Dod 5!

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Šovakar sākusies viena no foršākajām svētku laika akcijām!
Kādas ir jūsu pārdomas un pieredze ar šī gada tēmu - vecāku izglītošanu par to, kā veltīt bērnam vairāk laika un tā kvalitatīvu kopā pavadīšanu?
Vai Jūsu bērnības pieredzes ir ietekmējušas to, kā audzināt savus bērnus? Vai varbūt no šīm pieredzēm ir nākušas bailes par to, ka nespēsiet saviem bērniem sniegt pietiekami? Vai tieši otrādi - pārliecība un drošības sajūta, kas gūta jau ģimenē?
17.12.2018 21:42 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Mariee tieši tā! Tie kuri GRIB tie jau dara, apgūst, mācās, analizē sevi kā vecākus, bet tie kuri NEGRIB tiem bezmaksas pat nepiespiedīs!
Vienīgais šīs akcijas pozitīvais - PAR TO RUNĀ VISU DIENU!
18.12.2018 10:56 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Daļa problēmas slēpjas arī tajā, ka mātēm šķiet, ka bērnam viņu mīlestība un uzmanība ir vajadzīga vairāk kā tēva. Problēma nav tikai tēvos. Ne velti standarta situācija pēc laulības šķiršanas ir bērnu dot tēvam pa nedēļas nogalēm, līdz ar to bērnam tēva uzmanība augšanas procesā pietrūkst stipri.
Tā kā arī rindai māšu nāks par labu saprast, ka bērnam tēvs ir tikpat svarīgs.
Ja jums tas viss ir skaidrs un jūtat, ka jums šādi kursi nav nepieciešami - neejat. Būs cilvēki, kuri tajos daudz ko iemācīsies un mainīs, cerams, savus uzskatus kaut nedaudz.
Par problēmām nerunā - nav labi. Runā un aktualizē - atkal nav labi. Nav tak spiesta kārta ne ziedot, ne kursus apmeklēt.
18.12.2018 11:07 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Wee- wow, pirmo reizi kaut ko šitādu dzirdu. Kāpēc Tev tādi uzskati?
18.12.2018 11:07 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Jārunā protams ir! Bet uzskatu, ka to īsto mērķauditoriju kursi nesasniegs. Tur aizies vecāki, kuri jau tāpat cenšas un dara ko var savu bērnu labā, un tie, kuri jau tāpat uzskata, ka tēva nozīme ir ļoti svarīga. Skaties, wee piemēram- viņa taču nekad neietu uz tādiem kursiem un viņas vīrs ne tik.
18.12.2018 11:11 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Oi, pardon, es protams nesaku, ka wee un viņas vīrs nedara visu sava bērna labā. Tās ir pilnīgi dažādas audzināšanas metodes
18.12.2018 11:12 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ja man kādreiz dzīvē būs bērns ( vairāk par 1 toč negribētu), lai gan bērnus vispār negribu. Bet ja nu kādreiz tas notiks, tad varu ar mierīgu sirdi teikt, ka savu bērnu neaudzināšu tā kā mana māte audzināja mani.
Man tik ļoti pietrūka vecāku mīlestības bērnībā. Tā vietā lai mani paslavētu par kaut ko, norādītu uz kaut ko pozitīvu, uz mani rādija ar pirkstu un teica, ka esmu stulba, zaraza, padauza ( kad man bija kādi 9 gadiņi) un rāva aiz matiem. Tieši tas kalpo par iemeslu kādēļ nevaru atcerēties nevienu pozitīvu lietu bērnībā.
Tieši vardarbīga audzināšana kalpo par iemeslu tam, ka esmu ļoti liels pesimists, vienmēr saskatu visu slikto. Un vēl kaudze ar problēmām. Varētu pat teikt, sekām.
Vairāki gadi pagājuši, dzīvoju atsevišķi no mātes tālu prom, bet nespēšu viņai to piedot līdz kapa malai.
Audzināšanai un vecāku nozīmei jaunajā personībā ir ārkārtīgi liela un svarīga nozīme. Esmu lasījusi daudzas veiksmīgu miljonāru grāmatas un arī viņi saka, ka vecāku audzināšanai ir nozīme. Ka viņi pateicas tieši vecākiem, kuri palīdzējuši, atbalstījuši vienmēr. Bet es par atbalstu bērnībā varēju tikai sapņot :-)
18.12.2018 11:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Jo es uzskatu , ka vīrietim un sievietei ir dažādi pienākumi, protams , mēs varam arī samainīties ar pienākumiem, bet tas nav patstāvīgi. Es tā jūtos komfortabli (l)
18.12.2018 11:31 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Vecāku audzināšana tas ir pamatu pamats dzīvei turpmāk. Es arī esmu ar zināmiem kompleksiem, nepārliecinātību, bailēm, zemu pašapziņu, bet līdz galam īsti nevaru atcerēties kas ir bijis tas pamats, mana mamma un tētis nekad ar mani nespēlējās, neatceros ka kādreiz mani vecāki būtu tā sēdējuši blakus bērnam kā mēs ar vīru, vīrs spēlējās ar lellēm, ar lego un to dara KATRU DIENU pēc darba nevis 10min nedēļā, savukārt man labpatīk ar bērnu zīmēt, taisīt aplikācijas, krāsot, tas ir vesels process, ejam laukā maksimāli bieži, vasarā katru dienu pēc darba, ziemā retāk, bet lūk tagad ir sniegs, uzreiz metamies laukā uz kalnu, brauc ar ragavām, staigājam pa mežu. Bet bez laika pavadīšanas, vienmēr cenšos piedomāt - būt savaldīgai, domāt ko saki bērnam, censties atbalstīt viņa izvēles, piedāvāt variantus, RUNĀT ja man kaut kas nepatīk, izstāstīt, skaidrot nevis sodīt un viest bailes.
Mums ar vīru nav pienākumu sadale - uzskatu un savus uzskatus viņam paužu ar bērnu saikni veidojam abi, rotaļājamies abi, laiku pavadam kopā abi. Ir lietas ko uzņemus par daudz es, piemēram ēst gatavošanu, reizēm bērns vairāk bļauj pēc mammas, tā teikt vairāk trenkā mani :-D.
Manā ģimenē nebija šīs spēles, vecāki īpaši daudz laika ar mani nepavadīja, tēvs nepirka dāvanas, nelutināja, drīzāk vairāk no viņa baidījos, reti redzēju mājās jo strādāja, neveidojās saikne, līdz ar to nerunāju par savām problēmām, ko negribu pieļaut savā ģimenē. Vīram arī teicu, gribu lai mans bērns pusaudžu gados un vēlāk, kad sastrādā kādus sūdus vai ir kāds sirdsdēsts nāk pie mums, runā ar mums, nebaidās!
18.12.2018 11:40 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Jo es uzskatu , ka vīrietim un sievietei ir dažādi pienākumi, protams , mēs varam arī samainīties ar pienākumiem, bet tas nav patstāvīgi. Es tā jūtos komfortabli

Nu bet tieši tā. Katram vecākām ir savi pienākumi, tāpat kā mātes uzmanība ietekmē bērna pozitīvo attīstību vienā jomā, tēvs citā un nekādi tie viens otru aizstāt nevar.
Bet tieši tādēļ ir jābūt 50/50 vecāku uzmanības un audzināšanas. Ja būs 70/30, tad viena vecāka ieguldījums attīstībā, kuru otrs aizstāt nevar, stipri trūks.
Es ļoti labi zinu ko nozīmē mātes gādība un tēva šad tad. Tagad uzjūtu sekas.
18.12.2018 11:55 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu es neizjūtu sekas , uzskatu ka tā ir pareizi :-)
18.12.2018 12:01 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Cik sapratu, tad šiem kursiem, kam Pieci Lv vāc naudu, auditorija ir paredzēta vecākiem, kuri vēl gaida mazo piedzimstam (grūtniecība) un vecākiem, kam berns ir līdz 1 gadu vecumam. Ļoti šaurs loks. Domāju, ka šogad akcija izgāzīsies. No vienas puses, labi, ka šādu tēmu “paceļ augšā”, bet to varēja darīt arī citādāk, neprasot ziedojumus. Runājot, aicinot uz intervijām speciālistus ēterā utt. Domāju, ka Latvijā ir citas, daudz nozīmīgākas problēmas, kam nepieciešama nauda. Interesanti, kā mūsu vecāki mācēja mūs audzināt - bez interneta un fancy kursiem?
18.12.2018 12:20 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Labprāt dzirdētu pamatojumu, kāpēc uzskati, ka tā ir pareizi un ar ko māte svarīgāka par tēvu :)
18.12.2018 12:21 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Bordo, Tu taču zini kāda bija audzināšana pāris desmitus gadus atpakaļ. Laikā, kad zīdaiņi vispār tika atstāti mājās vieni visas dienas garumā, jo vecākiem bija jāstrādā. Par roku pacelšanu nerunājot.
18.12.2018 12:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ne velti žīdi dzimtu turpina pa mātes līniju :-D es piedzemdēju , tātad man ir lielāka teikšana. Man ir meita , es esmu sieviete , tapēc es zinu kā būs labāk. Es ar meitu pavadu vairāk laika, tapēc es zinu kā būs labāk. Es taču nemācu vīrieti pelnīt naudu, labot mašīnu, skaldīt malku u.t.t , tapēc viņam nav jāmāca man gatavot , audzināt bērnu un turēt slotu. Viņam ir jādāvina meitai dāvanas, jābūt galantam un jāved meita uz teātri, ēst saldējumu, jāmāca peldēt... viņam nav obligāti katru vakaru jālasa pasakas. Bet nu nepārprotiet, viņam ir jāiesaistās lietās , bet ne tādā apjomā kā man. Nu īsumā kaut kā tā....
18.12.2018 12:29 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Ai, nu tikai nevajag, nevajag tik daudz ticēt baumām. Tādas ģimenes bija un ir arī tagad. Man un maniem vecākiem apkārt tādu piemēru, paldies Dievam, nav un nebija.
18.12.2018 12:31 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tās nav baumas, diemžēl.
Palasot Tepat bērnu audzināšanas tēmas mati ceļas stāvus, tādi kroplīgi uzskati par bērnu audzināšanu arī nāk no vecāku piemēra un velkas līdzi mūsdienās, aka “mani sita, situ arī savus bērnus”.
18.12.2018 12:38 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Protams, ka tā ir bijis un ir arī tagad. Baigo jaunumu atklāji- ir nelabvēlīgas ģimenes. :-D Visur pasaulē tā ir - arī skaistajā cilvektiesību mekā ASV 21.gadsimtā, ne tikai PSRS.
18.12.2018 12:42 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Man šī akcija liekas muļķīga, jo lekcija nevienu nepadarīs par labu vecāku un nevienam nedāvās dienā vairāk laikam, ja tāda nav. Labāk būtu vākuši bāriņiem vai kādai veselības problēmai. Tie vecāki, kas patiešām vēlas dot to labāko saviem bērniem, jau tagad lasa grāmatas vai skatās video, bet tie kas negrib tie tā pat uz tām lekcijām neies.
Arī... vecāki aizies uz to lekciju noklausīs ka vajag vairāk tēvam iesaistīties audzināšana utt un tālāk? no tās vienas lekcijas tagad katrs tēvs būs paraugtēvs ? Es saprotu ka doma ir laba, bet tā saziedotā naudiņa varētu tikt izlietota labāk.
18.12.2018 12:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu taču zini kāda bija audzināšana pāris desmitus gadus atpakaļ. Laikā, kad zīdaiņi vispār tika atstāti mājās vieni visas dienas garumā
:-O:-O:-O:-O:-O:-Olabs...ak dies
18.12.2018 12:45 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Konkrētais ziedojumu vākšanas mērķis šķiet bezjēdzīgs. Tāpat skaidrs, ka tie, kam šādi kursi būtu visvairāk vajadzīgi, tos neapmeklēs. Savukārt tiem normāli domājošajiem, kam būs jautājumi vai vajadzīgs padoms bērnu audzināšanā, atradīs sev vajadzīgo informāciju arī citviet. Vispār neizprotu šo jauno tendenci visam organizēt kursus - pirmslaulības kursi, tagad pamācības bērnu audzināšanā. Vai tiešām cilvēki mūsdienās ir tik domāt nespējīgi, ka bez kursu apmeklēšanas neatšķir, kas ir labs un slikts, ir bez saviem uzskatiem, nespēj risināt problēmas? Vai tiešām kādam jāapmeklē kursi, lai uzzinātu, ka bērnam vajadzīga uzmanība un vecāku tuvums, nevis atpirkšanās ar rotaļlietām, vai tiešām jāapmeklē kursi, lai uzzinātu, ka bērns nav jāaudzina pēc vardarbīgām metodēm? Tās taču ir pašsaprotamas lietas. Ja kādam tās tādas nav, tad par tādām nekļūs arī pēc kursu apmeklēšanas. Ja kursi vispār tiks apmeklēti, kas ir maz ticams. Bet nu pa lielam katram ir tiesības savu naudu ziedot, kam vien vēlas. Tā kā es šo projektu uzskatu par bezjēdzīgu, savu naudu labāk noziedoju citam projektam ar mani uzrunājošu mērķi.
18.12.2018 12:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits