Otra laika necienīšana

 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Nesen bija sarunāts satikties ar draudzeni vakarā, dodoties ciemos pie viņas. Dzīvojam gandrīz 10 minūšu gājiena attālumā. Saņēmu aicinājumu ciemos tās pašas dienas pusdienlaikā, un norunājām laiku vakarā uz plkst.19:30. Teicu, ka vēl pirms iziešu no mājām, došu ziņu. Biju jau saplānojusi, ka darbu beigšu ap plkst.16:00, pēc tam ieplānoju savas lietas, ko nepieciešams izdarīt pirms tikšanās. Kad laiks jau bija praktiski 19:20, uzrakstīju ziņu, ka tūlīt taisos iziet. Uz ko saņemu atbildi "zini kā, man te neliels ČP, nāc pēc stundas". Protams, ka sanāca dusmas, ka to nevarēja pateikt ātrāk, jo viņas dēļ atcēlu lietas ko būtu paspējusi izdarīt. Beigās mani uztaisīja vēl par vainīgu, jo vēl ātrāk nerakstīju, kaut gan viņa man varēja uzrakstīt, ka kaut kas ir atgadījies. Tā arī neaizgāju, jo vēlāk netiku. Otrs gadījums - cita draudzene kā dāvanu dzimšanas dienā teica, ka vēlas mani aizvest uz SPA, uz ko teicu, ka nevajag tērēties, labāk aiziesim vienkārši kur ir baseins, pirtiņa un džakuzi un papļāpāsim. Uz ko viņa piekrita. Sakarā ar to, ka mums nesakrita brīvdienas, nolēmām, ka dosimies tuvākajā 6dienā. Viņai vēl pa dienu (tajā 6dienā) bija mācības universitātē. Un pati noteica, ka pados ziņu. Tā arī pienāca 6diena, es viņai pirms pusdienlaika uzrakstīju un pajautāju vai ir skolā, uz ko viņa atbildēja apstiprinoši. Pēc kā gaidīju viņas ziņu par gatavību doties :-) protams, ka es to ziņu nesagaidīju ne 6dien, ne 7dien. Ne arī paskaidrojumu, kāpēc tā notika. Tā vietā viņa man 7dienā pašā vakarā uzraksta ko es daru un kā man iet. Es viņai jautāju kāpēc nepiezvanīji un nepabrīdināji? Uz ko saņēmu atbildi "Ā, es jau domāju, ka negaidi un pavadi laiku lietderīgāk!" (e) Vai tiešām norunāts laiks nevienam neko nenozīmē? Pie tam mūsdienu aizņemtajā pieaugušo pasaulē?Vai Jums arī ir tādi draugi, vai Jūs pašas tādas esiet, kas nerēķinās ar otra cilvēka laiku?:-/
14.11.2018 13:26 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es piemēram caru mierīgi sajaukt dienas :-D, jo citreiz darbs sakrīt tik daudz ka trešdienā domā, ka jau ir piektdiena.
Vai otardienā ierodies ar trešdienas plānu, vai steigā uzmetot aci pulkstenim ierodies 1 h ātrāk :-D:-D:-D
Man šādi gadījumi ir kādas 10x gadā :-D
Un es dodu 190% ka kaut ko esmu palaidusi garām.
Tāpēc es esmu priecīga par kontroles zvanu vai ziņu - sausais šampūns matos, konsīleris zem acīm un uz priekšu.:-)
14.11.2018 17:23 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Reiz bij' situācija, mierīgi sēžu mājās, nekādu plānu nebija, uzrakstīja draudzene,vai vēlos iziet ārā, vārds pa vārdam , un sarunājām pēc dažām h satikties, teicu kā iziešu no dzīvokļa uzrakstīšu, labi, tad nu izgāju, uzrakstīju, , lieki piebilst,ka ar mazo, , pēc 10min atnāk atbilde, čau, atvaino ,bet šodien nesanāks, galva sāp! Bac,nu ko pati sauc, aicini! Pie tam ja es būtu viena,tad vēl nekas,bet speciāli ņēmu gerbu mazo,somu, vajadzēja sakrāmēt, nu un pa tām h kas bija starpā, nevarēja uzskatīt,ka atceļas plāni? Nē 10min pēc tam kad es jau pusceļā pie viņas(e).
14.11.2018 17:34 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Šī tēma jau sāk palikt nodrāzta un parādās ar apbrīnojamu regularitāti. Ir cilvēki čammas, ir cilvēki ar OCD, ir cilvēki, kuriem vienkārši mūždien neveicas un atgadās kas neparedzēts, tāpēc viņi 90% gadījumu kavēs. Tam nav nekāda sakara ar necieņu, viņi vienkārši tādi ir. Reāla uzmešana 5 min pirms pasākuma ir kas cits, bet neviens neliedz apsēsties aci pret aci ar vainīgo un pateikt visu, ko par viņu domājat. Pukstēšana aiz muguras nerisina situāciju.
Pati esmu cilvēks, kurš vienmēr ierodas ātrāk, nekā vēlāk, jo nepatīk kavētāji,

Ir gadījumi, kad ierasties ātrāk arī ir nepieklājīgi - it sevišķi, ja tā ir privāta ballīte, dzimšanas dienas svinības utt. Es no visas sirds neciešu cilvēkus, kuri šādos gadījumos ierodas agrāk. Labāk lai kavē, nevis zvana pie durvīm 20 minūtes pirms sarunātā laika, kad es vēl neesmu pabeigusi sagatavošanās darbus.
14.11.2018 17:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vispār agrāk arī biju ļoti punktuāla un nevarēju saprast kā tā var, jo biju tā audzināta, bet ar laiku ( ļoti ātri ) sapratu, ka liela daļa cilvēku tādi nav un jātver tas daudz vieglāk :-D
14.11.2018 17:56 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Kavēšana draudzībā ir mazākā bēda. Esmu vienmēr piedevusi kavēšanas:-D Cita lieta ir necienīt otru cilvēku ar savu rīcību, baigi nosit vēlmi komunicēt ar tādiem.
14.11.2018 17:58 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Ir gadījumi, kad ierasties ātrāk arī ir nepieklājīgi - it sevišķi, ja tā ir privāta ballīte, dzimšanas dienas svinības utt.

Piekrītu! Ar to, ka ierodos ātrāk, biju domājusi tādus gadījumus kā, piemēram, tikšanās kinoteātrī pirms kino seansa sākuma vai tikšanās stacijā ar domu braukt kopā ar vienu vilcienu. Tad labāk ierodos ātrāk un pagaidu otru cilvēku, nekā baidos par to, ka varu nokavēt. :)
14.11.2018 18:22 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Pārlasot autores tekstu, parādījās baigas dusmas + atcerējos savus ČP ar draudzeni. :-D
Man regulāri draudzene tā mēdz darīt - kavēt, nepabrīdināt iepriekš. Es skrienu pa galvu,pa kaklu no darba, lai tik uzspētu,bet.. teju 2h garumā man tik pienāk viena sms pēc otras,ka aizkavējās, jo tas un šitas, aizkavējās, jo kaut ko aizmirsa,kaut kur nepaspēja,kaut kur apmaldījās utml. Un 70% gadījumos tikšanās nenotiek. 20%gadījumos tikšanās nenotiek norunātajā laikā, bet gan vismaz ar 2h nokavēšanos. (e)
14.11.2018 18:37 |
 
Reitings 96
Reģ: 06.11.2013
Mani arī kaitina hroniskie kavētāji un tie, kuri neciena otra cilvēka laiku un nerēķinās ar to. Pašai riebjas kavēt, tādēļ bieži vien ierodos ātrāk gan uz tikšanos, gan dažādiem pakalpojumiem (piemēram, pie friziera vai zobārsta atnākšu ātrāk, jo labāk pasēžu uzgaidāmajā telpā mazliet, nekā nokavēju un lieku gaidīt, taču visbiežāk tādos gadījumos mani arī pieņem ātrāk par sarunāto laiku). Arī uz transportu vienmēr dodos ar laika rezervi. Ejot pie kāda ciemos gan nelaužos iekšā ātrāk par norunāto, bet draugu starpā ballīšu sākšanās laiki tāpat vienmēr ir aptuveni un precīzi minūti minūtē neviens tos neievēro.
Visticamāk kādu aizskaršu, bet mani kaitina arī tie cilvēki, kuri universitātē nespēj laicīgi uz lekciju atnākt. Nu ok, tā lielā mērā ir arī auditoriju durvju vaina, jo tās drausmīgi čīkst. Tad nu parasti ir tā - lekcija ir sākusies, pasniedzējs ir sācis kaut ko skaidrot, un tad turpmākās 20-30min cilvēki ar pāris minūšu intervālu soļo iekšā. Durvis čīkst, daļa no viņiem nemāk klusām ieiet un klusām apsēsties, tā vietā skaļi lāčo, meklē sēdvietu, izgrūsta citus lai tiktu pie kārotās sēdvietas, tad vēl kamēr izčakarējas ar savām mantām, un tas viss traucē ne tikai klausīties pasniedzējā, bet arī pašu pasniedzēju mazliet nosit no ceļa, jo nākas mazliet paaugstināt balsi, atkārtoties, utml. Un jā, es saprotu, ka visādi gadās un pašai arī ir sanācis uz kādu lekciju ierasties ar nelielu nokavēšanos, bet ikdienā šo pavērojot, tie kavētāji ir vieni un tie paši cilvēki. Nu ja tu 3 dienas pēc kārtas lekciju nokavē par pusstundu, varbūt mazliet pārplāno savu dienu un ceturtajā dienā no mājām izej ārā ātrāk?
14.11.2018 18:42 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Gadījums iz dzīves.
Bija man skolas laiku draudzene, ar kuru pēc ilgāka laika satikāmies, atjaunojām draudzības zvērestus (haha) un sarunājām nākošo tikšanos. Kad bija jātiekas, viņai sāpēja galva, tāpēc pārcēla tikšanos par piecām dienām uz priekšu. Pēc piecām dienām viņai bija slinkums kaut kur iet, pārcēlām vēlreiz.
Īsāk sakot, viņa pārcēla tikšanos reizes septiņas mēneša laikā, praktiski pēdējā brīdī un pat to ne vienmēr izdarīja pirms mana zvana "vai paliek spēkā?". Pēc otrās pārcelšanas vienkārši ieviesu plānu B, lai nav izbojāta diena.
Bet smieklīgākais, ka astotajā reizē, kad beidzot satikāmies, viņa man pārmeta 15 minūšu nokavēšanu, es vienmēr kavējot un nepildot norunas :-D
Visam tam pa vidu viņa regulāri zvanīja un žēlojās, ka neesot sen mani redzējusi, obligāti jāsaskrienas8-)
Tādā stilā komunicējām apmēram 5 mēnešus, tad pārtraucu ar viņu kontaktus.
Varbūt tomēr neliela kavēšana nav tas trakākais, ko?:-D
14.11.2018 18:50 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Panthine
++++ domāju tieši to pašu
14.11.2018 18:53 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
delusion.
Tu gan esi pacietīga. Vai arī Tev tas cilvēks bija ļoti svarīgs.
:-)
14.11.2018 18:58 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Esmu piedzīvojusi visu iespējamo:-D
Gan kavēšanu, gan pārdomāšanu 5minūtes pirms iešanās. Ir bijis pat tā ,kad ierodas un ātri maina plānus un aizdodas prom ,kaut gan pati ir ierosinājusi, izdīkusi, lai es vispār aizeju.
Citreiz rodas sajūta,ka ir sievietes, kuras sāk taisīties uz tikšanos ,tad ,kad jau ir jāiziet, vai arī pat jau ir jāierodas. Daudzas domā ar apakšu neviss smadzenēm. Uzrakstīs kāds nenopietns draudziņš un aizskries uzreiz prom:-D:-P
Es vnk pati vairs nesaspringstu tā un arī mēdzu kavēt, ja ir pretī tāda persona, kura arī mēdz kavēt arī 1h, pārdomāt par ierašanos.
14.11.2018 19:02 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Zīle, esmu pacietīga līdz zināmam momentam :-D Protams, arī senā draudzība likās nozīmīga.
Cilvēku trūkumi un kvirki ir ikdienišķa parādība, labāk laist pār galvu un lieki nestresot:-)
14.11.2018 19:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Autores pirmajā gadījumā neko briesmīgu neredzu - ja cilvēkam gadījies kāds ČP, tad var gadīties, ka prātā ir pavisam citas domas un stress, tā vietā, lai brīdinātu par plānu maiņu laicīgi. Nu gadās...
----
Man bija dzīvē viens tāds episks gadījums ar draudzeni... Manas kāzas, kur draudzene bija mana vedēja/lieciniece (nevis vnk ciemiņš). Viņai bija ieplānots atvaļinājuma izbrauciens pirms mana kāzi datuma, un bija sarunāts, ka viņa atgriezīsies laicīgi un kāzu rītā ieradīsies pie manis, palīdzēs saposties u.tml. Tad nu - pienāca kāzu rīts, pie manis jau notiek visa pošanās, gatavošanās, bet draudzenes nav un nav. Beigās es viņai zvanu un prasu, kur tad viņa kavējas. Un saņemu atbildi, ka viņai ceļojums tik ļoti paticis, ka šī izlēmusi palikt ilgāk un nemaz nav atgriezusies (lieki piebilst, ka mani par to arī nepabrīdināja)... (t) Uz jautājumu, ko man tagad darīt, jo ir tikai dažas stundas palikušas līdz kāzu ceremonijai - saņēmu atbildi, ka gan jau es kaut ko izdomāšot... :-/ Vot šitādus cilvēkus es vnk nesaprotu un nekad nesapratīšu...
14.11.2018 19:10 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Esmu no tiem, kas parasti gaida :-D bet es situàciju pieņemu un nepukstu par to, parasti izdodas man sevi izklaidēt. Situācijas, kad kāds mani uzmet pēdējā brīdī nav bijis daudz...
Bet bija man periods, kad gadījās uzmest pēdējā brīdī, tas bija laiks, kad cīnijos ar trauksmēm un depresiju. Labajās dienās visu ko vareju ieplānot, sarunāt.. un tad kad nāca laiks - bams un es vispar vairs nevaru iziet no mājas! mēdzu vilcināties līdz pēdējam - varbūt saņemšos, varbūt pāries. Un tad laiku pa laikam arī saņēmu pārmetumus, tā iemesla dēļ paliku piesardzīgāka ar solījumiem. Tā ka nevar zināt, kas tur otrā galā notiek.
14.11.2018 20:02 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Neona gadījumā vispār pat nav komentāru.. kkāds ārprāts :-O
14.11.2018 20:03 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es esmu tā, kas "kavē un nerēķinās ar citu laiku". Man tā dabiski sanāk un es cenšos komunicēt ar cilvēkiem, kuri ir tādi paši. Katrā ziņā man šķiet tizlāk dusmoties par to, ka kāds pārliek tikšanos uz vienu stundu vēlāk. Tas liekas tik sīkumaini.
14.11.2018 20:20 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un es arī esmu no tām, kas var pēdējā brīdī atteikt tikšanos. Tie, kuriem kaut kas neapmierina, vnk nav mani draugi vairs. :D
14.11.2018 20:27 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Ak,Dies! Es gribu sist pa seju tiem, kas kavē...
Mana ikdiena sastāv no diez gan daudz, dažādām tikšanāmies. Un es ļoti plānoju savu laiku. Šobrīd strādāju ar īpaši "labu"gadījumu. Cilvēks NE reizi nav atnācis laicīgi.(e) Sarunājam tikšanos 16.00, esmu klāt 15:50, man pienāk sms :"būšu ap 16:30".
Un ko man 40 min darīt?
Tas pats cilvēks. Sarunājam tikšanos, laiks pēc suņa. Saģèrbjos un jožu uz autobusu. Pienāk sms :"pārceļam tikšanos. Ārā slikts laiks."(t)
14.11.2018 20:29 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ja tikšanās ir 16, tad jābūt 16, nevis 15.50.
14.11.2018 20:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits