Nevēlama grūtniecība

 
Reitings 6
Reģ: 18.10.2017
Sveikas!!!
Ir sanācis tā, ka esmu stāvoklī ar visu to ka izsargājāmies.
Uz doto brīdi bērnu nevēlos. Varat neklupt virsū un nestāstīt cik briesmīgi ir nogalināt vēl nedzimušu augli/mazuli utt. Gribu pajautāt vai kāda no jums ir veikusi abortu Dobeles slimnīcā? Cik ilgi vajadzēja tur palikt ? Kādas tur ir cenas?
Esmu uztraukusies par pašu procedūru.
22.03.2019 19:32 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Manuprāt te nav pareizā vai nepareizā varianta, viss atkarīgs no situācijas. Esmu pret abortu, jo tā ir tomēr dzīvība, jau augošā un tikai muļķis teiks, ka aborts var būt apsveicams un pareizs. Bet vēl vairāk esmu pret nelaimīgu bērnu augošu nemīlestībā un klausoties “būtu labāk abortu taisījusi”. Neviens no variantiem nav apsveicams, tādēļ liekas nepareizi atbalstīt abortu, un tikpat nepareizi liekas būt pret to, jo pareizo atbilžu šeit nav, ir tikai atbildes uz katru attiecīgo gadījumu izvērtējot entos apstākļus.
25.03.2019 08:34 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Lasot diskusiju , manāmi jūtams lielāks uzbrukums un agresja no tām,kuras ir par abortu . Šeit tika minēts,ka lielākās bļāvējas ir meitenes,kuras nesaprot kā var veikt abortu . Interesanti ;-) :-D
25.03.2019 08:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kaya, nedaudz ne par tēmu - tev ir kādas rētas palikušas uz ķermeņa pēc operācijas? Un kādas ir iespējamās blaknes nākotnē šādai manipulācijai (par
ko tevi noteikti informēja)? Esi pamanījusi kaut kādas fiziskas izmaiņas sevī? Man tīri interesanti, jo varbūt nākotnē varētu kaut ko šādu izvēlēties priekš sevis. Ja nevēlies te to publiski rakstīt, vari to izdarīt privāti.
25.03.2019 06:13 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
feu, jā, piekrītu, ka tādā ziņā man paveicās. Esmu dzirdējusi stāstus no citām sievietēm, kuras arī dzīvo vienā valstī ar mani, bet kurām visādi gājis.
Jā, reddit forums ir labs. Interesanti palasīt komentārus un dažādus viedokļus diskusijā, kuras linku esi norādījusi.
25.03.2019 02:36 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
https://www.reddit.com/r/TwoXChromosomes/comments/ajfflr/apparently_research_shows_women_are_more_likely/
Apparently research shows women are more likely to regret having a child than having an abortion

p.s. iesaku reddit forumu, normali var diskutet
25.03.2019 01:19 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
es ari nedzivoju Latvija, bet ta problema ir loti daudzas valstis, ari ASV, tev ir paveicies atri to nokartot.
25.03.2019 01:09 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
grūti atrast ārstu, kas veiktu sterilizāciju -- tas ir kā? ja ir tāds pakalpojums paredzēts, kā viņi var atteikties? tas, ka lasa pāķu morāli, kā Kaya min, tā jau nav atteikšanās.
25.03.2019 00:20 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
@akjelcikvar nu un kas tajā stulbs ? Tas bija retorisks jautājums, nevis fakts vai aizspriedums .
25.03.2019 00:16 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Datusubjekts, zinu taču. bet mans konteksts nebija par abortiem selektīvajiem
25.03.2019 00:14 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Sievietem bez berniem un ja neesi ap 40 gadiem ir looooti gruti atrast arstu, kas veiktu steralizaciju. Nezinu ka tas ir viriesiem.

Noteikti arī atkarīgs no valsts, kurā operāciju veic. Man nekad nav bijuši bērni un esmu 30 gadus veca, bet operāciju man veica bez liekiem jautājumiem. Tik vien kā pēc likuma tika dots 30 dienu ilgs laika periods pārdomām. Bet es nedzīvoju Latvijā. Latvijā man savulaik, kad tikai ierunājos par šo tēmu, ginekoloģe nolasīja tādu morāli, ka beigās jutos kā ar ūdeni aplieta. Nevienai sievietei tādu attieksmi nenovēlu.
25.03.2019 00:13 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Diez ja aborts maksātu tik pat, cik mākslīgā apaugļošana un cik izdod sievietes, lai paliktu stāvoklī- pasaulē tik pat daudz neapdomātu abortu būtu ?

nu nu, vēl kādu tikpat muļķīgu salīdzinājumu, lūdzu? un varbūt būtu vienkārši labāk, ja ma būtu lētāka?
25.03.2019 00:11 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Diez ja aborts maksātu tik pat, cik mākslīgā apaugļošana un cik izdod sievietes, lai paliktu stāvoklī- pasaulē tik pat daudz neapdomātu abortu būtu ?
25.03.2019 00:02 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
Sievietem bez berniem un ja neesi ap 40 gadiem ir looooti gruti atrast arstu, kas veiktu steralizaciju. Nezinu ka tas ir viriesiem.
24.03.2019 23:15 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
bija civilizācijas, kas nogalināja mazas meitenītes, jo kungam tak vajadzēja dēlu... tad jau varbūt tomēr labāk aborts.

Ķīnā un Indijā sex selective abortions joprojām ir absolūti ierasta un normāla parādība.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sex-selective_abortion#/media/File:2012_Birth_Sex_Ratio_World_Map.jpg
24.03.2019 22:27 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nez, kas gan te varētu būt nesaprotams autores un viņas vīra kopīgajā lēmumā pārtraukt iestājušos grūtniecību, ja autore jau ir minējusi savus apsvērumus par labu abortam >
Ir daži faktori kuru dēļ negrasos paturēt mazo. 
Viens no tiem ir tas ka lietoju zāles, kas var ietekmēt augļa attīstību. Vēl tas ka viens bērns jau ir un otru šobrīd tik tiešām nevēlos. Un vēl man pat negribas atcerēties pirmās dzemdības kas man izvērsās par šausmīgu traumu nevis to lielo skaisto dzīves notikumu. 
Vīrs arī mani atbalsta lai arī cik skarbi tas izklausītos. Viņš saprot cik briesmīgi es jūtos. Jūs pat nevarat iedomaties kā es visu šo ienīstu, katrs rīts sākas ar nenormālām kunģa sāpēm, nespēju ieēst pilnīgi neko un tā nomokos līdz paliek nejēdzīgi slikti. Mēģinu sevi piespiest kaut nedaudz paēst. Viss izraisa riebumu. 
Neesmu dumja un zinu ko daru. Gribēju dzirdēt tikai kā tas konkrēti notiek Dobelē. Neko vairāk.
interesanti gan, kāpēc daļai sabiedrības locekļu nepietiek vien ar indivīda izteiktu gribu izlemt par savu personisko un intīmo teritoriju pašam, kas citu cilvēku dzīves ietekmēs, jā, kādā gan tieši veidā, ko, m?
Manuprāt, autore tāpat par pliku neko rakstījusi savu garo attaisnojumu penteri, jo, eh, nu, kā vienmēr atrodas ļautiņi, kuri nepacenšas iedziļināties, da pat nevīžo paskatīties tālāk par savu mākoņus bikstošo degungalu, no savas Mazpisānu pažobeles lasīdami lekciju par tēmu 'ja ar mani tā nav, tad ar citiem jau nu pilnīgi noteikti arī nē.'.
.
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams. Līdzīgu, bet ne tādu pašu.
...un tad unikālais šūnu receklis ierodas pasaulē, kurā viņa unikalitāti, iespējams, pacentīsies noniecināt, iznīdēt un izskaust, pataisot par sabiedrības masas 50 pelēkajām nokrāsām, kas izpildīs dažu citu izredzēto un priviliģēto šūnu recekļu patmīlībā un egoismā balstītās ārkārtīgi ciniskās un pagalam neunikālās iegribas.
24.03.2019 22:26 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams

Un tam būtu kaut kā maģiski jāizmnaina faktu , ka tas ir šūnu veidojums, kas nespēj izdzīvīvot ārpus mātes organisma, jo tā iekšējie orgāni tikai sāk veidoties?
Sniegpārslas arī nemēdzot būt divas identiksas.:-D
Beogsim nu šo te glorificēt un izpušķot, mēģinot sagrozīt realitāti pūkaināku kā tā ir.
24.03.2019 22:25 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
teoretizēt jau var līdz absurdam. ka prezī ieslodzītais ašākais spermatozoīds tak bija puse no izcila bērna. un ir jau arī ar tādiem uzskatiem.
sabiedrība pieņem kaut kādu visiem pieņemamu šķirtni. aborti ir bijuši sen, bija ļoti bīstami, tur krišana, sišana, kaut kādu inžu dzeršana. mūsdienās tie, par laimi, ir salīdzinoši ļoti droši.
bija civilizācijas, kas nogalināja mazas meitenītes, jo kungam tak vajadzēja dēlu... tad jau varbūt tomēr labāk aborts.
un šādos morāles jautājumos ar 'es nesaprotu, es nevarētu' tālu netiksi.
24.03.2019 22:18 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kas tieši ir cinisks faktā, ka mēs visi esam bijuši recekļi? To noliegt būtu tikpat muļķīgi kā to, ka tādi recekļi mēs būsim atkal, ja mūs nesadedzinās.
Mežā koki arī nav identiski. Nav divu identisku govju vai micēliju. Un? Kāds tam sakars ar egoismu? Un kāpēc šī situācija būtu tā, kurā egoisms ir noliedzams?
24.03.2019 21:44 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kurš normāls cilvēks gan paietu garām mazam bērnam, nepajautājot, kur ir viņa vecāki?

Laikam esi aizmirsusi par piecgadīgo Ivanu.
Un kāds te sakars vispār ar adopciju? Vai tad es saku, ka kādam jāadoptē bērni? Ja cilvēki neliktu savas vēlmes un egoismu augstāk par bērniem, kurus ir radījuši, nemaz nebūtu pilni bērnu nami.

Tāpēc es domāju, ka labāk, lai tādi cilvēki veic abortus, nevis rada bērnus, par ko nerūpējas. Es ļoti mīlu savu dēliņu un nevaru iedomāties, ka kāds varētu savu bērnu nemīlēt. Ja kāds nav spējīgs mīlēt un lolot savus bernus, tad labāk, lai viņiem ir izvēles iespējas, aborts. Visiem bērniem būtu jābūt gribētiem un mīlētiem.
Jaundzimušie, kas atrodas bernu namos nesaņem šo mīlestību. Ja tāds maziņš bērniņš ilgstoši raud un nesaņem uzmanību, dēļ pārlieku lielā stresa hormona daudzuma viņiem neatgriezeniski mainās smadzeņu struktūra, kā rezultātā viņiem var būt problēmas ar emocionālu saikņu veidošanu, uzticību citiem, attiecību veidošanu, utt.
24.03.2019 21:40 |
 
Reitings 3
Reģ: 09.03.2019
Par bioloģiju.
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams. Līdzīgu, bet ne tādu pašu. Sievietes, neesiet tik ciniskas, arī jūsu mīļotie cilvēki, vīri, draugi, bija šūnu recekļi, no kura varēja atbrīvoties, jo tas nespēja patstāvīgi funkcionēt. Ne par velti ārsti iesaka apdomāt pirms tik svarīga lēmuma kā aborts.
Atbalstu abortus UN izsvērtus, loģiskus lēmumus, atbildību! Bet nu, lūdzu, neesiet tik ciniskas, pretīgi lasīt.
Kaut gan kurš mani šajā egoisma laikmetā sapratīs...
24.03.2019 21:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits