Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas krāšana

 
Reitings 97
Reģ: 22.04.2014
Jūs krājat naudu? Bezmērķīgi - tā teikt nebaltām dienām vai noteiktam mērķim?
Grūti/viegli? Vairāk esat "krāmu un lupatu" karalienes,kurām mega grūti atteikties no kaut kā jeb saprotat,ka,lai iekrātu var pietikt arī ar 2 pāriem kurpju un drēbes laimīgu nedara?
No kā atteikties ir visgrūtāk?
(l)
Man krāt ir grūti,sanāk,bet ļoti,ļoti,ļoti sevi laužot.
10.03.2019 15:02 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.01.2013
Krāju, vienmēr (nu gandrīz) esmu bijusi krājēja.
Kad ienākumi bija ievērojami mazāki un vēlme tērēt uz drēbēm/kosmētiku/izklaidēm lielāka, tad centos dzīvot pēc 70/30/20 principa. 70% no ienākumiem vajadzībām (rēķini, ēdiens, transports), 30% savām iegribām (apģērbs, izklaides utt) un 20% krājumos. Līdz ko saņēmu algu, tā uzreiz tos 20% noliku krājkontā. Tagad tikai tās proporcijas ir mainījušās.
Tagad jau ir iegājies tas ieradums atlikt konkrētu summu, lidz ko nauda ir kontā.
Nu es vispār esmu plānošanas frīks, man ir savs budžeta excelis, kur man ir n-tās formulas short term un long term plāniem, cik man katrā mēnesī jāatliek, lai es sasniegtu vēlamo, kādas ir robežas, cik es varu tērēt utt. :D
02.05.2020 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 1474
Reģ: 17.01.2013
Krāju, domāju par investēšanu, vai savu biznesu- gribu, lai nauda strādā manā labā, nepaļaujoties tikai uz algu, kā vievīgo ienākuma avotu. Pirmajos divos mēnešos bija grūti pierast, ka visu savu naudu nevaru tērēt, bet pēc tam, kaut kā pielāgojos, bez sevis piespiešanas, paralēli arī lasu grāmatas par to, kāpēc nauda jākrāj, kā krāt un, kā investēt, ģenerējot idejas, kas nestu naudu atpakaļ.
Negribu visu dzīvi strādāt naudas dēļ, gribu, lai nauda strādā, kamēr es atpūšos, baudot dzīvi, tāpēc ari ir ieteicams lasīt regulāri par naudu grāmatas, lai idejas rastos un tu sāktu domāt ar vērienu, jo "sīkāka" domāšana, jo mazāka iespēja sasniegt finansiālu labklājību, tāpat kā visu savu naudu iztērējot, ik mēnesi- tāds žurkas skrējiens sanāk, kas nekad nebeidzas- jo vairāk nopelni, jo attiecīgi vaitrak pieaug "vajadzības", tieši tāpēc algas pielikums nekad nav atrisinājums, ir jāmaina domāšana.
02.05.2020 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ehh. Šī ir mana sāpīgā tēma ?
Šobrīd vienīgā lieta, kam krāju ir skola, ko plānoju uzsākt septembrī un vēl vienam hobijam nākotnē. Tagad ir viegli krāt, jo nav tēriņu lielu, ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē.
Pirms tam īsti neko nekrāju. Vienmēr ir kaut kas ko labāk izvēlējos nopirkt par lieko naudu nekā atlikt malā. Taču par cik tagad ar naudas ietaupisanu iet labi, domāju, ka tā arī turpināšu pēc nepieciešamas summas iekrāšanas.
02.05.2020 15:16 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Īsti nekrāju pašlaik, ienākumi salīdzinoši mazi, tāpēc pie pirmās iespējas ar lielāku algu krāšu. Tik daudz daudz paredzēts kam vajag, ka parastai bezmērķīgi krāšana vēl ilgi nebūs laika ?
02.05.2020 15:11 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10493
Reģ: 29.01.2009
Naudu bez maksas uz konta var uzlikt bankomātos. Ja cipars būs gana liels, banka var paprasīt naudas izcelsmi.
02.05.2020 14:45 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Šorīd krāju nebaltām dienām, bet naudu esmu noņēmusi no konta, domāju vai neradīsies problēmas, ja to visu uzlikšu atpakaļ uz konta ? neuzticos bankām?
02.05.2020 13:41 |
 
Reitings 13
Reģ: 08.03.2020
Krāju naudu tāpat vien, jo sanāk. Man ir diez gan labi ienākumi, bet es salīdzinoši pārdomāti tērēju naudu, es pat īsti nezinu, cik daudz naudas mēnesī paliek pāri, vienkārši tad, kad norēķinu kontā ir sasniegta kaut kāda summa, tad daļu no tā pārskaitu uz krājkontu. Domāju, ka ar laiku arī atradīsies kāds lielāks krāšanas mērķis, daži jau ir padomā.
Bet jā, šajā laikā rodas vēlme aiz garlaicības paskatīties kaut ko skaistu internetveikalos, grūti noturēties nepasūtīt kaut ko lieku :D
02.05.2020 13:20 |
 
Reitings 123
Reģ: 23.02.2017
Naudu krāju. Kādreiz nebija mērķa īsti, un mazāka alga, tādeļ to nedarīju.
Tagad ir mērķis, Vairāki mērķi. lielāka alga, var iekrāt.
Esmu noteikusi summu kuru katru mēnesi nolieku savā krājkontā.
Un ļoti labi sanāk gan iekrāt, gan dažreiz atļauties iztērēt tīri tikai priekš sevis (drēbes, kosmētika u.c)
Tagad sēžot mājas grūti ir noturēties nepasūtot internetā visādus niekus, kas beigās nemaz nav vajadzīgi. ?
Neesmu tā parēķinājusi, bet manuprāt pārtikai arī tagad aiziet vairāk naudas, sēžot mājās gribās viss kaut ko gardu , jaunu interesantu uztaisīt. Strādājot tam reti bija gan laiks gan vēlme. ?
02.05.2020 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Kā šobrīd veicas ar naudas krāšana

Šobrīd sanāk atlikt krājkontā vēl vairāk nekā pirms pāris mēnešiem, jo izdevumi krietni samazinājušies, bet alga palikusi tāda pati.
02.05.2020 11:17 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Krāju nebaltām dienām un pāris mērķiem, ko gan šobrīd nav iespējams realizēt.
02.05.2020 11:00 |
 
Reitings 10
Reģ: 14.09.2009
Kā šobrīd veicas ar naudas krāšana?
02.05.2020 10:47 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Drebes, rotas, kramus jau gadu neesmu pirkusi, visa nauda aiziet partika, restoranos, izklaides un sad tad lidmasinas biletem. Neka iekrata nav, bet majas neka lieka ari ne, mana iedzive satilpst divos koferos :-D
25.03.2019 22:34 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Iekrāt grūti, lai gan alga itkā tikai palielinās, bet līdz ar to neapzināti līdzi nāk lielāki tēriņi..:-D
kaut kādu summu ik mēnesi cenšos atlikt, bet līdzi velkās vecās mašīnas autokredīts, un izdevumi par esošo auto,tā kā ir diezgan pagrūti. šķiet, ka tad kad alga bija daudz mazāka, ceļoju vairāk nekā tagad :-D jāsaņēmās
25.03.2019 13:51 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Man ir ļoti grūti kaut ko sakrāt, esmu baigā tērētāja, bieži ļaujos mirkļa iegribām. Tāpēc mājās skapis pārbāzts ar lupatām un apaviem, grāmatu plaukts vai plīst no neizlasītām grāmatām, pilns ar nevajadzīgiem interjera dekoriem, gadžetiem utt. Vīrs jau ir šausmās no tā visa :D Agrāk man visu atrisināja automātiskais krājkonts - līdz ko alga, tā konkrēta summa noskaitās un viss. Tagad opcija ir noņemta. Bet no tiem laikiem man krājkontā stāv drošības spilvens 6 mēnešalgu apmērā, ja nu kaut kas dzīvē atgadās. To neaiztieku. Apsveru domu atkal izveidot automātisko naudas pārvedumu uz krājkontu, lai man tur kaut kas vairāk turētos.
25.03.2019 13:45 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ā, grūti ir tas, ka ļoti gribas aizbraukt ceļojumā, bet jāsaka sev liels NĒ. Tas laikam vislielākais mīnuss.
25.03.2019 13:43 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Senāk pati nekrāju nemaz.
Pirmā krāšana bija ar vīru priekš kāzām, izdevās diez gan viegli un nesāpīgi. Ņemot vērā pirmo krāšanas labo pieredzi, izlēmām krāt arī hipo kredītam. Šobrīd rit pēdējie metri līdz pirmajai iemaksai, krāt nebija īpaši grūti, jo ir mērķis, kurš ir svarīgāks par lupatām un citām lietām.
Bet jāatzīst, ka tagad ik pa laikam iezogas doma, ka pēc noteiktās summas sakrāšanas, kādas divas, trīs turpmākās algas gribas notriekt bez domāšanas :-D tāds kā atalgojums sev par iepriekšējo turēšanos un krāšanu. Beeet jūtu, ka nemaz neko tādu neatļaušos, jo nu jau krāšana ir tik pierasta, būs žēl bez domāšanas visu notriekt. Daudz patīkamāk ir redzēt kā lēnām, bet apņēmīgi pildās krājkonts :-D + ir vēl diez gan daudz iemeslu krāšanai
No kā visgrūtāk atteikties? - grūti pateikt. Mēs centāmies visus izdevumus samazināt, bet ne tā, ka galīgi no kaut kā atteikties.
25.03.2019 13:42 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Mani iedvesmoja filma "Minimalism", pēc tās noskatīšanās daudz kas no manas iedzīves tika atdots draugiem vai ielidināts atkritumu konteinerā :D Netaupu naudu kvalitatīvai pārtikai un saviem hobijiem, mantiskās vērtības man vairs nešķiet prioritāte.
25.03.2019 12:52 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es krāju, ja man vajadzīgs kaut kas konkrēts - jauna elektronika, mēbeles, utt. Pēdējais, kam krāju, bija tetovējums. Tāpat vien nebaltām dienām nekrāju.
25.03.2019 12:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ups
25.03.2019 12:16 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Diemžēl neko nevaru sakrāt, jo ienākumi ir pārāk mazi, viss aiziet tēriņos, turklāt ar naudu nešķiežos, nopērku to ko tiešām vajag, no apģērba skapis nelūzt un liekas kurpes neput plauktā. Viss tiek izvēlēts pārdomāti. Tāpat pārtiku nepērku lašus, lašu ikrus un garneles, bet ekonomiskākus produktus, pārtiku arī nemetam laukā, bet visu apēdam, tātad nav nekādas izšķērdības.
Esmu atlikusi tā nopelnītu naudiņu, bet tāpat iztērēju, gadās kādi neparedzēti pirkumi, jubilejas, tā tik aiziet.
12.03.2019 10:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)