rit asinis sarkanā krāsā. Mēs visi esam tikai un vienīgi cilvēki. Katrs ar savām domām, sajūtām, sāpēm, jūtām, pārdzīvojumiem. Un katram no mums ir tiesības nodzīvot šo vienīgo dzīvi tā, kā katrs uzskatām par pareizu. Un ar tiesībām neklausīties pārmetumos par to, kā dzīvojam, ar ko dzīvojam, ko mīlam vai kādā krāsā ir mūsu āda. Bet tām kuras šajās diskusijās ienāk, lai uzrietu bezbērnu sievietēm, saukājot tās par gļēvulēm, egoistēm, tādām un šitādām, no sirds ieteiktu to enerģiju, kuru veltāt tam, lai mums norādītu savu "vietu", izlietot lietderīgāk. Kaut vai paskatoties, kas notiek ārpus Latvijas. Kā dzīvo cilvēki. Ko dara. Kā domā. Varbūt nedaudz pamainīsies pasaules uztvere un attieksme pret līdzcilvēkiem. To arī nobeigumā gribu novēlēt. Mazliet vairāk cilvēcības un atvērta prāta.
Paldies.

Laikam gribas piebilst, ko es esmu novērojusi šajā forumā gadu gaitā. Sievietes šeit pilnīgi un necik nelasa un nespēj saprast vai tieši otrādāk - pārlabo citu cilvēku tekstus tā, kā viņu acīm tīkamāk, lai tikai pakasītos.
Es, piemēram, šai diskusijas autorei neveltīju nevienu personīgu tekstu par to, ka tas ir pareizi, nepareizi, slikti vai labi. Nevienam šeit neveltīju vārdus, kā būtu jādara. Visu laiku savos tekstos minu, ka mēs visi esam cilvēki un no maniem tekstiem izriet tas, ka, kaut arī es, PERSONĪGI, nespēju pieņemt (tieši konkrēti) gejus, lesbietes, transus, iespējams arī vegānus u.c, es ar to savu nepatiku nevienam nebāžos virsū. Šeit ir forums, šeit es izsaku tīri savas domas. Dzīvē es šo savu nostāju neizrādu, ja tas nav vajadzīgs. Katrs taču saprotam, ka pasaule ir pasaule un esam dažnedažādākie, bet šeit meitenes/sievietes uzvedas kā .. pat nezinu. Tie komentāri. Nu godavārds stulbi un bezsakarīgi.
Un par 21.gs. Ko tieši Tu ar to vēlējies pateikt? Neko jaunu nepateici, tas gan. Tas viss ir zināms, man šķiet, lielākajai daļai, bet te varam spriest, cik liela daļa redz to atbalsta vai pieņem. Vienmēr būs kāda daļa, kurus pat šī tēma neaizskar ne grama, bet viņiem jau dzirdot vienu vārdu paliks pretīgi.
Par tavu tekstu "
Bet tām kuras šajās diskusijās ienāk, lai uzrietu bezbērnu sievietēm, saukājot tās par gļēvulēm, egoistēm, tādām un šitādām, no sirds ieteiktu to enerģiju, kuru veltāt tam, lai mums norādītu savu "vietu", izlietot lietderīgāk
." Tas tāpat attiecas arī uz Tevi, jo šķiet, ka gribi censties apgaismot cilvēkus par to, kā 'attīstas' pasaule, bet Tev nav jēgas tā izniekot savu laiku, jo vienmēr būs gan tādas, kuras uzries bezbērnu dzīves atbalstītājām un vienmēr būs tādi, kuri nepieņems gejus, lesbietes, transus.
28.06.2020 00:59 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Acchup, bet kāpēc tevi tas tik ļoti uzvelk? Man šķiet, ka es ne vienu reizi savā mūžā neesmu redzējusi piketu. Tev visi tieši pie durvīm piketē, gulēt nedod?
ļoti šaubos, ka māte daba sākotnēji bija plānojusi, ka viss nokļūs tik tālu, cik tas ir mūsdienās.

Tu zini, ka "māte daba" nav reāls cilvēks, kurš plāno un tad kautko pēc izplānotā taisa? :D
28.06.2020 00:47 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
putns @ 27.06.2020 23:30
Pag, es īsti nesapratu
Tad vispār nedrīkst pat ierunāties par to, ka esi melnādains, ķīnietis vai gejs? Un kāpēc? Laikam jānovēršas, kad garām kāds aziāts paiet, kādu Rīgā jau ne mazums. Man ir divi homoseksuāli kolēģi, viens gejs, viena lesbiete. Kā viss ofiss par to zina - jo visur vienmēr ir daži cilvēki, kas visu laiku citiem uzmācas ar saviem "A tu ar kādu tiecies? Nē? Kāpēc? Ā, tiecies, ja? Un cik ilgi jau? Precēti esat? Nē? Kāpēc? Utt. Utt. Utt." Un tad šie paši visiem arī tālāk izmuld. Lai gan mani personīgi tas neuztrauc, tikai tā muldēšana par "omg!!! geji!!!!" kaitina. Ironiski, ka tie, kas ir visvairāk šokēti, parasti ir arī tie, kas visvairāk lien svešu cilvēku dzīvēs, lai pārbaudītu, vai visi ir tik pat normäli cik viņi.

Tu vispār saprati, ko uzrakstīju?
Man ir vienalga, līdz šādi cilvēki cilvēki nesāk iet ielās un bāzt savu nostāju virsū pārējiem, tas pats ir arī ar vegāniem, veģetāriešiem. Iet protestēt un aizstāvēties un sazin ko vēl. Tava otra teksta daļa uz mani neattiecas, jo es līdz ar savu nostāju pilnīgi nevienu reizi neesmu kaut ko jautājusi lesbietei vai gejam vai arī melnādainam, ķīnietim vai vegānam. Man ir vienalga, mēs visi esam cilvēki, daram pēc brīvas gribas ko vēlamies darīt ar sevi, tomēr pasaulē jeb dabā pastāv nerakstīti likumi un kaut kā ļoti šaubos, ka māte daba sākotnēji bija plānojusi, ka viss nokļūs tik tālu, cik tas ir mūsdienās. Tā kā tas nu ir tā, kā ir, tad atkal esam atpakaļ pie tā, ko rakstīju sākumā.
28.06.2020 00:36 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Māmiņām domātās diskusijas ir specifiskas. Ko barot, kad gulēt likt, kā rāpot utt. Bet nu lasīt klaju sviestu daudzas tomēr šeit nevēlas, īpaši, ja kāda kaut ko pasaka par bērniem un saņem visai interesantus komentārus par to, kaut nekā rupja tur nebija.
28.06.2020 00:33 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Un tas nozīmē, ka arī uz šiem citiem citādajiem cilvēkiem neskatos ne ar naidu, ne ar noniecinātu skatienu, lai viņi ir, arī tie, kas nevēlas bērnus, bet lūdzu, nebāzieties ar šo viedokli cilvēku acīs. Jo kāpēc? Kam tas ir vajadzīgs? Palieciet ar šīm domām pie sevis un cilvēkiem, kas to arī saprot.

Mazliet par šo teikuma daļu. Šeit, Cosmo portālā, esmu jau, ui, cik ilgus gadus un tēma par bērnu nevēlēšanos šī nav ne tuvu pirmā, līdz ar to esmu ievērojusi visai interesantu tendenci. Sievietes, kuras šajās tēmās raksta, ka bērnus nevēlas, parasti nav atrodamas māmiņām domātajās diskusijās un līdz ar to nebāžas virsū tām, kuras bērnus nevēlas, ko nevar teikt par pretējo pusi, jo, tiklīdz uzradīsies diskusija par nevēlēšanos radīt bērnus, uzradīsies vismaz 2-3 diezgan agresīvi noskaņotas šī viedokļa pretinieces, kuras tad nu sāks bārstīt izteikumus no sērijas "oi, kādas jūs esat egoistes un gļēvules", "bērni ir labākais, kas var būt", "nebāzieties citiem virsū ar savu viedokli" utt.. Te nu tad rodas jautājums: kurš vairāk otram bāžas virsū ar savu viedokli, cenšoties savu dzīves uztveri uzspiest citiem un vēl piedevām nolasīt morāli par to, kā, redz, atļaujies negribēt bērnus - bezbērnu sievietes, kuras, cik esmu novērojusi, diskutē tikai tam domātās diskusijās, nevis lien māmiņu diskusijās vai māmiņas (dažas, ne visas!), kuras nez kāpēc uzskata, ka ir tiesīgas aizvainot citus cilvēkus. Jautājums retorisks.
Tālāk par tiem "citādajiem cilvēkiem". Aļļo, kādā gadsimtā mēs dzīvojam? Nē, nu zinu, ka Latvijā, tāpat kā Krievijā, šajā ziņā nekad nekas nemainīsies, bet, ziniet, ārā ir 21.gadsimts, 2020.gads. Attīstītās valstīs jau sen homoseksuāļi precas un adoptē bērnus, notiek piketi pret rasismu, sievietes iet ielās un skaļi runā par savām tiesībām. Un, jā, atklāšu baisu noslēpumu, ka ir arī tāda internacionālā (!) "child-free" diena (1.augusts), tāpat kā milzums daudz "child-free" tēmai veltītu grupu internetā (tas komentētājai, kura baidījās, ka, nedod dievs, vēl tāda diena vai festivāli uzradīsies), kā arī ļoti daudz "child-free" restorāni, bāri un pat veselas viesnīcas, kurās mieru un klusumu var baudīt tie, kuri nevēlas klausīties aiz sienas bļaujošos bērnos. Visa pasaule nav Latvija, kur, kā saprotu, vari muti atvērt tikai tad, ja esi heteroseksuāls baltais, kuram ir tradicionāla ģimene, citādi ar tevi kaut kas noteikti nav kārtībā un, nedod dievs, vēl pielipināsi savu gejismu vai bezbērnu idoloģiju kārtīgajam kaimiņu Pēterim vai Anniņai.
Un vēl, atgriežoties pie šīs tēmas, man personīgi ir pilnīgi vienalga ar ko otrs cilvēks guļ, kāda viņam ādas krāsa, ir viņam 10 bērni vai nav neviens. Manā tuvu radinieku lokā ir homoseksuāls cilvēks, man ir gana daudz melnādainu draugu, viena mana labālā draudzene ir izvēlējusies bezbērnu dzīvi, kamēr otra nesen dzemdēja trešo bērnu. Lai arī mēs, cilvēki, esam tik atšķirīgi viens no otra, mūs visus vieno viena lieta - mums visiem dzīslās rit asinis sarkanā krāsā. Mēs visi esam tikai un vienīgi cilvēki. Katrs ar savām domām, sajūtām, sāpēm, jūtām, pārdzīvojumiem. Un katram no mums ir tiesības nodzīvot šo vienīgo dzīvi tā, kā katrs uzskatām par pareizu. Un ar tiesībām neklausīties pārmetumos par to, kā dzīvojam, ar ko dzīvojam, ko mīlam vai kādā krāsā ir mūsu āda. Bet tām kuras šajās diskusijās ienāk, lai uzrietu bezbērnu sievietēm, saukājot tās par gļēvulēm, egoistēm, tādām un šitādām, no sirds ieteiktu to enerģiju, kuru veltāt tam, lai mums norādītu savu "vietu", izlietot lietderīgāk. Kaut vai paskatoties, kas notiek ārpus Latvijas. Kā dzīvo cilvēki. Ko dara. Kā domā. Varbūt nedaudz pamainīsies pasaules uztvere un attieksme pret līdzcilvēkiem. To arī nobeigumā gribu novēlēt. Mazliet vairāk cilvēcības un atvērta prāta.
Paldies.
28.06.2020 00:08 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Pag, es īsti nesapratu
Es vispār esmu no tiem, kas uz atšķirīgiem cilvēkiem skatās neitrāli, - esi gejs, lesbiete, melns vai ar ķīniešu acīm - man vienalga..., BET līdz brīdim, kad par to sāk runāt

Tad vispār nedrīkst pat ierunāties par to, ka esi melnādains, ķīnietis vai gejs? Un kāpēc? Laikam jānovēršas, kad garām kāds aziāts paiet, kādu Rīgā jau ne mazums. Man ir divi homoseksuāli kolēģi, viens gejs, viena lesbiete. Kā viss ofiss par to zina - jo visur vienmēr ir daži cilvēki, kas visu laiku citiem uzmācas ar saviem "A tu ar kādu tiecies? Nē? Kāpēc? Ā, tiecies, ja? Un cik ilgi jau? Precēti esat? Nē? Kāpēc? Utt. Utt. Utt." Un tad šie paši visiem arī tālāk izmuld. Lai gan mani personīgi tas neuztrauc, tikai tā muldēšana par "omg!!! geji!!!!" kaitina. Ironiski, ka tie, kas ir visvairāk šokēti, parasti ir arī tie, kas visvairāk lien svešu cilvēku dzīvēs, lai pārbaudītu, vai visi ir tik pat normäli cik viņi.
27.06.2020 23:30 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Silvera @ 27.06.2020 21:57

Protams, iedzimtību neviens nav izslēdzis, bet tu savā komentārā tik ļoti uzsvēri, ka tava bērna personība / dzīve utt. būs tik TAVA, ka man neviļus prātā nāca tie, kuri tiešām bērnu audzina pēc sava ģīmja un līdzības ar to saprotot ne tikai rakstura īpašību ieaudzināšanu, bet pat konkrētu mērķu / sapņu uzspiešanu bērnam. No sērijas, sak`, ja es neiemācījos spēlēt klavieres, mans bērns ir pietiekami talantīgs, lai tās spēlētu un viņam tās jāspēlē, viņam būs panākumi. Pat, ja sirds dziļumos bērns to negrib. Mēs taču zinām tādus piemērus. Es nesaku, ka tieši šis un tāds ir tavs gadījums, bet es vienkārši tik daudz esmu redzējusi, ka bērnus audzina pēc tāda principa, ka ir žēl. Un tad viņš tāds arī izaug - nezinot, ko grib, jo baidās gribēt pats.

Nu, ar savu viedokli es pavisam nedomāju un nekad arī nedomāšu, ka bērns lūk ir MANS un tāpēc viņš augs tā, kā es gribēšu. Tas, ka uzsvēru TAVS jau uzreiz nenozīmē, ka ir kaut kādi stulbi nolūki un egoisms. Tomēr tā arī nesaprotu, kāds tad vispār pēc Tavām domām ir tas mērķis, kāpēc, ja gribētu bērnu, Tu gribētu? Visi, kas mēs gribam savus pēcnācējus, gribam jau tāpēc vien, ka būs kāds tāds otrs cilvēks, kurā būs daļiņa no tevis. Es sapratu, ka vairākums to laikam sauc par egoismu, nedod Dievs pateikt vārdu "es", "mans" vai "tavs".
27.06.2020 23:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits