kāzu dāvana jaunlaulātajiem

 
Reitings 17
Reģ: 06.06.2016
Skatos, meklēju, bet nekas sirsniņā neiekrīt.
Ir kādas superjaukas idejas ko dāvināt (ne naudu) jaunlaulātajiem? (l)
Varbūt kādā zinās, ko senāk dāvināja? Bija aktuālas dažādas servīzes, jo tad laikam bija grūti tādas dabūt!?
Varbūt ir kādas saucamās ‘tradicionālas kāzu dāvanas’ ?
30.03.2019 22:40 |
 
Reitings 291
Reģ: 19.07.2017
Vasarā jāiet uz kāzām. Dāvināšu naudu aploksnē. Cik esmu bijusi kāzās un redzējusi dāvanas... ja kādreiz es precēšos rakstīšu labāk, lai nāk bez dāvanas un ir kopā ar mani šajā priecīgajā dienā. Servīzes. ak, vai! Nedod dies vecmāmiņa ir izvilkusi no savas padomju laika sekcijas padomju laika pirkto servīzi. o, jā. jaunais pāris bija "sajūsmā", lai neteiktu daudz. Saprotams, ka dāvana bija no sirds, bet tomēr gaumes ir dažādas. Gleznas ar pulksteni, vēl pie tam nedod dies divas vienādas! Glāzes, labi saimniecībā noderēs. Gultas veļa, arī saimniecībā noderēs. Visādi dekori, kas krāj putekļus un īsti nav kur likt. ā, katlu komplekts, kas maximā bija reiz tik populārs par 29.99 un bija katrā mājā (kādi 6 katli-lielāki, mazāki, ar vāku kur ar makaronus nokāst). Dāvinātam zirgam zobus neskatās, bet cmon. Tos katlus varēja izmest pēc pirmās lietošanas reizes, jo visu pierāva un smirdēja no karstuma :-D
Piekritīšu meitenēm, ka labāk naudu ielikt aploksnē-jaunais pāris zinās kā to izmantot pēc savām velmēm.
01.04.2019 09:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nav tāda jēdziena "labs vīns". Vienam garšo sauss, citam pussauss, citam- deserta. Vienam- sarkanie, citam baltie, citam rozā, citam dzirkstošie, citam alkohols principā nē, citam vīni negaršo nemaz. Gaumes lieta

Šādas lietas ir iespējams noskaidrot, ja iepriekš nav zināms :-)
01.04.2019 10:24 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Uzskatu, ka labākā dāvana kāzās ir nauda, dāvanu karte vai kāds kopīgs piedzīvojums pārim. Ja nu galīgi negribi naudu dāvināt, uzjautā jaunajam pārim, ko viņi vēlētos saņemt/kas ir vajadzīgs. Uz savu galvu noteikti nepirktu nedz gultas veļu, nedz traukus, nedz saimniecības preces, nedz gleznas vai citus interjera priekšmetus. Cilvēkiem gaume tomēr ir ļoti dažāda. Būtu žēl saņemt dāvanu, kurai nav pielietojuma.
01.04.2019 10:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tieši tā, 15eiro vietā labāk - jeb ko citu, kas ir tā vērtībā. Man būtu neērti likt 15-30eiro. Lai būtu uzreiz Skaidris, ka nevaru atļauties “normālu” dāvanu.

Nu katrs uz to skatās savādāk acīmredzot.
Man vispār nav svarīga dāvanas naudiskā vērtība. Bet saņemot tos 15 vai vispār vienalga cik, kaut kāda krāma veidā...man gribētos tikai pateikt, ka nevajadzeja jau tērēties, reāli izmesta nauda gružu kastē...
01.04.2019 11:02 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Kāda atšķirība kāds vīns - dārgs vai lēts :-D:-D puse te dirsējas, Ziemīšos kagoru pa 3eiro pērk un dzer, bet tagad mēģina izlikties cik augstas klases dāmas ir :-D Visiem ir skaidrs, ka personalizētās pudeles taisa skaistumama, lai stāv, tādas glabā nevis dzer :-D pie tam svarīgāk ir tas ieguldījums, ka ir padomāts par pāri, ieguldīts laiks un pūles.
02.04.2019 17:08 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Es arī nesaprotu, ko piesējās par to vīnu lēto :-D man ideja ļoti patīk.
Garšu neietekmē ne cena, ne etiķete.
Ja tas būtu no dārgā gala - jūs pēkšņi teiktu, cik tas ir labs un skaists, kad viņu aplīmē?? :-D pilnīgi nekādas starpības
02.04.2019 17:17 |
 
Reitings 35
Reģ: 18.02.2019
Es par “skaisti iesaiņotu naudu”. Vienās kāzas ne ļoti tuviem draugiem uzdāvinājām aploksni ar ziediem, otrās kāzās tika uztaisīta bilde ar jaunlaulātajiem masina , kur uzrakstīts ”just married” + vietā, kur bieži piesiem bundžas/pudeles masinai aizmugurē, tur lentītes iesēju naudu.
facebook’ā piparmētras lapā ir ļoti skaistas krūzītes ar “sieva” un “vīrs”.
02.04.2019 19:13 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ziemīšos Kagoru nedzeru :-D Neesmu baigā super vīnu pazinēja, bet nedomāju, ka nav starpības starp lēto vīnu un kaut vai nedaudz dārgāku.. cik nu esmu mēģinājusi, tad starpību jūtu gan. Bet katram drošvien savs.
Manuprāt, personalizētās pudeles taisa ne tikai skaistumam, it īpaši uz kāzām.. vismaz es spriežu pēc sevis - ja ietu uz kāzām un gribētu uzdāvināt vīnu, tad noteikti censtos piemeklēt tādu, kurš varētu garšot jaunajam pārim un ar diez gan lielu rūpību sagatavotu etiķeti, nevis
Es biju maksimāli slinka un salkana. :-D Nopirku lētāko vīnu. Karstā ūdenī nokasīju visus papīrus.Sastāvā - bija, rakstīts, tur 200g apskāvienu, 100g bučas un šī visa huiņa :-D

Man neizklausās, ka baigi padomāts par pāri,drīzāk tieši otrādāk - uztaisīju huiņu pa vienu nakti.
03.04.2019 08:31 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Visiem ir skaidrs, ka personalizētās pudeles taisa skaistumama, lai stāv, tādas glabā nevis dzer

Ēēēēē, kur tādas pudeles jāglabā? Ledusskapī? Jāliek goda vietā viesistabā? Jāiebāž kādā sekcijā? (Tirpas noskrien pat rakstot vārdu "sekcija"). Jānoglabā kādā dziļākajā plauktā, kur stāv visi tādi krāmi? Jāved vecmammai uz laukiem? Tell me more about it, really interesting.
Pilnīgi lieki. Turēt visu atlikušo mūžu pudeli skaistumam? Ok, paldies, labāk tad viena normāla (ne lētākais vīns, noberzts ar karstā ūdenī mērcētu lupatiņu) vīna pudele, lai pabaudītu vakaru divatā, nevis mistiska smukumpudele, no kuras tīri putekļus reizi nedēļā.
03.04.2019 09:09 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Es biju maksimāli slinka un salkana. Nopirku lētāko vīnu. Karstā ūdenī nokasīju visus papīrus.Sastāvā - bija, rakstīts, tur 200g apskāvienu, 100g bučas un šī visa huiņa

Jesus, tikai tagad izlasīju to tekstu. "Huiņa"... Reāli prieks tādus cilvēkus uz kāzām aicināt!! (l)(l)
03.04.2019 09:12 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vai nav pajāt, ko kurš tur savās sekcijās, plauktos, pagrabos vai pagultēs?
:-D
Kad ome jums uzdāvina savu jaunības servīzi arī pārmetat - "nu ome, ko tu te ar savu huiņu nāc bomžot uz manām kāzām? Atdod pensiju!"
Acīmredzot, kāzas ir kļuvušas nevis par mīlestības svinēšanu, bet ballīti, kur obligāti ir jāsamet ceļojumam, virtuves remontam vai jaunam auto. Ieejas biļete ballītē - min. €50 no galviņas. (t)
03.04.2019 09:24 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Acīmredzot, tu vispār neredzi atšķirību starp mantotu vecmāmiņas servīzi un lētāko vināra pudeli no Maximas ar huiņu virsū. Žēl.
03.04.2019 09:26 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es visdrīzāk nelietotu arī to servīzi un man viņa tieši tāpat krātu putekļus. Nē, servīzēs vērtību neredzu. Tomēr spēju atšķirt, ka tai studentei nav ne naudas, ne atšķirībā no omītes - no jaunības dienām sataupītu lietu.
Man kāzās ir svarīgi, lai ir tie cilvēki, ko vēlos tur redzēt, nevis tas, kādu huiņu kurš atnesis, lai pēc tad šausminātos. Sekluma paraugstunda.
03.04.2019 09:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ak dievs. Bet nenes taču vispār to dāvanu, ja naudas nav! Tieši tik vienkārši. Nopērc ziedus un nāc svinēt mīlstenības svētkus.
Mūsu kāzās tieši tāds uzstādījums bija - neko par dāvanām nerakstījām/neteicām, ja kāds pajautāja, tad arī atbildējām - mums neko nevajag, vienkārši atnāc.
Un par huiņu rakstīja pati vīna pudeles apgreidotāja - "Es biju maksimāli slinka un salkana. :-D Nopirku lētāko vīnu. Karstā ūdenī nokasīju visus papīrus.Sastāvā - bija, rakstīts, tur 200g apskāvienu, 100g bučas un šī visa huiņa :-D"
Tik riebīga ierēcoša attieksme (t)
03.04.2019 10:37 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man nebūtu svarīgi, cik lielā vērtībā ir dāvana. Ja kāds nabadzīgāks tuvinieks ieliks aploksnē 10 eiro, neko sliktu nepadomāšu, tāpat arī, ja zinu, ka cilvēkam švaki ar finansēm un uz kāzām ierodas bez dāvanas. Dažām te tāda vizdegunīga attieksme no sērijas - "ja nevar ielikt vismaz 50 jo cilvēka, tad es tam nabagam atdotu atpakaļ un iedotu līdzi ēdienu" . Tāpat arī "nopirkt lētāko vīnu, izmērcēt karstā ūdenī un uzlīmēt virsū huiņu" - pretīga attieksme, visā tekstā cauri sit tādu riebīgu ņirgšanu, vēl lepojas ar to ka bija maksimāli lēti, slinki un salkani, bravo. Nav jābūt aristokrātam, lai sajustu atšķirību starp lētāko vīnu, pie tam izmērcētu karstā ūdenī, un kvalitatīvu vīnu (nemaz tik dārgi labs vīns nemaksā, starp citu).
03.04.2019 11:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Šausmas, kāds cinisms, 15€ atdāvinātu atpakal kopā piemetot paiku, tagad sanāk viesiem ar naudu jāsponsorē kāzu izmaksas un nedod dievs kāda ome netrāpīs ar dāvanu vai studente uzdāvinās kaut kādu lorinu. Man likās, ka uz kāzām aicina cilvēkus ar kuriem ir vēlme pavadīt savu kāzu dienu , tie nav kaut kādi random “viesi” ar glupām dāvanām. Man uz kādām viens superīgs cilvēks atnāca tikai ar ziediem, jo tajā brīdī nebija naudas un NEVIENS neko sliktu nepadomāja, jo galvenais bija, man un manam vīram, lai šis cilvēks ir kopā ar mums, draudzene uzdāvināja figūrinu ar nozīmi, tagad man vina stāv sekcijā un loti labi iederas interjerā. Man nenāktu prātā aprunāt kādu no saviem mīlajiem, jo ar dāvanu nesponsorēja kāzu izdevumus. Protams, nauda ir pati labākā dāvana, tā noder pilnīgi vienmēr, bet ja autore saka, ka pārim naudas netrūkst un tomēr grib kaut ko citu dāvināt, lai dāvina nu;-)
03.04.2019 11:38 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
kādām kāzām
03.04.2019 11:40 |
 
Reitings 224
Reģ: 20.10.2015
Sarkasms un ironija - šeit gandrīz neviena nav pazīstams. Ok. Gadās.
To savu tekstu - jā, rakstīju ar viegli ironijas un sarkasma piedevu ( pašai pret sevi ) visu mazliet dramatizējot un vienkārši uzrakstot - ka jā, uzdāvināju tādu dāvanu, kura pašai patika - man tiešām patika iznākums un iesaiņojums. Un, kura nebija dārga. Ka arī pirkt vajadzēja tikai vīnu un glāzes. Jā, vīns maksāja 14eiro. Tas bija tieši tas vīns, ko viņi dzēra pirmajā tikšanās reizē. Uzrakstīju lētākais - nu tēlaini izsakoties, jo nu par dārgu to točna nenosauksi :-D
Par to naudu atdošanu atpakaļ - tas bija pavisam bez ņirgāšanās rakstīts, jo man vispār nav pieņemami dāvināt naudu - un pat ja ir tie tikai 15eiro, kurus vari dāvināt, var tos iesaiņot, tā, lai ir interesanti. Es vienmēr esmu bijusi par kreatīvitāti.
Un par sekciju - jau minēju, ka pudele stāv šobrīd pagrabā viņiem, pie citiem vīniem. Un pat ka stāvētu sekcijā - tas būtu tik šausmīgi? :-D nevisi ir minimālistiski cilvēki, kuriem ir gulta un taburete mājās tikai.
Negribu attaisnoties par savu rakstīto, jo saprotu - ka vienkārši daudziem cilvēkiem šeit ir ar ironiju problēmas. Dzīvē nevienmēr - viss jāuztver pavisam nopietniz ;-)
03.04.2019 11:51 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Saprotams ,ka cilveeks nedomaaja slikti ar to viinu .Man vairaak nepatika ,ka vajadzeeja sleept to etiketi,tad nu tiesaam nevar vairs saprast,kas tur ieksa...Es ,piemeeram, nemaz nevaru dzert daargos viinus,arii ne daargos sampaaniesus-vienmeer saapees galava naakosaa dienaa.Esmu taalu no viina saprateejas,bet saprotu vienu-tajos daargajos viinos noteikti ir vairaak garsvielu,kas dod to iipaso garsu un ir lielaaka varbuutiiba,ka kaut ko no taa nepanesu.
Man patiik tie teksti,ja cilveekam ir viss ko sirds kaaro,nauda pietiekosi,tad vinam nevajag naudu,tad var daavinaat kaadu "nieku".
Es taa nedomaaju-man ir pilniigi viss ,ko es gribu-tiesaam neko nevajag,bet tajaa pasaa laikaa es noteikti priecaatos vairaak par 15$,kaa par daavanu,kura neatbilst manai gaumei.Es tos 15$ zinaatu ,kur izteereet:-D
Man sausmiigi nepatiik taa doma,ka obligaati jaadaavina taa daavana taadaa apmeeraa,lai it kaa mieriigi vareetu segt savu dalu-domaaju sveetku mielastu.Nu tad iznaak,ja esi devis vairaak,tad jaaeed taa,lai pietiek visam gadam,bet ja mazaak,tad labaak vispaar pie galda neraadiities:-D
03.04.2019 16:07 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man patiik tie teksti,ja cilveekam ir viss ko sirds kaaro,nauda pietiekosi,tad vinam nevajag naudu,tad var daavinaat kaadu "nieku".
Es taa nedomaaju-man ir pilniigi viss ,ko es gribu-tiesaam neko nevajag,bet tajaa pasaa laikaa es noteikti priecaatos vairaak par 15$,kaa par daavanu,kura neatbilst manai gaumei.Es tos 15$ zinaatu ,kur izteereet
Man sausmiigi nepatiik taa doma,ka obligaati jaadaavina taa daavana taadaa apmeeraa,lai it kaa mieriigi vareetu segt savu dalu-domaaju sveetku mielastu.Nu tad iznaak,ja esi devis vairaak,tad jaaeed taa,lai pietiek visam gadam,bet ja mazaak,tad labaak vispaar pie galda neraadiities

Ļoti piekrītu Odetta viedoklim. Arī 5, 10 vai 15 eiro var lietderīgi izlietot. Ja nu gluži cilvēks tiešām tik pārbagāts, tad - kaut vai ziedojumu kastē iemetīs (starp citu - lūk, arī ideja - ja jau tiesam ārkārtīgi turīgi cilvēki, tad gaumīgāk būs nopirkt nevis kaut kādu loriņu - kurbāzni, bet izvēlēties kādu labdarības mēŗķi, kuram noziedot savu izvēlēto naudas summu un ziedojuma "sertifikātu" uzd āvināt jaunajam pārim. Izcili, ja var noziedot tādam mērķim, kas saskan ar pāra vērtībām , dzīves uzskatiem u.t.t.).
03.04.2019 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits