Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba alga

 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Cik tieši tev skaitītos normāla darba alga, zem kuras uz mazāku algas apmēra piedāvājumu neskatīsies?
17.09.2018 16:33 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Izdzīvot ar kādiem 500€ gan jau varētu, bet tā kā algas ziņā negribas krist uz leju, tad mainot darbu, algu negribētu zem 800€.
27.09.2018 17:31 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kādu algu? Diploma esamība / neesamība noder atsevišķos gadījumos, lai nepalielinātu algu. Reizēm kādam projektam tomēr prasa.
Citādi, ikdienā ir grūti klientam pārdot developeri bez pieredzes un nereti bez normāliem sertifikātiem. Runa neiet par kaktu kantoru sertifikātiem.
Tāds ir jāliek kopā pie kādiem, kam ir forša pieredze, ko klientam uzrādīt.
Otra šķira ir kantori, kuriem ir savs pašu produkts.
Tur lielāki arī labprāt apmācītu jaunos, bet ne jau katrs pat ar bakalauru vai mağistru viņiem derēs.
Pirms gadiem 11 it vienu brīdi arī viegli ņēma, ja nepatika, pārbaudes laikā čau. Tagad visur, ne tikai LV, uzmanās kaut uz dienu pieņemt nederīgu. Kaut atlaist viegli pārbaudes laikā.
Nē, netic arī diplomiem un pieredzei, vismaz kaut kādu tehnisko novērtēšanu izdara pat pieredzējušiem.
Tās uzskaites sistēmas, ko tas čalis uztaisīja, uztaisīt ir grūtāk kā bakalaura darbus gabalus 10 uz 9.
Starta alga 850 netto, neskatoties uz portfolio, diplomu un atsauksmēm par tām sistēmām , tehniskā intervija vienalga bija.
26.09.2018 17:22 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Uzreiz tādu algu studentam nemaksās, īpaši, ja pirms tam nekur nav pat piestrādājis vai bijis ilgākā praksē.
26.09.2018 14:00 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Visiem PM nebūt nav jābūt bijušiem dev, bet ļoti vērtīgi, ja būtu pieredze ar integrācijas un volume testiem pie nopietnām sistēmām. Citādi šis: kā var būt, sistēma taču apkalpoja 1,79TB 8h laikā un tagad 1h laikā nespēj apkalpot 1,25TB? Te darbojas, bet ar veco sistēmu b īsti negrib sadarboties? Kas par brīnumu?
25.09.2018 13:47 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nevajag saukt, kas labi maksā, es zinu tāpat. Nedomāju tikai lokālā Baltijas mērogā, mums ir globāla konkurence.
Ir pastrādāts arī par PM un QA/QE & team lead vienā personā. Toreiz tas kantoris bija maigi izsaktoies haotisks, nedaudz virs 12 cilvēki, sāku tur kā it kā DevOps& koderis, pabeidzu kā team lead. PM tika aizvietots pa 3 lāgi, QA/QE lead divreiz. Protams, nekāda atsevišķa sistēmanalītiķa vai testētāja tolaik nebija, softa arhitektēšana tika uzlikta jēdzīgākajam sr līmeņa devam, daļu no tās darīja CTO un viens no īpašniekiem.
Tagad tas kantoris ir 35+ cilvēku kantoris ar normālām baltajām algām. Respect, ka par spīti haosam, mentorēt viņiem patika.
Nedzīvoju mucā, tagad lielākā kantorī. Pārsvarā ar DB un to sistēmu arhitektūru nodarbojos, kodēt jau mazāk.
No IT izglītības ir nepabeigts mağis CompSci (taga akadēmiskais atvaļin ) un vairāki Oracle serķi par DB, nekā vairāk.
25.09.2018 13:32 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mazliet vajadzētu noraut šķidrautu idejai " Ikvienam jāmācās kodēt "

Jā, nu par šo es piekrītu par visiem 100%, jo strādāju ne tikai industrijā, bet arī akadēmiskajā vidē un redzu, ka liela daļa IT studentu ir absolūti nepareizi izvēlējušies savu apgūstamo profesiju.
25.09.2018 13:13 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Dārta, nesavdabīga realitātes izpratne gadījumā nav rakstu lasīšana un linku kopēšana? Vai arī ideja, man ir ir slinkošanas pieredze un blats, tādēļ big O un citas nevajadzīgas lietas neeksistē? Ir nācies redzēt sistēmas, kuras taisījuši gudrinieki ar pietiekamu pieredzi un blatu. Kamēr slodze tur 200 useri vienlaikus, viss čilā. Kad 20000 useri vienlaicīgi, tad nereti torti izcept ātrāk nekā izgūt no DB kārtējo doķi. :-P
25.09.2018 13:12 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Tul, Tu tātad esi pastrādājis/-usi visos iespējamos IT kantoros Latvijā? (t) Redz, kamēr cilvēks padalās ar savu pieredzi "var būt arī tā un šitā", viss ir forši. Ja cilvēks jau sāk pārstāvēt vienas nozares uzņēmumus visas valsts līmenī - skaidrs, ka tā vairs nav personīgā pieredze, tā pat vairs nav statistika, bet pliks bullshits. Es nevienu brīdi necenšos teikt, ka visur ir tikai tā un nekā citādi, bet gluži pretēji - atbildu šādu viedokļu paudējiem, ka visus nevar bāzt vienā maisā un ir uzņēmumi, kuros ir lietas, kas atšķiras no klasiskā vidējā statistiskā. Vai Tu zini, ka IT firmu HR jau tagad piestaigā uz hakatoniem, iesācēju programmētāju kursiem u.tml. pasākumiem un ne jau nu lai paši mācītos programmēt, bet lai pēc iespējas ātrāk izķertu topošos programmēšanas profesionāļus. Jo diemžēl daudzi aiziet studēt IT tikai ar cerību uz lielu nākotnes algu, kaut saprašanas un motivācijas mācīties programmēt ir tuvu nullei. To, kuriem programmēšana ir asinīs, ir maz - un tieši tie ir uzņēmumu lielākā vērtība un kļūst par Tevis minētajiem developeriem, nevis plikiem koderiem. Un ir uzņēmumi, kuri pamana un novērtē šādus prātus un neriskē maksāt viņiem minimālo, pat ja viņi vēl sēž skolas solā. Noteikti nesaku, ka visur jaunajiem programmētājiem labi maksā, bet zinu (un vārdos nesaukšu) uzņēmumus, kuri ne tikai labi maksā, bet vēl iegulda daudz līdzekļu šo topošo profesionāļu apmācīšanā un attīstībā!
Un, jā, man ir PM domāšana, taču man nevajag ar bisi stāvēt klāt, lai kaut ko programmētu - krīzes situācijās esmu darījusi arī to, taču ikdienā gluži vienkārši to darīt negribu - nav priekš manis. Un tīri subjektīvi rēķinot - 90% programmētāji bez pārējo IT jomas pārstāvju atbalsta tāpat neko neizdarītu - gana daudz esmu redzējusi kā programmētāji zaudē savaldību intervijās ar klientiem, kuri paši absolūti no IT neko nesaprot un prasa viņiem zvaigznes no debesīm nocelt.
25.09.2018 13:04 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Mazliet vajadzētu noraut šķidrautu idejai " Ikvienam jāmācās kodēt ".
Nepārspīlēšu par 24/7, viens piemērs. Čalītis no 8ās klases līdz 12 ajai klasei vidēji ielika programmēšanā ~20h nedēļā. Tas nozīmē gandrīz 4000h līdz augstskolai. Augstskolā 4 gadu laikā vidēji ielika 300h mēnesī mācībām un programmēšanai. Tas nozīmē aptuveni 14400h klāt tām 4000h.
Starta alga 850€ netto, ņemot vērā, ka ir pierādījis 3 palielu, reāli biznesā funkcionējošu uzskaites sistēmu uztaisīšanas faktu.
Gada laikā no komandas 8 developeriem 2 aizgāja projām. Algu nepielika.
Tagad aizgāja uz labāku firmu, tur alga tiešām ap 1500 netto, bet ieguldījis viņš ir vismaz 20000h, pat vairāk. :'-(
25.09.2018 13:01 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
"Latvijā dzīvojošie jaunieši sagaida, ka jau pirmajā darba gadā pelnīs ap 1600 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas. Salīdzinājumam: Igaunijas jaunieši par normālu algu uzskatītu 1400 eiro, bet Lietuvas jaunieši – nedaudz virs 1000 eiro"
"Pie "Proti un dari" palīdzību meklē arī cilvēki ar augstākajām izglītībām un maģistra grādiem, kas sapratuši, ka izvēlējušies aplamu ceļu, vai visai savdabīgi izprot realitāti – viņi vēlas būt nodarbināti, vēlas daudz pelnīt, bet tā īsti nav ar mieru neko darīt."
ttp://m.delfi.lv/versijas/article.php?id=50422231
25.09.2018 12:54 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Java un .NET kantoros iesācēju algas ir zem 1000 netto.
Slavinātājiem der apjēgt, ka prestižas ğimnāzijas absolventiem, kuri pabeiguši prestižu augstskolu ar labām sekmēm, treknajos gados ofisu piepes Ls700 uzskatīja kā lielu algu! Nekas nav mainījies pa šiem 10 gadiem.
BTW, pastrādāt par īstu junior developer ir grūtāk kā par PM asistenti vai HR.
Junior developer Palo Alto skaitās jaunākais programmēšanas inženieris.
Kāda ir atšķirība starp developer, programmer un koderi?
Koderis, kad tam iedod PPA gabalu, var uzrakstīt kodu. Ekvivalents šuvējai pie konveijera. Viena vīle.
Developer jau var uzšūt visu kleitu, protams, cik gabalu katram iedod, bet nelielam darbam var pat uztaisīt kleitu no idejas līdz uzvilkšanai mugurā.
Ir atšķirība?
Nē, lai labi strādātu par junior dev parasti ar 4800h, kas pietiek 3 gadīgā bakalaura pabeigšanai nepietiek.
Protams, ir čaļi, kas pēc tā var pastrādāt par dev parasto. Tur tad ir ielikts tik daudz stundu, kā rukājot 1,5 slodzi vismaz, 3,5 gadus.
T.i, pat ja ir tikai bakalaurs, stundu tur ir iestumts ne mazāk kā bak+ mag iegūšanai vajadzētu.
freya ir klasiska HR, PR, PM tipa pieeja.
Developer ir augstāka klase kā programmer un programmer augstāka kā coder:-D
Daļa no IT firmu beibēm par coder nepastrādātu pat ja plinti klāt pielktu.
25.09.2018 12:39 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.01.2013
1000 uz rokas priekš Rīgas cenām. Jā varētu strādāt pusslodzes vai 25-30 h darbu savā profesijā piekristu arī par 650-750€ uz rokas. Patreiz alga ir laba uz rokas paliek 1200€. Dzīvoju ārpus Lv, bet izdevumi ir ļoti līdzīgi. Transports lētāks, bet internets,telefons,elektrība un īre dārgāki. Pilnīgi tā pat kā dzīvojot Rīgā , ja rēķina izdevumus. Svarīgi ir nevis cik pelni, bet dārdzība. Man svarīgi ir , lai no algas ceļojumiem, hobijiem, izpriecām un neparedzētiem izdevumiem paliek vismaz 200€ kas ir vidusšķiras minimums priekš manis. Bet protams es arī nemāku iekrāt... Šogad pirmo reizi sadusojos turēties ilgāk šajā darbā jo izskatās , ka alga un bonusi tikai kāpj. Plus atvaļinājums ir divi mēneši nevis viens. Es mainītu darbu tikai tad, ja man piedāvā trīs vai divus mēnešus apmaksātu atvaļinājumu un konkurētspējīgu algu jau no pirmās dienas.
25.09.2018 02:56 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
freya
Tu taču gudrs džeks, saproti, ka "profesionāls programmētājs" nu galīgi nav tas pats kas "junior developeris"?

A kāpēc gan nē? Junior developer = zemākā līmeņa speciālists, jā, zemākā līmeņa, bet tomēr speciālists, protams var un māk daudz mazāk, nekā senior, pieredzes arī nav tik daudz, bet kā nekā kaut kāds spečuks ir.
jo ne visi jaunie programmētāji sāk minimālo algu. Ja programmētājs studiju laikā kaut kā jau sevi pierādījis - un to nav grūti izdarīt, jo ir ļoti daudz dažādi programmētāju pasākumi, bezmaksas programmēšanas skolas, kur sevi var pierādīt un iegūt savu pirmo darbu ar visai pieklājīgu algu.

Jā, var, piekrītu, pat zinu dažus tādus, tikai viņi kodē kopš skolas laikiem 24/7. Es te vairāk par "vidējo temperatūru" nozarē. Reāli ir uzņēmumi, pat es teiktu atpazīstami, kuri pieņem darbā jaunākos programmētājus uz reāli smieklīgas algas, pat neskatoties kāds tur background's ir tam cilvēkam, jo redz tāda ir politika. Nu un protams ir daudz WEB kantori, kuri piedāvā tiešām mistiski mazas algas un nekād nespēs/negribēs piedāvāt to, ko spēj citi kantori tiem pašiem Java vai .NET.
24.09.2018 23:36 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ņemiet vērā, ka tās programmas mācās 24/7/365.
Un tagadējo, piem 32*4 cards rack block fiziski iemaukt 8* vairāk var nedēļas laikā, bet skaitļošanas jauda 3 - 5 gadu laikā pieaugs vismaz 4 reizes.
4 cards rack ir apm 1 jaudīga gaming kompja kārba aka big tower.
:-P
22.09.2018 20:56 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Man vienalga, vai veikalu tīklu apkalpos 1 cilvēks vai 3000 cilvēku.
Kas attiecas uz tulkošanu, nevaajg lekties, augstākā man ir un mani neaizvietos, tikai nabagus bez augstākās apdraudot automatizācija.
Vienam tulkošanas projektam janvārī jauda bija nosacīti 1.000, vārdu krājums 1.000, frāžu krājums 1.000, kļūdu skaits X volume ~35000.
Tagad tur ir jauda nosacīti 2.000, vārdu krājums 1.5000 , frāžu krājums 3.000, kļūdu skaits X volume ~ 25000.
Tas ir eng/lv režīmam un lv/eng režīmam.
Beibītes, pie tā strādā cilvēki, kas mağistru ieguvuši Kembridžā. Lingivistikas un tulkošanas datorizētas metodes.
Man patīk, ka mierina sevi ar cerību: man ir augstākā, tātad esmu pasargāta un automatizēt mani nevarēs.
Lielo valodu tulkošanai uz ne LV valodu; aprīlī man vajadzēja 4h laika, tagad tam pašam tikai 3h laika korekcijai.
Programma kļuvusi krietni gudrāka. :-P
22.09.2018 20:46 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Cik tieši tev skaitītos normāla darba alga, zem kuras uz mazāku algas apmēra piedāvājumu neskatīsies?

650, sliktākajā gadījumā 600, bet tad darbam būtu jābūt ar nenormētu darba laiku, kur es pati sev plānoju, kad ko daru. Pašreizējā alga ir ap 800, attiecīgi uz zemāk apmaksātu algu diez vai būtu liela vēlme pāriet ;-)
22.09.2018 19:04 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Viņi neuztver daudz ko, lai būtu normāls rezultāts. Pašapkalpošanās kases gan, viens palīgs uz daudz kasēm, ne katrā cilvēks, kuram jamaksā.
22.09.2018 18:53 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Automatizēti tulki un korektori šobrīd nestrādā.
22.09.2018 18:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tul, es neticu, ka tas, ka Rimi un Maxima ievieš pašapkalpošanās kases visos veikalos pēc kārtas, ir bez ekonomiska pamatojuma.
22.09.2018 18:48 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Sētnieku robotizēt būtu grūtāk. Nelīdzena virsma, dažādi darba pienākumi.
junior- mid level HR un grāmatvedību/uzskaiti, cehus! var lētāk. Tulkus drīz varēs automatizēt un korektorus arī. Nopietni. Lielajām valodām ātrāk.
To, kas programmēja šī foruma frontend, vajadzētu atlaist no darba. Šovakar. Sorry, Nigērijā studenti labāk uztaisītu. Par velti, praksei.
Plaukti kādam būs jākārto, prece jāmarķē un netīrumi jātīra + jāuzmana pircēji. Vācijā vienā veikalā automatizēto kasu vietās uzraudzības/kārtošanas izdevumi pieauga par 85%. Pirms 10 gadiem.
Kas pirks preces, kad visi būs automatizēti? :-O
22.09.2018 18:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits