Tavs garšīgākais dārzeņu ēdiens

 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Šodien mājās sapratām, ka pārāk daudz ēdam visādus pusfabrikātus un gaļas.
Padalieties ar dārzeņu receptēm, kuras esat iecienījuši mājās!
Der arī tādas receptes, kur ir arī mazliet gaļa, bet nu vairākumā tomēr dārzeņi.
16.03.2019 20:49 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Man ļooti garšo pākšaugi, Rimčikā ir tās tvaicētās pupiņas un turku zirņi vakuumā, saucas pākšaugu maisījums. Principā jau gatavi, nav jamērcē. Apcepju lielā pannā sīpolu, burkānu salmiņus, pievienoju saspiestu ķiploku un citus dārzeņus pēc izvēles - piem, svaigu papriku, šampinjonus, ķiršu tomātus, cukini, beigās pielieku arī spinātus un to pākšaugu maisījumu. Papildinu ar garšvielām (sāls, pipari, nedaudz kurkuma, kumīns, koriandrs, rīvēts ingvers, brūnais cukurs), sojas mērce. Pannā to visu sasautē, super gardi! Ja vēlas, var likt klāt arī gaļu. Ā, un pākšaugu mix esmu arī bundžās pirkusi, konservētā veidā - arī garšīgi.
16.03.2019 23:19 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man viens no mīļākajiem dārzeņu ēdieniem, ko var ēst vienu pašu vai kā piedevu gaļai, ir zaļās pākšu pupiņas Āzijas gaumē. Ļoti vienkārši arīdzan.
Ērtības labad ņem saldētas pākšu pupiņas un liek uz pannas (vislabāk wok) ar pāris šķēlītēs sagrieztām ķiploka daiviņām. Kamēr cepas, glāzē sajauc sojas mērci, sezama eļļu un cukuru proporcijā apmēram 2:1:1, kārtīgi izmaisa, lai viss sajaucas kopā. Kad pupiņas gandrīz gatavas, lej virsū mērci un vēl brītiņu pacep. Ļoti garšīgi (l)
Vēl dažādi sautējumi un biezzupas no dārzeņiem, kas nu attiecīgajā brīdī kārojas vai ir pieejami - man šķiet, ka ar tiem grūti nošaut greizi :)
16.03.2019 23:32 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Pasadena
Cumin ir kumīns
17.03.2019 00:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Falafeliem vajag labus turku zirņus un ļoooti daudz pētersīļu. Nevienu citu garšvielu. Tad sanāk, pēc garšas pareizs falafels. Ūdens gan nedrīkst būt ne piles, baigā noņemšanās. Ar savām 48h jārēķinās.
Kas attiecas uz receptēm... Saldēti dārzeņi nav nekādi dārzeņi. Nav garšas vispār. Tīrus dārzeņus ar kurkumām un citām figņām neapstrādāju. Kam nav garšas kārpiņu no dabas, lai rīkojas.
Man patīk taisīt dārza dārzeņu biezzupas, bez piejaukumiem. Izvēlos akcenta garšu un uz to spiežu.
Salāti - hahaha. Labāk 100% liesas gaļas nekā 50g siera. :-D
Salātos mums ir ģimenes pavasara grieķu bumbas recepte. Pašu recepti nerakstīšu, bet nu ar dārzeņiem ir grūti kļūdīties. Galvenais ir laba citronmērce un balansam izvēlēties kārtīgu apelsīnu. ;-)
17.03.2019 00:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un vispar vasara sviesta pupinas uzvaritas,tad mazliet svoestina apceptas un ar siera merci ir dievigs ediens..kabacu karbonadrs ari ista namma.
17.03.2019 00:27 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2015
Mana mīļākā ir tomātu zupa ar sīpoliem. Sīpolus apcep, tomātus sablenderē, liek vārīties, pievieno saldo krējumu, sīpolus, sāli un kajēnas piparus, jo patīk asi ēdieni, bet to ļoti minimāli jāliek, lai nepārpiparo.
Tāpat esmu taisījusi arī ķirbju zupu.
* Vēl garšo omletes ar dārzeņiem. Var likt klāt papriku, šampinjonus, kas labāk patīk.
* Vārīti puķkāposti, apcepti ar olu
* Burkānu un purava salāti
*Krāsnī cepti kartupeļi ar dārzeņiem pēc paša vēlmes un siera-ķiploku mērcīte
*Svaigie salāti ar spinātiem, tomātu, gurķi, avokado un viena ēdamkarote pesto mērces
17.03.2019 11:52 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
No ātrajām receptēm - ņemu konservētus turku zirņus, katlā kopā ar konservētiem tomātiem, klāt labi daudz bazilika, bet derēs garšvielas pēc gaumes, kādu laiku pasautē, pašās beigās klāt fetas sieru. Ēd ar rīsiem. Ja nav slinkums, var sākumā novārīt saldo kartupeli un likt visu tam klāt, arī labi garšo.
Zakjis* - edamame saldētas var iegādāties Stockmann.
17.03.2019 12:06 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man garšo Aloo Gobi (kartupeļa un puķkāposta sautējums ar kokospienu un indiešu garšvielām).
Vēl garšo praktiski jebkādas zupiņas uz tomātu bāzes (lielā bundža tomātu savā sulā, kokospiens un kaut kas klāt).
Vēl garšo vienkārši cepeškrāsnī cepti vai grilēti dārzeņi, kas te jau bija pieminēti.
Un zaļās pākšu pupiņas tagad jau ir gandrīz visos Rimi parādījušās (nesaldētas) - viegls, svaigs un veselīgs ēdiens. Lai gan neesmu pākšaugu cienītājs, garšo pat bez mērcītes, vienkārši dažas minūtes blanšētas karstā ūdenī.
17.03.2019 12:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!