Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Otra laika necienīšana

 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Nesen bija sarunāts satikties ar draudzeni vakarā, dodoties ciemos pie viņas. Dzīvojam gandrīz 10 minūšu gājiena attālumā. Saņēmu aicinājumu ciemos tās pašas dienas pusdienlaikā, un norunājām laiku vakarā uz plkst.19:30. Teicu, ka vēl pirms iziešu no mājām, došu ziņu. Biju jau saplānojusi, ka darbu beigšu ap plkst.16:00, pēc tam ieplānoju savas lietas, ko nepieciešams izdarīt pirms tikšanās. Kad laiks jau bija praktiski 19:20, uzrakstīju ziņu, ka tūlīt taisos iziet. Uz ko saņemu atbildi "zini kā, man te neliels ČP, nāc pēc stundas". Protams, ka sanāca dusmas, ka to nevarēja pateikt ātrāk, jo viņas dēļ atcēlu lietas ko būtu paspējusi izdarīt. Beigās mani uztaisīja vēl par vainīgu, jo vēl ātrāk nerakstīju, kaut gan viņa man varēja uzrakstīt, ka kaut kas ir atgadījies. Tā arī neaizgāju, jo vēlāk netiku. Otrs gadījums - cita draudzene kā dāvanu dzimšanas dienā teica, ka vēlas mani aizvest uz SPA, uz ko teicu, ka nevajag tērēties, labāk aiziesim vienkārši kur ir baseins, pirtiņa un džakuzi un papļāpāsim. Uz ko viņa piekrita. Sakarā ar to, ka mums nesakrita brīvdienas, nolēmām, ka dosimies tuvākajā 6dienā. Viņai vēl pa dienu (tajā 6dienā) bija mācības universitātē. Un pati noteica, ka pados ziņu. Tā arī pienāca 6diena, es viņai pirms pusdienlaika uzrakstīju un pajautāju vai ir skolā, uz ko viņa atbildēja apstiprinoši. Pēc kā gaidīju viņas ziņu par gatavību doties :-) protams, ka es to ziņu nesagaidīju ne 6dien, ne 7dien. Ne arī paskaidrojumu, kāpēc tā notika. Tā vietā viņa man 7dienā pašā vakarā uzraksta ko es daru un kā man iet. Es viņai jautāju kāpēc nepiezvanīji un nepabrīdināji? Uz ko saņēmu atbildi "Ā, es jau domāju, ka negaidi un pavadi laiku lietderīgāk!" (e) Vai tiešām norunāts laiks nevienam neko nenozīmē? Pie tam mūsdienu aizņemtajā pieaugušo pasaulē?Vai Jums arī ir tādi draugi, vai Jūs pašas tādas esiet, kas nerēķinās ar otra cilvēka laiku?:-/
14.11.2018 13:26 |
 
Reitings 13
Reģ: 13.06.2016
Katrā ziņā, nevajag arī gaidīt no otra, jo bieži tā var sanākt, ka viens gaida no otra un beigās nekas nesakāk. Ja ir vēlme, drošāk piezvanīt un pārliecināties, vai viss ir spēkā, ir laiks u.t..t
19.11.2018 13:35 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Nekad nav sanācis, kad kāds pēkšņi atsaka tikšanos, bez paskaidrojumiem. Tādās situācijās draugi/draudzenes laicīgi paziņo un “uzmešanai” ir iemesls, tāpēc ļaunu prātu neturu.
.
Ja kādreiz kāds no draugiem nokavē 5-15 minūtes, neuzskatu, ka tas ir kaut kas par ko apvainoties. Mēs parasti viens otram uzrakstam ziņu “būšu 10 min vēlāk, atvaino”.
.
Ja sarunāts randiņš ar draudzeni, iešu uz precīzo laiku. Ja darba tikšanās, intervija, tad ierodos 15 minūtes ātrāk, piesakos recepcijā un gaidu līdz mani izsauks.
15.11.2018 09:32 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Un es arī esmu no tām, kas var pēdējā brīdī atteikt tikšanos. Tie, kuriem kaut kas neapmierina, vnk nav mani draugi vairs

Es domāju, ka ir otrādāk. Tu vairs neesi viņu draugs, jo izbesīji ar savu laika izjūtas trūkumu :-D
Man tā dabiski sanāk

haha :-D:-D cilvēkiem dabiski sanāk pačurāt tualetē un nopirsties. Tavā gadījumā tas ir apzināti.
15.11.2018 09:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neons, viņa joprojām ir tava draudzene? Es laikam ar to cilvēku nekad vairs nerunātu.

Nope. Par draudzeni viņu kopš tā laika vairs neuzskatīju, lai gan man viņa ir joprojām sociālajos tīklos, un ir sanācis pāris reizes viņu satikt (nedaudz aprunāties “par visu un neko”, tā teikt), vai sarakstīties (viņai pāris reizes bija nepieciešama no manis šāda tāda informācija).
15.11.2018 07:10 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Man nav problēmu ar tiem, kuri kavē 30min vai stundu, bet man ir problēma ar tiem, kuri atceļ tikšanās pēdējā brīdī. :-D
Ja nokavē 30 min un man teiksim pēc 20 min jādodas prom uz nākamo tikšanos, tā arī pasaku - jūs nokavējāt, jums ir 20min, man pēc pusstundas jau jābūt citur, es ilgāk nevaru.
Ir viena draudzene, kas 2 nedēļas iepriekš mani uzaicina uz pasēdēšanu. Nu labi, es piekrītu. Tās 2 ned. viņa man stāsta, ko tik viņa visu gatavos, kāds būs trusis, ar kādu mērci, kādi salāti, jauns galdauts, visas lietas. Pasākuma dienā 30min pirms pasākuma atceļ, pasaka, ka nekas nenotiks, jo viņa, lūk, aizmirsusi izņemt no saldētavas gaļu! Pasākuma laiks tiek pārcelts uz man acīmredzami neizdevīgu laiku (piem. vēls pirmdienas vakars), kā rezultātā nenotiek nemaz. Vairāk kā puse no šī cilvēka rīkotajiem pasākumiem ir beigusies šādi. Sākumā cepos par to. Tagad ar to rēķinos un iesmeju.
15.11.2018 00:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Neons, viņa joprojām ir tava draudzene? Es laikam ar to cilvēku nekad vairs nerunātu.
Man nav nekas pret kavēšanu vai ierašanos ātrāk, saprāta robežās, ne ar pāris stundu starpību. Nav vēl gadījies, ka kāds man tuvs cilvēks vienkārši izdomātu neierasties uz tikšanos bez brīdinājuma, šī persona manās acīs vairs nebūtu uzticēšanās vai cieņas vērta.
15.11.2018 00:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ja norunāts ir 16:00, tad norunāts ir 16:15. Es dzīvoju ar pārliecību, ka nokavēt "akadēmiskās 15" ir glītāk nekā ierasties agrāk un pie tikšanās piemetināt "es jau ierados agrāk...".
Man ne visai patīk, ja atceļ vai pārceļ "akadēmiskās 15" pēc norunātā laika, tomēr, ja runājam par izklaidi, tad es nesaskatu iekš tā problēmu. Būtībā, man nekad nav bijusi tāda situācija, kurā es nespētu izprast otras puses iemeslus. Galu galā, ja jau es papūlējos ierasties - man paredzēto vienkārši kārojās vairāk. Muļķīgi par to dusmoties.
Ja runājam par darbu - intervijas kavēt nedrīkst. Darba laika sākumu - atkarīgs no amata. Man būtiski, lai neierodas agrāk. Ja uz darba interviju ierodies 5-20min pirms un bezkaunīgi piesakies, liels mīnuss Tev. Ja nokavē 5 min un neesi iepriekš pieteicies tik pat liels mīnuss Tev. Darbā visam ir jābūt kārtībā. Ja 16, tad 16. Ja mainās laiks "turpšurp" piezvani un brīdini.
Man reiz bija viena sieviete, kura ievalsēja +/-15 min pirms norunātā laika un paziņoja, ka "es uz interviju". Man konkrētajā sekundē bija noslēdzošās līgumpārunas ar ārzemju pasūtītāju. Es "čut ne" zemē viņu ar skatienu ieminu. Nekad neesmu izjutusi ko līdzīgu saņemot novēlotu atteikumu no drauga/-dzenes brīvdienā.
14.11.2018 23:37 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Esmu no kavētājiem. Es cienu citu laiku, bet ļoti bieži man ir tā, ka kaut kas neparedzēts notiek utt. Vienkārši tāda ikdienas dzīve. Es gan cenšos vienmēr laicīgi padot ziņu, ja kavēšana ilgāka par 5min., lai otrs cilvēks nesēž un negaida, bet var to laiku pēc saviem ieskatiem pavadīt. Protams, uz ārsta vizītēm etc., cenšos būt perfekti laikā. Bet draugi un paziņas ar ko darīšana zina šo manu netikumu un iemācījušies pielāgoties par ko esmu dziļi pateicīga.
14.11.2018 23:02 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es arī esmu no punktuālajiem, parasti es cenšos visur būt laikus vai pat kādu brīdi pirms pasākuma (nē, man nav garlaicīga dzīve). Līdz ar to man ļoti nepatīk, ja nerēķinās ar manu laiku. Autores aprakstītie gadījumi ir pietiekami kaitinoši - ar tādiem cilvēkiem man nav pa ceļam. Un Neona aprakstītais gadījums ir vienkārši WTF situācija.
14.11.2018 22:57 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man loti nepatiik nepreciizi cilveeki!Atceros,ka mani radini man piezvanija neilgi (5min )pirms sarunaataa laika,teica- nebuus,nevar...atceros,ka biju loti dusmiiga,teicu,ka esmu visu uzdevusi,ieplaanojusi so tiksanos uttBiju loti dusmiiga!Ja tie buutu draugi,tad noteikti nebuutu vairs manaa sarakstaa,bet nu radus neizveelaas.
Vieniigi ,kad saprastu saadu riikosanaos,ja cilveeks nonaacis kaadaa kritiskaa situaacijaa-slimniicaa utt.
14.11.2018 22:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
"man vismaz nav garlaicīga dzīve" bija domāts slīprakstā.
14.11.2018 22:19 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Hroniskie "es atnācu 20min ātrāk" ir tikpat kaitinoši, cik "es nokavēju 20min". Vēl stulbāk, ja ātrāk atnācēji jūtas aizvainoti par to, ka kādam citam ir citi paradumi un ne visiem ir tik garlaicīga dzīve, ka var nākt uz tikšanos stundu agrāk.

Nu te tikpat labi var atbildēt, ka ne visiem ir tik garlaicīga dzīve, lai savu laiku tērētu sēžot un gaidot kādu, kurš izdomā uz norunāto tikšanos atnākt pāris stundas vēlāk vai neatnākt vispār, jo, kā te citā komentārā minēja, ārā draņķīgs laiks.
Ierašanos ātrāk es vēl varu saprast, jo tā ir elementāra cieņa pret otru cilvēku un viņa laiku, jo labāk ierasties pāris minūtes ātrāk, nekā likt tam otram gaidīt uz sevi. Ar garlaicīgu dzīvi tam ir maz sakara. Taču tie, kuri kavē un pēdējā brīdī atceļ sarunātas tikšanās, pat neuzskatot par vajadzīgu otru cilvēku par plānu mainīšanu pabrīdināt iepriekš, un vēl pie tam uzskata, ka tas ir normāli, gan ar cieņu pret citiem īpaši neizceļas un arī "man vismaz nav garlaicīga dzīve" nav arguments citu cilvēku uzskatīšanai par idiotiem.
14.11.2018 22:17 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vai Jums arī ir tādi draugi, vai Jūs pašas tādas esiet, kas nerēķinās ar otra cilvēka laiku?

Man ārkārtīgi nepatīk un pat kaitina cilvēki, kuri visu laiku kavē un ir nepunktuāli, cenšos ar tādiem nekominicēt un pat neturu savu draugu lokā.
Nepunktuālus cilvēkus nekad neesmu varējis saprast un nesapratīšu, jo pats esmu diezgan punktuāls.
14.11.2018 21:44 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man jau liekas, ka atkarīgs no situācijas un cilvēka - nokavēties var gadīties jebkuram, pat, ja labi plānota ierašanās, bet, ja tā ir regulāra kavēšana ilgāk par tām 15 minūtēm, tad man tiešām liekas, ka cilvēks vai nu neprot plānot laiku/ organizēt pārvietošanos no punkta A uz punktu B vai tiešām neiedomājas par citu cilvēku laiku. Neona gadījums vai kas līdzīgs - manās acīs klaja necieņa.
14.11.2018 21:29 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Un tas ,ka es atnācu ātrāk , nav jau otra cilvēka problēma, bet mana , ja bij' norunāts 16.00 *tad bij'es ņemšu un gaidīšu, bet ja es atnāku īsi pirms 16.00 un 10min cilvēks kavē tad tā jau nav mana problēma!
Vismaz tā es uzskatu!
14.11.2018 21:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet es necikstu ja par stundu parliek pa dienu, vai ja neesmu jau sataisijusies iziet un tad tupa jaatsez, bet piem mana gadijuma draudzene brauc velu vakaros, man nepatik kad atperas 23:00 un esmu klat, ja atbrauktu 22:00 tas DAUDZ ko mainitu man. Ipasi, ja vienkarsi nevareja izkasities laicigi, jo jauzliek taks jauna sejas maska un iesaku kartot drebju skapi....
14.11.2018 21:05 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Hroniskie "es atnācu 20min ātrāk" ir tikpat kaitinoši, cik "es nokavēju 20min". Vēl stulbāk, ja ātrāk atnācēji jūtas aizvainoti par to, ka kādam citam ir citi paradumi un ne visiem ir tik garlaicīga dzīve, ka var nākt uz tikšanos stundu agrāk.

Ja man jāizvēlas starp es ātrāk atnācu vai es nokavēju,es labāk nākšu ārāk, ja bij' norunāts 16.00,ok es tās min cik nu ātrāk pirms tiem 16.00atnacu, varu pagaidīt, parasti tās ir 5-10min, nekā kāvēju un stresoju, pārdzīvoju,ka tak tas cilvēks mani jau gaida 10min, ko nu, ārprāts cik neērti! Un ir situācijas, ka cilvēks vnk nevar precīzi ierasties norunātā laikā, jo transports vai nu atnāk tā ,ka esi 20min ārāk vai 20min vēlāk,tad neko darīt, brauc ar to kas ir ātrāk, nekā kas ir pēc norunātā laika, cita lieta,ja nav jāizmanto transports,un var atnākt ar kājām tad +)- var izrēķināt cik daudz laika aizņems atnākt.:-)
14.11.2018 20:54 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Bet es tagad ļoti vienkārši daru tādās situācijās - cilvēka noteiktajā laikā nav, nav arī pabrīdinājis, ka būs vēlāk, pagaidu max 10 minūtes un eju prom vai daru to, kas paredzēts bez šī cilvēka. Un lai tikai pamēģina uz mani par to dusmoties.
14.11.2018 20:44 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Hroniskie "es atnācu 20min ātrāk" ir tikpat kaitinoši, cik "es nokavēju 20min". Vēl stulbāk, ja ātrāk atnācēji jūtas aizvainoti par to, ka kādam citam ir citi paradumi un ne visiem ir tik garlaicīga dzīve, ka var nākt uz tikšanos stundu agrāk.
14.11.2018 20:43 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Jā, ir tāda cilvēku suga, kas uzskata, ka tas jau nav nekas īpašs un man jau tāpat nekā labāka nav ko darīt, kā viņu augstības gaidīt.
14.11.2018 20:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits