Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Barošana ar krūti vai bez?

 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Kā Jūs barojāt savu mazuli? Ar krūti? Vai piena maisījumiem?
Cik ātri beidzāt barot ar krūti?
Kā iesakāt darīt lai mazāk krūtis zaudētu formu? JŪSU PIEREDZE, REDZĒTAIS
*
Citi iesaka vispār nebarot ar krūti. Bet atkal saite ar mazo tad nav tik ļoti (tā viszmaz runā).
Citur lasu ka nevar strauji tā pabeigt bērnu barot ar krūti, ka tas arī slikti krūtīm. Ka vaig pakāpeniski lai samazinās piens krūtīs.
*
INTRESĒ KĀ JŪS PAŠAS ESAT DARIJUŠAS UN KO DARĪTU SAVĀDĀK!?
24.01.2019 02:15 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Nu nevar būt tā, ka tētis nevar dažas stundas parūpēties par savu bērnu. Viss ir tajā kā plāno laiku.
01.02.2019 17:32 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ne visiem vieglajās dienās ir kur bebuli atstāt. ;-)
31.01.2019 18:30 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
oi nu nevajag biedēt jaunās mammas ar visiem šitiem, ka pačurāt netiks utt. Mani tā sabiedēja ar to, ka pirmais gads būs nežēlīgi grūts, bet redz izdzīvoju.
6 nedēļas pēc ķeizara sāku iet uz treniņiem ar bērnu un daru to joprojām, pirmajā mēnesī biju gan skropstas pieaudzēt, gan citām procedūrām, pusgadā atsāku mācības, galu galā ir divi vecāki un divatā var ar visu tikt galā. Šobrīd mazajam 10 mēneši.
galvenais ir paturēt prātā, ka ir grūtas dienas un ir vieglas dienas un viņas visu laiku mijas, ja baby ir grūtāka diena, nu tad nākas visu atcelt un veltīt umanību un rūpes tikai viņam, neskatoties uz nepadarītajām lietām, bet vieglajās dienās var visu dubultā izdarīt.
31.01.2019 13:41 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.01.2019
Baroju ar krūti , uzskatu kad līdz gadam vismaz vajag barot ar krūti.
31.01.2019 13:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un nav brīnums ka tik daudz ģimenes izjūk pēc bērniņu nākšanas pasaulē, jo mammas ieciklējas tikai uz mazo, viss ap viņu.

Drīzāk.. jaunās māmiņas tā pa īstam uzzina, cik saprotoši un izpalīdzīgi ir viņu vīri :)
30.01.2019 20:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Полина_Laura, nevajag jau uzreiz domāt, ka privātās dzīves nebūs. Ja arī baro bērnu ar krūti, tas neliedz aiziet uz kafejnīcu, pie friziera, utt. Jebkurā gadījumā, iet ārā ne tikai var, bet vajag. Ikdienas pastaigas ir ļoti noderīgas gan mammai, gan mazajam.
Par krūtīm, var jau būt, ka paveiksies un būs tādas pašas, bet nevajadzētu no sava organisma prasīt pārāk daudz.
30.01.2019 16:27 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Oj pirmo laiku jau pati sapratu ka nekur netikšu. Pusgads noteikti. Pazīstot sevi, pati gribēšu rūpēties un uzmanīt mazo.
Gēla nagus nelikšu, bet gēllaku pati sev mājās likšu.
Frizieru apmeklēšu speciāli pirms dzemdēšanas mēnesi kaut kur iepriekš.
Keratīnu gan jau vairāk nevarēšu likt. Jo tie dūmi kamēr izstaisno viņu :-D
To ko var un kam būs laiks darīšu. Kam nebūs tam nebūs. Es negribu lai mans maizais raudātu. Es tā nemaz nevarētu.
*
Un to ko meitenes saka ka piedzims mazais un būs viss savādāk kā plānots, es tam ticu un 100% esmu pārliecināta ka mana dzīve pamainīsies pa 1000grādiem.
Es arī jau tagad jūtu ka nesānāks ar pirmo ieņemt kā vīrs vēlājās Aprīlī/Martā dzemdēt, un pēctam būs bez nekādas plānošanas. Bet ja vīram tā labāk patīk, tad meiģināsim iesākumā tā.
*
Par krūtīm to ko biju minējusi ka vīrs biedē.
Tas tā, tas vairāk kā brīdināšana. Jo pati pret sevi esmu prasīga. Tapēc viņš man tā, lai nav man šoks ka būs savādāk.
Jo viņš mani ļoti mīl, pār pār visu viņš grib kārtīgu, uzticīgu sievu, nevaig viņam modeli, viņš vienmēr pie visām problēmām saka ka grib kārtīgu ģimeni.
30.01.2019 01:19 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Taču, liela nozīme ir tam kāds bērns ir,man ir īsts mammas bērns, vaktē mani ļoti, kur es tur puika, kā mani neredz tā raud:-D,tad nu reizēm staigāju ar viņu uz rokām un gatavoju ēst, grīdas mazgāju, veļu salieku veļas mašīnā, putekļus slauku, nu tas aizņem vairāk laika,bet nu ko darīt,ja vajag :-D
29.01.2019 18:01 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Полина_Laura vēlu veiksmi,lai viss iecerētais izdodas! Bet pēc savas pieredzes varu teikt, pirmo teiksim pusgadu īsti nesanāks baigi rūpēties par sevi, protams nedomāju par elementāru sevis kopšanu,bet tādās lietas kā frizieru pakalpojumi, kosmetologs, manikīrs. Protams ir bijušas dienas kad pat uz tualeti nav bijis iespējams aiziet, bet tas vairāk pirmos mēnešus pēc tam, jau kad sāk rāpot, staigāt paliks vieglāk,jo varēs sekot līdzi kur mamma un vēl ir atkarīgs no tā cik ļoti radi palīdzēs, jo ja nebūs kas pieskata mazo:,tad būs apgrūtinoši kautkur tikt. Saprotu ka, tēvs arī piedalās bērnu audzināšanā,bet ir situācijas kad abiem vajag kur tikt un tad jādomā kam atstāt mazo. :-).
29.01.2019 17:57 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Un kapēc ja es vēlos mazo man būtu jātvadas no sevis? Tas nav pareizi tā nostādīt. Tas nenozīmē ka no sirds nemīlēšu savu kunkulīti.

Kad sapņo, aizver acis :-D Tu nekad nevari zināt, kāds tev bērns piedzims. Var būt mierīgs, bet var būt tāds, kas visu laiku gribēs pie mammas.
Var jau ignorēt bērna raudas un ar laiku viņš/viņa tik daudz neraudās, jo zinās, ka nevienam nav vajadzīgs/a. Tā tas notiek bērnu namos.
Ja mazam bērnam no paša sākuma nav pietiekoši daudz uzmanības un jaundzimušajam ļauj daudz raudāt, tas rada ļoti daudz stresa hormonu, kas savukārt noved pie nepareizas nervu šūnu attīstības un vēlāk var atspoguļoties bērna spējā just emocijas, intelektam, utt.
Un nav brīnums ka tik daudz ģimenes izjūk pēc bērniņu nākšanas pasaulē, jo mammas ieciklējas tikai uz mazo, viss ap viņu.

Tas ir normāli, ka bērnam esot zīdainim, viņa vajadzības tiek liktas pirmajā vietā. Problēmas rodas, kad laulātie nekomunicē savā starpā. Vai arī, kad vecāki nav emocionāli gatavi bērnam un nezina, ko patiesībā nozīmē, kad ģimenē ir bērns. Kad pirms tam ir safantazēts sazin kas un pēc tam šīs fantāzijas tiek iznīcinātas, laulātie sāk vainot viens otru, nekomunicē, utt.
Un bērnam protams vaig mammas pienu, it īpaši pirmo iesākumu!

Pētījumi rāda, ka tas var ietekmēt arī bērna intelektu. Krūtsbarotajiem bērniem šajā ziņā ir labāk.
29.01.2019 17:45 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Es gan uzskatu ka mammai arī pat sevi ir jādomā, es gribu būt smuka mamma, man tas liek labi justies. Un kapēc ja es vēlos mazo man būtu jātvadas no sevis? Tas nav pareizi tā nostādīt. Tas nenozīmē ka no sirds nemīlēšu savu kunkulīti.
Un nav brīnums ka tik daudz ģimenes izjūk pēc bērniņu nākšanas pasaulē, jo mammas ieciklējas tikai uz mazo, viss ap viņu.
Agrāk viena sieviete gudrus vārdus pateica, bērnam jādzīvo ar jums, neviss tikai pirmā roka bērnam(tas protams neattiecas uz zīdainīti).
Paldies par noderīgām lietām ko esat ieteikušas ar diskusijas iesākumā uzdoto jautājumu. Man bij daži ļoti noderīgi padomi ko nebiju dzirdējusi agrāk kā labāk rīkoties.
Un bērnam protams vaig mammas pienu, it īpaši pirmo iesākumu!
29.01.2019 16:45 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Baronu caur muti
27.01.2019 20:37 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Par pudeles ņemšanu, man puika pudeli ņem tikai no manis, sanāca decembrī iet uz darba balli , sarunāju,ka mazo mana brāļa draudzene paskatīs, itkā viss kārtībā, bet mazais nebija ēdis 10+h , kā ap 15 dienā paeda, jo ap 17 jau bija jābūt darba ballē, tā tik paēda ap 2naktī kad es atbraucu! Nu neko pilnīgi neņēma, viss omulīgs, spēlējās, bet ko līdz piedāvāja pudelīti , tā sāka raudāt un rauties ārā, arī putru neēda, meta prom karoti, vienīgi ko mazliet paēda bij banāns , kad atbraucam atpakaļ,mazais gulēja, bet pēc dažām minūtēm pamodās, un atceros, ka tajā mirklī kad devu pudelīti, pirmais ko mazais darīja, paskatījās uz mani , un tad uzreiz vnk kā piesūcās pie pudeles, tā pilnus 300ml pa 5min izeda un uzreiz aizmiga, tā lūk cik ļoti bij' izsalcis,bet gaidīja mani:-D(l)
25.01.2019 20:56 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Mykonos - iespējams, ja visu dienu turētu badā, tad beigās mans bērns pańemtu pudeli, jo ēst jau gribās. Sanāca 2x reizes izlaist vienu ēdienreizi, man jau ar to pietika, jo bērns bija izbadējies. Tāpat ūdeni caur pudeli nu nedzēra.
Ja uzreiz nav piena mammai, tad bēbis jau nezina kas ir krūts ēšana un labprāt pańems pudeli. Ja pakāpeniski mammai pazūd piens, tad bērns pats jutīs, ka krūtī nekā nav un ar pudeli vieglāk tikt pie ńammas.
Bet alternatīva ir ar karoti barot vai sistēma.
25.01.2019 20:22 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2019
Man vēl bērnu pašai nav, bet esmu daudz iemācījusies no citu cilveku pieredzes (gan ko darīt, gan ko nedarīt) un arī ekspertiem. Protams, saprotu, ka manu viedokli var arī neuzklausīt, bet tomēr padalīšos.
Uzskatu, ka ar krūti barot vajag vienmēr, ja tikai ir iespēja. Dažām sievietēm nesanāk un tur var būt dažādi iemesli, un neuzskatu, ka mammām jājūtās tā itkā viņas ko nelabu izdarījušas, ja nevar barot ar krūti un ir jālieto aizstājēji. Bet ja var, tad nekā labaka bērnam par mātes pienu gluži vienkārši nebūs. Piens pat būs savādāks, ja bērns ir slims, no bērna siekalām mūsu ķermeņi var noteikt, ja vajag kaut ko vairāk ražot, kaut ko mazāk, un piens pielāgojas mazulim. Ja rūp bērna veselība, tad jācenšās būtu vienmēr. Ja sāp (ko esmu dzirdējusi), tad uzskatu, ka būtu jamēģina ar pumpi pumpēt un barot ar pudelīti. Ja maz piens tiek ražots, tad var pienu cik nu ir, tad aizstājējus, lai nav tā, ka bērns izsalcis un nesaņem uzturvielas, kas nepieciešamas. Aizstājēji ir speciāli ražoti zīdaiņu barošanai un teorētiski tur ir viss, ko vajag. Bet mātes piens ir veselīgāks un dod lielāku labumu. It īpaši tas pirmais, dzeltrenais. Mes nododam ļoti daudz imunitātes bērnam tieši ar mātes pienu. Tas pasargā viņus visu dzīvi.
Krūšu izskatu es nekad paqt neapsvērtu. Es saprotu, ka ir sievietes, kurām tas ir svarīgi, jo ir kādi kompleksi. Man arī ir, man viņas sašļukušas dēļ mana liekā svara. Būtu ideālas-tik un tā būtu pie vienas vietas, kas ar viņām notiek. Jāredz taču tikai 1 cilvēkam (vismaz manā gadījumā), un ja viņam nepatīk, tās ir viņa problēmas, ne manas.
25.01.2019 15:34 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Es neesmu mamma. Māsai ir divi bērniņi, viņa nekad nav barojusi ar krūti, apzināts lēmums. Lasot šo diskusiju, man radās neizpratne, kā tas ir - bērns var neņemt pudeli? Vienkārši māsai ar diviem bērniem tādu problēmu nav bijis, tāpēc es nesaprotu. Vai nevar būt tā, ka tāds viedoklis rodas, jo pie pirmās reizes bērns atsakās ņemt un māte uzreiz dod krūti? Ko tad dara tās sievietes, kurām piena nav un viņu bērns, kā jūs sakāt, neņem pudeles? Vai ko dara pamestie bērni bērnu namos? (t)
Domāju, ka barot ar krūti vai nē ir katras sievietes personīgā darīšana un nevienam nav jāatskaitās par iemesliem, kāpēc ir tā.
25.01.2019 15:26 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet es taču nerunāju par nevarēšanu, es ļoti labi saprotu... :-)
25.01.2019 12:06 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es baroju maz, man tas process sagādāja diskomfortu un vispār bēēē.... :-D
Es staigāju krūšturī 24/7. Man ar draudzeni bija identiski krūšu izmēri, viņa baroja abus bērnus , tagad krāj naudu silikonam , jo pupi līdz nabai:-D:-D
25.01.2019 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Tas, protams, ir skumji, kad māte nevar barot ar krūti. :(
Mātes piens ir sterils, silts, satur imunoglobulīnus, zīdīšana veicina dzemdes saraušanos, nomierina bērnu, jo tā bērniņš ir tuvāk mammītei u.t.t. ir tik daudz labu lietu (l)
Vismuļķīgākais ir, kad sievietes vienkārši pašas izlemj nebarot BEZ jebkādam kontrindikācijām.
25.01.2019 11:21 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Visas sievietes nevar zīdīt, NEVAR! Ir patiešām saslimšanas, kad nav piena, un tad nākas dot maisījumu. Bet...šis medicīniskais "iemesls" noteikti ir ļoti rets. Pirms pāris nedēļām bija paciente ar ļoti smagu kardiomiopatiju, 32g, mazulim 6 mēneši, vājprātā augsts TSH bez jebkādas substitucijaa, arī ne grūtniecības laikā (t) nav varējusi barot mazuli ar krūti....
Sheehan syndrom tas ir. Palasiet!
25.01.2019 10:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!