Vai principiāli?

 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Labs vakars, dāmas :-)
Jautājums varbūt nedaudz muļķīgs, bet tomēr :-D
Ja Jums ir vīrietis, kuram ir mašīna, vai jums tajā mašīnā ir principiāli sēdēt priekšā blakus šoferim?
Piemēram, situācija - vīrietis pa ceļam uz un no darba dažreiz paķer līdz kolēģi, kura dzīvo viņam tieši blakus mājā. Dažas reizes ir sanācis ar to kolēģi saskrieties, viss ok, labs neitrāls kontakts no sērijas, kad var par laikapstākļiem parunāt. Un vienu vakaru, braucot no darba mājās vīrietis iebrauc pakaļ paķert arī jūs no darba. Kolēģe sēž priekšā blakus šoferim, jums jāsēžās aizmugurē. Vai tas vispār izraisītu kaut kādu reakciju vai pilnīgi vienalga? Ja izraisītu, vai jūs kaut ko teiktu uzreiz - palūgtu samainīties vietām ar viņu, norādītu ka tā ir jūsu vieta? :-D:-D Vai teiktu kaut ko vīrietim pēc tam mājās, kurš noteikti tad pateiktu kolēģei - klau, nākamreiz sēdies aizmugurē? :-D
Man kaut ka ir gadījies, ka puiši šādās situācijās visu saprot - līdz šim visi paši ir pārcēlušies uz aizmugurējo sēdekli :-D
24.10.2018 18:51 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man nav gadījies tā ar kādu citu sievieti, bet vīriešus vienmēr laižu sēdēt priekšā, lai vārās savā starpā.
Ja kolēģe apsēstos priekšā, padomātu, ka nezināja, ka es arī braukšu. Ja zinātu, ka zināja, nu, būtu jau jocīgi, bet pārsēsties noteikti neprasītu. Ja man tā gadītos un kāda man prasītu pārsēsties ceļmalā/pieturā, es laikam nevarētu noturēties un sāktu balsī smieties, kā arī padomātu, ka te nu vienam nabadziņam mājās ir fūrija. :D
25.10.2018 00:09 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man kaut kā būtu zem pašcieņas prasīt, lai kolēģe, kuru retu reizi paved, pārsēžas. Jā, man patīk sēdēt blakus šoferim, bet nu, tā ka es nez vai pati iedomātos pārsēsties, ja būtu kolēģes vietā, es arī neprasītu, lai kolēģe manis dēļ pārsēžas. Tas taču ir tāds sīkums.
24.10.2018 22:36 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Zinas tante - es tavu domu pilnīgi saprotu, bet iedomājies situāciju - gan kolēģe, gan autores vīrs pelna , piemēram, 600 EUR mēnesī, bet mašīnas uzturēšanai, remontiem, benzīnam utt. no vira kabata tiek iztērēti kādi 100 EUR mēnesī, tikmēr kolēģei par transportu nav jāmaksā neko. Līdz ar to, autores vīra mēneša budžets (tīrie ienākumi) sanāk krietni mazāki kā kolēģei, kurai ir bemzmaksas transports :D Bet manā gadījumā tas vairāk būtu princips, jo es kolēģes vietā vismaz pieklājības pēc piedāvātu to darīt.
24.10.2018 22:28 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es nevaru pateikt, kā justos tādā situācijā, jo tāda situācijavisdrīzāk negadītos - mums katram savs auto un katram darbs citā virzienā no mājām. Bet tās sievietes vietā es pati nekavējoties pārsēstos aizmugurē, ja vīrietis pa ceļam paņemtu sievu. Ja zinātu to jau pirms kāpšanas auto, uzreiz sēstos aizmugurē.
24.10.2018 22:28 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
haha, es pilnīgi iztēlojos divu sieviešu "neuzkrītošo" sprintu no veikala durvīm līdz pasažiera beņķim!

Vispār, atliek vien iztēloties, kādiem tarakāniem galvā jābūt kolēģei, lai vēl "sprintotu" un tēmētu uz priekšējo sēdekli, kad ir draudzene :D
24.10.2018 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 251
Reģ: 17.04.2009
Tas sekmīgi rezultētos tikai tad, ja kolēģe būtu ar mieru iet iepirkties, nevis pagaidīt, kamēr citi iepērkas. Bet citādi ļoti laba doma, lai tā pieklājīgi ar žestiem parādītītu kolēģes vietu mašīnā. Ja nu vienīgi - kolēģe var arī nesaprast tādu žestu!

haha, es pilnīgi iztēlojos divu sieviešu "neuzkrītošo" sprintu no veikala durvīm līdz pasažiera beņķim! :-D
24.10.2018 22:24 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Tas sekmīgi rezultētos tikai tad, ja kolēģe būtu ar mieru iet iepirkties, nevis pagaidīt, kamēr citi iepērkas. Bet citādi ļoti laba doma, lai tā pieklājīgi ar žestiem parādītītu kolēģes vietu mašīnā. Ja nu vienīgi - kolēģe var arī nesaprast tādu žestu!

Par to tieši iedomājos, kad rakstīju :D
Bet tā loģiski - daudzi pēc darba laika iepērkas, un kolēģei, iespējams, tas varētu būt pat bonuss, jo nebūtu jādomā vairāk par iepirkšanos pēc darba :D
Vienīgi, autore, kad iekāpj mašīnā, varētu vēl skaļi pateikt "ehh, cik labi atkal sēdēt savā vietā!" :D :D :D
24.10.2018 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 251
Reģ: 17.04.2009
haha, jā! Man jau likās, ka es vienīgā esmu tāda ķerta :-D Man ir bijušas šādas situācijas, pēc kurām mājās vīrietim norādu, ka tajā vietā pēc attiecību hierarhijas ir jāsēž MAN, nevis kolēģei. :-D
Ļoti patīk, kā stellaglmr uzrakstīja - būt pirmajai, par kuras labsajūtu rūpēties. Tieši tā! Man šādi sīkumi ir svarīgi. :-)
24.10.2018 22:23 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Ja negrib atklāti teikt, lai kolēģe pārsēžas, tad var, piemēram, ierosināt iebraukt pa ceļam veikalā. Visi ieietu, sapirktos, un tad vienkārši var iesēsties priekšā, bet kolēģe aizmugurē.

Tas sekmīgi rezultētos tikai tad, ja kolēģe būtu ar mieru iet iepirkties, nevis pagaidīt, kamēr citi iepērkas. :D Bet citādi ļoti laba doma, lai tā pieklājīgi ar žestiem parādītītu kolēģes vietu mašīnā. :D :D Ja nu vienīgi - kolēģe var arī nesaprast tādu žestu! :D
24.10.2018 22:19 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tā kapeiku kasīšana gan man liekas stulba. It kā kāds bagātāks varētu palikt no tā vien, ka kolēģi nevedīs vairs, vai šī sāks mest pa 70 centiem par braucienu (t)
Vai arī ieviesīs braucienu uzskaites tabulu, lai reizi mēnesī var piestādīt rēķinu 8-)
24.10.2018 22:16 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Man būtu kauns prasīt kolēģei naudu par to, ka paķeru viņu līdzi uz darbu.

Protams, ja tā ir reize/divas mēnesī vai vēl retāk, bet ja tā ir tāda patstāvīga un sistemātiska darbība (kad tas jau ir pašsaprotami "paķert" uz vai no darba kolēģi), tad tā jau ir cūcība no kolēģes puses nepiedāvāt samaksāt par to cik in nobraukusi. Jo, piemēram, man būtu kauns tik ilgi braukt uz vai no darba uz citu cilvēku rēķina, kas nav pat mans draugs. Protams, ja šī kolēģe jau ir "draudzene" autores vīram, tad te jau būtu jāuztraucas par ko citu, nevis "vietu mašīnas sēdeklī".
24.10.2018 22:15 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Ja negrib atklāti teikt, lai kolēģe pārsēžas, tad var, piemēram, ierosināt iebraukt pa ceļam veikalā. Visi ieietu, sapirktos, un tad vienkārši var iesēsties priekšā, bet kolēģe aizmugurē. :-D Tad tā kā būtu kolēģei jāsaprot :-D
24.10.2018 21:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
A ko viņi darīja? Kā ūdeni mutē ieņēmuši sēdēja un veda?
Cik sapratu, tad pirmajā reizē viņi bija pārāk apstulbuši, lai ko teiktu, un pēc tam esot skatījušies, cik ilgi cirks turpināsies. Es gan nezinu, cik ilgi tas turpinājās un kā tas beidzās - kā jau teicu dzirdēju šo stāstu ļoti sen. Iekomentēju šajā diskusijā, ka neko neteiktu, un tad atcerējos šo stāstu :-D. Njā, situācijas var atšķirties :-D.
24.10.2018 21:45 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man vispār tā liekas tāda neliela nekaunība no pasažiera puses nepiedāvāt pārsēsties zinot, ka tiek uzņemts ģimenes loceklis.
Tātad, laboju - ja gadītos situācija un pasažieris pats teiktu, ka pārsēdīsies, es miera vējos atteiktu un sēdētu aizmugurē. Ja nē, tad lūgtu pārsēsties, lai nākotnē šāda situācija neatkārtotos. Lūk, tā. :D
24.10.2018 21:45 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Nopietni? Man būtu kauns prasīt kolēģei naudu par to, ka paķeru viņu līdzi uz darbu.
24.10.2018 21:42 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mans vīrs un arī agrākie pavadoņi zināja, ka man ir būtiski būt pirmajai par kuras labsajūtu rūpēties. Tātad, ja arī kāds tiek vests, tad tikai aizmugurē, ja ir zināms, ka es (vai viņš) iekāps pēc brīža. Tāda ir mūsu kārtība dabiski izstrādājusies.
Protams, Zinas tantes minētās grupas - grūtnieces, omes, vecāki - sēž priekšā, ja uzskata to par ērtāko sēdvietu automašīnā.
Šādu situāciju es neesmu piedzīvojusi, ja piedzīvotu... Nezinu, palūgtu pārsēsties (ja uzņemšanas vieta pieļautu), jo man nepatīk sēdēt aizmugurē. Mans auto, mani noteikumi - nepatīk, sauc taksi. :D
24.10.2018 21:42 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.01.2013
Nav man principiāli sēdēt priekšā. Vispār labprātāk sēžu aizmugurē, jo braucošos transportlīdzekļos man vienmēr stipri uznāk miegs, ka grūti noturēties :-D un liekas neforši būtu gulēt blakus šoferim, tad labāk lai priekšā sēž kāds, ar ko šoferim parunāt :)
Protams, ja esmu vienīgā braucēja, tad gan sēžu priekšā.
24.10.2018 21:34 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Man drīzāk neliekas ok, ka tik bieži tiek pārvadāta kolēģe tikai tādēļ, ka dzīvo blakus. Jo, ja netiek prasīta arī atlīdzība par vešanu, tad drīzāk uzskatu, ka tas nav pareizi. Es autores vietā principiāli prasītu vīram, lai prasa viņai naudu par nobraukto benzīnu (1/2), jeb lūgtu, lai nevestu vispār, jo tomēr arī darbā starp darba kolēģiem ir jāietur koleģiālas nevis draudzīgas attiecības.
24.10.2018 21:33 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Tikko atcerējos dīvainu dzirdētu stāstu no bērnības, kurā viena sieviete un viņas paziņa mēdza kopīgi braukt ar vilcienu mājās no darba vai kursiem (kaut kas tāds, jo ne katru darba dienu viņas kopā brauca mājās) un stacijā abas parasti ar mašīnu sagaidīja sievietes virs, kurš aizveda arī paziņu mājās. Tad sievietes sastrīdējās par kaut ko līdz tādam līmenim, ka nerunāja viena ar otru, pat nesveicināja. Tas gan neliedza paziņai, tiklīdz vilciens ieripoja stacijā un izlaida pasažierus, pa galvu un kaklu skriet uz mašīnu, ātrāk par sievu, un iesēsties priekšējā sēdeklī, blakus otras sievietes vīram, ne vārda nesakot Gan vīrs, gan sieva bija tik apstulbuši, ka sieva vienkārši iesēdās aizmugurē un abi aizveda paziņu mājās, kas tā arī ne vārda nepateica. Jocīgākais ir tas, ka, cik sapratu, šis scenārijs atkārtojās ne reizi vien, vienīgi vīrs un sieva vairs gan nebija apstulbuši.

A ko viņi darīja? Kā ūdeni mutē ieņēmuši sēdēja un veda? :D Baigā māksla atvērt muti un pateikt, lai tin miglu :D (šajā gadījumā es tiešām tā darītu).
Par autores situāciju - ja vienreiz, divreiz tā gadās, laikam nieks, bišķiņ pie sevis papukotos un viss. Ja tas sāktu notikt tā kā jau ierasts, tad gan laikam pastāstītu, kas un kā :D
24.10.2018 21:29 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manuprāt būtu muļķīgi likt sievietei pārsēsties aizmugurē. Es tam nepievērstu uzmanību.
24.10.2018 21:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits