Sports

 
Reitings 57
Reģ: 12.03.2018
Labrīt. Drīz sākas skola, un man jau sākas galvassāpes par sporta stundām. Tās man uzdzen nenormālu riebumu, skolotājs arī ne īpaši foršs un visu skolas prieku nojauc tikai šī stunda. Plus vel mums notiek kopā ar citām klasēm kurās iet mans “bijušais” un tāpēc tur piedalīties ir ļoti mokoši. Neesmu arī nekāda sportiste taču eju sportistu klasē kurā tas visiem labi padodas, tāpēc jūtos vēl sūdīgāk. Īsāk sakot, negribu bojāt sev dzīvi un garastāvokli, tāpēc domāju vai ir kāds veids kā var neiet uz tām stundām? Nav jau gluži matemātika bez kuras skolu nevar pabeigt..
02.09.2018 09:26 |
 
Reitings 57
Reģ: 12.03.2018
Agrāk tā “puišeļa” “brūtgāna” utt kā jūs tur saucāt nebija, bet vēlme iet uz sportu arī nebija tāpēc vairākus gadus bieži bastoju. Tā nav lielākā problēma šeit. 40 min metot bumbu, spēlējot volejbolu, basketbolu utt nekādus taukus nodzīt nevar un labāku fizisko formu iegūt arī ne. Ar fiziskām aktivitàtēm nodarbojos pati, ārpusskolas, darot to kas man patīk un nedomājot par to ka būs atzīme, vai ka blakus esošie cilvēki to izdarītu daudz labāk
04.09.2018 12:15 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Fizikas konkrēto vielu ar normālu privātskolotāju var iemācities jebkurš vienas dienas laikā, bet aizmest bumbiņu tālāk pa vienu dienu, pat pa nedēlu "iemācīties" nevar, jo tur nemaz nevar lietot vārdu "iemācīties", tas ir vai nu tu vari vai nē, kas ir atkarīgs no taviem fiziskiem dotumiem.

Nepareizi.
04.09.2018 13:16 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu man te bija gadījums, kad ārstam sanāca problēmas. Bērns uz atbrīvojuma, bet volejbola pulciņos drasē kā nelabais, ap māju tāpat, bet kā skola, tā knapi elpo. Tā ir nepamatoti piešķirta zīme, meli un krāpšana kopā ar ārstu. Ārstam tika izteikts brīdinājums. Bērns sportā piedalās.
04.09.2018 13:20 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Oh, es šo tik ļoti saprotu. Beidzu skolu ar 2 sportā uz atestāta, jo tur sanāca kaut kāds čp ar zīmi, īsti vairs neatceros - tas bija pirms 10 gadiem. Pārējos priekšmetos atzīmes bija 7+. Joprojām neesmu priecīga par šo obligāto sporta veidu, jo es nekad neesmu bijusi sportiska, vienmēr esmu klupusi, kritusi, jutusiesw pazemota sporta stundās, bijusi pēdējā, īsa, kārna un mūždien neizpratnē par to, kāpēc man tas būtu jādara. Toties man ir/bija daudz citu talantu, ko labprāt attīstītu tajā laikā, bet nē, visiem, redz, obligāti jāizpilda normatīvi. Murgs, sviets un abloms, teikšu godīgi. Visiem varētu būt, teiksim, kāda stunda/divas nedēļā, kad vienkārši ir jāizpilda uzdotais, jāizkustās, jāatzīmējas. Nu, nevar vērtēt cilvēkus šādā sistēmā, that's qwron. Man tiesām sabojāja atestātu, nedabūju zelta žetonu un netiku budžeta grupā tur, kur gribēju. Un vai šobrīd es nodarbojos ar sportu? Hell yeah, ne klasiskā izpausmē, protams, bet tādā formā, kas man sagāda prieku un ļauj arī padomāt par dzīvi to darot. Therapy. Stulbi, ka skolas sistēma manī ieviesa naidu pret kaut ko tik jauku... sistēmas pēc vienkārši.
04.09.2018 13:28 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
obligāto sporta veidu

sporta nodarbību, nevis veidu
04.09.2018 13:29 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Nepareizi.

Arguments uz visiem 100, ā pareizi, tāds vispār nav
04.09.2018 13:52 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vienkārši traki, ja tā domā. Miljoni nevar iemācīties, jo galva ir tik dota, cik ir dieviņam, bet nu argumentu tēlošana ir vēl labāka.
04.09.2018 13:56 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Fizikas konkrēto vielu ar normālu privātskolotāju var iemācities jebkurš vienas dienas laikā, bet aizmest bumbiņu tālāk pa vienu dienu, pat pa nedēlu "iemācīties" nevar, jo tur nemaz nevar lietot vārdu "iemācīties", tas ir vai nu tu vari vai nē, kas ir atkarīgs no taviem fiziskiem dotumiem.

Nepareizi

Nepareizi.
Aprakstīšu vairāk no sevis. Kas ir svarīgi, skolā būtu jānodarbojas, lai mācītu, kā pareizi mest, kā pareizi lekt, kā pareizi to un šo. Cilvēkam nevajag fiziskos dotumus, lai sportā būtu vismaz viduvējā līmenī. Vienkārši daudzim ir nepareiza izpratne par kustību. Un ja būtu labs skolotājs, tad viņš iemācītu, ka pareizi koordinējot savu ķermeni, Tu esi daudz uz ko spējīga.
Jēga tam visam ir tāda, ka skolēnam skolā ir nevis jākļūst sportistam, bet par cilvēku ar pareizi funkcionēšu augumu - tas ir stāja, gaita un visas pārējā kustība. Lai nebūtu līkās muguras, saknupušās stājas.
Bet mums skolās atzīme ir galvenā, kuru prasa no cilvēka, kuru viņi tajās sporta stundās apmāca tikai tik daudz, cik pāris reizes iedod uzmest kaut to pašu bumbiņu.
Labi mešana. Bet kross. Kad visiem liek skriet to dažus kilometrus. Organismam, kurš ikdienā neskrien, tā ir liela slodze. Sirds pa muti kāpj ārā dēļ tās atzīmes. Nu ļoti nepareizi. Jebkurā džimā neviens vispār neliek strādāt uz pilno slodzi. Gudri cilvēki hobija pēc tā netrenējas, bet skolās no tiem kas vispār nav trenējušies, liek sevi beigt nost. Nu nez vai tas ir pareizi.
04.09.2018 14:03 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nepareizi
Nepareizi.

Nepareizi.
Trenējas ķīmijai, trenējas sportam. Ja vien nav nekāda izcili pretīgā attieksme, kura pazemo kādu, tad diez vai būs nesekmīgs, lai vidusskolā atstātu uz otru gadu. Tā kā ievainotās sirdis vienkārši negrib piespiesties utt. Tas jau mūsdienās normāli. Es arī nebiju sporta fane skolā, bet tiku galā pat ļoti labi, neko nedarot papildus daudzās jomās. Te protams atnāks un kāds teiks, kādam invalīdam jābūt, lai 4 pa visiem veidiem gadā kopā nedabūtu, bet nu tālu no patiesības tas arī nebūs. Tāpat mūždien teksti, ka matemātikā, fizikā un citur jau var iemācīties - nē, nevar. Cilvēki ir arī apdalīti galvās, prāta spējās, ne tikai fiziskajos dotumos, tā kā cepties varētu arī par to, ka humanitāram cilvēkam liek matemātiku apgūt. Bet tā ir vispārējā izglītība, ar ieskatu it visā un tas ir normāli.
04.09.2018 14:13 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
(t)
Ja vien nav nekāda izcili pretīgā attieksme, kura pazemo kādu, tad diez vai būs nesekmīgs, lai vidusskolā atstātu uz otru gadu. Tā kā ievainotās sirdis vienkārši negrib piespiesties utt.

Un kāpēc tieši būtu jāpiespiežas sportā sasniegt rezultātu? Vai nepietiek ar neskaitāmajiem priekšmetiem, kuru apgūšana/neapgūšana var nopietni ietekmēt cilvēka izvēles nākotnē?
Protams, sekmīgu atzīmi nopelnīt var diezgan viegli, BET - es negribēju sekmīgu atzīmi, es gribēju zelta žetonu. Labi, es īsti/ilgi nepārdzīvoju par to, ka viņu nedabūju, bet tāpat - nav godīgi. Tāpat, kā dzīve. Bet dzīvē (turpmākajā) man ir bijis neskaitāmi daudz lietu, uz kurām ir bijis jāpiespiežas, lai sasniegtu rezultātus, krietni vērtīgākas prasmes ir nācies apgūt. Tā ka šī nevēlēšanās piespiesties (aka - tērēt savu laiku) nav neko būtiski ietekmējusi gribasspēka attīstībā, vienkārsi jau no pusaudžu gadiem puslīdz ir bijis skaidrs, ko pašam vajag un ko nē. Te pieminētā vizuālā māksla un mūzika arī liekama tajā pašā katlā, jo tie desmitnieki, ko tajos priekšmetos pelnīju, tāpat netiek novērtēti nedz augstskolā, nedz turpmākajā dzīvē. Mans uzskats ir tāds, ka ir kādi 4-5 obligātie priekšmeti, kam jābūt optional - jāapmeklē vismaz viens vai divi no viņiem, bet tiem nevajadzētu tikt vērtētiem ar atzīmi. Ja tā sporta stunda nesaistītos ar mūžīgu apkaunojumu par kārtējo četrinieku, arī es labprāt bumbas mētātu un piedalītos dažādās aktivitātēs. Ja ir skolēni ar pastiprinātu interesi par šo jomu - aiziet, lūdzu, lai sporto, lai trenējas. Domājiet sporta skolotāji grib ar tiem bastotājiem karot? Domājiet, viņiem interesanti trenēt baru pusaugu ākstu, kuru dažādo fiziskās sagatavotības līmeņu dēļ grūti iesaistīt jēgpilnās aktivitātēs, no kā visiewm būtu labums? Es stipri šaubos.
04.09.2018 14:26 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un kāpēc tieši būtu jāpiespiežas sportā sasniegt rezultātu? Vai nepietiek ar neskaitāmajiem priekšmetiem, kuru apgūšana/neapgūšana var nopietni ietekmēt cilvēka izvēles nākotnē?

Un kāpēc matemātikā vai latviešu valodā, var taču iztikt. ;-)
04.09.2018 14:32 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Un kāpēc matemātikā vai latviešu valodā, var taču iztikt.

Tāpēc, lai burtiņus, draudziņ, pazītu, un iemācītos saprast kur tekstam/viedoklim/procesam sākums un kur gals, apkopotu informāciju, izanalizētu dotos lielumus (vai viedokļus) un pēc būtības uz tiem varētu atbildēt.
Izskatās, Tev šie priekšmeti gājuši tik pat labi, kā man sports.
Tik jēls un tukšš pārspīlējums, ka pat smiekliņš neuznāca.
04.09.2018 14:35 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpēc, lai burtiņus, draudziņ, pazītu, un iemācītos saprast kur tekstam/viedoklim/procesam sākums un kur gals, apkopotu informāciju, izanalizētu dotos lielumus (vai viedokļus) un pēc būtības uz tiem varētu atbildēt.
Izskatās, Tev šie priekšmeti gājuši tik pat labi, kā man sports.
Tik jēls un tukšš pārspīlējums, ka pat smiekliņš neuznāca.

Nu tad draudziņ, daudz atņēmis tev tas sports, ja saprašana nevelk līdzi. :-)
04.09.2018 14:37 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Paldies, šis ir lielisks kompliments! Lai kā negribētos atzīt, cilvēki pa dzīvi vibrē dažādos tempos un virzienos, ne man visas saprašanas baigi būtiskas dzīvē, lai savējo vilktu viņām līdz. Un bieži par to ir prieks, jo mana saprašana izvēlas pati, ko vilkt un ko ne. Nevis sistēma izdomā manā vietā. :)
04.09.2018 14:43 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pati zākāšanos aizsāki ar saviem "komplimentiem". Domā vien, ka esi pārāka. :D
04.09.2018 15:01 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015

Atgādināja šo. :D
Nu, cmon, ko Tu murgo, kāda pārāka? Es, vienkārsi, esmu savādakās domās šajā jautājumā. Tavs komentārs par matemātiku un latviešu valodu, vienkārši bija tukšs arguments, tāpat kā pārējie divi. Tā arī Tu neatbildēji uz jautājumu, kāpēc būtu jāpiespiežas... Tāpēc arī diskusija starp mums neizdevās. :)
04.09.2018 15:13 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
tāpat kā pārējie divi.

tb nākamie divi komentāri
04.09.2018 15:14 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tavi argumenti bija tukši. :D
04.09.2018 15:20 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vai uzbraucieni par citu priekšmetu apguvi bija tie ''argumenti''. :D
04.09.2018 15:21 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
04.09.2018 15:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits