Dod 5!

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Šovakar sākusies viena no foršākajām svētku laika akcijām!
Kādas ir jūsu pārdomas un pieredze ar šī gada tēmu - vecāku izglītošanu par to, kā veltīt bērnam vairāk laika un tā kvalitatīvu kopā pavadīšanu?
Vai Jūsu bērnības pieredzes ir ietekmējušas to, kā audzināt savus bērnus? Vai varbūt no šīm pieredzēm ir nākušas bailes par to, ka nespēsiet saviem bērniem sniegt pietiekami? Vai tieši otrādi - pārliecība un drošības sajūta, kas gūta jau ģimenē?
17.12.2018 21:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://mylove.ru/groups/emigrant/detskie-yasli/
Отметим, что до середины прошлого века это были отдельные учреждения: в ясли принимали детей с двухмесячного возраста (когда у мамы заканчивался оплачиваемый декретный отпуск) до 3 лет,
в садик – с 3 до 7 лет. И только в 1959 году детские ясли и сады были объединены в одно учреждение, для которых Министерством образования была разработана единая программа воспитания и обучения по принципу «от простого к сложному». Классический ясли-сад состоял из семи групп – трех ясельных и четырех детсадовских: младшей, средней, старшей и подготовительной. Правда, ясли как отдельное учреждение еще оставались до середины 70-х годов в сельской местности.
ДЕТСКИЕ ЯСЛИ., Рожденные в СССР.
© https://mylove.ru/groups/emigrant/detskie-yasli/#window_close
18.12.2018 13:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.missus.ru/articles/family/kids/01-11-2012/deti/7640

diez vai ZĪDAINIS izdzīvotu viens visu dienu...nu psdzīvs toč būtu.Beidziet murgot
18.12.2018 13:21 |
 
10 gadi
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Rīdziniece, es nemurgoju. Saku to ko esmu dzirdējusi no pazinjaam vecumaa 50+. Un visas ģimenes bija labvēlīgas. Es tak nesaku ka tada situacija bija visiem. Tas ir tapat kaa ar Sibīriju - vienam tur bija tiri okei, jo paveicaas ar apstakliem, citam nepaveicaas un gaaja loti smagi.
18.12.2018 13:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atstaja pirmsskolas vecuma bernus un skolnieki jau no pirmss klases pasi gaja majas. Ne jau zidaini vienu. Tiem biha silites. Zidainis viens visu dienu..ka tad..ko var murgot!
18.12.2018 13:11 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Žagars ir jāsadod nevis bērnam, bet vecākiem, kuri audzināšanu bez vardarbības uzskata par dancošanu pēc bērna stabules. Ja berns ir izlaists, viņa vaina tajā ir tieši nulle. Atbildība ir tikai un vienīgi vecāku. Un jā, bērnu var turēt rāmjos bez izdabāšanas neizmantojot vardarbību, ja ir galva uz pleciem.
18.12.2018 13:10 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Bordo piekrītu ka ir izlaisti bērni līdz ārprātam. Bet šī akcija ir vairāk pa ļoti maziem bērniem. Parsvarā bērna personība un uzvedība veidojas līdz 7 gadu vecumam un ja tajā laikā bērns netiek audzināts pareizi tad 14 gados vecāks vairs neko neizdarīs.
18.12.2018 13:05 |
 
10 gadi
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Tu taču zini kāda bija audzināšana pāris desmitus gadus atpakaļ. Laikā, kad zīdaiņi vispār tika atstāti mājās vieni visas dienas garumā, jo vecākiem bija jāstrādā. Par roku pacelšanu nerunājot.
—-
Man mamma ari stāstīja, ka daudziem vecākiem nacas atstat mazus bernus majas vienus, jo pasiem bija jaiet uz darbu, jo bērnu kopsanas atvalinajumi bija isi un likums noteica ka tie kas neapmekle darbu var tikt kriminali soditi. Varu ko jaukt, bet taa atminos. Ta ka naacaas atstat bernus vienus pret savu gribu...
18.12.2018 13:05 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Luī mēs visi sapratām ka tev šī akcija ļoti patīk un ir saistoša, bet tāpēc nevajag uzbrukt citu cilvēku viedokļiem. Un būtu ļoti labi ja tu ieliktu kam šo komentāru domā citādāk nevar saprast.
Jā ir vardarbīgas ģimenes, bet tur vajag psihologa palīdzību nevis kursus un ar tām ģimenēm ir jāstrādā individuāli. Tagad ļoti daudz bērni tiek izņemti no ģimenēm kas sit bērnus un sabiedrība vairāk ziņo, bet jā ir vēl kur tiekties.
18.12.2018 13:02 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
Kā to ņem - es tagad dažam labam bērnam arī kārtīgu žagaru sadotu! :-D Piemēram, manai 10 gadīgai radiniecei, kura speciāli sasita savu IPhone 6, lai dabūtu jaunāku modeli. Vai citai 14 gadniecei, kura ir nesekmīga visos priekšmetos, nekautrējās pīpēt un dzert mājās.
Es uzskatu, ka šobrīd bērni ir nenormāli izlaisti.
18.12.2018 13:02 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tad ko Tad Tu saki, ka tās ir baumas un ka audzināšanā problēmu nav bijis un nav? Nerunāju par nelabvēlīgām ģimenēm. Šķiet Tev nav ne jausmas, cik patiesībā daudzi vecāki, arī no turīgām un šķietami lieliskām ģimenēm izvēlas agresīvus audzināšanas veidus.
Jā, izaudzināja “ar žagariem” un audzina vēl tagad, bet vai to var saukt par audzināšanu? Tieši tādēļ arī ir jārunā, un jārunā daudz, valstij un tautai ir jāmainās, vieni kursi neko nemainīs, bet tas ir viens solis tuvāk audzināšanai bez vardarbības.
Pat ja tie ir tikai 5 vecāki no 15, kuri audzina vardarbīgi. Kamēr tādu vecāku būs, problēma ir jārisina. Vai atkal jāizliekas, ka problēma neeksistē jo manā ģimenē tā nebija?
18.12.2018 12:55 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Konkrētais ziedojumu vākšanas mērķis šķiet bezjēdzīgs. Tāpat skaidrs, ka tie, kam šādi kursi būtu visvairāk vajadzīgi, tos neapmeklēs. Savukārt tiem normāli domājošajiem, kam būs jautājumi vai vajadzīgs padoms bērnu audzināšanā, atradīs sev vajadzīgo informāciju arī citviet. Vispār neizprotu šo jauno tendenci visam organizēt kursus - pirmslaulības kursi, tagad pamācības bērnu audzināšanā. Vai tiešām cilvēki mūsdienās ir tik domāt nespējīgi, ka bez kursu apmeklēšanas neatšķir, kas ir labs un slikts, ir bez saviem uzskatiem, nespēj risināt problēmas? Vai tiešām kādam jāapmeklē kursi, lai uzzinātu, ka bērnam vajadzīga uzmanība un vecāku tuvums, nevis atpirkšanās ar rotaļlietām, vai tiešām jāapmeklē kursi, lai uzzinātu, ka bērns nav jāaudzina pēc vardarbīgām metodēm? Tās taču ir pašsaprotamas lietas. Ja kādam tās tādas nav, tad par tādām nekļūs arī pēc kursu apmeklēšanas. Ja kursi vispār tiks apmeklēti, kas ir maz ticams. Bet nu pa lielam katram ir tiesības savu naudu ziedot, kam vien vēlas. Tā kā es šo projektu uzskatu par bezjēdzīgu, savu naudu labāk noziedoju citam projektam ar mani uzrunājošu mērķi.
18.12.2018 12:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu taču zini kāda bija audzināšana pāris desmitus gadus atpakaļ. Laikā, kad zīdaiņi vispār tika atstāti mājās vieni visas dienas garumā
:-O:-O:-O:-O:-O:-Olabs...ak dies
18.12.2018 12:45 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Man šī akcija liekas muļķīga, jo lekcija nevienu nepadarīs par labu vecāku un nevienam nedāvās dienā vairāk laikam, ja tāda nav. Labāk būtu vākuši bāriņiem vai kādai veselības problēmai. Tie vecāki, kas patiešām vēlas dot to labāko saviem bērniem, jau tagad lasa grāmatas vai skatās video, bet tie kas negrib tie tā pat uz tām lekcijām neies.
Arī... vecāki aizies uz to lekciju noklausīs ka vajag vairāk tēvam iesaistīties audzināšana utt un tālāk? no tās vienas lekcijas tagad katrs tēvs būs paraugtēvs ? Es saprotu ka doma ir laba, bet tā saziedotā naudiņa varētu tikt izlietota labāk.
18.12.2018 12:42 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
Protams, ka tā ir bijis un ir arī tagad. Baigo jaunumu atklāji- ir nelabvēlīgas ģimenes. :-D Visur pasaulē tā ir - arī skaistajā cilvektiesību mekā ASV 21.gadsimtā, ne tikai PSRS.
18.12.2018 12:42 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tās nav baumas, diemžēl.
Palasot Tepat bērnu audzināšanas tēmas mati ceļas stāvus, tādi kroplīgi uzskati par bērnu audzināšanu arī nāk no vecāku piemēra un velkas līdzi mūsdienās, aka “mani sita, situ arī savus bērnus”.
18.12.2018 12:38 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
Ai, nu tikai nevajag, nevajag tik daudz ticēt baumām. Tādas ģimenes bija un ir arī tagad. Man un maniem vecākiem apkārt tādu piemēru, paldies Dievam, nav un nebija.
18.12.2018 12:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ne velti žīdi dzimtu turpina pa mātes līniju :-D es piedzemdēju , tātad man ir lielāka teikšana. Man ir meita , es esmu sieviete , tapēc es zinu kā būs labāk. Es ar meitu pavadu vairāk laika, tapēc es zinu kā būs labāk. Es taču nemācu vīrieti pelnīt naudu, labot mašīnu, skaldīt malku u.t.t , tapēc viņam nav jāmāca man gatavot , audzināt bērnu un turēt slotu. Viņam ir jādāvina meitai dāvanas, jābūt galantam un jāved meita uz teātri, ēst saldējumu, jāmāca peldēt... viņam nav obligāti katru vakaru jālasa pasakas. Bet nu nepārprotiet, viņam ir jāiesaistās lietās , bet ne tādā apjomā kā man. Nu īsumā kaut kā tā....
18.12.2018 12:29 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Bordo, Tu taču zini kāda bija audzināšana pāris desmitus gadus atpakaļ. Laikā, kad zīdaiņi vispār tika atstāti mājās vieni visas dienas garumā, jo vecākiem bija jāstrādā. Par roku pacelšanu nerunājot.
18.12.2018 12:24 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Labprāt dzirdētu pamatojumu, kāpēc uzskati, ka tā ir pareizi un ar ko māte svarīgāka par tēvu :)
18.12.2018 12:21 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
Cik sapratu, tad šiem kursiem, kam Pieci Lv vāc naudu, auditorija ir paredzēta vecākiem, kuri vēl gaida mazo piedzimstam (grūtniecība) un vecākiem, kam berns ir līdz 1 gadu vecumam. Ļoti šaurs loks. Domāju, ka šogad akcija izgāzīsies. No vienas puses, labi, ka šādu tēmu “paceļ augšā”, bet to varēja darīt arī citādāk, neprasot ziedojumus. Runājot, aicinot uz intervijām speciālistus ēterā utt. Domāju, ka Latvijā ir citas, daudz nozīmīgākas problēmas, kam nepieciešama nauda. Interesanti, kā mūsu vecāki mācēja mūs audzināt - bez interneta un fancy kursiem?
18.12.2018 12:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)