Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kāzu dāvana jaunlaulātajiem

 
Reitings 17
Reģ: 06.06.2016
Skatos, meklēju, bet nekas sirsniņā neiekrīt.
Ir kādas superjaukas idejas ko dāvināt (ne naudu) jaunlaulātajiem? (l)
Varbūt kādā zinās, ko senāk dāvināja? Bija aktuālas dažādas servīzes, jo tad laikam bija grūti tādas dabūt!?
Varbūt ir kādas saucamās ‘tradicionālas kāzu dāvanas’ ?
30.03.2019 22:40 |
 
Reitings 16
Reģ: 19.04.2017
Šī ir mūžīgā diskusija. Cik cilvēku - tik viedokļu :) Man šķiet, ka ja viesi nevar 100 eiro ielikt aploksnē, tad sāk izdomāt dažnedažādas idejas - piknika grozus un trauku komplektus. No otras puses ir jāatbrīvojas no kompleksiem un jādāvina to summu, kuru vari, nevis kuru "vajadzētu". Ja budžets ir tikai 50 eiro - arī šādu summu var ielikt aploksnē, cita runa, ja gribi uzdāvināt ko interesantāku un oriģinālāku. Es nereti izvēlos (jo man patīk tādas saņemt) emociju pilnas dāvanas vai skaistuma procedūras pārim. Skatos, ka Dāvanu Serviss ir apkopojis gan spa procedūras, gan fotosesijas, gan portreta zīmēšanas, arī nakšņošanu jaukās spa viesnīcās ( skatījos šeit https://www.davanuserviss.lv/davanas-sievietei/davana-mammai ). Īsāk sākot, galvenais ir noteikt budžetu dāvanai, tad jau izvēlēties ko tādu, kas paliks atmiņā :)
16.04.2019 10:03 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Kā arī man nesaprotama ir loģika ka jaunais pāris tagad precas un nekad nav dzīvojuši kopā un tāpēc viņiem visa iedzīve jāsāk no nulles un jāpērk visi trauki. Loģiski domajot pāris jau dzīvo kopā un to jau ir nopirkuši paši pirms kāzām

Šo es arī iedomājos, kad lasīju šo
Ja būs nauda, tad visus sūdiņus mājai, servīzes un gultas veļas sapirksim paši

Nu, kamöön... It kā līdz kāzām nebūtu ne savas gultas veļas, ne sava kastroļa:-D
08.04.2019 18:46 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu meitenes!! Kāzas izmaksā vidēji 5-10 tūkstoši, plus vēl ceļojums. Ja precas jaunieši, visticamāk viņi 10 gadus jau nav krājuši naudu šim pasākumam, tāpēc papildus naudiņa protams noderētu. Kā es esmu dzirdējusi - naudiņu dāvina vismaz tik, lai nosegtu tavu kā viesa ēdināšanu (kas ir ~ 30 eur). Protams, katram ir sava rocība un nevienu nekad nenosodītu par dāvanas vērtību.

Nu un ja nevar atļauties, tad nahuj jātaisa tādas kāzas? Jo princese izsapņojusi? Smuki apprecēties var arī par 500€, lai nav jābola acis, ka kāds "nepareizu" dāvanu atnesis. Te dažas meitenītes vēl no bērnības pasakām nav izaugušas un uz savu finansiālo stāvokli skatās kā galvu smiltīs iebāzis strauss. Ja Tev ir adekvāti uzkrājumi, taisi ballīti par 5-10k, bet nevajag sagaidīt no citiem, lai samet. Ja gaida, tad tā to arī vajag saukt "Ieejas biļete pasākuma finansēšanai", nevis par dāvanu ;-)
08.04.2019 18:08 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Kāzas izmaksā vidēji 5-10 tūkstoši, plus vēl ceļojums. Ja precas jaunieši, visticamāk viņi 10 gadus jau nav krājuši naudu šim pasākumam, tāpēc papildus naudiņa protams noderētu. Kā es esmu dzirdējusi - naudiņu dāvina vismaz tik, lai nosegtu tavu kā viesa ēdināšanu (kas ir ~ 30 eur).

īsti neizprotu loģiku, jo kāzas taču taisa paši sev un ja negrib tik dārgas un jākrāj veselu mūžibu tad var taču aprecēties lētāk. Viesus aicina lai tie būtu liecinieki skaistajam notikumam nevis lai tie maksātu par ēdienu vai segtu daļu kāzu. Protams neeju uz kāzām bez dāvanas, bet dāvinat tik lielas summas kā 100 eiro man škiet par traku. Varbūt esmu cheep bet max ko esmu dāvinājusi ir 88.18 eiro. Tas bija kā joks jo kāzas bija 8 augustā 2018. gadā, protams klāt vēl bilžu albums, jo pāris bija ļoti tuvi draugi. Ja uz kāzām eju es un vēl draugs tad katrs ieliekam 40-50 eiro, bet ja eju viena tad 100 eiro priekš manis ir par šerpu.
Kā arī man nesaprotama ir loģika ka jaunais pāris tagad precas un nekad nav dzīvojuši kopā un tāpēc viņiem visa iedzīve jāsāk no nulles un jāpērk visi trauki. Loģiski domajot pāris jau dzīvo kopā un to jau ir nopirkuši paši pirms kāzām:-D
08.04.2019 17:34 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Neredzu problēmu pavaicāt vēlmju sarakstu jaunajam pārim vai to pašu aploksni.
Mani vairāk uztrauc neziņa par to, ko darīt ar dāvanu pārim, pie kura jālido uz otru planētas pusi. Tie ceļa izdevumi būs gana iespaidīgi, un nez vai kas prātīgs paliks pāri. Viņi jau priecāsies par mani tur, un neko lāga negrib, bet kko jau gribas pasniegt (bez sevis ar bantīti ap kaklu :D)
08.04.2019 17:14 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Kāzas izmaksā vidēji 5-10 tūkstoši, plus vēl ceļojums. Ja precas jaunieši, visticamāk viņi 10 gadus jau nav krājuši naudu šim pasākumam, tāpēc papildus naudiņa protams noderētu. Kā es esmu dzirdējusi - naudiņu dāvina vismaz tik, lai nosegtu tavu kā viesa ēdināšanu (kas ir ~ 30 eur).

Es uzskatu, ka nav jālec augstāk par savu d*rsu, ja pats nespēj visus izdevumus nosegt, un jācer uz to, ka sadāvinās naudu. Tāpat arī ceļojums nav obligāts pasākums :-D Gaumīgas un skaistas kāzas var sarīkot arī par pieticīgākām summām, un tās ne ar ko nav sliktākas.
08.04.2019 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 27
Reģ: 29.08.2013
Šogad būs manas kāzas. Nenorādījām ielūgumā, ka jādāvina nauda (šķiet tāds slikts tonis), bet tomēr ceram, ka visi vai vismaz lielākā daļa dāvinās naudu. Ja būs nauda, tad visus sūdiņus mājai, servīzes un gultas veļas sapirksim paši. Kā te minēja viena meitene- ka viesim ar savu dāvanu jāsponsorē kāzas un jāpiemet vēl ceļojumam.... Nu meitenes!! Kāzas izmaksā vidēji 5-10 tūkstoši, plus vēl ceļojums. Ja precas jaunieši, visticamāk viņi 10 gadus jau nav krājuši naudu šim pasākumam, tāpēc papildus naudiņa protams noderētu. Kā es esmu dzirdējusi - naudiņu dāvina vismaz tik, lai nosegtu tavu kā viesa ēdināšanu (kas ir ~ 30 eur). Protams, katram ir sava rocība un nevienu nekad nenosodītu par dāvanas vērtību.
08.04.2019 16:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es arī uzskatu, ka nauda ir vislabākais variants. Jo mūsu kāzās vīra radi dāvināja dāvanas, nekas no tā mums nepatika, tāpēc tā arī mētājas tēta mājās. Kaut kad jāsaņemas un jāizmet.
04.04.2019 22:35 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nelasīju momentus, gan jau ir pieminēts šis.
grūti dabūjamas servīzes jaunlaulātajiem? no kura gadsimta ir šis ieraksts????
04.04.2019 22:29 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.04.2019
Manuprāt, vislabākā dāvana ir nauda vai dāvanu karte kaut kādā konkrētā veikalā vai veikalu tīklā, ko zini, ka abi patērē, vai arī kādu izklaidi abiem, ko zini, ka tiešām patiks.
Ja nav naudas.. Labāk 15 eur aploksnē nekā tas joks ar vīnu.
Esmu redzējusi, ka svētkos dāvina savus paštaisītos vīnus ar savām etiķetēm, bet tas ir savs darbs un noteikti nav salīdzināms ar to, ka nopērk lētu vīnu un sabojā to vēl vairāk.. Tālākie attaisnojumi par sarkasmu un ironiju bija nevietā, jo pirmais ieraksts diezgan skaidri izteica visu.
04.04.2019 22:26 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nē nu ja kādai labāk paliek, ja to "huiņu" nosauc par "mīlīgu un pārdomātu atgādinājumu par skaisto dienu" dzīvojiet veselas savā cukura sīrupā. (t)
Nē, mēs no saviem pieaugušajiem draugiem gribam naudu. Vai nu sotaks, vai uz kāzām nenāciet. Un nedod dievs, atļausies vēl kāda uzvilkt kleitu, kas neietilpst mūsu norādītajā krāsu kodā. Plukatas, ne kāzu viesi - var taču dāvanai paņemt sms kredītu :-D
04.04.2019 08:49 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Jā, tagad visi lielākoties vēlas naudu, nevis gludekli un tējas servīzi. Un uz kāzām ejot, pāris pārim dāvina vismaz 100 eur. Nu manā draugu, paziņu lokā iegājies, ka tie 100 vismaz jāieliek. Vienu gadu, kad mani uzaicināja uz septiņām (!) kāzām - divas manu radinieku, divas manu draudzeņu, divas no mana mīļotā vīrieša puses, plus uzaicināja arī vēl bijusī kursa biedrene, kuru es nebiju satikusi dažus gadus... Es šausmās saķēru galvu, saprotot, cik tas viss izmaksās. Un negribas jau iet uz kāzām, iedot aploksni ar sīku summu, un justies neērti, ka tik maz, jo redz, man uz daudzām kāzām šogad jāiet. Apsvēru iespēju uz pusi no tām vispār neiet, jo vēl tak apģērbs, frizieris, ziedi, beznīns un citi izdevumi. Beigās aizgājām uz visām, izņemot manas bijušās kursabiedrenes kāzām. Nu jā, sālīts pasākums... Negribu noniecināt citu izvēles un gaumes, bet dāvināt kaut kādus niekus un random diy lietas, nu nē.Tādus paštaisītos loriņus cilvēki visbiežāk labprāt saņem no saviem sīčiem, nevis no pieaugušiem draugiem. Un vairs nav padomju laiki, kad cilvēki paši nevar dabūt un nopirkt sadzīvei nepieciešamo tieši tādā izskatā un veidā, kāds, atbilstoši līdzekļiem, pašus apmierina. Cits jautājums, ja ielūgumā norāda, ka vēlas dāvanā saņemt ko konkrētu.
---
Kad brālis precējās, neko nedāvināju. Tikai ziedus. Mācījos pirmajā kursā, pašai savas naudas nebija. Mani vecāki uzdāvināja brālim naudu, kartītē parakstījos arī es.
03.04.2019 21:22 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man patiik tie teksti,ja cilveekam ir viss ko sirds kaaro,nauda pietiekosi,tad vinam nevajag naudu,tad var daavinaat kaadu "nieku".
Es taa nedomaaju-man ir pilniigi viss ,ko es gribu-tiesaam neko nevajag,bet tajaa pasaa laikaa es noteikti priecaatos vairaak par 15$,kaa par daavanu,kura neatbilst manai gaumei.Es tos 15$ zinaatu ,kur izteereet
Man sausmiigi nepatiik taa doma,ka obligaati jaadaavina taa daavana taadaa apmeeraa,lai it kaa mieriigi vareetu segt savu dalu-domaaju sveetku mielastu.Nu tad iznaak,ja esi devis vairaak,tad jaaeed taa,lai pietiek visam gadam,bet ja mazaak,tad labaak vispaar pie galda neraadiities

Ļoti piekrītu Odetta viedoklim. Arī 5, 10 vai 15 eiro var lietderīgi izlietot. Ja nu gluži cilvēks tiešām tik pārbagāts, tad - kaut vai ziedojumu kastē iemetīs (starp citu - lūk, arī ideja - ja jau tiesam ārkārtīgi turīgi cilvēki, tad gaumīgāk būs nopirkt nevis kaut kādu loriņu - kurbāzni, bet izvēlēties kādu labdarības mēŗķi, kuram noziedot savu izvēlēto naudas summu un ziedojuma "sertifikātu" uzd āvināt jaunajam pārim. Izcili, ja var noziedot tādam mērķim, kas saskan ar pāra vērtībām , dzīves uzskatiem u.t.t.).
03.04.2019 16:25 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Saprotams ,ka cilveeks nedomaaja slikti ar to viinu .Man vairaak nepatika ,ka vajadzeeja sleept to etiketi,tad nu tiesaam nevar vairs saprast,kas tur ieksa...Es ,piemeeram, nemaz nevaru dzert daargos viinus,arii ne daargos sampaaniesus-vienmeer saapees galava naakosaa dienaa.Esmu taalu no viina saprateejas,bet saprotu vienu-tajos daargajos viinos noteikti ir vairaak garsvielu,kas dod to iipaso garsu un ir lielaaka varbuutiiba,ka kaut ko no taa nepanesu.
Man patiik tie teksti,ja cilveekam ir viss ko sirds kaaro,nauda pietiekosi,tad vinam nevajag naudu,tad var daavinaat kaadu "nieku".
Es taa nedomaaju-man ir pilniigi viss ,ko es gribu-tiesaam neko nevajag,bet tajaa pasaa laikaa es noteikti priecaatos vairaak par 15$,kaa par daavanu,kura neatbilst manai gaumei.Es tos 15$ zinaatu ,kur izteereet:-D
Man sausmiigi nepatiik taa doma,ka obligaati jaadaavina taa daavana taadaa apmeeraa,lai it kaa mieriigi vareetu segt savu dalu-domaaju sveetku mielastu.Nu tad iznaak,ja esi devis vairaak,tad jaaeed taa,lai pietiek visam gadam,bet ja mazaak,tad labaak vispaar pie galda neraadiities:-D
03.04.2019 16:07 |
 
Reitings 224
Reģ: 20.10.2015
Sarkasms un ironija - šeit gandrīz neviena nav pazīstams. Ok. Gadās.
To savu tekstu - jā, rakstīju ar viegli ironijas un sarkasma piedevu ( pašai pret sevi ) visu mazliet dramatizējot un vienkārši uzrakstot - ka jā, uzdāvināju tādu dāvanu, kura pašai patika - man tiešām patika iznākums un iesaiņojums. Un, kura nebija dārga. Ka arī pirkt vajadzēja tikai vīnu un glāzes. Jā, vīns maksāja 14eiro. Tas bija tieši tas vīns, ko viņi dzēra pirmajā tikšanās reizē. Uzrakstīju lētākais - nu tēlaini izsakoties, jo nu par dārgu to točna nenosauksi :-D
Par to naudu atdošanu atpakaļ - tas bija pavisam bez ņirgāšanās rakstīts, jo man vispār nav pieņemami dāvināt naudu - un pat ja ir tie tikai 15eiro, kurus vari dāvināt, var tos iesaiņot, tā, lai ir interesanti. Es vienmēr esmu bijusi par kreatīvitāti.
Un par sekciju - jau minēju, ka pudele stāv šobrīd pagrabā viņiem, pie citiem vīniem. Un pat ka stāvētu sekcijā - tas būtu tik šausmīgi? :-D nevisi ir minimālistiski cilvēki, kuriem ir gulta un taburete mājās tikai.
Negribu attaisnoties par savu rakstīto, jo saprotu - ka vienkārši daudziem cilvēkiem šeit ir ar ironiju problēmas. Dzīvē nevienmēr - viss jāuztver pavisam nopietniz ;-)
03.04.2019 11:51 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
kādām kāzām
03.04.2019 11:40 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Šausmas, kāds cinisms, 15€ atdāvinātu atpakal kopā piemetot paiku, tagad sanāk viesiem ar naudu jāsponsorē kāzu izmaksas un nedod dievs kāda ome netrāpīs ar dāvanu vai studente uzdāvinās kaut kādu lorinu. Man likās, ka uz kāzām aicina cilvēkus ar kuriem ir vēlme pavadīt savu kāzu dienu , tie nav kaut kādi random “viesi” ar glupām dāvanām. Man uz kādām viens superīgs cilvēks atnāca tikai ar ziediem, jo tajā brīdī nebija naudas un NEVIENS neko sliktu nepadomāja, jo galvenais bija, man un manam vīram, lai šis cilvēks ir kopā ar mums, draudzene uzdāvināja figūrinu ar nozīmi, tagad man vina stāv sekcijā un loti labi iederas interjerā. Man nenāktu prātā aprunāt kādu no saviem mīlajiem, jo ar dāvanu nesponsorēja kāzu izdevumus. Protams, nauda ir pati labākā dāvana, tā noder pilnīgi vienmēr, bet ja autore saka, ka pārim naudas netrūkst un tomēr grib kaut ko citu dāvināt, lai dāvina nu;-)
03.04.2019 11:38 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man nebūtu svarīgi, cik lielā vērtībā ir dāvana. Ja kāds nabadzīgāks tuvinieks ieliks aploksnē 10 eiro, neko sliktu nepadomāšu, tāpat arī, ja zinu, ka cilvēkam švaki ar finansēm un uz kāzām ierodas bez dāvanas. Dažām te tāda vizdegunīga attieksme no sērijas - "ja nevar ielikt vismaz 50 jo cilvēka, tad es tam nabagam atdotu atpakaļ un iedotu līdzi ēdienu" . Tāpat arī "nopirkt lētāko vīnu, izmērcēt karstā ūdenī un uzlīmēt virsū huiņu" - pretīga attieksme, visā tekstā cauri sit tādu riebīgu ņirgšanu, vēl lepojas ar to ka bija maksimāli lēti, slinki un salkani, bravo. Nav jābūt aristokrātam, lai sajustu atšķirību starp lētāko vīnu, pie tam izmērcētu karstā ūdenī, un kvalitatīvu vīnu (nemaz tik dārgi labs vīns nemaksā, starp citu).
03.04.2019 11:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ak dievs. Bet nenes taču vispār to dāvanu, ja naudas nav! Tieši tik vienkārši. Nopērc ziedus un nāc svinēt mīlstenības svētkus.
Mūsu kāzās tieši tāds uzstādījums bija - neko par dāvanām nerakstījām/neteicām, ja kāds pajautāja, tad arī atbildējām - mums neko nevajag, vienkārši atnāc.
Un par huiņu rakstīja pati vīna pudeles apgreidotāja - "Es biju maksimāli slinka un salkana. :-D Nopirku lētāko vīnu. Karstā ūdenī nokasīju visus papīrus.Sastāvā - bija, rakstīts, tur 200g apskāvienu, 100g bučas un šī visa huiņa :-D"
Tik riebīga ierēcoša attieksme (t)
03.04.2019 10:37 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es visdrīzāk nelietotu arī to servīzi un man viņa tieši tāpat krātu putekļus. Nē, servīzēs vērtību neredzu. Tomēr spēju atšķirt, ka tai studentei nav ne naudas, ne atšķirībā no omītes - no jaunības dienām sataupītu lietu.
Man kāzās ir svarīgi, lai ir tie cilvēki, ko vēlos tur redzēt, nevis tas, kādu huiņu kurš atnesis, lai pēc tad šausminātos. Sekluma paraugstunda.
03.04.2019 09:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits