Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prom no majam

 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Sveikas!
Laikam pat nezinu kadel rakstu seit, bet laikam ir sakrajies parak daudz uz sirds un paliek gruti, tadel velejos paklausities ka no malas izklausas mana "problema" un varbut kada var dot man jaunu skatupunktu saja situacija.
Dzivoju otra pasaules mala jau 5 gadus(ja precizi tad ASV un vieta kur ir parsvara tuksnesis). Esmu kopa ar fantastisku virieti - precejusies, esmu atradusi darbu, kas piepilda manu ikdienu un algas zina ir nedaudz virs Latvijas videja, bet patiesais iemesls esmu seit vira karjeras del, vinam ir lieliska karjera un vinam ari loti patik si vieta. BET es esmu ta tipiska latvijas meitene - es milu dabu, vakara miglu un pusnakts sauli, es milu ari garas un tumsas ziemas un katru sturiti Vecriga un laukos. Es ilgojos pec savas gimenes un draugiem un visa pareja. Es tik loti gribetu to vienkarsako dzivi majas, bet es ari loti velos visu labako savam viram. Dzive mums loti komfortabla, bet man briziem skiet, ka nauda un komforta tas laimes nav.. Esmu daudz iemacijusies, man ir lieliska anglu valoda, laba darba pieredze, bet ta nostalgija par majam neliek mieru un visus sos gadus.
Esmu meginajusi visu - hobiji, valsts apcelosana, vietejie draugi, meditacija, joga, sports, domaju pat par psihologu, jo jutami esmu iedzivojusies depresivas sajutas. Briziem skiet, ka viss tacu ir skaisti, bet nakama bridi pilnigi fiziski sap cik loti gribetos atpakal. Turklat mans virs nav no Latvijas un Latvija ar vina darbu nav isti iespejama karjera..
Es pat nezinu ko jautat jums, bet varbut kada man no jums laus pasktities uz so situaciju citadak.
Laimigu Jauno 2019!
02.01.2019 08:45 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Situācija izskatās grūta un saprotu ka nav viegli izvēlēties starp mīlestību un dzimteni. Vai esi mēģinājusi paņemt ilgāku atvaļinājumu un atbraukt uz Latvija, teiksim uz mēnesi vai vairāk ? Vai arī reizi trīs mēnešos atbraukt uz 1-2 nedēļām. Man draudzene tā darīja kad dzīvoja Turcijā. Vienīgi tas gan nav tik tālu kā ASV un biļete arī nav tik dārga.
02.01.2019 09:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arī iedomājos par to, kāpēc nevar atbraukt uz LV uz kādu brīdi (atvaļinājumā)?... Citreiz ir tā, ka mēs pieķeramies savai pagātnei un prātā paliek tikai skaistie mirkļi, bet tad, kad atkal sastopies ar realitāti, kura bija piemirsusies - visas domas un "gribēšana" dzīvot kā tas kādreiz bija - izplēn.
Otra lieta, privātā dzīvē nepieciešama izaugsme. Esi precējusies, esi iekārtojusies, banāls ieteikums - nu ir laiks padomāt par pēcnācējiem. Tas liks paskatīties uz savu dzīvi pavisam no cita leņķa...
02.01.2019 09:18 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Tās ir kaut kādas nostaļgiskās skumjas. Dzīvoju Latvijā, šeit tiešām nav viss skaisti. Politika pakaļā, algas mazas, cilvēki neapmierināti, daba piesārņota, ja par laikapstākļiem runājam, tad puse no gada ir tumša un slapja - aiz loga ir ok, bet katru dienu dodoties ārā tas bieži vien nemaz nav patīkami. Pat ja patīk šie laikapstākļi un Latvijas daba, tad ar to vien dzīvošanai nepietiek, vajag arī naudu un, iespējams, tu saprastu, ka ASV ir vairāk iespēju ne tikai darba ziņā, bet arī atpūtas, izklaides. Braucot ceļojumā uz Latviju, tev varētu būt pozitīvas emocijas, jo tas ir tavs atvaļinājums bez darba un ikdienas rutīnas, atvaļinājuma laikā un mainot vidi viss šķiet priecīgāks, bet kā tu justos, ja tava ikdiena atkal būtu Latvijā, par to nevar spriest.
ASV izklausās, ka esi labi iekārtojusies un nav teikts, ka Latvijā tu un tavs vīrs sasniegtu tādu līmenī un, iespējams, tu pat iedomāties nevari, cik depresīvi tev būtu dzīvojot Latvijā ar daudz mazākām iespējām. Atmet skumjas!
02.01.2019 09:26 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Dartall ļoti negatīvs un depresīvs, skats uz Latviju. Varētu teikt, ka kārtējais dzīves neapmierinātais Latvietis. Un salīdzini Latvija politiku ar Trampu ASV.:-D
Es padzīvoju ārzemēs divus mēnešus un man jau pietrūka Latvijas ar visām sliktajām algām utt. Citiem svarīga ir emocionālā puse un citiem mantiskā.
02.01.2019 09:44 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Dartall ļoti negatīvs un depresīvs, skats uz Latviju. Varētu teikt, ka kārtējais dzīves neapmierinātais Latvietis.

Citiem svarīga ir emocionālā puse un citiem mantiskā.

++
02.01.2019 09:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kādas tautības vīrs tev ir?
Būtībā laime nav valstī, dabā, utt. Laime ir mūsos. Vai nav. Varbūt tev pietrūkst tautiešu? Katrai kultūrai ir sava mentalitāte, sava valoda, sava kolektīvā apziņa. Ja esi ar cittautieti, tad varbūt nejūti savas saknes, jūties nekurienē pamesta viena. To var mēģināt labot ar kādiem taviem tautiešiem draugu lokā. Kāds ar ko parunāt dzimtajā valodā, kāds, kurš saprot tavas kultūras mantojumu, vēsturi, utt.
02.01.2019 10:56 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nu ar skaistām emocijām par Latvijas dabu, protams, var dzīvot arī zem tilta (lasīt var neburtiski - dzīvot Rīgas mikrorajona hruščovkā) un iepirkties maximā uz atlaidēm, bet, manuprāt, labs finansiālais stāvoklis nes labāku emocionālo fonu, arī pēc Maslova piramīdas skatoties, cilvēks var pievērsties garīgai pasaulei labāk tad, ja primārās vajadzības ir apmierinātas. Latvijā, protams, nav visi nabadzīgi, bet arī dzīve vidusšķirā nav nekāda bauda.
Turklāt nav runa tikai par algām, ASV ir lielākas iespējas sevi pilnveidot, atpūsties utt un to būtu muļķīgi apstrīdēt, jo loģiski, ka lielākā valstī vairāk iespēju.
Pie tam, ņemot vērā, ka autores vīrs ir ārzemnieks, jāsaprot, ka Latvijā viņam tiešām nebūtu ko darīt - ok, dabs starptautiskā firmā vai savs uzņēmums, tomēr vai viņam gribētos dzīvot valstī, kur no 0 jāmācās valoda, lai veidotu normālu sociālo dzīvi? Es arī neteiktu, ka Latvijas iedzīvotājiem būtu pozitīva attieksme pret ārzemniekiem, nedod dievs, vēl sr citu krāsu vai citu, atšķirīgāku reliģiju (ar šo reāli sastapās mana radiniece, kuras virs uz laiku bija atbraucis uz LV).
Jādomā ar prātu, nevis ar emocijām.
02.01.2019 10:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
*vidusšķirā Latvijā
Citās valstīs vidusšķiras cilvēki var atļauties vairāk nekā Latvijā.
02.01.2019 11:00 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Piekrītu tām, kuras raksta par emocionālo saikni. Man tāda ir izteikta. Ļoti mīlu Latviju, nevarētu uz visu dzīvi pamest. To ir grūti izskaidrot, bet mani pārņem neaprakstāms lepnums dzirdot mūsu himnu, pētot vēsturi man škiet, ka es būtu klātesoša visur, ka valsts vēsture būtu daļa no manas pagātnes. Katreiz esot pie Baltijas jūras man sirds sāk daudzīties vairāk, es mīlu Latviju un tās dabu, laikapstākļi arī man iet ļoti pie sirds un kultūra patīk. Tāpēc, nepiekrītu, ka Latvijā nav ko argriezties. Uzskatu, ja sirds prasa ir jāatgiežas. Pavisam. Nezinu kā šajā situācijā to realizēt, bet es labal dzīvotu laimīga dzimtenē nekā ar kaudzi naudas,bet nelaimīga svešumā.
02.01.2019 11:03 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Tiešām labs ieteikums, ja pietrūkst Latvija, ir atrast latviešus ārzemēs, kādas latviešu grupas utt.
Tāpat iesaku vairāk koncentrēties uz to, ko var sniegt ASV gan profesionālā, gan atpūtas ziņā un atmest rozā brilles par Latviju.
Domāju, tu pat iedomāties nespēj, cik daudz latvieši gribētu dzīvot ASV.
02.01.2019 11:03 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piekrītu Neonam un Dartall..
Man arī emocionālajā ziņā Latvija ir mīļa..
Diemžēl arī pie materiālajām ērtībām ātri pierod. Un sadzīvē ir svarīga arī tā puse.
Man, piemēram, patīk atvaļinājumā dzīvoties dzimtenē, kad materiāli varu sevišķi nepiedomāt par tēriņiem. Ar LV algu gan jau dziedātu citu dziesmu.
02.01.2019 11:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Laimes sajūta nav naudā.. vai valstī .. tā ir mūsu galvās :)
02.01.2019 11:05 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Himnu var klausīties un par Latvijas vēsturi interesēties, grāmatas lasīt latviski jebkurā pasaules malā. Nav vairs 80.gadi, kad trimdas latviešiem bija grūti, mūsdienās internets ir pilns ar iespējām. Tāpat pabaudīt dabu var aizbraukt 1x gadā, turklāt tā arī nevar sastapties ar Latvijas skaudro ikdienu.
02.01.2019 11:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tur jau tas āķis, ka gribas mums to maksimālo komfortu dzīvē.. ideāli būtu atrasties vietā, kurā jūties kā zivs ūdenī, gan arī materiāli labi nodrošināts. Bet laikam jau visu ir grūti gribēt :)
02.01.2019 11:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja nekas nepalīdz un jūties nelaimīga ārpus Latvijas, šķiries no vīra un brauc atpakaļ.
Bet pamēģini tomēr to psihologu sākumā, rodas iespaids, ka tu dramatizē.
02.01.2019 11:13 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
esmu atradusi darbu, kas piepilda manu ikdienu un algas zina ir nedaudz virs Latvijas videja

Interesants salīdzinājums, tad jau atalgojums ir ļoti slikts. Vienīgais - kas tev skaitās "nedaudz" un kas "Latvijas vidējais"?
Ja ir iespēja, varbūt var atbraukt uz Latviju, padzīvot kādus 3 mēnešus un tad skatīties, patīk vai nē? Ar vīru vispār ir par šo runāts?
02.01.2019 12:24 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
Derive es ļoti labi varu tevi saprast un būtu interesanti privāti parunāt :)
02.01.2019 12:35 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nav Latvijā tik slikts atalgojums. Noniecināt veco dzīvokļu fondu ir muļķīgi, jo pat ja visiem pietiktu naudas jaunajiem projektiem, tik un tā to jauno projektu visiem nepietiktu- nevar nojaukt mikrorajonu un uzcelt par jaunu. Otra lieta- daudzi nemaz negrib dzīvot jaunajos projektos (apšaubāma kvalitāte ēkai, slikts ģeogrāfiskais novietojums, vāji attīstīta infrastruktūra, un cena, kas līdzvērtīga privātmājai). Ja cilvēks mērķtiecīgi veido karjeru (nevis izmācās bakalauru nozarē, kas sirdij tuva-piemēram, vēsture, politika, filozofija, filoloģija, utt), var normāli nopelnīt arī tepat LV. Tik un tā iebraucēju dzīves līmenis, salīdzinot ar vietējiem, ir Latvijas kasieru līmenī. + vietējie nemaz tā neraujas draudzēties ar latviešu iebraucējiem.
02.01.2019 13:15 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
pat ja visiem pietiktu naudas jaunajiem projektiem, tik un tā to jauno projektu visiem nepietiktu- nevar nojaukt mikrorajonu un uzcelt par jaunu.

Bet vajadzētu kaut kā šo problēmu risināt, citādāk Rīgas mikrorajoni izskatās pēc padomijas graustiem.
Otra lieta- daudzi nemaz negrib dzīvot jaunajos projektos (apšaubāma kvalitāte ēkai, slikts ģeogrāfiskais novietojums, vāji attīstīta infrastruktūra, un cena, kas līdzvērtīga privātmājai)

Nu bet, ja mums būtu normāla valsts, tad šīs problēmas tiktu atrisinātas. kas tad ir vainīgs pie apšaubāmas kvalitātes, slikta ģeogrāfiskā novietojuma? Uzņēmēji - latvieši.
Kas ir vainīgs pie sliktas infrastruktūras? Valsts.
Cena - ir cilvēki, kam patīk privātmājas un tiem ir izvēle pirkt privātmājas, nevis dzīvokļus, ir cilveki, kas nedzīvotu privātmājās, pat ja tiem piemaksātu.
02.01.2019 16:44 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ko var ieteikt... tā reāli neko.
02.01.2019 17:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits