Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prom no majam

 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Sveikas!
Laikam pat nezinu kadel rakstu seit, bet laikam ir sakrajies parak daudz uz sirds un paliek gruti, tadel velejos paklausities ka no malas izklausas mana "problema" un varbut kada var dot man jaunu skatupunktu saja situacija.
Dzivoju otra pasaules mala jau 5 gadus(ja precizi tad ASV un vieta kur ir parsvara tuksnesis). Esmu kopa ar fantastisku virieti - precejusies, esmu atradusi darbu, kas piepilda manu ikdienu un algas zina ir nedaudz virs Latvijas videja, bet patiesais iemesls esmu seit vira karjeras del, vinam ir lieliska karjera un vinam ari loti patik si vieta. BET es esmu ta tipiska latvijas meitene - es milu dabu, vakara miglu un pusnakts sauli, es milu ari garas un tumsas ziemas un katru sturiti Vecriga un laukos. Es ilgojos pec savas gimenes un draugiem un visa pareja. Es tik loti gribetu to vienkarsako dzivi majas, bet es ari loti velos visu labako savam viram. Dzive mums loti komfortabla, bet man briziem skiet, ka nauda un komforta tas laimes nav.. Esmu daudz iemacijusies, man ir lieliska anglu valoda, laba darba pieredze, bet ta nostalgija par majam neliek mieru un visus sos gadus.
Esmu meginajusi visu - hobiji, valsts apcelosana, vietejie draugi, meditacija, joga, sports, domaju pat par psihologu, jo jutami esmu iedzivojusies depresivas sajutas. Briziem skiet, ka viss tacu ir skaisti, bet nakama bridi pilnigi fiziski sap cik loti gribetos atpakal. Turklat mans virs nav no Latvijas un Latvija ar vina darbu nav isti iespejama karjera..
Es pat nezinu ko jautat jums, bet varbut kada man no jums laus pasktities uz so situaciju citadak.
Laimigu Jauno 2019!
02.01.2019 08:45 |
 
Reitings 15
Reģ: 22.03.2011
Autore, atsaucies!:-)
04.01.2019 16:23 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Tik un tā iebraucēju dzīves līmenis, salīdzinot ar vietējiem, ir Latvijas kasieru līmenī. + vietējie nemaz tā neraujas draudzēties ar latviešu iebraucējiem.

Pilnīgs murgs. Dzīvoju Rietumos, pelnu virs vidējā vietējā līmeņa jau kopš karjeras sākuma, vietējiem nav nekādu problēmu ar cilvēkiem no Baltijas.
04.01.2019 15:44 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Man loti lidzigi, ja vajag uzraksti.
03.01.2019 12:42 |
 
Reitings 15
Reģ: 22.03.2011
AUTORE! Žēl, ka Tu esi izdzēsusies. Es pēc ''100 gadiem'' atkal ielogojos dēļ šīs diskusijas. Ja Tu šito lasi, varbūt piereģistrējies atpakaļ un uzraksti man vēstuli. Es labprāt gribētu ar Tevi parunāt. Arī esmu ASV un jūtos līdzīgi.
Gaidīšu ziņu, cerams, ka uzrakstīsi :-)
03.01.2019 04:08 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Varbūt varat ņemt garo atvaļinājumu un vasaras mēnesi vai divus dzīvot Latvijā? Viņam taču arī patiktu.
Otra lieta - esmu daudz mētājusies apkārt un dzīvojusi citur, arī šobrīd. Un bieži man pietrūka mājas kādreiz, bet līdz ko aizbraucu, sapratu, ka nu mana dzīve ir citā valstī. Visi mani labākie draugi, mīļākie ēdieni nu ir citā zemē. Protams, mammu un ģimeni nevar nekas aizstāt, un tie arī ir Latvijā, bet kad tiešām grūti, es nopērku tās biļetes un aizbraucu.
Un man arī ir grūti Latvijā uzturēties ilgāku laiku, biju novembrī uz divām nedēļām,bet ļoti gribējās ātrāk prom, kā kāda te minēja - laime ir mūsos pašos, bet protams, ka vieta, kur tu dzīvo, to sajūtu var pastiprināt un otrādi. Bet atceries, ka aukstās ziemas un depresīvais rudens Latvijā ilgtermiņā ir diezgan skumjš periods.
03.01.2019 01:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Nu, vot, tā! Autore izdzēsās. :D Laikam nesagaidīja gaidīto atbalstu idejai par pārcelšanos un tāpēc apnika mūs lasīt. :D
02.01.2019 22:13 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Arī pievienojos viedoklim, ka visdrīzāk tas ir vienkārši sentiments un beidzot nonākot realitātē atpakaļ Latvijā, saskaroties ar pārējo, kas ir aiz saulrietiem un dziesmu svētkiem, skumjas pāries un vairāk novērtēsi esošo dzīvi. Bet, varbūt pilsēta, kurā atrodies ir ļoti drūma/stresaina/vienmuļa vai kā citādi negatīva, līdz ar to varbūt pat arī objektīvi skatoties tev labāk būtu savās dzimtenes mājās. Jo nav jau visa ASV tik žilbinoša, ir jau vietas ar drūmu laiku, neizglītotiem, kaitinošiem cilvēkiem utt. Vai arī esi vairāk emocionālais, ne racionālais tips, tādēļ it kā augstāks materiālais komforts nekādas baigās emocijas nedod. Variantu var būt daudz, tādēļ, kamēr pati nepadzīvosi, tikmēr nesapratīsi.
02.01.2019 22:05 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es taču sākotnēji pateicu, ka, manuprāt, Latvija ir slikta vieta dzīvošanai, tai skaitā arī tāpēc, ka šeit lielākajai sabiedrības daļai nav naudas. Šis komentārs, kas it kā domāts kā jautājums man, to arī pierāda 8-)
ja ir iespēja pirkt divreiz un pat trīsreiz lētākus dzīvokļus vecajās Padomju laika stroikās. Un kur tad pārvāksies visi bērnu dārzi un skolas? Arī cels jaunas ēkas tur, kur nemaz nav vietas? Un par kādu naudu?

Šeit tomēr ir runa par autores problēmu, nevis Rīgas salabošanas plāna izveidi - ar to lai nodarbojas atbildīgie cilvēki. Ja runājam par autori, mans jautājums ir, vai tiešām viņai jāatgriežas pie šādas situācijas Latvijā, kur viss atduras naudas trūkumā?
02.01.2019 19:29 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
cilvēki negrib siltināt, jo nav naudas
Kā tad nav? ES projekti pa pilnam. Drīzāk negrib neko mainīt, jo tāpat ir labi.
02.01.2019 18:59 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
ja aizvien vairāk cilvēku pārvāksies, noteikti veikali nesnaudīs un veidos piedāvājumu tur, kur ir pieprasījums
Uz kurieni viņi visi pārvāksies? Rīgā trūkst vietas jaunām daudzdzīvokļu mājām, kas būtu par adekvātu cenu. Lielākajai daļai nav intereses pirkt dārgos uzpūstos dzīvokļus jaunajos projektos, ja ir iespēja pirkt divreiz un pat trīsreiz lētākus dzīvokļus vecajās Padomju laika stroikās. Un kur tad pārvāksies visi bērnu dārzi un skolas? Arī cels jaunas ēkas tur, kur nemaz nav vietas? Un par kādu naudu?
02.01.2019 18:55 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Piekrītu, ka piespiedu mehānisms būtu labs risinājums.
02.01.2019 18:51 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Viedā minka, cilvēki negrib siltināt, jo nav naudas. Līdz ar to pārējie cilvēki, kas gribētu atjaunot mājas un pilsēta kā tāda cieš no šīm neglītajām mājām. Kāpēc nav naudas? Jo mazas algas, valsts/privātie uzņēmēji nemaksā pietiekami.
Lai kā skatītu šo jautājumu, personīgi es visu laiku nonāku pie secinājuma, ka pārvākties uz Latviju nav jēgas, ja ir labi iekārtota dzīve ārzemēs.
02.01.2019 18:49 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Viedā minka, par infrastruktūru - domāju, ka daudziem šī nemaz nav tik liela problēma, jo ir mašīnas. Protams, ir patīkami, ja 5min attālumā ir veikals, tomēr domāju, ka personīgi man tas būtu otršķirīgi. Turklāt, ja aizvien vairāk cilvēku pārvāksies, noteikti veikali nesnaudīs un veidos piedāvājumu tur, kur ir pieprasījums.
02.01.2019 18:46 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
...un tad atkal nebūs labi. Pat ne labi - ļoti iespējams, ka daudz reiz sliktāk. Domāt, ka ar šādu radikālu mainīšanu apmierinās eksistenciālu neapmierinātību ir infantīli(jebkurā vecumā). Cilvēkam ir tendence idealizēt to, kurš viņš nav un savas problēmu(kuras varētu atrisināt daudz labāk un stratēģiskāk, paanalizējot sevi un nebaidoties no tā) atrisinājumu projecēt uz izdomātu un idealizētu ārēju apstākļu maiņu.
DieKleineHexe šoreiz labi pateica.
Realitāte nav tikai saulrieti. Iekšējas ilgas var apmierināt savādāk. Pirmkārt, ar tā, kas Tev ir, novērtēšanu.
02.01.2019 18:31 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Vēl jau ir iespēja pārcelties uz kādu valsti (vai arī ASV štatu), kas dabas un laikapstākļu ziņā ir pielīdzināma Latvijai, bet uz kuru būtu gatavs pārcelties arī vīrs. Latviešu kopienas ir labs veids kā saglabāt un neaizmirst latvietību - domāju, ka ASV vietas, kur pulcējas latvieši, ir pieejamas.
02.01.2019 18:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Bet vajadzētu kaut kā šo problēmu risināt, citādāk Rīgas mikrorajoni izskatās pēc padomijas graustiem
.
Iedzīvotājiem jau daudzus gadus tiek piedāvāts siltināt ēku fasādes- gan Eiropas līdzfinansējums, gan citi atbalsta mehānismi. Siltinātas ēkas ar atjaunotām fasādēm vecajiem projektiem ne ar ko neatšķiras no citu ES dalībvalstu dzīvojamā fonda. Bet ir divas problēmas - cilvēki NEGRIB siltināt un cilvēki siltinātas fasādes (arī jauno projektu fasādes) NEGRIB atjaunot, restaurēt. Pastaigā pa mikrorajoniem un apskaties "jaunos" projektus, kas celti pirms 10-15 gadiem? Tie izskatās vēl sliktāk par pelēkajām blokmājām. Latvijas iedzīvotājiem ēku vizuālais izskats nerūp (arī privātmāju fonds ir drausmīgs, ja neņem vērā svaigi celtās vai restaurētās). Ārzemēs ir valstis, kur ēku fasādes uztur valsts - ja noplukusi fasāde, to sakopj par valsts līdzekļiem, bet izdevumus PIEDZEN no ēkas īpašnieka. Būtībā- piespiedu sakopšana. Diez ko LV iedzīvotāji par šādu likumu teiktu? Valsts apzog -bļautu visi vienā balsī.
02.01.2019 18:29 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es arii dziivoju ASV un piekriitu,ka visiem sii zeme nav domaata!Cilveeki,juusmo, sapno,grib te dziivot un beigaas aizbrauc atpakal uz Eiropu.
Amerika nav tikai NY ,vai tuksnesis.Te jaaskataas,ko iisti gribi no dziives!Piekriitu ,ka ilgas peec maajaam noteikti ir,ja veel Latvijaa ir tuvinieki.Par sevi varu teikt vienu-buutu loti apmierinaata ar dziivi seit visaadaa zinaa,ja buutu iespeeja biezaak satikt savejos.
Te jaamaak iedziivoties ,ja nevar ,tad jaadodaas atpakal.Ja tas nav izdevies 5 gados,tad domaaju , neizdosies arii turpmaak.
02.01.2019 18:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nav ko mocīt sevi, nu pārcelies un miers, dari! Baidīsies, kamēr gadiem turēsies pie tā kas ir, bet nebūsi laimīga.
02.01.2019 18:22 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nu bet, ja mums būtu normāla valsts, tad šīs problēmas tiktu atrisinātas. kas tad ir vainīgs pie apšaubāmas kvalitātes, slikta ģeogrāfiskā novietojuma? Uzņēmēji - latvieši.
Kas ir vainīgs pie sliktas infrastruktūras? Valsts.
Cena - ir cilvēki, kam patīk privātmājas un tiem ir izvēle pirkt privātmājas, nevis dzīvokļus, ir cilvēki, kas nedzīvotu privātmājās, pat ja tiem piemaksātu
.
Viss nav tik vienkārši.
Vēsturiski veidojot mikrorajonus, tika veidots pareizs plānojums- skolas, bērnudārzi, poliklīnikas, zaļās zonas, ielas, utt. Mikrorajoni ir relatīvi blīvi- tas tika veidots ar nodomu, lai maksimāli daudz iedzīvotāji varētu dzīvot maksimāli tuvu stratēģiskiem objektiem (skolām, b/d, poliklīnikām, sab.transportam).
Pašreiz jaunie ciemati un jaunbūves ļoti bieži tiek celtas "brīvajās vietās", jeb vietās, kur iepriekš nebija paredzēta apbūve- purvi, industriālās zonas, utt. Tāpēc stratēģiski vietas nereti ir labākas vecajiem projektiem. Visi objekti ir pieejami un sasniedzami (nav valsts vaina), bet nav tik tuvu un ērti kā veco projektu iemītniekiem.
Slikta kvalitāte būvdarbiem iet roku rokā ar zemu pirktspēju. Jau 100 000 eur kredīts ir liela summa uz daudziem gadiem. Ja piesaistīs augstākās raudzes profesionāļus būvdarbiem, cena būs dubultā un nebūs, kas pērk.
02.01.2019 18:21 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nu shkjiries ar viiru un dodies uz Latviju baudiit saulrietus :-D
Ja Tu ASV sanjem tikai nedaudz virs Latvijas videejaa, tad Latvijaa Tu sanjemtu savaa profesijaa cik? Minimaalo? Tev buutu visas iespeejas noluukoties saulrietaa pa hrushchovkaa iireetas istabinjas logu un iepirkt nocenoto paiku Maximaa. Mosh ka taa kaa dereetu noveerteet to, ka esi normaali iekaartojusies ar normaali pelnoshu viiru.
02.01.2019 17:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits