Barošana ar krūti vai bez?

 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Kā Jūs barojāt savu mazuli? Ar krūti? Vai piena maisījumiem?
Cik ātri beidzāt barot ar krūti?
Kā iesakāt darīt lai mazāk krūtis zaudētu formu? JŪSU PIEREDZE, REDZĒTAIS
*
Citi iesaka vispār nebarot ar krūti. Bet atkal saite ar mazo tad nav tik ļoti (tā viszmaz runā).
Citur lasu ka nevar strauji tā pabeigt bērnu barot ar krūti, ka tas arī slikti krūtīm. Ka vaig pakāpeniski lai samazinās piens krūtīs.
*
INTRESĒ KĀ JŪS PAŠAS ESAT DARIJUŠAS UN KO DARĪTU SAVĀDĀK!?
24.01.2019 02:15 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Pati intereses pēc palasīju :-)
https://www.delfi.lv/calis/enciklopedija/kas-vecakiem-butu-jazina-par-adaptetajiem-piena-maisijumiem.d?id=44929852
Adaptētie maisījumi ir mātes piena aizstājēji, kuru sastāvs (olbaltumi, tauki, vitamīni, minerālvielas) ir pietuvināts mātes pienam. Kaut gan pārsvarā visi adaptētie maisījumi veseliem zīdaiņiem ir veidoti uz govs piena bāzes, to sastāvs ir radikāli atšķirīgs no govs piena. Neskatoties uz to, ka govs piens ir dabisks produkts, tas nav piemērots zīdaiņa vajadzībām, daba jau to nav radījusi cilvēkbērnu ēdināšanai.
Govs piens satur daudz vairāk olbaltumvielas un minerālvielas, kas pārslogo nenobriedušo zīdaiņa organismu, savukārt vitamīni govs pienā ir mazākos daudzumos. Turklāt olbaltumvielu sastāvs un attiecības nav piemērotas zīdaiņa organismam, tās grūtāk sagremojas, sliktāk uzsūcas, ir alerģiskākas. Govs piena olbaltums gan nodrošina strauju bērna masas pieaugumu, tomēr nenodrošina sīkos vielmaiņas procesus, kuri nepieciešami optimālai garīgai un motorai bērna attīstībai. Savukārt svarīgākās minerālvielas – kalcijs, dzelzs, cinks no govs piena uzsūcas ļoti slikti un bieži ir par cēloni dzelzs deficīta un rahīta attīstībai. Ja agrāk citas izvēles vienkārši nebija, tagad visi speciālisti vienprātīgi atbildēs, ka pareizā izvēle gadījumos, kad krūts ēdināšana ir neiespējama, ir adaptētais piena maisījums.
24.01.2019 22:31 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tāda putra man sanāca :-D
Nu skaidrs. Protams, situācijas ir dažādas, man bija iespēja būt 24/7 blakus :-) Jā, bebīši parasti ņem vienu vai otru, bet man nu ļooooti paveicas, mans ņem abus, mierīgi, es tā par to nopriecājos, jo zināju, ka kad izeju, paēdīs no pudeles un kad būšu mājās ņems krūti.
24.01.2019 22:34 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Raksts ir no 2014. gada, bet tie maisījumi updeitojas nepārtraukti. Par govs pienu gan taisnība, bet ir jau arī tādi, kuri uz kazas piena bāzes.
24.01.2019 22:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mariee, te būs vienkārša valoda aprakstīts:
https://www.webmd.com/parenting/baby/nursing-basics
24.01.2019 22:39 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Jā, tā tiešām ir veiksme, ja ņem abus! Man liekas šo sākumā arī neapzinās, ka bērns var vienkārši neņemt ne knupi, ne pudeli (t)
24.01.2019 22:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir arī bērni, kas neņem krūti.. nekādā pozā un barosanas speciālists var tikai saķert galvu..
24.01.2019 22:44 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Kāda var padalīties ar kādu ticamu, pamatotu un galvenais- aktuālu pētījumu par to kāpēc mātes piens ir tik, tik nu tik ļoti labāks?

Tu neapmeklēji pirmsdzemdību vai zīdīšanas kursus? Godīgi pateikšu, ka brīnos, ka mamma uzdod šādu jautājumu..
Pirmkārt, maisījums nav krūtspiena aizstājējs, bet gan tikai kā alternatīva. Ar to jau ir izteikts, ka sastāvs atškiras un maisījumā nav visas nepieciešamās vielas, kas ir krūtspienā.
24.01.2019 22:48 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Mariee, mātes piens ir vislabākais zīdainim,jo ir unikāls. Piena maisījumi ir max pielīdzināti mātes pienam, bet tāpat nekad nebūs vienlīdzīgi. Kaut vai tas, ka mātes piens mainās atkarība no zīdaiņa prasībām, tas var būt treknāks, liesāks, vairāk vai mazāk atkarība no pieprasījuma. Ir pielāgots katra mazuļa individuālajām vajadzībām. Maisījuma pieni ir standarta, tikai vecuma īpatnībām atbilstoši.
24.01.2019 23:05 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Wow :-D
Pieņemu, ka retorisks jautājums, nemaz necentīšos atbildēt.
Tas ir tik neticami un nevēlami, ka māte var vēlēties palasīt zinātniskus pētījumus par šo tēmu? Protams, protams var pieņemt kaut ko kā faktu, balstoties uz iekšēju sajūtu un dabas likumiem, bet kāpēc tāda pasīvā agresija pret vēlmi to saprast labāk? Es kaut kādā brīdī teicu, ka maisījumam jābūt Nr.1 izvēlei?
24.01.2019 23:09 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Choker, cormeum - paldies par pienesumu diskusijai! :-) par to, ka mātes piens pielāgojas zīdaiņa vajadzībām treknuma ziņā esmu dzirdējusi, patiesībā pati arī pamanīju. Arī pamanīju, ka maisījuma piens ir vēl treknāks kā jebkad bija mans piens. Atceros, kaut kur lasīju arī, ka smaržas kuras māte ir izmantojusi pat grūtniecības, nevis barošanas laikā, varot ietekmēt piena garšu.
Jebkurā gadījumā, saprotams, ka šī ir interesanta, bet vārīga tēma :-)
24.01.2019 23:15 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tas ir tik neticami un nevēlami, ka māte var vēlēties palasīt zinātniskus pētījumus par šo tēmu?

Ak dievs, nu tad eji un lasi! Kādai te tavā vietā tagad jārokas pa googli un kaut kas jācenšas pierādīt? Tik ļoti tas interesētu pati būtu sen atradusi info nevis tik debīlus jautājumus te rakstītu...tupa kas tupa....ko te vēl var pateikt.
24.01.2019 23:21 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.10.2013
Mariee
1) Nu neticu ka tavas zinātniskās literatūras meklēšanas spējas aprobežojās ar ierakstiem forumā.
2) Ja nu aprobežojās tad palīdzēšu: ieej google, meklētājā ieraksti scholar, tev izmetīs googlescholar, tad tajā meklētājā ieraksti info kuru meklē, zinātniskos rakstus un pētījumus lasi kaut līdz nelabumam.
24.01.2019 23:24 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es to jautāju, jo zīdīšanas lekcijā łoti smalki izstāsta atškirības ar zinātniskiem faktiem. Aizej uz lekciju un varēsi pārliecināties, ja jau google neder tam.
24.01.2019 23:39 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mariee, vēl viens interesants fakts, ja bērns apslimst, tad mātes pienā veidojas nepieciešamās antivielas, pielāgotas tieši viņas bērnam, kas palīdz mazajam ātrāk atlabt. Nevienā maisījumā nekas tamlīdzīgs nebūs. Krūtsbarošana samazina alerģiju un astmas iespējamību.
25.01.2019 00:53 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Tas tā pat kā strijas ir labojams defekts.

Pastāstiet, lūdzu, kā strijas ir labojamas.
25.01.2019 08:38 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Kāda var padalīties ar kādu ticamu, pamatotu un galvenais- aktuālu pētījumu par to kāpēc mātes piens ir tik, tik nu tik ļoti labāks?

Negooglēšu pēc pētījumiem, jo izšķirt to, kurš ir neatkarīgs un kurš maisījumu ražotāju pasūtīts (jā, tādu ir pa pilno, jo visās jomās peļņas kāre un tai pakārtoti "zinātniskie pētījumi" informācijas telpā dominē pāri neatkarīgajiem), prasa laiku.
Atejot no jau te uzskaitītajiem krūtsbarošanas plusiem, kas Tevi nepārliecina (imunitāte, emocionālā saikne, unikāli mazulim pielāgots uzturs...), es pievērstu uzmanību šo maisījumu sastāvam. Tur patiešām ir teju visa Mendeļējeva tabula. Ķīmiska un rūpnieciski ražota. Turklāt viena no sastāvdaļām teju visos maisījumos ir palmu eļļa. Tad drīzāk jāpalasa, cik tā ir derīga cilvēka organismam pēc būtības, nemaz nerunājot par jaundzimušā organismiņu, kura darbībai vistuvākais un vieglāk saprotamais ir dabīgs mammas piens.
Es neņemos nosodīt nevienu mammu, kura kaut kādu iemeslu dēļ dod maisījumu, bet man nepatīk arī tas, cik ļoti tiek popularizēts (ražotāju peļņas vārdā) viedoklis, ka maisījums ir pat labāks (bērns ilgāk guļ, utt) un mammas, kas neprot kritiski apstrādāt informāciju, bet mierīgi varētu barot pašas, patiešām arī zaudē motivāciju iet dabīgo ceļu. Tas ir tāds mazumiņš, ko bērnam varam iedot laikos, kad ne ar ko dabīgu vairs nesaskaramies. Pat LV audzēti svaigi augļi un dārzeņi, ja vien neaudzējam paši vai nepērkam uzticamu BIO, ir tik apmigloti, ka liekas - būtu labāk dzīvojusi mierīgi tālāk, to nemaz nezinot. :-D:-/
25.01.2019 10:15 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Visas sievietes nevar zīdīt, NEVAR! Ir patiešām saslimšanas, kad nav piena, un tad nākas dot maisījumu. Bet...šis medicīniskais "iemesls" noteikti ir ļoti rets. Pirms pāris nedēļām bija paciente ar ļoti smagu kardiomiopatiju, 32g, mazulim 6 mēneši, vājprātā augsts TSH bez jebkādas substitucijaa, arī ne grūtniecības laikā (t) nav varējusi barot mazuli ar krūti....
Sheehan syndrom tas ir. Palasiet!
25.01.2019 10:35 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Tas, protams, ir skumji, kad māte nevar barot ar krūti. :(
Mātes piens ir sterils, silts, satur imunoglobulīnus, zīdīšana veicina dzemdes saraušanos, nomierina bērnu, jo tā bērniņš ir tuvāk mammītei u.t.t. ir tik daudz labu lietu (l)
Vismuļķīgākais ir, kad sievietes vienkārši pašas izlemj nebarot BEZ jebkādam kontrindikācijām.
25.01.2019 11:21 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es baroju maz, man tas process sagādāja diskomfortu un vispār bēēē.... :-D
Es staigāju krūšturī 24/7. Man ar draudzeni bija identiski krūšu izmēri, viņa baroja abus bērnus , tagad krāj naudu silikonam , jo pupi līdz nabai:-D:-D
25.01.2019 11:48 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet es taču nerunāju par nevarēšanu, es ļoti labi saprotu... :-)
25.01.2019 12:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits