Šoks par darba intervijām

 
Reitings 28
Reģ: 07.06.2016
Oi,pat nezinu ar ko lai sāku.Tāda vilšanās par darba tirgu...
Esmu vnk uz pauzes,par ko uzņēmeji vispār domā...
Agrāk darbs mani pašu uzrunāja,bet tagad esmu nolēmusi meklēt darbu caur sludinājumiem,tas ir kaut kāds ārprāts(t).Meklējot jaunu darbu izvērtēju,kam sūtīt,spēju prognozēt,kā būs izvēlētajā vakancē,bet izrādās,ar to nepietiek,tāpat atrodās uzņēmumi,kuri spēj čakarēt(e).
2 nedēļu laikā saņemu "itkā" pievilcīgu darba piedāvājumu uzaicinājumus uz darba interviju.
Īsumā par katru: 1.darba piedāvājums strādāt birojā,viegli administratīvi pienākumi,vienvārdsakot, haljava.Intervija ok,bet alga 400Eiro uz rokas-tas ir biroja vadītājam(t),vēl virstundas jāstrādā,bez bonusiem-wtf(e).
2.intervija- sludinājumā-darbs itkā ok,liels starptautisks uzņēmums, daudz bonusi(piemēram, apdrošināšana,sporta zāle,saīsināts darba laiks vēl kaut kas),atnākot uz interviju,jautājot par algu,ļoti izvairīgi mēģina pāriet uz citu tēmu,liels noslēpums:-D,vēlāk izrādās,darbs uz pusslodzi,vairākas interviju kārtas,attieksme tāda,itkā man būtu uz ceļiem vēl jāprasa viņiem darbs(e).
3.intervija-neliels uzņēmums,sludinājumā daudz pienākumi,kas jau liek domāt,ka nav vērts tur iet,bet nē,jāiet,jo šķiet,ir iespējamas izaugsmes iespējas.Uzņēmums piedāvā stabilu,konkurētspējīgu atalgojumu,profesionālus kolēģus,o jee,bonusi iesparda:-D.Ok,aizeju uz interviju-izrādās,pienākumu ir vēl vairāk,nekā norādīts sludinājumā,+ir labi,kā man ir auto,varēs vēl papildus braukt uzņēmuma vajadzībām paredzētos braucienos,+ir labi,kā man ir papildus prasmes,tās atkal noderēs uzņēmumam:-D.Un kāds man no tā labums-nekādu bonusu,algu vairās nosaukt,atkal inerviju vairākas kārtas(e)(e).
Velti iztērēts mans laiks,tāds iespaids,ka man vēl ir labs darbs ar labu algu un mainīt to nevajag...Kas tiem uzņēmumiem kaiš?Vai tas ir normāli,ja jau Latvija,tad darba devēji var tā cūkāties?Vēl sūdzas,ka labu darbinieku nevar atrast...Tie darba sludinājumi vienkārši konfektes,algu nenorāda,visu informāciju nenorāda,piedāvāt īsti arī neko nevar:-D. Iepriekš neesmu saskārusies ar ko tādu.
13.10.2018 20:49 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Frivolous-man tiesi tas pats radu ,draugu viduu.Neviens nav teicis ,ka tas ir normaali.Cilveekiem buutu jaasanem normaala nauda un jaadziivo normaali ,es domaaju -atpuusties sakariigi,bet ir kaa ir.
Es noprasiju savai mammai kaartiigi par vinas apruupeetaaju.Man bija prieks dzirdeet,ka sieviete esot tiesaam vienreizeeja utt,tad teica,ka sanemot labu naudinu par dabu ,bet esot vairaaki vecie cilveeki,kuri dienaa jaapieskata.Viirs arii paliidzot.Nu tad iedomaajos-noteikti pilna diena ar darbiem.
Cilveeki sanem aploksnees naudu,arii aarsti(to nevar laikam peec likuma),bet taa ir ...
Es nekad neesmu teikusi ,ka visi melo,ka visi taa dziivo.Es varu spriest tikai peec peroniigiem noveerojumiem un izdaru secinaajumus,redzot beigu beigaas kaa "mani"cilveeki dziivo.
02.12.2018 15:37 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Par aploksnēm vispār tādās vietās tikai ierēdnes vai žurnālistes var pasapņot, realitātē svēkti tur ir savlaicīgi izmaksātas oficiālās algas gadījumi.
02.12.2018 15:38 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
odetaa, tu darbojies žurnālistikā vai ierēdniecībā?
Bērniņi odetaa un frivolous_ , uzreiz redzams, cik esat atrautas no realitātes.
Daudz kur labi ja vispār to oficiālo izmaksā un labi ja nav vienai divu darbs jāstrādā. :-P Sapņojat par aplokšņu piena upi ķīseļa krastos, toč KAMPAŅA medijos atkal uzsākta. :-P
02.12.2018 15:42 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tul - kur es teicu 'labi' pelna un pieminēju ziedu laikus? T.i., virs, teiksim, 1500 eur mēnesī netto? Nerunāju par 2007ā gada algu līmeni, kad katrs dunduks varēja izolāciju līmēt par zelta kalnu dienā, ķepā.
Bet nu, es nevienu apdares meistaru, ka zem 7 eur pirms nodokļiem būtu gatavs pat izkustēties atrast nevaru. Par kvalitāti i' nerunājot, pluss vēl pašnodarbinātie tam visam uzliek 5-15% tīro peļņu, ne tikai stundas samaksu. Santehniķi, elektriķi un bruģētāji vēl lielākus ciparus tāmēs liek. Par to, cik saskaņošanas projekts pie arhitekta maksā i' negribu runāt. Esmu veikusi cenu aptaujas pēdējā gada laikā, pie vairākiem meistariem.
Otrs, par sava stāsta autentiskumu zinu un nu neiestāstīs man neviens to, ka šī statistika ir tiešām reālās situācijas atspoguļojums valstī.
Trešais - cilvēki melo un cik freelance projektus pats esi attiecīgi noformējis, lai visus nodokļus samaksātu?
02.12.2018 15:44 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Un par intervijām runājot .. minēju savu personīgo pieredzi. Nav man izvirzītas neadekvātas prasības, lai gan ticu, ka tā mēdz notikt. Tas tagad noziegums, neuzrauties uz kaktu kantora mistiskām ekspektācijām ?
02.12.2018 15:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/nurse2/ibpoj.html
щу сиделку с проживанием, в квартире со всеми удобствами, в отдельной комнате для женщины (79 лет) после операции, нельзя вставать. Оплата 400, 00 евро плюс питание.
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/nurse2/ibpoj.html

https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/nurse2/mldix.html
un šī ir REALITĀTE
02.12.2018 15:56 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
frivolous_
Atkal uzvēd ierēdnes domāšana vai žurnāliste, nejokoju.
Stereotips, ka freelanceri peldoties lielā naudā. Pamēğini, kamēr Tev nav portfolio un klientu atsauksmes, pat par 5$/h varēs mēnešiem uz klientu cerēt.
Nestrādāju freelance, man to negribas un arī nav izdevīgi, man vajag darbu komandā, grāmāmatvedību, jurista atbalstu. :-D
Kad manā jomā bija daudz mazāks darbaspēka daudzums, tāpat dabūju par velti parauties lai varētu vispār oficiālu darbu dabūt. Jā, nahaļavu 2 projekti, konkrēti, nelielas uzskaites sistēmas, par to piedevām es nemaz neminēšu.
Man nav izdevīgi frīlansot, ja to gribētu, nedzīvotu šai valstī. Vispār manu specifiku frīlanseriem nedod, protams, ja gribētu webus utml taisīt, būtu savādāk. Kādu mēnesi pusotru vismaz nāktos pa sauso, kamēr klienti parādītos. Tautā tik ideja, frīlanss = nauda.
Celtniecība? Radagabals ofisā strādā, vidējs līmenis. Par kolēğu aizvietošanu vai papildus h nemaksā itin neko, labi, pamatalga tur vismaz esot normāla. To vismaz vienmēr laikā izmaksā, polisi apmaksā.
02.12.2018 16:04 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Riidziniece-es pateicu piemeeru no reaalaas dziives un mammas apruupeetaaja sanem apmeeram 1000Eur.Varbuut tas ir atkariigs,cik cilveekus apruupee dienaa,kas ir jaadara-vienu jaapieskata vairaakas stundas,citam tikai uz veikalu jaaaiziet,veel citam maaja jaaiztiira.
Es intereseejos arii par privaataam apruupeetaajaam,jo nezinaaju kaa buus ar valsts.Draudzenes mammai ir privaataa-tai vecai sievietei pasai jaamaksa apar katru viziiti-maksaajot vinai apmeeram 20eur par pakalpojumu.Tad tur ir veel atseviski maajas uzkopeeja.
02.12.2018 16:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es pateicu piemeeru no reaalaas dziives ES TO IZDARĪJU NE TU:-P:-P:-P:-P:-P
02.12.2018 16:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Riidziniece-es pateicu piemeeru no reaalaas dziives un mammas apruupeetaaja sanem apmeeram 1000Eur.V
man pazistams vīrietis 16 gadus paralizēts un 99% invalīdu lv aprūpētājam tādu algu nevar atļauties maksāt, bet tev kā vienmēr cita realitāte.
02.12.2018 16:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
02.12.2018 16:20 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tul - nu es nezinu, nekur neminēju, ka freelanceri peldas naudā. Pats izzsecini to, ko - acīmredzot - vēlies. Minēju tikai to, ka pie pastāvīgā darba, dažādās jomās, cilvēki var paņemt klāt kādu 'projektu', par kuru ne vnm tiek noformēti nodokļi. Tas arī viss. Kādi naudas kalni?
Otrs - neesmu nevienu sakarīgu meistaru, kas par 'kapeikām' pie privāta projekta strādātu atradusi. Minimums pirms nodokļiem ir 50 eur dienā, vai gabaldarba maksa. Grīdas, piem., slīpē un lako sākot no 15-17eur/m2, tīri par darbu, bez instrumentu amortizācijas un materiāliem. Pie gabaldarba - redzot, cik viņi tur h pavada, cipars sanāk vēl lielāks. Es nezinu, kur ir tie, kuri tik maz saņem, bet nenoliedzu, ka gan jau, ka ir. Labi meistari labi pelna. Pilns FB remonta grupās kur atsauksmes par 'lētajiem' meistariem un viņu varoņdarbiem, kas nemaz tik lēti arī nav, bet manās nosauktajās cenu grupās.
02.12.2018 16:22 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Tas gan tiesa,ka nezinu ,cik cilveekus vina skataas dienaa,jo vina skataas arii mammas maasu ,kura dziivo tajaa pasaa maajaa.,varbuut veelkaadu?Varbuut tas ir atkariigs,cik cilveekus skataas,ko dara uttZinu kaa apruupeetaaja ir bijusi skolotaaja,ir arii pensija.
02.12.2018 16:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ok lai ir pa tavam, aprūpētāji un invalīdi lv dzīvo turīgi un ļoti labi..
02.12.2018 16:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.youtube.com/watch?v=76igXT_U71E mūs šitas atgādināja ,Fish Have The Funniest Fight Ever | :-D
02.12.2018 16:43 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
frivolous_
Viss LV privātsektors tavuprāt darbojas celtniecībā un nauda rodas bankomātā? Tipiska valsts iestādes darbinieka domāšana.
Nāc uz privātsektoru, attaisi būvfirmu vai web dev šopu&softa izstr kantorīti.
Pēc gada, ja vēl varēs padvest, varēs atrakstīties par zelta kalniem no pašas pieredzes. Citādi dīvānos filozofējot visa pasaule šķiet tik bagāta, pelnīt tik viegli.
Vairākus labus speciālistus ar lielu pieredzi, kuri uztaisīja savus kantorus un apdedzinājās labi pazīstu.
Daudziem izdevīgāk strādāt lielos uzņēmumos, tur vismaz juristi un grāmatvedes pasargā no frivolous_ veidīgajām ierēdnēm, kurām šķiet, ka privātsektorā visi peldas zeltā.
Paldies, man arī tā ir ērtāk un ja darba nebūs, es vienkārši aizbraukšu projām. Nebraucu pagaidām jo īre nav jāmaksā, telpas nav jāmeklē, par autostāvvietu nav jāmaksā.
Savu mazo uzņēmumu taisīt un dabūt kaklā liekas klapatas? Priekš kam?
Varbūt vienīgi dzertuves varētu atvērt, tā štelle nedaudz perspektīvāka.
02.12.2018 16:49 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Es nezinu, kur jums tur visi pedagogi zelta kalnus rok. Augstskolas pasniedzējiem ir vēl štruntīgāk atalgoti par dažu labu vidusskolas pasniedzēju. Par pusslodzi 183 eiro!!! AUGSTSKOLAS pasniedzējam.
02.12.2018 16:53 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
AvocadoLady-nu varbuut tas ir atkariigs arii no taa,cik ilgi stradaa vienaa darbaa,kaads graads uttMana draudzene -anglu valodas pasniedzeeja(docente) ,straadaa arii privaati ar cilveekiem.
Es nezinu kaa air Latvijaa,bet mums katru gadu arii pieliek pie algas.Es ,piemeeram ,straadaaju jau 19 gadus vienaa vietaa un man katru gadu tika pielikts klaat mazliet.Nu nav nekaads WOW,bet es loti priecaajos.
02.12.2018 17:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es nezinu kaa air Latvijaa,bet mums katru gadu arii pieliek pie algas:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-DKA nezini..vislaik stāsi ka lv visi bagāti
02.12.2018 17:15 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Jaa ,to es tiesam nezinu,vai pieliek pie algaam katru gadu!Nekad neesmu teikusi ,ka visi bagaati,labi dziivo.Es nevaru spriest par visiem.Taapt ,kaa es nevaru spriest par visiem ASV!
02.12.2018 17:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits