kā būt pašpietiekamai?

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Man ir ļoti liela problēma, ka nemāku būt pašpietiekama sieviete.
Nekad nav trūcis vīriešu uzmanības, patīk to arī saņemt, varētu pat teikt, ka tā jau nu ir atkarība un nevaru būt pašpietiekama. Visu laiku galvā domāju, ka man vajag vīrieti blakus, strādaju un studēju tur, kur ir visur vīrieši. Gribas satikt vīriešus, iepazities ar jauniem vīriešiem, protams, ka nekas ilgstošs neizveidojas, jo iespringstu un galvā jau esmu izdomājusi daudz uz priekšu.
Drīzāk jau viss ir apnicis un zinu, ka īstais vīrietis atnāks negaidot un vēlos kļūt pašpietiekama, vairāk veltīt laiku sev un nedomāt tik daudz par vīriešu kārtas pārstāvjiem.
Kā, lai kļūstu pašpietiekama? Kas , jūsuprāt, ir pašpietiekamība?
16.09.2018 16:28 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Latvijā ir dzimumu līdztiesības un vienlīdzīgas attieksmes problēmas

Feministes, līdztiesības, vienlīdzība - tāds smalks jautājums, kur katrs brien pa savu grāvi, skaidrodams savu pozīciju.
Es LV problēmas tik tiešām neredzu taisni saistībā ar feministu mērķiem, kas ir:
define, establish, and achieve political, economic, personal, and social equality of sexes. This includes seeking to establish educational and professional opportunities for women that are equal to those for men.

Vienlīdzīga attieksme - tas jau ir kultūras un intelektuālais līmenis valstī. Ne kāds sakars ar feminismu.
20.09.2018 12:38 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, kopumā ņemot, feminisms iestājas par dzimumu līdztiesību un vienlīdzīgu attieksmi. Un, izrietot no tā, arī tiek skatīti atsevišķi problēmjautājumi dažādās dzīves jomās.
.
RedJasper, nuja, nevienlīdzīga attieksme un nelīdztiesība pastāv ne tikai dzimumu jomā. Ādas krāsa, etniskā piederība, reliģija, vecums, izglītības līmenis, sociālais statuss un te varētu turpināt un turpināt.
Un to kultūras un intelektuālo līmeni taču veidojam paši, bet, noliedzot problēmas esamību, tā pati no sevis intelektuāli un kulturāli neatrisinās, drīzāk otrādi - problēma samilzt savos apmēros, ka spriež galīgi nost, un vajag arī radikālākus, vairs ne tikai smalki intelektuālus un kulturālus paņēmienus, lai tādu uzblīdušu briesmoni likvidētu.
Un vienlīdzīgai attieksmei sakars ar feminismu ir tāds, ka tas identificē un risina šīs attieksmes problēmas tieši dzimumpiederības lauciņā.
20.09.2018 13:15 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Nerātnā, tieši tā. Visas tās problēmas LV ir jārisina, nenoliedzami. Bet tas vairs nav feminisms. Tās ir citas problēmas, ko jau teicu:
Un visas feministiskās runas un aprunas mūsu valstī ir liekas.
Mums valstī ir citas problēmas ko domāt un par ko cīnīties.

Jādomā mēs sapratām viens otru un vairs nav:
Nuja, paēdušais neēdušo nesaprot.

:-D:-D:-D
20.09.2018 13:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
kopumā ņemot, feminisms iestājas par dzimumu līdztiesību un vienlīdzīgu attieksmi. Un, izrietot no tā, arī tiek skatīti atsevišķi problēmjautājumi dažādās dzīves jomās.

Ja feminisms pastāv tad feministes uzskata ka līdztiesības nav vai netiek ievērotas.
Kas mūsu sabiedrībā un likumdošanā nav pareizs, vai ko vajadzētu labot ?
Vardarbība ir krimināli sodāma, par uzturlīdzekļu nemaksāšanu arī var novest līdz kriminālatbildībai.
Par ko vēl feministes karo ?
20.09.2018 13:50 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
RedJasper, no no noooooooo, nekā nebija - tikai tāpēc, ka vīrietis (Tu) saka, ka nesaprašanās problēma ar sievieti (mani) atrisināta, tas nenozīmē, ka tā tiešām ir atrisināta - pagaidām tā vēl nejūtos, un Tu te vari stāstīt, cik gribi, ka ir ok, bet, ja man vēl nekāds ok nav, tad nav arī nekāds ok kopumā.
.
Precizēšu savu domu - feminisms koncentrējas uz līdztiesības un vienlīdzīgas attieksmes jautājumiem dzimumpiederības aspektā, liekot to centrā, un pārējie līdzvērtīgas attieksmes jautājumi tam tiek pieķerti klāt. Vnk ar dzimumpiederību saistītas problēmas skatīt atrauti no citiem līdztiesības u.c. dzīves aspektiem ir, nuja, šaurpieraini, un pietiekami nopietni apspriežot kādu jautājumu, kuras fokuss ir dzimumpiederība, tiek ņemti vērā arī pārējie lielumi, jo, nu, nekas dzīvē nav viennozīmīgi.
20.09.2018 14:06 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Ja nerātnajai ir vīrietis, tad varu iedomāties, kā viņam katru dienu tiek iznestas smadzenes, analizējot katru vārdu un skaņu. :D :D :D
20.09.2018 14:18 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
feminisms koncentrējas uz līdztiesības un vienlīdzīgas attieksmes jautājumiem dzimumpiederības aspektā, liekot to centrā, un pārējie līdzvērtīgas attieksmes jautājumi tam tiek pieķerti klāt.

Tev ir Tavs personīgais skaidrojums, kas ir feminisms, kas neiet kopsolī ar vispārējo skaidrojumu pasaulē. Tavā gadījumā es tās sauktu drīzāk par feministiskām tieksmēm.
Sievietei pienākas tas, ar sievieti nedrīkst darīt tā....protams, ka pienākas un protams, ka nedrīkst, un likumdošana ir pakārtota tam visam, lai tā nenotiktu. Bet no sievietes pašas ir atkarīgs, kāpēc viņa aizdzīvojās līdz tādam līmenim, ka uzblīdis briesmonis viņu sit/emocionāli iespaido/paverdzina vai kā savādāk. Un šajā situācijā jau nu vismazāk būtu jālieto vārds feminisms. Šeit piestāv tādi vārdi, kā zems kultūras līmenis, zems pašnovērtējums, kriminālā atbildība, un ja kāds no malas palīdz, tad vēl empātijas, nevis feministiska cīņa par sievietes neatkarību no vīra.
.
Man šķiet, ka ne tur diskusiju tirzājam. Mūsdienās vairāk gan tās feministiskās tieksmes ir saistītas ar savādākām sieviešu problēmām un pretenzijām - kā principialitāte pret mājas pienākumiem, bērnu audzināšanu, kur tekstus vienmēr pavada, es jau neesmu kalpone, es tev nevergošu utt....
20.09.2018 14:29 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Man šķiet, ka ne tur diskusiju tirzājam.

:-D:-D Sen jau beidzās diskusija par pašpietiekamību?
20.09.2018 14:31 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
feminisms koncentrējas uz līdztiesības un vienlīdzīgas attieksmes jautājumiem dzimumpiederības aspektā, liekot to centrā, un pārējie līdzvērtīgas attieksmes jautājumi tam tiek pieķerti klāt.

Attieksme ir izstiepts jēdziens, tā var būt tikai cilvēka galvā, tur neko nevar mainīt un cilvēka uzvedībā. Ja cilvēks uzvedas slikti, bet likuma robežas, tur daudz ko nevar darīt.
pietiekami nopietni apspriežot kādu jautājumu, kuras fokuss ir dzimumpiederība, tiek ņemti vērā arī pārējie lielumi, jo, nu, nekas dzīvē nav viennozīmīgi.

Vajadzētu konkrētus piemērus, jo tik izstiepti secinājumi ir attiecināmi uz daudz ko.
Izskatās ka mūsdienās feminisms ir vairāk vai mazāk kašķa meklēšana.
Arī no vienkāršas vīrieša un sieviešu sarunas var izzīst sliktu dzimumpiederības attieksmi, ne tā skatījās, ne tā kaut ko pateica, vai kaut ko izdarīja.
20.09.2018 14:35 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Ja nerātnajai ir vīrietis, tad varu iedomāties, kā viņam katru dienu tiek iznestas smadzenes, analizējot katru vārdu un skaņu.

Vīrietis mājās nošķaudās - man liekas, ka tev kaut kas ir slēpjams, pedējo trīs gadu laiku tu šķaudi savādāk, bet sodien šķaudiens bija ar neierasti jocīgām rakstura īpašībām, tāds skalļāks kā parasti, piesātināts ar man pazemojošu pieskaņu, ja mēs sākam izvērtēt cilvēka rakstua īpašības un iedarbības, kas noved pie škaudīšanas, tad man jāsaka, ka šajā konkrētajā brīdi tavai šķaudīšanai vispār iemesls nebija, tātad tu tēlo, lai man parādītu, ka esi saaukstējies, kas nozīmē, tu gribi, lai es tevi tagad žēlotu un jautātu, vai tu nebūsi saaukstējies, vai arī tu vnk tēlo, lai novērstu manu uzmanību no tā, ko tu no manis slēp
20.09.2018 14:36 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Vīrietis mājās nošķaudās - man liekas, ka tev kaut kas ir slēpjams, pedējo trīs gadu laiku tu šķaudi savādāk, bet sodien šķaudiens bija ar neierasti jocīgām rakstura īpašībām, tāds skalļāks kā parasti, piesātināts ar man pazemojošu pieskaņu, ja mēs sākam izvērtēt cilvēka rakstua īpašības un iedarbības, kas noved pie škaudīšanas, tad man jāsaka, ka šajā konkrētajā brīdi tavai šķaudīšanai vispār iemesls nebija, tātad tu tēlo, lai man parādītu, ka esi saaukstējies, kas nozīmē, tu gribi, lai es tevi tagad žēlotu un jautātu, vai tu nebūsi saaukstējies, vai arī tu vnk tēlo, lai novērstu manu uzmanību no tā, ko tu no manis slēp

Tieši tā es to iedomājos. :D Un noteikti ne vienu vien reizi tas tiek atkārtots.
20.09.2018 14:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kāds vēl vīrietis? Viņai visticamāk tāds sen nav bijis, tāpēc jau staigā apkārt tik neapmierināta un par visu aizvainota :D
20.09.2018 15:16 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Peekaboo1 Arī taisnība :D Turklāt viņa diezgan uzkrītoši brūk virsū vīriešiem, it kā gribētu dabūt uzmanību no viņiem :D
20.09.2018 15:22 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
feministiska cīņa par sievietes neatkarību no vīra.
^ kas tā tāda un kur tāda notiek? Man noderētu avots, lai varu saprast, par ko Tu te tagad runā.
.
RedJasper, dzimumu līdztiesības un vienlīdzīgas attieksmes idejas nav radušās tukšā vietā - tām pašām par sevi ir raiba vēsture un priekšvēsture, turklāt tās, atšķirībā no daudzām citām, skar ikvienu cilvēku it visos laikos uz pasaules, jo, grozi kā gribi, nav sabiedrības, kur nepastāvētu dažādi dzimumi un līdz ar to saistītie jautājumi, eh, ikvienā dzīves aspektā. Tas, ka atrodas personas (abu dzimumu pusē, starp citu), kas to pārvērš par, nez, sviestu - nu, tā notiek ne tikai ar feminisma virzītām un attīstītām idejām, tā ir noticis, notiek un notiks ar jebkādām idejām.
Ne jau idejas vainīgas, ka tiek izmantotas nelietīgiem nolūkiem, bet cilvēki, kas tās izmanto savu savtīgo mērķu labā privātā, profesionālā, publiskajā vai jebkurā citā dzīves sfērā.
.
Ā, un runājot par vienlīdzīgu attieksmi - tepat i Tavu, i manu acu priekšā ir piemērs, kā tiek vērtēta mūsu abu saruna atkarībā no mūsu dzimumpiederības, kā Tev, vīriešu dzimuma personai, tiek dotas atlaides, piedotas sīkas kļūdas, par kurām ir vnk klusums - gan ne no manas puses, piebildīšu, jo vērtēju domu, ideju, ne personu un tās dzimumu, kas to pauž - bet, tikko kā atļaujos Tev, vīrietim, nepiekrist, un, ejot tālāk, Tu atļaujies uzrūkt stingrāku vīrieša vārdu sievietei (man), tā uzreiz saskrien zema pašnovērtējuma, zemas empātijas un zema kultūras līmeņa šakāļu bars no abu dzimumu puses, kas arī grib pamieloties ar to, kas palicis pāri no lauvas pusdienām.
20.09.2018 15:25 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vīrietis mājās nošķaudās - man liekas, ka tev kaut kas ir slēpjams, pedējo trīs gadu laiku tu šķaudi savādāk, bet sodien šķaudiens bija ar neierasti jocīgām rakstura īpašībām, tāds skalļāks kā parasti, piesātināts ar man pazemojošu pieskaņu, ja mēs sākam izvērtēt cilvēka rakstua īpašības un iedarbības, kas noved pie škaudīšanas, tad man jāsaka, ka šajā konkrētajā brīdi tavai šķaudīšanai vispār iemesls nebija, tātad tu tēlo, lai man parādītu, ka esi saaukstējies, kas nozīmē, tu gribi, lai es tevi tagad žēlotu un jautātu, vai tu nebūsi saaukstējies, vai arī tu vnk tēlo, lai novērstu manu uzmanību no tā, ko tu no manis slēp

Gandrīz izspļāvu tēju. :D 10p to griffindoooor. :D Bet ja nopietni, tad tāds nekad nav bijis un gan jau tur tā problēma, citādi tā analizēšana ietu citā virzienā, manuprāt. Arī ja darba vidē kontaktētos, tad jau arī šitas ātri vien tiktu aplausts.
20.09.2018 15:40 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Ā, un runājot par vienlīdzīgu attieksmi - tepat i Tavu, i manu acu priekšā ir piemērs, kā tiek vērtēta mūsu abu saruna atkarībā no mūsu dzimumpiederības, kā Tev, vīriešu dzimuma personai, tiek dotas atlaides, piedotas sīkas kļūdas, par kurām ir vnk klusums - gan ne no manas puses, piebildīšu, jo vērtēju domu, ideju, ne personu un tās dzimumu, kas to pauž - bet, tikko kā atļaujos Tev, vīrietim, nepiekrist, un, ejot tālāk, Tu atļaujies uzrūkt stingrāku vīrieša vārdu sievietei (man), tā uzreiz saskrien zema pašnovērtējuma, zemas empātijas un zema kultūras līmeņa šakāļu bars no abu dzimumu puses, kas arī grib pamieloties ar to, kas palicis pāri no lauvas pusdienām.

Nē nerātnā, tā nav. Atšķirība ir tajā, ka RedJasper savu domu spēj uzrakstīt skaidrā, saprotamā valodā, ar piemēriem, bet tu analizē un iztirzā katru definīciju līdz saknei, bet pie galvenā jautājuma tā arī nenonāc. Kur Latvijā tu jūties apspiesta? Kur neesi saņēmusi dzimumu līdztiesības un vienlīdzīgu attieksmi neatkarīgi no dzimuma? piemērus lūdzu. Ja tu ārpus foruma komunicā šādā pat veidā ar cilvēkiem vai pretējo dzimumu, tad es nemaz nebrīnos, ka saņem nevienlīdzīgu atieksmi, jo, piedod, bet es uzsaku, ka tā cilvēki nekomunicē viens ar otru, un otram tas tas varētu šķist nogurdinoši un kaitinoši. Tāpēc varbūt problēma ir patiesībā tevī nevis nevienlīdzīga attieksmē? (jā, jā, gaidu tagad, ka tā ir tikai mana steriotipiskā domāšana, ka man liekas, ka cilvēki šādā veidā nekomunicē viens ar otru)
20.09.2018 15:44 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Es līdz galam nesaprotu uz ko Tu ej, Nerātnā.... :-D Laikam stulbs esmu:-D
Es nedaudz vienkāršāk domāju (pieņemsim to sauc par vīriešu domāšanu). Es saku, ka Latvijā feminisms nav, jo mums problēmu, šā vārda nozīmē, nav. Likumdošana kā arī politiskie un ekonomiskie lēmumi ir vienlīdzīgi abām dzimtām.
Tas ko mēs aprunājam nav feminisms. Es atzīstu, ka Latvijā ir citas problēmas, kas jārisina. Un tās problēmas arī iekļauj to uz ko Tu pastāvi un ko Tu saki. Viņas ir un pastāv.
Ja es kādu vārdu ne tā uzrakstu vai doma nedaudz noklibo, tas nemaina faktu, ka jau trešo reizi pasaku, ka Latvijā feminisms ir bezjēdzīgs, jo nav par ko cīnīties.
.
Latvijā var izdomāt tikai jaunu kustību, piemēram, nosaukšu to par "over-feminism", kad sievietes sāk cīnīties par lielākām tiesībām, nekā ir vīriešiem, pamatojot to ar vēsturi, ka en'tos gadus viņām bija mazāk tiesību. Tagad laiks atdod 'parādus'.
20.09.2018 15:49 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Es līdz galam nesaprotu uz ko Tu ej, Nerātnā.... Laikam stulbs esmu

Lūk arī mans apstiprinājums, ko tikko rakstīju, tu neesi vienīgais, kas nesaprot, ko redzu ir tikai definīcijas par nevienlīdzīgu atieksmi iztirzājums no daudz atzariem, bet kā tieši tas izpaužas es tā arī neesmu sapratis.
20.09.2018 15:52 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Arī es esmu līdzīgā situācijā, ka vēlos būt patstāvīgāka, zināt savu vērtību, darīt visu pati.. Reizēm tomēr ir vajadzīga palīdzīga roka, visu pati neizdarīsi. Taču tiešām ļoti svarīgi ir iemācīties savu vērtību. Tas daudz ko dod, pat liekas, ka kopš esmu sākusi sevi cienīt, novērtēt, jūtos daudz pašpietiekamāka nekā agrāk.(l)
20.09.2018 15:58 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Es ta varētu uzskaitīt, kur esmu saņēmusi nevienlīdzīgu attieksmi, bet te laikam tēma īsti vairs nav par to. :D
20.09.2018 15:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits