Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šoks par darba intervijām

 
Reitings 28
Reģ: 07.06.2016
Oi,pat nezinu ar ko lai sāku.Tāda vilšanās par darba tirgu...
Esmu vnk uz pauzes,par ko uzņēmeji vispār domā...
Agrāk darbs mani pašu uzrunāja,bet tagad esmu nolēmusi meklēt darbu caur sludinājumiem,tas ir kaut kāds ārprāts(t).Meklējot jaunu darbu izvērtēju,kam sūtīt,spēju prognozēt,kā būs izvēlētajā vakancē,bet izrādās,ar to nepietiek,tāpat atrodās uzņēmumi,kuri spēj čakarēt(e).
2 nedēļu laikā saņemu "itkā" pievilcīgu darba piedāvājumu uzaicinājumus uz darba interviju.
Īsumā par katru: 1.darba piedāvājums strādāt birojā,viegli administratīvi pienākumi,vienvārdsakot, haljava.Intervija ok,bet alga 400Eiro uz rokas-tas ir biroja vadītājam(t),vēl virstundas jāstrādā,bez bonusiem-wtf(e).
2.intervija- sludinājumā-darbs itkā ok,liels starptautisks uzņēmums, daudz bonusi(piemēram, apdrošināšana,sporta zāle,saīsināts darba laiks vēl kaut kas),atnākot uz interviju,jautājot par algu,ļoti izvairīgi mēģina pāriet uz citu tēmu,liels noslēpums:-D,vēlāk izrādās,darbs uz pusslodzi,vairākas interviju kārtas,attieksme tāda,itkā man būtu uz ceļiem vēl jāprasa viņiem darbs(e).
3.intervija-neliels uzņēmums,sludinājumā daudz pienākumi,kas jau liek domāt,ka nav vērts tur iet,bet nē,jāiet,jo šķiet,ir iespējamas izaugsmes iespējas.Uzņēmums piedāvā stabilu,konkurētspējīgu atalgojumu,profesionālus kolēģus,o jee,bonusi iesparda:-D.Ok,aizeju uz interviju-izrādās,pienākumu ir vēl vairāk,nekā norādīts sludinājumā,+ir labi,kā man ir auto,varēs vēl papildus braukt uzņēmuma vajadzībām paredzētos braucienos,+ir labi,kā man ir papildus prasmes,tās atkal noderēs uzņēmumam:-D.Un kāds man no tā labums-nekādu bonusu,algu vairās nosaukt,atkal inerviju vairākas kārtas(e)(e).
Velti iztērēts mans laiks,tāds iespaids,ka man vēl ir labs darbs ar labu algu un mainīt to nevajag...Kas tiem uzņēmumiem kaiš?Vai tas ir normāli,ja jau Latvija,tad darba devēji var tā cūkāties?Vēl sūdzas,ka labu darbinieku nevar atrast...Tie darba sludinājumi vienkārši konfektes,algu nenorāda,visu informāciju nenorāda,piedāvāt īsti arī neko nevar:-D. Iepriekš neesmu saskārusies ar ko tādu.
13.10.2018 20:49 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10467
Reģ: 29.01.2009
2. intervija pilnīgi normāla. Super piedāvājums un var vēl ko uz pusslodzi paņemt.
13.10.2018 21:36 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es jau iepriekš biju teicis ka ar mūsu darba tirgu notiek nenormālas lietas. Tur, kur bieži vien tiek apgalvots ka trūkst darbinieku, vēlāk izrādās ka ir liela kadru mainība, kur nez kāpēc tiek pasniegta kā darbinieku deficīts. A tas ka Tev tika piedāvātas zemas algas, tad par to nav jābrīnās, kamēr darba sludinājumos frāze "konkurētspējīgs atalgojums" netiks nomainīts pret konkrētu ciparu, tikmēr darba dēvēji tēlos baigos džekus un pat necentīsies konkurēt par darbiniekiem, tikai sēdēs uz pakaļas un tupa murminās ka trūkst darbinieku.
13.10.2018 21:43 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
1. Vienkārši nebija vairāk naudas ko maksāt. Visdrīzāk
2. Intervēja formalitātes dēļ; daudzi tā dara. Tur pa īstam no malas cilvēku nevajadzēja.
3. Izmisīgi meklē vislētāko iespējamo variantu.
Kur ļoti vajag, amatiem, kas nav vadošie amati, pieņem 1 - 4 ned laikā un netaisa 4 as kārtas. Vadošiem amatiem savādāk, tur ilgi izvēlas.
Ir visādi pajocīgi, klāt vēl lohi, kas liek vakances nolūkā paziņot, ka neesot darbaspēka.
Piemēram, viena firma meklē speciālistu. Sākumā viss izliekas jauki un brīnišķīgi. Cilvēks pieķeras pie projekta, tur :-(:-(:-(. Dokumentācija shit, samurmulēts darbs līdz izmisumam. Otrā pusē ( projekts nav vietējais ) 3 solīto cilvēku vietā jauns čalītis un viens speciālists. Tie raujas pusdzīvi.
Daļu darba veic arī kontraktors, kur 5 vecāko speciālistu vietā rambā 2speci + 2 studenti:-D.
Tur viņi ik pa 3 - 4 ned atkal meklē to speciālistu. Šausmu stāstam drīz gada jubileja:-P.
Skaidrs, firma var čīkstēt, neesot pietiekami kvalificēta darbaspēka. :-D
Pēdējā laikā arī interesanti, ka vairāki šaraškina kantori grib sekretāri-birojadmini-uzskaitvedi un webmāsteru vienā personā.:-P :-P Par vienu algu, nelielu, protams. To, kura agrāk bija sekretārei vulgaris.
13.10.2018 21:48 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Par ko tur šokēties, man jau liekas pašsaprotami, ka Latvijas darba devēji dzīvo melos attiecībā pret darbiniekiem un ķērc, ka nav kas strādā. Tikai nesaprotu-žurnālisti nopirkti vai naivi, ka neraksta par patieso situāciju darba tirgū, bet drukā uzņēmēju vaimanas.
13.10.2018 21:53 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Visur jau drukā uzņēmēju vaimanas. Ne tikai Latvijā.
Daudzi sludinājumi tiek likti visu lai tikai būtu fona troksnis.
Konkurētspējīgs atalgojums = mēs gribam cilvēku ar pieredzi, kuram šobrīd ir darbs. Piedāvājam vidējo algu tirgū un brīnamies, kāpēc pie mums neskrien bari gribētāju. Kāpēc skriet, ja cilvēkam tāda alga jau ir.
Par darba niansēm noklusē daudzi , tur kadru maiņa ir ikdiena.
Vienā nozarē daudzi vietējam tirgum strādājošie šaraškas spiež pašnodarbināties un bieži kavē samaksu.
Lohus atrod vienmēr.
13.10.2018 22:05 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
A tas ka Tev tika piedāvātas zemas algas, tad par to nav jābrīnās, kamēr darba sludinājumos frāze "konkurētspējīgs atalgojums" netiks nomainīts pret konkrētu ciparu, tikmēr darba dēvēji tēlos baigos džekus un pat necentīsies konkurēt par darbiniekiem, tikai sēdēs uz pakaļas un tupa murminās ka trūkst darbinieku.

+++
Kā murgu atceros to laiku kad Latvijā meklēju darbu, jo tā frāze "konkurētspējīgs atalgojums" jau bija līdz kaklam. Intervijās algas patiesos apmērus centās slēpt kā milzu komercnoslēpumu. Dažās intervijās no kurām izdevās uzzināt aptuveno algas apmēru, nācās saprast, ka konkurētspējīgais atalgojums ir tāds, ka nez vai mēneša beigās sanāks ar tādu naudu vispār galus savilkt kopā. Man patīk sludinājumā redzēt vismaz aptuvenu ciparu, nevis neko neizsakošas frāzes, kuru rezultātā es tērēju gan savu, gan darba devēja laiku, piesakoties uz intervijām, kuru gaitā atklājas (ja vispār atklājas), ka piedāvātā alga ir tik zema, ka, ja būtu to zinājusi jau no informācijas sludinājumā, nemaz nebūtu sākotnēji pieteikusies.
13.10.2018 22:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Par maz cilvēku aizbraukuši.
Neviens sakarīgs viesstrādnieks uz LV nebrauks; pat Igaunijā ir izdevīgāk dzīvot.
Vecie čekisti un viņu atvases& blatņiki ieviesuši ekspadomijā darba (vergu) tirgu - mazāksolīšanu.
Kaya, tas komercnoslēpums parasti ir " mēs esam skopu nekauņu bedre. mums ir ļoti bail atzīties par aploksnēm, kuras varbūt dosim, ja būs labs garastāvoklis".
:-D
13.10.2018 22:16 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Tul, jā, principā tāds priekšstats arī man radās, kad savulaik gāju uz visām tām intervijām, kurās algas apmērs bija kā mistiska X zīme. :D
13.10.2018 22:19 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Neredzu neko tik ļoti šūmēšanās vērtu. Uzzini algu, nepatīk, neej tālāk uz interviju.
13.10.2018 22:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Uzzini algu?
Nejoko, tie skopuļi līdz pēdējam neatzīstas par algu.
Kuram varaskārajam skopulim patiks uzreiz atzīties 1) mums ir aploksnes, ja man ir labs garastāvoklis, bet citādi oficiāli 430-460 uz papīra 2) mēs gribam jums likt būt pašnodarbinātajai personai, :-D.
3) mums čomene jāpieņem darbā, intervijas vajag skata pēc, fona troksnim.
4) atsūtiet CV uz vakanci ar foto, es gribu onanēt, bet vakancei čomaka meita jau sarunāta.:-) Nuja, mans dēls arī studē, viņam vajag anketas priekš studiju kursa darba savākt:-P:-D.
13.10.2018 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 251
Reģ: 17.04.2009
Tieši tagad staigāju uz darba intervijām un arī nākas saskarties ar WTF momentiem.
Piemēram - tiek meklēta digitālā mārketinga speciālista vakance, taču reālajos pienākumos ietilpst arī stāvēšana pie kases veikalā un grīdu mazgāšana birojā :-D Alga, kā jau klasiski pieņemts, milzu komercnoslēpums - bet ar konkrētu mājienu, ka kosmoss ne tuvu nebūs, jo to taču varot apvienot ar citiem freelance darbiņiem :-D Sviests, vārdsakot.
Starp citu - kā jūs darba intervijās tiekat līdz naudas ciparam, ko piedāvā uzņēmums? Man nekad nav sanācis jau darba intervijas laikā uzzināt piedāvāto algu, jo visi to slēpj līdz pašam pēdējam. No sērijas "Apsveicam - you did it, mēs tevi ņemam darbā, bet turpmāko dzīvi tev nāksies grauzt sausiņus" :-D Kāda tad jēga vispār turpināt sarunu procesus, ja tāpat beigās nebūšu ieinteresēta (t)
13.10.2018 23:02 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Tikko arī staigāju uz intervijām, biju gan tikai divās, no kurām otro piedāvājumu pieņēmu. Algu abās vietās nosauca uzreiz un uzreiz izstāstīja par visiem bonusiem utml. :-)
Vēl neesmu bijusi nevienā intervijā, kur slēptu algu, nesaprotu, kāda jēga kaut ko tādu slēpt. :-D
13.10.2018 23:12 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Godīgi sakot, mani arī kaitina, ja aptuvenā alga netiek uzrādīta. Es saprotu, ka var būt grūti uzrādīt konkrētu ciparu, bet vismaz aptuvenu diapazonu jau gan varētu norādīt. Uzņēmumiem taču pašiem arī tas ietaupītu daļu bezjēdzīgi notērēta laika, intervējot cilvēkus, kuri jau no sākuma nebūtu ar mieru strādāt par uzņēmuma piedāvāto summu.
13.10.2018 23:13 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Nezinu, kas jums tie par jocīgiem darba devējiem. Man nekad nav bijis ar tādām muļķībām jāsaskaras, ka darba devējs slēptu algu. Vienmēr ir bijis vai nu sludinājumā norādīts cipars vai arī pirmās telefonsarunas laikā pēc CV nosūtīšanas pajautājot tūlīt tiek dota skaidra atbilde bez nekāda teātra un noslēpumiem.
13.10.2018 23:22 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tagad atrodas arī šaraška kantori, kuri tādai asistentei liek administrēt kaktu kantora mājas lapu.
Viegli.
Protams tur, kur nav skopu neliešu.
Kad gribēju mainīt darbu, pastaigāju. Bija interesanti; no 8 kantoriem 4 bija ārkārtīgi stulbi un skopi līdz izmisumam. 1 bija devīgi un ar haosu. 1 - pilns ar muļķiem.
2 bija ļoti OK.
Vienā firmā pēc kompetences pārbaudes atzinās, ka neesot ko maksāt.:-D Nauda būšot ja firmai izdosies. :-)
13.10.2018 23:26 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
jā, ļoti kaitinošs process, iepriekšējā darbā man bija intervija, mājas darbs, vēl viena intervija un tikai pēc tam epasts ar piedāvājumu, kurā beiiidzot tika minēts cipars. un bija ok cipars.
besī, ka prasa kādu algu es sagaidu, bet neko nevar pateikt, pat aptuveni cik šajā amatā konkrētajā uzņēmumā es pelnītu.
mana joma ir dīvaina, ir iestādes, kas knapinās ar minimālajām algām, ir tādas, kur visi darbinieki ap 2k pelna, tāpēc būtu ļoti labi zināt algu apmērus pirms tērēju savu un viņu laiku.
13.10.2018 23:30 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tie, kam nebija naudas, bija interesanti. Tur viens sen zināms kadrs darbojās. Domāju, par cik cilvēks kompetents, būs laba vieta. Uzzvanīju, atzvanīja un sarunāja tikties. Veselas 3,5 stundas klāstīju ko zinu, atbildēju uz prof jautājumiem intensīvā diskusijā ar 2 cilvēkiem.
Atbilde; ļoti labi, varat sākt darboties, tikai pagaidām naudas vēl neesot. Kad firma uzņems apgriezienus, tad nauda būšot daudz. Pusstundu stāstīja, cik daudz:-D:-D:-Dvarbūt(e) būšot. :-O
13.10.2018 23:46 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Diezgan normāli. Bet tā, turpini meklēt, sākums labs....;-)
Pēdējā laikā arī interesanti, ka vairāki šaraškina kantori grib sekretāri-birojadmini-uzskaitvedi un webmāsteru vienā personā. Par vienu algu, nelielu, protams. To, kura agrāk bija sekretārei vulgaris.

Tie jau vecie standarti, tagad pievieno klāt visam- lietvedi, grāmatvedi, apkopēju + rakstiski, mutiski, angļu, krievu, latviešu perfektā līmenī + divu gadu pieredze līdzīgā amatā:-):-)
14.10.2018 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nesaprotu par ko šoks, pie mums šāda prakse ir ļoti izplatīta. Pati kad esmu meklējusi darbu, tad tajā mirklī kad notiek uzaicinājums tā arī pasaku, ka ja atalgojums ir zemāks par konkrētu summu ko vēlos nav vērts tērēt abu pušu laiku. Tas viemēr strādā.
Kad pati pieņemu kādu darbinieku, tad vienmēr prasām vēlamo summu un principā tā arī maksājam.
14.10.2018 00:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Šajā forumā var ļoti labi redzēt attieksmi pret zemākas kvalifikācijas darbiem - apkopēja, sētnieks, utt. Sak, tie taču tik prasti, nav pelnījuši normālu atalgojumu. Un es jau sen rakstīju, ka tad varēsiet pašas tīrīt darbavietu, papildus saviem pienākumiem. Un tā tagad arī ir. Nebrīnaties, ja drīzumā pienākumu sarakstā būs arī sētnieka darbs :-D
14.10.2018 09:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits