Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas bez fotogrāfa

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Vai jums ir nācies būt kāzās, kurās nefotografē profesionālis?
Ja ir, kāds izskatījās rezultāts?
Vai pietiek ar to, ja cilvēks māk normāli fotografēt un ir laba kamera, vai tomēr profesionāls fotogrāfs ir neatsverams?
02.02.2019 14:26 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Varbūt palūdz kādam tuviniekam, lai kāzu dāvanas vietā jums uzdāvina tā fotogrāfa pakalpojumus?
10.04.2019 16:02 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.02.2017
Esmu bijusi vairākās kāzās un varu teikt, ka fotogrāfi mēdz būt ļoti dažādi un cena ne vienmēr ir garantija, ka viss būs ok, pie tam lētais gals pats neparedzamākais. Daudz kas ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem. Būs slikta gaisma, iesācējs netiks galā. Būs visas izsmērētas vai neasas. A labā gaismā arī mobīlais labi fočē. Un ne visi profesionāli fotogrāfi prasa pozēt. Ir dažādu stilu fotogrāfi. Un ja vīram nepatīk fočēties vēl nenozīmē, ka viņam negribas atmiņas par kāzu dienu. Iesaku pameklēt dokumentāla un reportāžas stila kāzu fotogrāfus, kuriem tieši izcelti momenti, nevis tikai mākslīgi pozētas bildes.
10.04.2019 14:16 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
nu jā, sauliete sacepās par to pašu,ko dažas te arī nesaprot. par to, ka viņai esot puncītis.
bet taču nejau par to ir runa. žēl,ka daļa nesaprot (t)
20.03.2019 11:49 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Paši neuzñems līdzīgas bildes. Ja tev negribas smukas bildes, ko pèc 10 gadiem apskatīt- nevajag fotogràfu. Pašu bildètàs tuvu nestàvès, un kuram gribèsies kázu dienà bût nevis viesim bet knipsètàjam? Un pèc tam klausîties- kàpèc nepagàji 2 sołus uz to pusi? Kàpèc kàju nogriezi? Kàpèc acis ciet bildè? 150€ ir maza summa par labàm bildèm. Tas ka vîram nepatīk pozèt un bildèties- fotogràfs màk nokert labus kadrus arī bez pozèšanas, tàs taču ir kàzas! Kaut bildes kad velk gredzenu pirkstà, parakstàs, pirmais skûpsts, pirmà deja- tur jau neviens nepozè. Un var ar vīru sarunàt, ka bildes bûs pašiem un netiks publiskotas ja viñš negrib
20.03.2019 11:23 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
150€ nav pārdzīvošanas vērta nauda, tā ka paņemiet vien to fotogrāfu.
20.03.2019 11:19 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Esmu izvēles priekšā un nezinu, ko darīt. Ir iespēja paņemt fotogrāfu, kura bildes man ļoti patīk, nav profesionāls, bet ir bildētas kāzas. 150 eiro par 2 stundām. Tas ir tiešām lēti!
Taču mums būtu jāiekļaujas 1000 eiro budžetā, bet ja ņem fotogrāfu, sanāk jau ap 1200:-/.
Tagad pa galvu jaucas radikālas domas - 1.bez fotogrāfa ietaupīs, vienalga kādas būs bildes - vismaz nebūs žēl, ka iztērēta nauda. 2. Tas jau tikai vienreiz dzīvē, ir objektīvi lēts piedāvājums+skaistas bildes - ja nepaņemšu,nožēlošu. 3.Ja nu tomēr saprotu, ka fotogrāfa bildes ir tādas, kādas paši līdzīgas būtu varējuši uzņemt - lieki iztērēta nauda! :'-((s)
20.03.2019 11:14 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
vai kāzu fotogrāfs bildes nosūta tikai elektroniskā formātā, vai ir jābūt sagatavotām arī papīra formātā? Iedomājos - ja maksā fotogrāfam kaut kādu summu + vēl pēc tam pašam jāmeklē, kur un kā bildes sataisīt, tad tiešām tas nav izdevīgi.

Parasti kādas 20 bildes standarta izmērā fotogrāfi arī uzdāvina. Viņi gan paši izvēlas, kuras tās būs. + visas bildes flešā. Lai gan ir arī tādi, kas iedod tikai elektroniski. Tas ir jāizrunā ar pašu fotogrāfu.
20.03.2019 09:20 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Paldies par padomiem, forumieši! (l)
Starp citu, vai kāzu fotogrāfs bildes nosūta tikai elektroniskā formātā, vai ir jābūt sagatavotām arī papīra formātā? Iedomājos - ja maksā fotogrāfam kaut kādu summu + vēl pēc tam pašam jāmeklē, kur un kā bildes sataisīt, tad tiešām tas nav izdevīgi.:-/
20.03.2019 09:10 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Bet topošais vīrs ir kategoriski pret, jo: viņš necieš bildēties; viņš uzskata, ka samaksāt fotogrāfam ir bezjēdzīgākais ko var izdarīt.

Mans vīrs arī uzskatīja tāpat, jo īpaši pēc tam, kad uzzināja, cik maksā labs fotogrāfs. Bet, kad saprata, ka man tā ir gandrīz vai pati svarīgākā lieta, tad, protams, ka fotogrāfu paņēmām vienu no labākajiem nevis šādu tādu. Es tiešām nopietni apdomātu, vai precēties ar cilvēku, kurš galīgi nerespektē manas vēlmes tik svarīgā lietā kā kāzas.
18.03.2019 15:07 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Un neklausies tos biedētājus, kas saka, ka ja nebūs profesionāls filmētājs un fotogrāfs tad bezmaz vai kāzas nebūs izdevušās, pavisam iespējams, ka viņiem ir pavisam cita finansiālā situācija. Vēl ja ir ļoti ierobežots budžets, varbūt var apsvērt kāzas tikai ar lieciniekiem vai pašiem tuvākajiem ģimenes locekļiem, tad paliks vairāk naudas tādām lietām kā fotogrāfs, piemēram.
18.03.2019 14:33 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Es ļoti negribēju kāzas ņemties ar bilžu taisīšanu tādā un šitāda poza..utt, izbojātu tikai garīgo!

es arī negribēju, tāpēc ņēmām fotogrāfi, kas bildē "dabiskās bildes" (no malas), nevis prasot pozēt. tik vienā mazā brītiņā mazliet papozējām :)
18.03.2019 14:31 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
OK, paskatīsimies uz faktiem. 1.jums nav naudas fotogrāfam 2.topošais vīrs nemaz negrib fotogrāfu 3.jums tur ir pamatīgs red flag no sērijas "viņš peļna vairāk, tātad viņš ir noteicējs". Trešo punktu nekomentēšu, bet pirmais nozīmē, ka jums vai nu jātaisa kāzas tad kad varēsiet atļauties to ko gribas, vai arī jāiztiek ar pieejamajiem resursiem un jātaisa kāzas "nelecot augstāk par savu pakaļu". Otrais punkts savukārt nozīmē, ka varbūt ir vērts tomēr apdomāt iztikšanu bez fotogrāfa, jo ir arī jārespektē vīra riebums fočēties, nevis tikai tava vēlme pēc bildēm. Godfather variants manuprāt ir labs vidusceļš.
18.03.2019 14:31 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Bildes vislabāk izdodas, ja sanāk noķert momentus kad cilvēki nepamana fotografēšanu. Tad sanāk bilde ar saturu, nevis gatavošanās, pozēšana, savilkti smaidi un sastinguši cilvēki.
Profesionāļi taisa portretus, bet no malas un nemanot bildējot var sanākt meistardarbs.
18.03.2019 14:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Mani jau daži cilvēki ir iebiedējuši apmēram, ka nu tik gaida vilšanās, ja neņems fotogrāfu.
Jā, es varbūt vēlētos fotogrāfu, varbūt ne profiņu, bet nedaudz jau ar pieredzīti... Bet topošais vīrs ir kategoriski pret, jo: viņš necieš bildēties; viņš uzskata, ka samaksāt fotogrāfam ir bezjēdzīgākais ko var izdarīt. Viņš būtu ar mieru, ka kāds, kurš pat nemāk fočēt, safočētu tikai ar savu telefonu

varbūt piedāvā kādai draudzenei, kam ir kamera,vai jums pašiem,tad iedodiet - lai vienkārši pafočē no malas kadrus, mirkļus. Ja vīrs necieš, tad jau nepiespiedīsi viņu fočēties, neliec pozēt.. tā varbūt tā kamera nekritīs uz nerva :-D bet mazums tajā dienā viss būs tik skaisti, ka viņš pats sagribēs, lai vismaz kādu bildi uztaisa :-)
18.03.2019 12:46 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Draudzenes kāzas fočēja vēl cita draudzene/paziņa. Bildes pavisam parastas, bet skaistiem foniem, pozām, atribūtiem. Ieekonomēja protams.
Bet ja grib skaisti- noteikti der papētīt fotogrāfa portfolio..
18.03.2019 12:41 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
ir normāla spoguļkamera
Kā ir ar hibrīdkameru?
Tu nestrādā un nevari pielikt naudu klāt fotogrāfam?
Jā. Eh, nu laikam studentiem nebūs ko lēkt augstāk par savu pakaļu. Varbūt cienastā jāpasniedz roltoni.:-/:-D:-D
18.03.2019 11:51 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja kāzas baznīcā, tad, tomēr neprofesionāls nevarēs kvalitatīvi nobildēt, jo apgaismojums pārsvarā tur ir visai švaks.
Jānovēl Tev ,lai bildētu cilvēks ,kurš māk iekadrēt,salikt lielāku laužu pūli tā, lai visi redzami, mācēt nofiksēt, redzēt vai visiem acis vaļā, vai arī nav dīvainas grimmases.
Tomēr fotogrāfs māk ieteikt kā labāk stāvēt, interesantākas pozas nekā mēs ikdienā iedomājamies, fotogrāfējamies. Viņš uzreiz redz kā cilvēks izskatās labāk, atrod veiksmīgāko rakursu, māk uzņemt jeb kuros apstākļos asas ,skaidras bildes, piemērot parametrus tā, lai arī neveiksmīgā apgaismojumā bildes būtu gaišas, skaistas.
Tu nestrādā un nevari pielikt naudu klāt fotogrāfam?
06.03.2019 19:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāpēc gan, piemēram, uz kāzām nepalūgt jaunās paaudzes radiniekam pafočēt kāzās, ja tam ir sanākušas tīri labas bildes dzimšanas dienās, saulgriežos utt.

Man negribētos kāzu viesus apgrūtināt ar uzdevumiem, pienākumiem. Viesiem šo dienu vajadzētu izbaudīt, ne iespringt, manuprāt.
Tā kā viss kāzu budžets 90% ir atkarīgs no vīra, izskatās ka man būs jāsamierinās.
Uzmanīgi.. cerams jums laulībā nebūs šādi sadzīviski konflikti, kuros būsi spiesta piekāpties, jo vīrietim lielāki ienākumi.
06.03.2019 16:44 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Ja ir kāds kam fotografēšana ir vaļasprieks un ir normāla spoguļkamera, tad viss var sanākt labi.
Cik ir sanācis redzēt profesionālās bildes, nekāda unikuma tur nav, to pašu arī var izdarīt amatieris.
Ja nu tikai gribas vairāk plezīra ar snobisku "profesionāli" priekšgalā un iztērēt 300-500 e
06.03.2019 16:23 |
 
Reitings 26
Reģ: 13.05.2018
Tad nu gan jums vienlīdzīga loma topošajās attiecības - sievai pilnīgi nekāda teikšana, jo vīrs atbildīgs par budžetu un pie vienas vietas, ko sieva vēlas? :-|
06.03.2019 16:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!