Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas dāvināšana kāzās

 
Reitings 39
Reģ: 12.05.2020
Sveikas meitenes.
Draudzene mani uzaicināja uz savām kāzām, respektīvi uz vakara daļu, kas notiks mājās( sēdēšana pie galdiem, dejas, izklaides). Jo viņa ar savu līgavaini sarakstīsies tikai vedēju klātbūtnē. Gribēju jautāt, cik pieņemami ir dāvināt naudu, ja uz kāzām iešu viena. Un kādas puķes kāzās labāk dāvināt? Liels paldies.?
18.06.2020 14:18 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Es arī piederu tai cilvēku kategorijai, kura nesaprot, kāpēc, ejot uz kāzām, ir jādod liela nauda jaunlaulātajiem. Ja gribi atpelnīt kāzas, tātad nevari tās atļauties, un gaidīt, ka citi par tām samaksās, manuprāt, ir muļķīgi. Man būtu vienalga, vai manās kāzās kāds iedotu 20, 50 vai 200 eiro vai vispār tikai ziedus vai manu mīļāko šokolādi atnestu. Nevajag man svešu naudu, un to, ko vēlos, nopērku sev es pati. Mans brālis arī, kad precējās, visiem piekodināja, ka nekādu naudu nevajag. Man sāpētu sirds, ja mana omīte ar mazu pensiju nāktu uz manām kāzām ar aploksni. Draugi lai labāk paši nopērk sev to, ko viņiem vajag, jo tāpat, uz kāzām braucot, gribi, negribi sanāk papildus izdevumi, tas pats benzīns, apģērbs, frizūra, grims utml. Negribētu, lai manas draudzenes uz to taupītu, tikai lai iedotu mums naudu.
Varbūt ir tādi gadījumi, kad ļoti nabadzīgi cilvēki precas, tad var palīdzēt. Zinu, ka mans viedoklis ir nepopulārs, bet tā nu es uzskatu.
P. S. Pašai, kad gadījies būt kāzās, vienmēr esmu dāvinājusi dāvanu "graudā", vai nu ar svinību telpām izpalīdzējusi, vai manējais ir filmējis kāzu pasākuma video, vai nu esmu taisījusi līgavai un līgavas māsām frizūras, meikapu. Tad vēl ziedi, kartīte, viss.
23.06.2020 15:43 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka katrs dāvina pēc savām iespējām, bet aizbildināties, ka maz var atļauties, jo jāpērk jauna kleita un jāiet pie friziera, ir nesaprotami. Neticu, ka mājās nav neviena kleita, kas derētu kāzām. Bet frizieris - var taču pats mājās smuki ieveidot matus, tur nekādas iemaņas nevajag. Speciālas frizūras sen jau vairs nav modē. A tagad izklausās tā - pats sev visu labāko, bet pārim, kuram tā ir VIŅU diena, atlicināšu kripatas. Kārtējā egoisma izpausme.
23.06.2020 12:37 |
 
Reitings 90
Reģ: 29.08.2019
Uzskatu, ka dāvināt naudu ir labākais variants, jo pāris pēc tam var ro iztērēt pēc saviem ieskatiem (kopīgam ceļojumam, kopīgam mājoklim vai kā savādāk). Dāvināt visus tos Anna+Pēteris vispār nesaprotu, kur pēc tam to visu likt?!
23.06.2020 12:15 |
 
Reitings 90
Reģ: 29.08.2019
Kate ieliek naudiņu pēc savām iespējām, ja omīte atnāk uz kāzām, ieliekot 20 EUR vai tāpēc viņa būs sliktāka par pārējiem?
23.06.2020 12:13 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Par naudu var nopirkt arī kaut ko īpašu un atmiņā paliekošu vai nopirkt ceļojumu. Ja pārāk labi nepazīst un nopērk kaut ko, ko pāris nelietos vai galīgi nepatīk, arī nebūs forši. Bet no pāra jau atkarīgs, vai pa to naudu kaut ko sen gribētu nopirks, ieguldīs īpašumā vai vienkārši tualetes papīrā turpmākos 40gadus.
23.06.2020 11:07 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.06.2020
Uzdāviniet viņiem dāvanu, lai viņu kāzu diena būtu neaizmirstama. Neviens nevar glabāt naudu mūžīgi. Ja jūs viņiem uzdāvināsit dāvanu, viņi jūs ilgi atcerēsies.
23.06.2020 08:11 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
blacke @ 23.06.2020 00:58
Es tā aizdomājos, kāpēc vispār kāzās kaut kas jādāvina? Divi cilvēki izdomā precēties un par to saņem dāvanas? Manuprāt lieki.. un vēl spriedelēt cik ir daudz vai maz dāvināt, sviests, man būtu vienalga ja mani viesi ierastos bez dāvanām, es priekš sevis taisu svētkus, nevis priekš viņiem. Riebjas arī tā kategorija,kas skaita un vēlās saņemt kāzās tādu summu, lai nu ķipa 'atmaksājas kāzas', nu jopcik, ko tad tu taisi tādu pasākumu un zīmējies, ja tev vajag viņu atpelnīt?

+++++
Pēdējās nedēļas vispār te forumā aktīvi tiek spiedelets par naudu un sajūta, ka lielākā daļa te pārāk turīgi un lecīgi vai pārāk mīkstos mākoņos lido.
23.06.2020 02:45 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Es tā aizdomājos, kāpēc vispār kāzās kaut kas jādāvina? Divi cilvēki izdomā precēties un par to saņem dāvanas? Manuprāt lieki.. un vēl spriedelēt cik ir daudz vai maz dāvināt, sviests, man būtu vienalga ja mani viesi ierastos bez dāvanām, es priekš sevis taisu svētkus, nevis priekš viņiem. Riebjas arī tā kategorija,kas skaita un vēlās saņemt kāzās tādu summu, lai nu ķipa 'atmaksājas kāzas', nu jopcik, ko tad tu taisi tādu pasākumu un zīmējies, ja tev vajag viņu atpelnīt?
23.06.2020 00:58 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
dzimšanas dienai 50 e man šķiet ok summa. Kāzām 150.00 liekas normāla.
21.06.2020 18:37 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Es pat uz dzimšanas dienām nemēdzu dāvināt kaut ko 50€ vērtībā. ?

Jēziņ dāmas, izrādās ka visa dzīve griežas par un ap naudu. Nezinu, manās kāzās es būtu priecīga arī par 20€, nevis bubinātu, ka pārāk maz.

Piekrītu! Man nav žēl dāvināt dārgas dāvanas un vispār dāvināt naudu, bet es arī nekad nemēdzu tērēt tādu summu vienai dzimšanas dienai. Protams, neskaitot vēl puķes, kuras dāvinu gan uz dzimšanas, gan vārda dienām!
Kā jau minēju iepriekš, mēs ielūgumos norādījām, ka galvenais, lai viesi šajā nozīmīgajā dienā ir ar mums un tas arī viss. Tāpat no viņu puses bija komentāri, ka dāvanas būs, lai arī teicām, ka ielūgumos ir rakstīts, ka nevajag. Ja nu tomēr uzdāvinās taustāmas smukumlietas vai aploksni ar jebkādu summu iekšā - būsim pateicīgi!
21.06.2020 16:31 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
vivii @ 21.06.2020 15:52
Mēs ar vīru dāvinam 200€, kaut kā psiholoģiski, galvā tas liekas adekvāts cipārs no mums kā pāra - otram pārim.
Protams, ja ietu viena uz kāzām, tad laikam dāvinātu 100, bet 50€ man lielas tā gaužām maz, precības nav dzimšanas diena.
Mēs arī svinējām tikai pašu tuvāko lokā un uz sarakstīšanos bija tikai vedēji.
Arī mums dāvināja sākot no 200€ un par cik svinējām Jaunmoku pilī, un tur arī palikām pa nakti (viesi brauca prom), tad mūsu radi un draugi bija izdomājuši kaut kādu ticējumu vai pat nezinu, kas tas bija, bet doma tāda, ka pirms ejam istabā, kur paliksim pa nakti, katrs gāja un noslēpa kādu banknoti - 5,10,20 vērtībā, pēc tam mums bija jāiet meklēt ???

Es pat uz dzimšanas dienām nemēdzu dāvināt kaut ko 50€ vērtībā. ?
21.06.2020 15:59 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Jēziņ dāmas, izrādās ka visa dzīve griežas par un ap naudu. Nezinu, manās kāzās es būtu priecīga arī par 20€, nevis bubinātu, ka pārāk maz.
21.06.2020 15:58 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4994
Reģ: 03.11.2012
Mēs ar vīru dāvinam 200€, kaut kā psiholoģiski, galvā tas liekas adekvāts cipārs no mums kā pāra - otram pārim.
Protams, ja ietu viena uz kāzām, tad laikam dāvinātu 100, bet 50€ man lielas tā gaužām maz, precības nav dzimšanas diena.
Mēs arī svinējām tikai pašu tuvāko lokā un uz sarakstīšanos bija tikai vedēji.
Arī mums dāvināja sākot no 200€ un par cik svinējām Jaunmoku pilī, un tur arī palikām pa nakti (viesi brauca prom), tad mūsu radi un draugi bija izdomājuši kaut kādu ticējumu vai pat nezinu, kas tas bija, bet doma tāda, ka pirms ejam istabā, kur paliksim pa nakti, katrs gāja un noslēpa kādu banknoti - 5,10,20 vērtībā, pēc tam mums bija jāiet meklēt ???
21.06.2020 15:52 |
 
Reitings 872
Reģ: 03.01.2013
Biju vienās mazās kāzās, dāvināju €50 pàštaisītā kastītē/apsveikumā+rozes. Bet bija bariņš, kur 10 cilvēki bija sametušies tosterim...
Uzskatu, ka, ja dāvina naudu, tad €50 ir adekvāta summa. Jo sevišķi, ja ej viena.
21.06.2020 15:45 |
 
Reitings 13
Reģ: 30.05.2020
Maxxxiii @ 20.06.2020 09:37

Nevajag jau arī uztaisīt taa, ka svarīgais cik vari vai nevari uzdāvināt. Vai tad uz kazam/dzimšanas dienu cilvēkus aicina ar domu cik varēs atļauties man uzdāvināt?
Tāda domāšana bija manam bijušajam. Viņš pirms katras savas dz. D jau plānoja, ko pirks par radu sadavinato naudu un bubinaja ja kopsumma neapmierināja. Viņš vienmēr aicināja tikai tos radus, kuri bija *dāsni *, citus nemaz neaicināja.

Mana doma bija vairāk par cilvēku domāšanu. Es piemēram sev tuviem cilvēkiem/ draugiem neko nežēloju un kur nu vēl, lai man būtu žēl pavairāk naudu uzdāvināt. Viņa nāk un iet. Bet tādus cilvēkus zinu daudz, kuri varētu arī atļauties uzdāvināt normālu dāvanu, bet patiesībā viņiem ir žēl un tāpēc sākas visas atrunas- man bērni, man kleita jāpērk, man maza alga utt
20.06.2020 10:28 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Lorettta @ 20.06.2020 09:28

Tieši kāds sakars dāvanai ar to, ka vēl ir jāiet pie friziera un jāpērk jauna kleita, degviela ceļam, vienkārši ko?? :D
Tā jau ir paša izvēle taisīties pašam vai pie kāda cita, bet nevajag to skaitīt pie tēriņiem kā rezultātā dāvana paliek kā pēdējais posms un tur jau no sērijas, kas nu paliek pāri.
Un dzimšanas dienu arī ejat ar tādu domu- ai nu uzdāvināšu tikai 20€, jo vēl jau man janopērk jauns tērps utt?
Bet paliekat pie sava, nabagiem nabagu domāšana. Un paši jau tikai pievelkat sev tādu dzīvesveidu.
Un parasti lieli pasākumi kā kāzas tiek izziņoti vismaz pusgadu iepriekš un vai tad tiešām nevar katru mēnesi pa 20/30€ atlikt dāvanai? Iemācīties plānot budžetu, nevis atlikt uz pēdējo brīdi un tad brīnīties - oi cik lieli izdevumi.

Nevajag jau arī uztaisīt taa, ka svarīgais cik vari vai nevari uzdāvināt. Vai tad uz kazam/dzimšanas dienu cilvēkus aicina ar domu cik varēs atļauties man uzdāvināt?
Tāda domāšana bija manam bijušajam. Viņš pirms katras savas dz. D jau plānoja, ko pirks par radu sadavinato naudu un bubinaja ja kopsumma neapmierināja. Viņš vienmēr aicināja tikai tos radus, kuri bija *dāsni *, citus nemaz neaicināja.
20.06.2020 09:37 |
 
Reitings 13
Reģ: 30.05.2020
lote_te @ 19.06.2020 16:06
Mēs, cik nu kāzās esam bijuši, tieši tik arī liekam - 50eiro. Man liekas normāli. Protams, ja taisa kāzas kā atpelnīšanas variantu, tad tas ir savādāk un tur arī rodas šķībi skatieni, jo tak viss izmaksāja dārgāk. Bet kāzas nav tikai ielikt aploksni jaunajam pārim rokās, tas ir apģērbs, frizūra, degvielas izdevumi, ziedi. Ja to visu saskaita, tad sanāk ļoti pieklājīga summa, ko notērēt vienā dienā.
Mazs off-topic, bet vispār nesaprotu, kāpēc nevar pasaukt viesus uz pašu svarīgāko brīdi kāzu dienā?! Es tavā vietā vispār neiespringtu uz kaut kādām baigajām dāvanām utt., jo man tas liekas kā parasta ballīte. Jā, nosaukums - kāzas, bet nu tas formāts man nav saprotams. Liekas, ka ballīti nostāda augstāk par pašu brīdi, kad kļūst vīrs un sieva, lai gan, manuprāt, būtu taču jābūt otrādi.

Tieši kāds sakars dāvanai ar to, ka vēl ir jāiet pie friziera un jāpērk jauna kleita, degviela ceļam, vienkārši ko?? :D
Tā jau ir paša izvēle taisīties pašam vai pie kāda cita, bet nevajag to skaitīt pie tēriņiem kā rezultātā dāvana paliek kā pēdējais posms un tur jau no sērijas, kas nu paliek pāri.
Un dzimšanas dienu arī ejat ar tādu domu- ai nu uzdāvināšu tikai 20€, jo vēl jau man janopērk jauns tērps utt?
Bet paliekat pie sava, nabagiem nabagu domāšana. Un paši jau tikai pievelkat sev tādu dzīvesveidu.
Un parasti lieli pasākumi kā kāzas tiek izziņoti vismaz pusgadu iepriekš un vai tad tiešām nevar katru mēnesi pa 20/30€ atlikt dāvanai? Iemācīties plānot budžetu, nevis atlikt uz pēdējo brīdi un tad brīnīties - oi cik lieli izdevumi.
20.06.2020 09:28 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Jums bija svinīgā cerimonija?

Jā, dzimtsarakstu nodaļā.
20.06.2020 08:22 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Maxxxiii @ 19.06.2020 23:18

Tieši tā arī bija. Drauga pateva meitai. Visiem skandinaja, ka būs mazas kāzas, tikai ar vecākiem un pasēdēšana mājas. Lai gan Facebook bildees redzējām, ka bija saaicinajusi bariņu *tusinu draudzenes*.
Viņa tā gadiem dara arī, kad tuvojas bērniem dzimšanas diena. Atsūta Facebook vēstuli, ko bērns vēlas un cik jāmet, lai gan uzaicinājusi nekad nav. Arī uz tādiem svētkiem aicina tikai savas drushkas

Tā neko sev :D
Šis izklausās pēc tiem cilvēkiem, kas mēdz uzrasties un pajautāt, vai nevar aizdot xx EUR - kaut kādi pamatskolas paralēlklasesbiedri, ar kuriem pat īsti runāts nav. Tik te vēl tipa atrunāšanās: svētki :D Es ar ignorētu pilnīgi.
19.06.2020 23:31 |
 
Reitings 195
Reģ: 18.11.2019
ER
Eriksons, tu labāk tos 500€ būtu ieguldījis/usi Latviešu valodas gramatikas kursos.
19.06.2020 23:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits