Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tikt pāri sev?

 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Sveikas!
Jau kādu laiciņu esmu saskārusies ar problēmu, kura mani moka diezgan ilgi - zems pašnovērtējums. Man ir kauns no sava izskata, pat ja zinu, cik muļķīgi tas izklausās. Daudzi apkārtējie man mēdz teikt komplimentus, es pieņemu, protams, kaut gan dziļi iekšēji es tam visam nepiekrītu.
Šis arī iespaido manu sociālo dzīvi. Savu kompleksu dēļ, es esmu palikusi antisociāla, jo es izvairos tikties ar cilvēkiem tieši sava izskata dēļ. Man ir draugi, kuri ir satikti internetā un viņi vēlas satikties, bet es mentālu sev neļauju to darīt, jo uzreiz galvā ir doma “bet ja nu es viņiem nepatikšu? ja nu, viņuprāt, dzīvē es izskatos sliktāk nekā bildēs?”. Es katru dienu par to uztraucos un nekādīgi netieku pāri. Es esmu izmēģinājusi dažādas metodes, kā uzlabot savu pašnovērtējumu, bet nekas man nestrādā. Esmu mainījusi stilu, matu frizūru, krāsu, kosmētiku esmu pamainījusi, bet man nekas uz sevis nepatīk un man ir grūti pašai pieņemt sevi.
Varbūt vēl kāda ar to ir saskārusies un var ieteikt kaut ko? Jo tas mani sāk ietekmēt pa daudz.
Paldies, ka uzklausījāt mani bēdu (man nav tādu draudzeņu, ar kurām var izrunāties).
Jauku vakaru!
06.01.2020 22:59 |
 
Reitings 40
Reģ: 22.10.2019
Nu tad varbūt pameklē labu psihoterapeitu. Starp citu, ir arī psihoterapeiti, kuri piedāvā stilista pkalpojumus. Vienu brīdi bija kaut kāds eiropas projekts šai sakarā un daudzi psihoterapeiti izgāja apmācības. Varbūt tad ir kaut kas tāds, kas tev palīdzētu. Jo nu mūsu izskats ir pirmkārt atkarīgs no mūsu skatu punkta pašam uz sevi.
10.01.2020 17:04 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Kā tev ar apetīti? Varbūt samazināta vai tieši pretēji - ēd par daudz?

Es ēdu daudz, bet man pilnīgi nekas svaram nenāk klāt. Un tās sievietes, kuras saka, ka ir labi būt tievai un ēst, ko gribi... tas nav labi. Saku to no sirds. ?
Kā ar miegu? Guli vienā laidā vai moka bezmiegs?

Bezmiegs nav, bet es eju ļoti vēlu gulēt un agri ceļos. Trūkst miegs. Pati to apzinos, bet es nevaru iemigt agrāk par 2 ;(
Tev negribas nevienu redzeet tiešām tikai izskata pēc, vai tu jūties slikti citu sabiedribā, cilvēki tev traucē un vieglāk palikt vienai.

Tieši izskata dēļ negribas nevienu redzēt. Tā es esmu runātīga, ar mani ir interesanti (tuvu draugu lokā), bet man ir grūti būt svešu cilvēku lokā tieši sava izskata dēļ. To ir grūti aprakstīt
Kā ir ar apņemšanos un solījumu turēšanu? Vai izdati visu ko soli izdarīt, vai reizēm darāmo darbu saraksts top ar vien garāks un nekas uz priekšu nekustās? Kā ir ar pašpārmetumiem un vainas apziņu? Un vai iestājas dzīves apnikums un nevēlēšanās dzīvot?

Cītīgi mācos un turi savus solījumus. Apņemšanās arī tiek pildītas. Bieži mēdzu visu izdarīt uzreiz, citreiz atlieku uz kādu laiciņu. Vainas apziņa... ir brīži, ka es jūtos ļoti vainīga par situāciju, kaut man nebūtu tādai jājūtas, jo es neko slikti neesmu izdarījusi un pašpārmetumi man nav. Nevēlēšanās dzīvot man arī nav. Viss ir labi, tikai izskats.. tas man ir kā akmens uz sirds, kuru nevaru dabūt nost.
10.01.2020 15:39 |
 
Reitings 40
Reģ: 22.10.2019
Varbūt bez pašvērtējuma ir vēl kaut kas? Kā tev ar apetīti? Varbūt samazināta vai tieši pretēji - ēd par daudz? Kā ar miegu? Guli vienā laidā vai moka bezmiegs? Kā ir ar atmiņu? Kā ir ar enerģiju un dzīves prieku? Nav tā, ka reizēm no gultas izkāpt ir teju neiespējami un tas prasa milzīgu piespiešanos? Tev negribas nevienu redzeet tiešām tikai izskata pēc, vai tu jūties slikti citu sabiedribā, cilvēki tev traucē un vieglāk palikt vienai. Kā ir ar apņemšanos un solījumu turēšanu? Vai izdati visu ko soli izdarīt, vai reizēm darāmo darbu saraksts top ar vien garāks un nekas uz priekšu nekustās? Kā ir ar pašpārmetumiem un vainas apziņu? Un vai iestājas dzīves apnikums un nevēlēšanās dzīvot?
Ar pašvērtējuma trūkumu, kas ietekmē tavas sociālās saskarsmes spējas vajag uzmanīties. Ja kaut kas no augstāk minētā ir par tevi, ieteiktu aiziet pie psihiatra uz konsultāciju. Un tad jau aprunājoties sapratīsiet, cik tas suns dziļi aprakts. Vai pietiek ar psihoterapiju un pašvērtības treniņiem, vai tomēr problēma ir dziļāka.
10.01.2020 11:56 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Man nav ko @ 09.01.2020 16:14

jā, man ir bail, ko citi teiks. es vienmēr esmu gribējusi izpatikt visiem, bet tikai nesen sapratu, ka ir muļķīgi tas. šogad ir jau mazs progresiņš, jo viena mana apņemšanās bija tikt pāri savuem kompleksiem. progress ir, bet minimāls. gribās tam visam pielikt punktu un dzīvot laimīga, bet nemāku ?
Mazs progress tik un tā ir progress. Galvenais ir tas, ka Tu nesēdi uz vietas un domā “kā būtu, ja būtu”, bet cik pēc stāstītā, var redzēt ka Tu arī dari ko lietas labā; lai arī Tu pati domā ka progress ir mazs, tad kad tiksi saviem kompleksiem pāri, pati atcerēsies un būsi priecīga par to, ka sāki ar maziem solīšiem.
09.01.2020 16:24 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
bailēm par citu viedokli

jā, man ir bail, ko citi teiks. es vienmēr esmu gribējusi izpatikt visiem, bet tikai nesen sapratu, ka ir muļķīgi tas. šogad ir jau mazs progresiņš, jo viena mana apņemšanās bija tikt pāri savuem kompleksiem. progress ir, bet minimāls. gribās tam visam pielikt punktu un dzīvot laimīga, bet nemāku ?
09.01.2020 16:14 |
 
Reitings 1408
Reģ: 19.05.2016
Reiz, kad man bija 18 un es no cilvēkiem slēpos kā no mēra, man kāds pateica, ka nevajag citus nolikt uz pedestāla un tev būs vienalga, ko viņi domā. Nav neviena iemesla satraukties par to, ko par tevi domā random nekas. Un no tā arī rodas kompleksi - no salīdzināšanas un bailēm par citu viedokli. Kas viņi tādi ir, lai viņu viedoklis būtu tik svarīgs? Tev ir tiesības būt kāda esi. Jā, ir jābūt bišķiņ augstprātīgam - tu esi savā dzīvē tev VISS un viņi nav nekas.
09.01.2020 15:28 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Citreiz patik padotos pakircinat par itka riepu vai neesi gadijuma stavokli, sodien tik lena, ka laikam visu nakti sex maratons bij.
Kolegi cita limeni mak padot, laba vieta rakstura rudisanai.
08.01.2020 20:59 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.01.2011
Autorei, teikšu tā. Nebūs nekas jauns, bet nesēdi mājās un nedomā kā būtu, ja būtu. Sāc pilnveidot sevi jau tagad, izdomā ar ko sākt, pieraksti mērķus, plānus. Attieksme, nostāja pret lietām, pozitīvisms. Pozitīvais piesaista pozitīvo. Ja būsi atvērta un patīkama, cilvēki paši sāks tiekties, gribēs aprunāties,nedomāt par kompleksiem. Kad biju jauns, pats biju kompleksains, laikam ejot, centos kļūt stiprāks, visās lietās, ja neizdodas.Celties un ieti, kamēr izdodas. Bildē mani var redzēt, cilvēki jūt pozitīvismu pa gabalu, galvenais nebaidīties pašam no sevis. Viss ir mūsu pašu rokās, ja sēdēsi četrās sienās, neiesi pie draugiem, nekļūsi sociāli aktīva, turpināsies depresija, ka viss ir slikti, nevienam es nepatīku.Tāpēc, nedomā ko citi var padomāt,ej uz izbaudi, Tev ir tikai 19. ;)
08.01.2020 20:49 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
un priekš kā Tu pucējies.. priekš kāda notikuma, cilvēka.... jo man tas liekas tik bezjēdzīgi un nogurdinoši patērēt nenormāli lielu daļu savas dzīves pucējoties ... un dienas beigās tas notecējušais make-up izskatās daudz sliktak nekā vienk tīra sejas āda....

Pucējos pati priekš sevis ??‍♀️ Ne vienmēr ir jāpucējas kāda cita dēļ. Es nemaz nepavadu tik daudz laika tam - no rīta pieceļos, 30 min kosmētika, 5 min apģērbties un 10 min mati. Tas ir mazāk par stundu. Nav jau grūti dienas vidū mazlietiņ pielabot to makeup, lai neizskatās notecējis ?
08.01.2020 20:07 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
hany_sany @ 08.01.2020 19:43

un priekš kā Tu pucējies.. priekš kāda notikuma, cilvēka.... jo man tas liekas tik bezjēdzīgi un nogurdinoši patērēt nenormāli lielu daļu savas dzīves pucējoties ... un dienas beigās tas notecējušais make-up izskatās daudz sliktak nekā vienk tīra sejas āda....
atrodi kaut ko kur tev sasniegt to ko tu vēlies un tad tu jutīsies vērtīgāka... tad kat tu iesi uz savu (realitātē bezjēdzīgo un stulbo) mēŗķi.. bet kamēr tu iesi uz to.. tu jutīsi motivāciju un paceltu pašvērtējumu.
Meitene jūtas labāk šādi, tas jau vien ir iemesls lai pucētos un justos labāk par sevi. Kā viņa pati teica ka jūtas tik labi ka ir uzpucējusies, tad nu uz priekšu. Katrs pats savs laimes kalējs. Tev varbūt ir bezjēdzīgs mērķis, kā Tu saki, un meitenei mode.
08.01.2020 19:50 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Man nav ko @ 08.01.2020 18:34

Šis kaut cik palīdz. Šodien izdomāju tā mazlietiņ sapucēties - smuki auskariņi, makeup arī tāds elegants, frizūra.. Visu dienu jutos labi par sevi, jo domāju, ka izskatos labi, kas man pašai ir pārsteigums. Laikam ir biežāk jāpucējas, izejot ārā no mājas. ?

un priekš kā Tu pucējies.. priekš kāda notikuma, cilvēka.... jo man tas liekas tik bezjēdzīgi un nogurdinoši patērēt nenormāli lielu daļu savas dzīves pucējoties ... un dienas beigās tas notecējušais make-up izskatās daudz sliktak nekā vienk tīra sejas āda....
atrodi kaut ko kur tev sasniegt to ko tu vēlies un tad tu jutīsies vērtīgāka... tad kat tu iesi uz savu (realitātē bezjēdzīgo un stulbo) mēŗķi.. bet kamēr tu iesi uz to.. tu jutīsi motivāciju un paceltu pašvērtējumu.
08.01.2020 19:43 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Sāc iespējams domāt mazliet savadak, mazliet pozitīvāk.

Šis kaut cik palīdz. Šodien izdomāju tā mazlietiņ sapucēties - smuki auskariņi, makeup arī tāds elegants, frizūra.. Visu dienu jutos labi par sevi, jo domāju, ka izskatos labi, kas man pašai ir pārsteigums. Laikam ir biežāk jāpucējas, izejot ārā no mājas. ?
08.01.2020 18:34 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Heh, ieteikumi kā izbaudi dzīvi un beidz uztraukties īsti neder ja autore ir daudz ko ieņēmusi galvā, un pati to apzinās. Visiem ir kompleksi par kautko, man ir teikts lai ēdu burgerus, kā es neesmu nomirusi vēl jo daudzus gadus atpakaļ dienām varēju iztikt bez neēšanas, un nevis tāpēc ka mājās nebija ko ēst, bet tāpēc ka negribējās. Varbūt palasi kādu grāmatu par sevis novērtēšanu? Manuprāt iet pie ārstiem neko nedos, jo Tev pateiks tikai to ko Tu vēlies dzirdēt vai to, kas ir jau pateikts. Terapeits Tev nevarēs uztaisīt tādu ķermeni, kādu Tu gribi. Vienīgais kas var palīdzēt ir pats sev, un ar to arī ir jāsāk. Domas tiešām ir Tavs ienaidnieks, un ja Tu domāsi ka Tev ir neglīts deguns vai vaigi, no tādām domām vaļā netiksi. Sāc iespējams domāt mazliet savadak, mazliet pozitīvāk. Tev nav visiem jāizpatīk, normāli cilvēki novērtēs normālas lietas nevis izskatu.
08.01.2020 17:54 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Iesaku pamēģināt terapeitu

ir kādi ieteikumi? jo man nav sanācis atrast labu
08.01.2020 17:14 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Iesaku pamēģināt terapeitu, psihologu varbūt, ja netiec pati galā. Ir jāiemācās sevi mīlēt, skan banāli un viegli, bet tā ir, jaiemācās pieņemt sevi. Es daudz esmu sevi kritizējusi, goda vārds, vairs tā nedaru, bet esmu izdzīvojusi sevis kritizēšanu un nepieņemšanu. Jāpārkāpj pāri bailēm, jāriskē, jādzīvo!! Tev ir kājas, rokas, tu esi dzīva, maini attieksmi, kaut vai ar maziem solīšiem! :) Citādi palaidīsi garām dzīvi. Tev ir 19 gadi, tas ir superīgs vecums, lai baudītu, dzīvotu, nevis vienkārši eksistētu.
08.01.2020 16:58 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
es pat nemāku to nedarīt

nemāku beigt sevi tik slikti kritizēt**
08.01.2020 16:41 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Man liekas, ka tu dikti kritiski pret sevi attiecies!!

Es pati redzu to. Man ļoti nepatīk, ka es pret sevi tā attiecos. Katru reizi, kad es cenšos pret sevi attiekties labi, tas nav ilgi. vienmēr pēc kāda laika viss aizies vecajās sliedēs un sākšu sevi slikti kritizēt. nemāku paskaidrot, bet es pat nemāku to nedarīt
08.01.2020 16:41 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Midi garuma kleitas? Man garas kājas, nav gan izteikti tievas, nezinu, kājas kā kājas, bet velku legingus ar garajiem džemperiem, kleitām. Pusgarās bikses gan nē! Man liekas, ka tu dikti kritiski pret sevi attiecies!! ?
08.01.2020 16:35 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
pamainīju ģerbšanās stilu

es arī centos, bet nekas neizskatās labi uz manis. okey, jā, augšpuse izskatās tīri okay, bet kā paskatās uz kājām, tā ar sirdi var aiziet. man tādas tievas, garas kājas un dibens vispār nav. lai arī kādas bikses es vilktu (legingi, džinsu bikses, pusgarās bikses), nekas neizskatās labi. ?
08.01.2020 16:20 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Agrāk man bija ļoti daudz kompleksu, tagad mazāk, bet ir. Man liekas, ka katram cilvēkam ir, nav ideālu cilvēku, nu nav. Stresoju par to, ka esmu gara, tieva, jā arī deguns besīja. Bet savā garumā ieraudzīju tik daudzus plusus, pamainīju ģerbšanās stilu, vajag izcelt to, kas ir padevies un noslēpt, to ko vajag noslēpt. Un pats galvenais ir izslēgt no savas dzīves cilvēkus, kas tevi kritizē, tādus savā dzīvē nevajag paturēt.
08.01.2020 11:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits