Pēc mēģinājuma

 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Lūdzu, bez uzbraucieniem.
Veicu pašnāvības mēģinājumu ar žņaugšanu (pakāršanos). Kaut arī biju domājusi par to jau gadiem, pa īstam līdz tam nonākot, es pēc dažām sekundēm, kad ķermenis sāka trīcēt no bloķētajiem kakla asinsvadiem, izdzīvošanas instinkta pārņemta tomēr pārtraucu. Viena galvas daļa tā kā tika bloķēta (zvanīja bloķētās puses ausī, spiediens galvā, miglaina acs) un nākošajā dienā bija maza sejas asimetrija (uzacs un lūpu kakts uz leju). Tagad, pēc nedēļas tas viss ir pārgājis, vienīgi, kas vēl ir palicis, ir diezgan palēlināta domāšana, es vairs nespēju iedziļināties, ko kāds man saka, nespēju saprast, ko saka pa tv utt.
Internetā angļu valodas resursos atradu, ka pēc pašnāvības mēģinājuma jāiet uz slimnīcu un tieši tā arī jāpasaka, kas tika darīts un lai pārbauda vai viss ir kārtībā fiziski. Vai tiešām Latvijā tā arī var darīt? Vai arī mani uzreiz liktu mentālo problēmu slimnīcā? Tā kā šādu scenāriju gluži negribu, vai tas, ka es teiktu ārstam, ka man bija mini insults vai insults kāds mani ņemtu par pilnu un tiešām pārbaudītu, ja man vairs nav ne asimetrijas, ne vājuma, tikai tas mentālais lēnums? Vai jāsaka taisnība?
29.03.2019 16:10 |
 
Reitings 224
Reģ: 20.10.2015
Ok, varbūt esmu ciniska, ka tā rakstu, bet izsaku savu viedokli. Šis ir forums. Tas ir normāli.
Vienkārši nesaprotu šo - pašu diskusijas konceptu, taisīt diskusiju, mērķis? Lai visi žēlotu? Jo neesmu izlasījusi neko tādu, ko šeit kāds būtu uzrakstījis, kuru diskusijas autore būtu nezinājusi. Šaubos, ka cilvēks, kas ar to visu saskaras - nezināja tās lietas, kuras šeit ieteica. Aiziet pie psihoterapeita, dzert zāles un pārējo - nu neticu, ka sieviete, kura noteikti jau ir pieaugušā vecumā un ir tik aprobežota, ka to visu nezin.
Jaunu velosipēdu neviens neizgudroja.
Vot, ja kāds psihoterapeits - iespaidā no šīs diskusijas viņai uzrakstīja un jau vienojas par terapiju. Vot, tad ir jēga. A tā vienkārši lieka mutes dzisināšana.
31.03.2019 16:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Labs piemērs ir punduri. Viņi varētu sēdēt mājās un pārdzīvot, bet viņiem ir vairāki veidi kā likt lietā savas īpatnības- viņi ir pieprasīti aktieri pasaku filmās, kur vajag tēlot rūķus vai parastās filmās- pundurus.
Cilvēks, kas rausta valodu (Scatman) kļuva atpazīstams visā pasaulē ar dziedāšanu, jo tas ir kaut kas unikāls, ko grūti atdarināt.
Invalīdi piedalās paraolimpiskajās spēlēs.
31.03.2019 16:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Jātiek vaļā no defekta, lai es varu bez iekšējas trīcēšanas iziet ārpus no mājas, nedzirdot sliktus komentārus no svešiniekiem uz ielas, norādot uz manu problēmu.

Mans izskats īpaši neatšķiras no citiem.

Tad tam jābūt neiroloģiska rakstura traucējumam- kaut kāda trīce, mikro epilepsijas lēkme?
Vai arī psihiska rakstura traucējumu, kas izpaužas kā neadekvāta rīcība sabiedrībā? Siekalojies, virini mēteli?
Ne vienmēr "defektus" vajag novērst, jo ne vienmēr "defekti" ir defekti. Dažkārt "defektus" var pārvērst par efektiem pielietojot īstajā vietā.
Kas ir tavs "defekts"?
31.03.2019 16:45 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Viedā Minka, tev tiešām vajag psihiatru.
Tā vietā lai ietu pie ārsta pēc receptes, tu kverni forumos, tēlojot gudru cilvēku.
Pēc suicīda mēğinājuma psihiatra apskate un konsultācija, novērtējums IR obligāti. Acīmredzot viedums traucē pat pārlūku izmantot vadlīniju aplūkošanai. :-P
31.03.2019 16:39 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Ir lietas, ko Latvijā neārstē, bet ir pieejama ārstēšana ārzemēs.

Esmu gadus 10 rakājusies pa internetu, ir pat foruma sadaļa cilvēkiem no visas pasaules ar šo problēmu. Ārsti tam nezina risinājumu Amerikā, ne Nīderlandē, ne Austrālijā, cilvēkiem pašiem jāeksperimentē, kaut kas kādam arī atrodas un iedarbojas. Bet arī tas ir darīts, tikai pasliktināju imunitāti.
31.03.2019 16:34 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Vai Tev gadījumā nav mataina seja, ķermenis?

Mans izskats īpaši neatšķiras no citiem.
31.03.2019 16:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tul
Tev pašam uz psiheni vajadzētu:D
31.03.2019 16:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kā ta neārstē, psihene diennakts režīmā uzņem un iedod zāles, nav ko forumos sēdēt, brauc uz psiheni, uzņems un ārstēs.
31.03.2019 16:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Te tu esi anonīma, te ir meitenes arī no ārzemēm, ir tādas, kas, studējušas medicīnu. Ir lietas, ko Latvijā neārstē, bet ir pieejama ārstēšana ārzemēs. Ja jau grasījies sev padarīt galu, ko tad nu kautrēties izstāstīt savu problēmu anonīmā forumā. Nevajag palikt vienai ar savu problēmu- varbūt te rādīsi kādu ideju, kā justies labāk.
31.03.2019 16:14 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sympare
Vai Tev gadījumā nav mataina seja, ķermenis?
31.03.2019 16:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Brauc uz psiheni, tur palīdzēs.
31.03.2019 16:06 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Kas ir ta lieta Nr., kas tev visvairāk traucē dzīvot? Kam būtu jānotiek vai jāmainās, lai tu atkal gribētu dzīvot?

Jātiek vaļā no defekta, lai es varu bez iekšējas trīcēšanas iziet ārpus no mājas, nedzirdot sliktus komentārus no svešiniekiem uz ielas, norādot uz manu problēmu. Bet neviens ārsts pa šiem 15 gadiem, arī citās valstīs, nav atradis, kas to izraisa, jo visas analīzes, kas tipiski tādas lietas izraisa, ir labas. Kad biju jaunāka, kaut kā sev iesāstīju, ka nākošais ārsts atradīs iemeslu, bet man jau 30, kādas vairs izredzes?
31.03.2019 16:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Uz psiheni:-).
31.03.2019 13:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tu pat nevari iedomāties, ka gandrīz katra cilvēkam ir kāds defekts.

Skarbs komentārs. Ir cilvēki bez kājām, bez rokām, ar izkusušām sejām, ar dažādām neārstējamām ādas slimībām, utt.
31.03.2019 12:59 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Neesmu nevienu nekad ar manu defektu sastapusi, tādēļ, ja atklāšu, visticamāk kāds atpazīs. Tādēļ arī depresija ir nevis no kkādiem ķīmiskiem defektiem, bet no ārējiem apstākļiem, būtībā tieku apcelta, lai kur es ietu (uz ielas, autobusos, kafejnīcās, darbā, nu visur) pēdējos 15 gadus, es nezinu kā tas ir tikt uzskatītai par pieņemtu

Tu pat nevari iedomāties, ka gandrīz katra cilvēkam ir kāds defekts. Neviens nav tik perfekts kā lelle, visiem ir ķermeņa disproporcijas un/vai kāds fizisks defekts, kas uzrodas dzīves laikā. Jo ilgāk dzīvo, jo vairāk defektu rodas. Tā pasaulē iekārtots, ka cilvēkam visu mūžu ir jāmācās sevi pieņemt.
Iepazīstoties, tikai mūžīgie cietēji, jau pēc piektā teikuma stāsta par saviem defektiem, jo patīk, ka viņus žēlo.
Cik Tev ir gadu? Lai vai kāds būtu Tavs defekts (interesē, jā), nevaru iedomāties, ka ārpus skolas sola kāds par to atklāti ņirgātos. Ja Tu to visu laiku akcentē un pasniedz, kāda nabadzīte, tad ņirgāties ir normāli, jo atkārtošos - visiem ir kādas vainas un tie, kuri uzskata, ka ar savām kaitēm ir īpašāki (vairāk uzmanības, lūdzu, jo cieš) un ir pelnījuši īpašāku, lielāku, iejūtīgāku uzmanību, tiešām ir jāapņirdz, lai nolaižas uz zemes.
31.03.2019 12:49 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
depresija ir saslimšana, ne tikai slikts garastāvoklis vai slikta diena.

Nabas bakstisanu ari varetu nosaukt par saslimsanu:)
31.03.2019 10:51 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai tu zini, cik maksā psihoterapeits un cik ilgi jāiet, lai būtu efekts?

Psihoterapeits ka krapnieks, protams, ir tas pats. "Efekts" nav nekas vairak par runam. Nemaniju, ka kads ieteiktu aiziet pie homeopata:)
31.03.2019 10:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viņi būtu atviegloti, pat ja to neizrādītu
.
Turīgs draugs 15 gadus ar tevi kopā nebūtu aiz žēluma. Vīrieši vispār neveido attiecības aiz žēluma (tie ir makaroni, ko karināt uz ausīm mīļākajām). Ja viņš būtu atvieglots, sen jau būtu pametis un būtu kopā ar labāku, smukāku par tevi. Bet viņš mīl tevi un viņam citu nevajag. Tas, ko dara psihoterapeitu kabinetā ir sevis, savu sajūtu analīze. Vai tu vari nodefinēt, kas ir tavas dzīves lielākā problēma? Pagaidām tēmā izlasīju, ka tevi nomāc kāda diagnoze, reiboņi, attiecības ar tuviniekiem, draugu. Vai ir vēl kas? Kas ir ta lieta Nr., kas tev visvairāk traucē dzīvot? Kam būtu jānotiek vai jāmainās, lai tu atkal gribētu dzīvot?
31.03.2019 09:24 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Dzīve ir sarežģīta maita, un nekad nesapratīšu to situāciju, ka miljons cilvēki mirst no reālām slimībām un no citiem šausmīgie apstākļiem - bet ir cilvēki, kuriem ir viss, lai dzīvotu laimīgi, vienkārši taisa no mušas ziloni.

Laba dzīve nav pilnīgi nekāds rādītājs un neatbrīvo no iespējas saslimt ar depresiju. Spriežu, ka arī komiķim Robinam Viljamsam, Linkin Park solistam, The Prodigy solistam un vēl daudziem citiem, bija, kā daudzi uzskata, laba dzīve, taču to, kas darās cilvēkam iekšā, neviens nezina. Tas pats Linkin Park solists tika nofilmēts, ar bērniem, sievu un draugiem spēlējam kārtis, bet otrā dienā tika atrasts miris. Cilvēks no malas, kurš nekad nav tieši saskāries ar depresiju (kaut vai savu draugu vai radu kontekstā) nekad arī nesapratīs kā ir tad, kad pašnāvība tiešām šķiet esam vienīgā izeja. Tādi tad arī teiks, ka tie jau tikai no mušas ziloni taisa. Es, protams, atvainojos, taču man vispār šķiet drausmīgi ciniski tā pateikt par cilvēkiem, kuru vietā, kuru prātā un dvēselē neesi bijis un pat nestādies priekšā ko šie cilvēki jūt katru dienu. Protams, no sirds novēlu tādā situācijā nekad arī nenonākt, jo tad gan jau runāšana būtu cita.
31.03.2019 00:54 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
īstāunvienīgā, tu visu aprakstīji kā tādu sīkumu veselam cilvēkam, bet depresija ir saslimšana, ne tikai slikts garastāvoklis vai slikta diena... Ļoti iespējams, ka to ir grūti saprast ja nav bijusi reāla saskarsme ar tādu cilvēku vai kas tāds nav piemeklējis pašu. Esmu bijusi tuvam cilvēkam blakus depresijas posmā. Galu galā cilvēkus piemeklē depresija un jāatceras, ka viņu smadzenēs tas var izraisīt noteiktas izmaiņas, un viņiem nepavisam nebūs tāda domāšana kā tev diemžēl. Tas ko tiešām novēlu, ka kaut nevajadzētu saskarties ar tādu saslimšanu savā vai tuvinieku dzīvē.Tikai ne mums to ietekmēt.
31.03.2019 00:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits