svētku galds - must have

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Kaadus eedienus juus vienmeer gatavojiet saviem viesiem?
Man sestdien naak cieminji uz saalsmaizi , pagaidaam praataa ir triis lietas :
1.Rasols
2.Lashmaiziites
3.Mini karbonaades
4.Siera/galjas plate
Buutu forshi, ja vareetu pasmelties kaadas idejas no jums.
Sveetku sezona tuvojaas , shii kljuus aktuaala teema daudziem. :-)
30.10.2018 19:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nē, nu vajag izprast savu klientu (viesi, šajā gadījumā). Ir, kam klasika būs pašā laikā, ir, kam nē. Tad nu attiecīgi vai nu jātaisa to, ko pašai gribas taisīt, vai arī jāmēgina uztrāpīt viesu gaumei. Un jārēķinās, ka visiem tāpat neietrāpīsi :)
.
Bet nu, meitene prasa idejas, tātad labprāt pamēģinātu kaut ko citu.
30.10.2018 23:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Donata, viss aprakstītais izklausās tik garšīgi, ka pilnīgi sakārojās sev uzrīkot mazas dzīres. (l)
Vēl ir iegaršojušās pikantās avokado maizītes ar čili un citrona sulu, starp citu, ļoti labi iet kopā ar lašmaizītēm.

Kā gatavo šīs? Avokado dievinu un mīlu arī eksperimentēt, bet bail nošaut greizi ar proporcijām. :)
30.10.2018 23:51 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Rasolu ēstu daudz labprātāk kā jau apnikušos grieķu/mozarellas/cēzara salātus.
Es taisu antipasti un kādus zaļos salātus.
31.10.2018 00:51 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
57days, šajā ziņā esmu egoiste, nekad negatavošu, piemēram, rasolu, jo neēdu tādu un neēdīšu, man jau no smaržas šķērmi metas. Man pietiekami bieži viesībās ir bijis tā, ka pašai nav, ko ēst, izņemot vārītus kartupeļus un gurķus, tādēļ pati īpaši nekautrējos pasniegt to, ko pati uzskatu par vajadzīgu. Bet, ja godīgi, nav bijis tā, ka kāds būtu aizgājis izsalcis.
Kaya, es diemžēl nevarēšu pateikt precīzas proporcijas, lieku pēc garšas. Samīca mīkstus avokado ar dakšu, pieliek citrona sulu (uz vienu lielu avokado laikam būs pāris ēdamkarotes, ja gribas eksotiskāk, laimu, laima sulas vajag nedaudz mazāk), atkal samaisa, pieliek kādu pikantu garšvielu, tās var būt vairākas - asā sarkanā paprika, ja gribas vēl asāku, tad čili, ja gribas konservatīvāk - melnie pipari. Lieliski, ja ir kādas indiešu garšvielas. Beigās sāli pēc garšas. Var likt pa virsu tomātu salsu, smērēt apakšā krēmsieru. Liek uz kādas garšīgas maizītes, es dodu priekšroku tumšai čabatai.
31.10.2018 07:33 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti skatītos pēc tā, kas ir ciemos nācēji. Ir cilvēki, lielākoties vecāka gada gājuma, kuriem ne īpaši visādi "modernie" ēdieni, tiem nekad nešķistu karbonādes un rasols garlaicīgs. (t) Man tikko ciemos tieši bija omīte & co, karbonādes gan negatavoju, bet tas vairāk tādēļ, ka daudz ātrāk un veselīgāk sanāk krāsnī pagatavot gaļu - iemarinēju sojas mērcē un garšvielās, krāsnī zemā temperatūrā traukā ar vāku (vai folliju pāri), rezultātā sanāk mīksta, mutē kūstoša gaļa. :-) Uz galda vēl bija gurķtomātsalātu salāti, štovēti kāposti (kas ļoti ātri pazuda), jau minētās lašmaizes (kas tika pa tīro apēstas, protams), visādi marinējumi (kas gandrīz nemaz netika ēsti), un saldajā, protams, kūka. Šoreiz taisīju fikso, bet riktīgi gardo variantu - banoffee pie.
Vēl nesen nedaudz jaunākiem ciemiņiem gatavoju vienkārši pastu ar tomātiem un vistas fileju krēmīgā siera mērcītē multikatlā - tas, ja plānotas tikai vakariņas. Arī forši - neaizņem daudz laika.
Ja ciemos nācēji ir mana vecuma, tad gan parasti izmantoju ballīti, lai visādus jaunus brīnumus pamēģinātu. Vislabāk parasti aiziet kārtainās rauga mīklas rullīši - kārtainās mīklas loksni pārklāj ar tomātu mērci, saber ar visādiem labumiņiem (gaļa, siers un tml.) aizrullē loksni ciet, lai sanāk desiņa. Un tad to desiņu sagriež šķēlītēs, kā rezultātā izveidojas rullīši. Tos tad var traukā kārtot vienu pie otra, vēl sieru pārbērt, ja ir vēlme un cept, līdz viss forši sapūties un izkusis. (l) Arī saldās versijas šādā veidā ļoti ātri var pagatavot. Vēl gaļas bumbiņas var sataisīt - var to atstāt kā vienkāršu uzkodu, vai papildināt ar burgerī liekamām sastāvdaļām (iztiekot bez maizes), saspraužot visu uz kociņa. Vēl labi aizgājusi ir maize - maizes kukulītis, kuram vidus sagriezts, pa starpām sapildot ar sieru, zaļumiem. Vēl no maizēm var sagriezt bageti, starp šķēlēm sasmērēt kausēto sieru, sabērt sēkliņas un/vai sasmalcinātus zaļumus, salipināt tā, lai atkal ir vesela bagete, ietīt follijā un krāsnī iekšā, lai pasildās un lai pakūst siers. Vēl no maizēm var tādām mini bagetītēm izņemt vidiņus, sapildīt ar sēnēm, sieru, citiem gardumiem un krāsnī uz kādām 15 min. Man vispār liekas, ka silti mīklas izstrādājumi ir viens no tādiem komfortēdieniem, kas vienmēr ļoti labi aiziet (ja vien nenolasās bariņš, kam problēmas ar glutēnu, protams) No saldajiem, lai nav tikai kūka, es mēdzu sataisīt vēl karamelizētu popkornu mazās paciņās. Arī forši, ka neaizņem daudz laika un var laicīgi pagatavot.
31.10.2018 08:12 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kārtējo reizi fascinē cosmo strīdi par to, ko ir normāli un ko nav normāli pasniegt saviem viesiem. (t)
Mēs katrs taču pazīstam savus viesus labāk kā sveši forumieši. Citam rosols būs pats labumiņš, citam viesi par rosolu uz galda rauks degunus. Kad braucu pie vecākiem, tur mums parasti galdi lūzt no pārpilnības, jo katrs kaut ko gatavo, un galdā ir gan rosols, gan tabulē un citi interesanti salāti. Ir gan mini karbonādītes, gan laša tartari. Jo esam liela ģimene un katram sava gaume un vēlmes. Arī kad mums brauc ciemiņi, es jau puslīdz zinu viņu gaumi un cenšos pagatavot to, kas konkrētajai kompānijai garšo.
31.10.2018 08:20 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
peedeejaa balliitee taisiiju kko liidziigu shim :)
31.10.2018 08:49 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Siera salāti uz TucTuc cepumiem vai uz Pringles čipsiem.
Parastā dārzeņu plate ar diļļu/ķiploku mērcīti.
Bet kā jau iepriekš minēja, savus cilvēkus mēs katrs tomēr pazīstam labāk. Vienam varbūt ir fancy draugi un paziņas, citam rosols ir mīļākā lieta! Vienkārši gatavo to, ko tu pati ēstu, galu galā, tas ir tikai ēdiens:-)
31.10.2018 09:03 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Piekrītu freya viedoklim.. savus viesus tikai tu pati zini vislabāk un kà viņus pabarot/pacienāt..
Dream cream ieliktā plate ir jauka un manās mājās būtu cieņā, bet es varu iedomāties citu kompāniju, kur vīri par instagram siera šķēlēm, olīvām un sauju riekstu pasmiesies un tur ātri vien viss būs tukšs :-D tā ka cilvēki ir dažādi un arī ēdāji dažādi :-)
31.10.2018 09:08 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Esmu ideāls ciemiņš, jo man pilnīgi vienalga, kas uz galda. Galvenais jau ir sabiedrība, kas tur atrodas.
31.10.2018 09:11 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Ņam ņam salika tik garšīgas idejas! Noteikti kaut ko izmēģināšu nākamreiz no tevis ieteiktajām. Patika arī dreamcream plate, bet ja nekas cits uz galda nav, bet tikai plate, tad man liekas būtu ļoti pa īsu, šitās (tāpat kā dārzeņi ar dipī) parasti ļoti ātri pazūd.
.
Runājot par maniem ciemiņiem, esmu novērojusi, ka manās mājās vislabāk parasti aiziet tieši rosols un karbonādes/kotletes. Esmu mēģinājusi taisīt visādus modernos veidojumus, bet tie kaut kā tik labi neaiziet. Mums mājās, piemēram, kotletes un rosols principā tiek gatavoti tikai uz svētkiem, līdz ar to apnikuši nav galīgi.
31.10.2018 09:54 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Paldies visaam par idejaam! ;-)
Skatos daudziem rasols & karbonaades asocieejaas ar padomju laikiem .. :-D
Manaa skatiijumaa taa ir klasika un visiem vienmeer ljoti garsho, taadeelj es vienmeer cieminjus cienaaju tieshi ar shiem eedieniem. Protams, galdaa tiek celts arii kaut kas modernaaks, veelejos pajautaat sheit lai iedvesmotos.
Aizmirsu piemineet, ka es nedziivoju UK un drauga gjimene kura naaks viesoties ir paarsvaraa anglju un spaanju tautiibas, shos eedienus es esmu vinjiem devusi nogarshot ieprieksh un atsauksmes bija ljoti labas, vinji buus smagi viilushies ja nebuus taa padomju laika rasola un karbonaades. :-D:-D
31.10.2018 10:23 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Es nesen cieminjiem uztaisiiju ''antipasti skewers'' . Visiem ljoti garshoja un bija super atsauksmes.
Vispaar ideja ir ljoti vienkaarsha un aatra :
uz kocinjiem sadur kjirshu tomaatinjus, mozzarella bumbinjas , salami , viitinaatu galju, kaadu no cietajiem sieriem un ik pa starpai var ielikt kaadu svaigu bazilika lapinju, taa lai ir aromaats un kraasu gamma uzreiz izceljaas vairaak. (l)
31.10.2018 10:28 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Svētkos vienmēr man must have ir dārzeņu plate ar mērcīti. Salāti jau variē atkarībā no pašiem svētkiem.
Ziemīšos vienmēr ir klasika - gaļas salāti, krāsnī cepti kartupeļi ar vistu, štovēti kāposti utt.
Dzimšanas dienās taisu grauzdiņu salātus, svaigos salātus ar fetaki sieru, bageti ar sieru, sieru un gaļas plati. Un vēl kkādi našķi kā olīvas, čipsi.
Vispār no nesen ēstajām uzkodām ļoti garšoja rupjmaize, fetaki siers un biete.Tik garšīgi! (l)
31.10.2018 10:33 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Vakar raidījumā "vakariņas četratā" Ieva Florence uzkodā pasniedza lielo brī siera rituli, kas bija izcepts (izkausēts) krāsnī un vairākas mērces klāt + maize. To siera rituļa vāciņu nogrieza un visi tajā mērcēja maizīti un lika klāt mērces. Visi bija sajūsmā.
31.10.2018 10:40 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Jaestades, vakar skatījos un siekalas pilnīgi tecēja. Izskatījās nu ļooooti garšīgi. (l)
31.10.2018 10:48 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Donata, paldies! Noteikti pamēģināšu pagatavot, izklausās ļoti garšīgi un tieši manai gaumei! :)
31.10.2018 13:57 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nam nam-pilniigi piekriitu.
Man loti patiik taads kaa zviedru galds ,dazaadas uzkodas ,viegli apeedamas.Taas daarzenu plaates ir loti labas,arii dazaadas galas,sieri uttKaadi riekstini.
Man patiik ,ka te nav taas saiesanas kopaa,lai taa riktiigi paeestu,vairaak taa ir taada kaa cilveeku tiksanaas.
Es arii piederu pie tiem cieminiem,kuri loti maz eed,vairaak sarunaajos:-D
31.10.2018 15:45 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piekrītu viedoklim, ka tik paredzami kā rosols un karbonādes pie veciem cilvēkiem, tikpat paredzami un garlaicīgi ir "oriģinālie" Cēzara, fetas siera un citi "vieglie salātiņi". Un, protams, "oriģinālās" siera kūkas. Manuprāt, tie visi ir vienlīdz banāli un apnikuši ēdieni. Oriģināli būtu sparģeļi ar Holandes mērci, vīnā sutināta pīle ar brūkleņu mērci un ķirbja biezeni, utt. :) Bet autore nav restorāns.
Klājot galdu, ievēroju divus principus- kāds noteikti būs ieradies izsalcis (nepaspējis paēst), kāds- būs kārtīgi paēdis. Attiecīgi jāliek kaut kas sātīgs un kaut kas viegls, graužams.
Otrs princips- cilvēkiem negaršo sauss ēdiens. Cepumi, krekeri, bulciņas- tie paliek. Augļi, dārzeņi, siers, salāti- pazūd.
Daudzi rosolu ēd tik reti, ka tā ir eksotika. Esmu to cilvēku vidū.
01.11.2018 17:32 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Viss atkarīgs no viesiem, pasniedzu visu ko, sākot ar rasolu un siera salātiem, beidzot ar suši.
Interesantākās uzkodu kombinācijas, kādas esmu viesos redzējusi/ēdusi - vīģu ievārījums ar brī sieru, prošuto ar meloni, sadrupināts zilais siers ar valriekstiem romiešu salāta laiviņā. Prātā nāk vecais labais tomāts ar mozarellu un pesto.
01.11.2018 18:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits