Nevēlama grūtniecība

 
Reitings 6
Reģ: 18.10.2017
Sveikas!!!
Ir sanācis tā, ka esmu stāvoklī ar visu to ka izsargājāmies.
Uz doto brīdi bērnu nevēlos. Varat neklupt virsū un nestāstīt cik briesmīgi ir nogalināt vēl nedzimušu augli/mazuli utt. Gribu pajautāt vai kāda no jums ir veikusi abortu Dobeles slimnīcā? Cik ilgi vajadzēja tur palikt ? Kādas tur ir cenas?
Esmu uztraukusies par pašu procedūru.
22.03.2019 19:32 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Pasadena-nee,jo tad man bija cits vecums,pilniigi cita sapratne ,par naakotni es vispaar toreiz nedomaaju-neaizdomaajos...
Man tacu vienu briidi pat gribeejaas treso beernu.Ja man negribeetos beerninu,es tacu nebuutu guleejusi uz saglabaasanu -gandriiz visus meenesus "gultas reziims"!
24.03.2019 19:34 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mani bioloģija te neinteresē, es runāju par morāli un sirdsapziņu

Ja tu redzi piecgadīgu bērnu vienu uz ielas, tu apjaitājies, vai viss kārtībā, kur ir mamma? Tu esi adoptējusi kādu bernu no bērnunama? Gribetos uzzināt, vai tavas rūpes aptobežojas ar nedzimušem berniem, un, tiklīdz bērns ir piedzimis, tā viņa eksistence ir paša vaina.
24.03.2019 19:54 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Jo te ne reizi vien ir izskanējis, ka nabaga suņiem vai kaķiem ir jāpalīdz, gaļēdāji ir gandrīz vai slepkavas, zoodārzs ir briesmu vieta utt. Ja tā, tad tiešām tiem cilvēkiem labāk bērnus nevajag.

Suņiem, kaķiem tāpēc arī palīdzam, ka bezatbildīgi cilvēki tos nav sterilizējuši. Ja autore apzinās savas sociālās, finansiālās, emocionālās un bioloģiskās iespējas un bērns šobrīd nav iespējams, nevar taču viņai likt rīkoties tikpat bezatbildīgi pret savu dzīvi un likt augli saglabāt. Lai cik stulbi tas neizklausītos vienā teikumā, tāds bija Tavs salīdzinājums.
24.03.2019 20:17 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
varbūt maldīgs, bet mans novērojums -- visi šie 'dzīvības aizstāvji' ir kaut kādi sektanti, protams, katoļi un un kaut kādi biedējoši galēji labējie. un nez kāpēc vairumā vīrieši, kas interesanti... visādi ķertie un pāķi, vārdu sakot :D
24.03.2019 20:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kurš normāls cilvēks gan paietu garām mazam bērnam, nepajautājot, kur ir viņa vecāki?
--
Savā komentārā, pēc kura te dažas uzklupa virsū, es nerunāju par izvarotām sievietēm vai situācijām, kur ir pilnīgi droši zināms, ka bērniņš nebūs vesels. Es teicu, ka nesaprotu to, ka, esot stabilās attiecībās, tiek pieņemts tāds lēmums.
--
Un kāds te sakars vispār ar adopciju? Vai tad es saku, ka kādam jāadoptē bērni? Ja cilvēki neliktu savas vēlmes un egoismu augstāk par bērniem, kurus ir radījuši, nemaz nebūtu pilni bērnu nami. Nedomāju, ka būtu tik daudz nelaimīgu dzīves situāciju, kur negadījumā iet bojā abi vecāki un nav neviena tuvinieka, kas to bērnu paņemtu savā aprūpē.
24.03.2019 20:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jūs te rakstāt - šūnu receklis utt. Atceros 8.nedelas ultrasonogrāfiju, kurā ļoti skaidri varēja redzēt, kā pukst mazulim sirsniņa.. 12.nedēļā vispār jau pēc maziņa cilvēka izskatās.. (t)
24.03.2019 20:42 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Ja cilvēki neliktu savas vēlmes un egoismu augstāk par bērniem, kurus ir radījuši, nemaz nebūtu pilni bērnu nami.

bet kapēc cilvēkam jāmokās un jāaudzina tas bērns, ja viņš jau no sākta gala negrib viņu.
24.03.2019 20:49 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
es to domāju tā, ka labāk tak uztaisīt to abortu, nevis gandēt savu dzīvi
24.03.2019 20:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Dzemdēt negribētu bērnu, jo ticība, un nosodoši onkuļi un tantes to neļauj nav egoisms? Kāpēc lai mīlēšanās bioloģiskais iznākums būtu uztverams par obligāti pieņemamu, ja tas mīlošās attiecībās nāk kā risks, kā slogs un apgrūtinājums nevis prieks, vispār būtu jārada? Pie tam ne jau situācijā, kur pāris "izsargājas" ar pārtraukto un bērnam vienkārši nav prognozējams pareizais zodiaks?
Nemīlēties, ja negrib bērnus?
24.03.2019 21:07 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Starp citu, pirms gadiem 15 sieviešu forumos klasiska atbilde līdzīgās diskusijās tik tiešām bija "nemīlēties, ja neesi gatava uzņemties atbildību par bērnu, jo neviena kontracepcija nav 100% droša". Bet reāli, ir mainījusies arī attieksme pret bērniem. Pirmskara laikā un Padomju laikos bērnus radīja, lai bērni palīdzētu uzturēt ģimeni, jau 5gadniekiem bija savi pienākumi, 16-17 gadīgiem lika strādāt un palīdzēt maksāt rēķinus. 80-tajos, 90-tajos skaitījās norma, ka, sasniedzot 18 gadu vecumu, cilvēku izmet no mājām, tiec galā kā proti, mēs vairs tevi neuzturēsim. Tie, kas pilngadību sasniedza 2000-šajos, atcerēsies, ka vecāki lielākoties atbalstīja savu pilngadīgo studentu, bet līdz zināmai robežai. Iedeva līdzi kartupeļu maisiņu un piecus latus, bet nu ne jau tā, ka apmaksāja dzīvokļa īri un kabatas naudu coffee shopiem. Pirms pāris nedēļām redzēju statistiku, ka Latvijā cilvēki uzsāk patstāvīgu dzīvi 27 gados. Paziņas savus 18-19 gadus vecos bērnus Rīgā un Pierīgā uz vidusskolām un tehnikumiem katru rītu ved ar auto. Un tad tu divreiz padomā, pirms radīt bērnu, kam tu turpmākos 30 gadus būsi faktiski vergs. Nevis viņš palīdzēs tev, bet tu visu laiku palīdzēsi viņam.
24.03.2019 21:16 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
bet kapēc cilvēkam jāmokās un jāaudzina tas bērns, ja viņš jau no sākta gala negrib viņu.
Iemesls vien, kāpēc pie šādas attieksmes atbalstu abortus, jo reāli žēl potenciālo bērnu. Galvenais, ka pašam viegli un "nav jāmokās", par bērnu, kurš diemžēl vecākus nevar izvēlēties, nospļauties.
Nemīlēties, ja negrib bērnus?
Kāpēc gan, lai mamma un tētis liegtu sev izpriecas un viņiem patīkamu dzīvi? Nu, piedzima bērns, iebāzis bērnu namā un lieta darīta. Who cares?
24.03.2019 21:16 |
 
Reitings 3
Reģ: 09.03.2019
Par bioloģiju.
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams. Līdzīgu, bet ne tādu pašu. Sievietes, neesiet tik ciniskas, arī jūsu mīļotie cilvēki, vīri, draugi, bija šūnu recekļi, no kura varēja atbrīvoties, jo tas nespēja patstāvīgi funkcionēt. Ne par velti ārsti iesaka apdomāt pirms tik svarīga lēmuma kā aborts.
Atbalstu abortus UN izsvērtus, loģiskus lēmumus, atbildību! Bet nu, lūdzu, neesiet tik ciniskas, pretīgi lasīt.
Kaut gan kurš mani šajā egoisma laikmetā sapratīs...
24.03.2019 21:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kurš normāls cilvēks gan paietu garām mazam bērnam, nepajautājot, kur ir viņa vecāki?

Laikam esi aizmirsusi par piecgadīgo Ivanu.
Un kāds te sakars vispār ar adopciju? Vai tad es saku, ka kādam jāadoptē bērni? Ja cilvēki neliktu savas vēlmes un egoismu augstāk par bērniem, kurus ir radījuši, nemaz nebūtu pilni bērnu nami.

Tāpēc es domāju, ka labāk, lai tādi cilvēki veic abortus, nevis rada bērnus, par ko nerūpējas. Es ļoti mīlu savu dēliņu un nevaru iedomāties, ka kāds varētu savu bērnu nemīlēt. Ja kāds nav spējīgs mīlēt un lolot savus bernus, tad labāk, lai viņiem ir izvēles iespējas, aborts. Visiem bērniem būtu jābūt gribētiem un mīlētiem.
Jaundzimušie, kas atrodas bernu namos nesaņem šo mīlestību. Ja tāds maziņš bērniņš ilgstoši raud un nesaņem uzmanību, dēļ pārlieku lielā stresa hormona daudzuma viņiem neatgriezeniski mainās smadzeņu struktūra, kā rezultātā viņiem var būt problēmas ar emocionālu saikņu veidošanu, uzticību citiem, attiecību veidošanu, utt.
24.03.2019 21:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kas tieši ir cinisks faktā, ka mēs visi esam bijuši recekļi? To noliegt būtu tikpat muļķīgi kā to, ka tādi recekļi mēs būsim atkal, ja mūs nesadedzinās.
Mežā koki arī nav identiski. Nav divu identisku govju vai micēliju. Un? Kāds tam sakars ar egoismu? Un kāpēc šī situācija būtu tā, kurā egoisms ir noliedzams?
24.03.2019 21:44 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
teoretizēt jau var līdz absurdam. ka prezī ieslodzītais ašākais spermatozoīds tak bija puse no izcila bērna. un ir jau arī ar tādiem uzskatiem.
sabiedrība pieņem kaut kādu visiem pieņemamu šķirtni. aborti ir bijuši sen, bija ļoti bīstami, tur krišana, sišana, kaut kādu inžu dzeršana. mūsdienās tie, par laimi, ir salīdzinoši ļoti droši.
bija civilizācijas, kas nogalināja mazas meitenītes, jo kungam tak vajadzēja dēlu... tad jau varbūt tomēr labāk aborts.
un šādos morāles jautājumos ar 'es nesaprotu, es nevarētu' tālu netiksi.
24.03.2019 22:18 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams

Un tam būtu kaut kā maģiski jāizmnaina faktu , ka tas ir šūnu veidojums, kas nespēj izdzīvīvot ārpus mātes organisma, jo tā iekšējie orgāni tikai sāk veidoties?
Sniegpārslas arī nemēdzot būt divas identiksas.:-D
Beogsim nu šo te glorificēt un izpušķot, mēģinot sagrozīt realitāti pūkaināku kā tā ir.
24.03.2019 22:25 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nez, kas gan te varētu būt nesaprotams autores un viņas vīra kopīgajā lēmumā pārtraukt iestājušos grūtniecību, ja autore jau ir minējusi savus apsvērumus par labu abortam >
Ir daži faktori kuru dēļ negrasos paturēt mazo. 
Viens no tiem ir tas ka lietoju zāles, kas var ietekmēt augļa attīstību. Vēl tas ka viens bērns jau ir un otru šobrīd tik tiešām nevēlos. Un vēl man pat negribas atcerēties pirmās dzemdības kas man izvērsās par šausmīgu traumu nevis to lielo skaisto dzīves notikumu. 
Vīrs arī mani atbalsta lai arī cik skarbi tas izklausītos. Viņš saprot cik briesmīgi es jūtos. Jūs pat nevarat iedomaties kā es visu šo ienīstu, katrs rīts sākas ar nenormālām kunģa sāpēm, nespēju ieēst pilnīgi neko un tā nomokos līdz paliek nejēdzīgi slikti. Mēģinu sevi piespiest kaut nedaudz paēst. Viss izraisa riebumu. 
Neesmu dumja un zinu ko daru. Gribēju dzirdēt tikai kā tas konkrēti notiek Dobelē. Neko vairāk.
interesanti gan, kāpēc daļai sabiedrības locekļu nepietiek vien ar indivīda izteiktu gribu izlemt par savu personisko un intīmo teritoriju pašam, kas citu cilvēku dzīves ietekmēs, jā, kādā gan tieši veidā, ko, m?
Manuprāt, autore tāpat par pliku neko rakstījusi savu garo attaisnojumu penteri, jo, eh, nu, kā vienmēr atrodas ļautiņi, kuri nepacenšas iedziļināties, da pat nevīžo paskatīties tālāk par savu mākoņus bikstošo degungalu, no savas Mazpisānu pažobeles lasīdami lekciju par tēmu 'ja ar mani tā nav, tad ar citiem jau nu pilnīgi noteikti arī nē.'.
.
Šūnu receklis, kurš neko nejūt ir ļoti unikāls šūnu receklis. Ļoti vienkāršoti runājot, šūnu receklī ir apvienojušies divu, vēlams mīlošu, cilvēku gēni, jau ir noteikts, kā viņš izskatīsies, viņa potenciālās rakstura iezīmes, ieradumi, talanti. Otru tādu radīt vairs nav iespējams. Līdzīgu, bet ne tādu pašu.
...un tad unikālais šūnu receklis ierodas pasaulē, kurā viņa unikalitāti, iespējams, pacentīsies noniecināt, iznīdēt un izskaust, pataisot par sabiedrības masas 50 pelēkajām nokrāsām, kas izpildīs dažu citu izredzēto un priviliģēto šūnu recekļu patmīlībā un egoismā balstītās ārkārtīgi ciniskās un pagalam neunikālās iegribas.
24.03.2019 22:26 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
bija civilizācijas, kas nogalināja mazas meitenītes, jo kungam tak vajadzēja dēlu... tad jau varbūt tomēr labāk aborts.

Ķīnā un Indijā sex selective abortions joprojām ir absolūti ierasta un normāla parādība.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sex-selective_abortion#/media/File:2012_Birth_Sex_Ratio_World_Map.jpg
24.03.2019 22:27 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
Sievietem bez berniem un ja neesi ap 40 gadiem ir looooti gruti atrast arstu, kas veiktu steralizaciju. Nezinu ka tas ir viriesiem.
24.03.2019 23:15 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Diez ja aborts maksātu tik pat, cik mākslīgā apaugļošana un cik izdod sievietes, lai paliktu stāvoklī- pasaulē tik pat daudz neapdomātu abortu būtu ?
25.03.2019 00:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits