Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sports

 
Reitings 57
Reģ: 12.03.2018
Labrīt. Drīz sākas skola, un man jau sākas galvassāpes par sporta stundām. Tās man uzdzen nenormālu riebumu, skolotājs arī ne īpaši foršs un visu skolas prieku nojauc tikai šī stunda. Plus vel mums notiek kopā ar citām klasēm kurās iet mans “bijušais” un tāpēc tur piedalīties ir ļoti mokoši. Neesmu arī nekāda sportiste taču eju sportistu klasē kurā tas visiem labi padodas, tāpēc jūtos vēl sūdīgāk. Īsāk sakot, negribu bojāt sev dzīvi un garastāvokli, tāpēc domāju vai ir kāds veids kā var neiet uz tām stundām? Nav jau gluži matemātika bez kuras skolu nevar pabeigt..
02.09.2018 09:26 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Ja skolotāji izsmej tevi par tavām sporta spējām, tad tā ir skolotāju neprofesionalitāte.
Ja citi skolēni - tad viņi ir ļoti neiejūtīgi un nenobrieduši.
Bijušā klātbūtne - dzīves sīkumi, par kuriem nav vērts uztraukties.
Dabūta ārsta zīme vai nobastota stunda - vājš raksturs.
Ej uz sportu un centies pavadīt jautri laiku, jo katram padodas savas lietas. Tev nav jāiznieko laiks domājot, ka esi sliktāka par citiem. Nu un, ka tu neesi tik sportiska kā citi? Tev nav jābūt tādai pašai kā taviem klasesbiedriem. Esi nobriedušāka par viņiem. Parādi, ka esi cienījams cilvēks un nekaunies no savām ne tik stiprajām pusēm.
04.09.2018 17:57 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Neesmu arī nekāda sportiste taču eju sportistu klasē kurā tas visiem labi padodas, tāpēc jūtos vēl sūdīgāk.

Nesapratu, ej sportistu klasē tādā ziņā, ka tur daudzi nodarbojas ar sportu, vai arī tev ir klase ar sporta novirzienu? Ja tāda novirziena klase, tad ieteiktu pāriet uz citu novirzienu.
Bet nu saprotu bēdu, pašai arī nepatika sporta stundas un jutos kā lūzere vienmēr. Taču kas jādara, tas jādara, kaut kā esmu izdzīvojusi skolas gadus. :D
04.09.2018 17:19 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Potto, neviens tak nesaka, ka sportā nebūtu jāliek atzīme, runa ir par vērtēšanas sistēmu, pēc kādiem kritērijiem tik izvērtēts katra cikvēka sagatavotība. Protams, skolas ir dažādas un katrā no viņām ir sava vērtēšanas sistēma, bumbiņu mešana bija tikai kā viens no piemēriem. Personīgi manā skolā bija tikai ieskaite basketbola, kas, manuprat, ir vēl muļķīgāk nekā bumbiņu mešana vai kross. Mums klasē gāja viens džeks, kurš bija futbolists, kurš spēlēja Latvijas jaunatnes izlasē, bet sportā dabūja 5, jo netrāpija cik tur tās reizes grozā un neizpildija citus basketbola vingirinājumus, ticu, ka daudzās citās skolās bija arī līdzīgi piemēri, kas ir stulbums augstākajā pakāpē.
04.09.2018 16:23 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
Arī bumbiņas mešanu, iemācoties pareizu mešanas tehniku, var nokārtot uz 4 ballēm. Pat tad, ja rokas vārgas. Manā gadījumā es biju par slinku, lai ietu uz sporta konsultācijām (jā, jā, mums tādas bija) un mācītos pareizo mešanas tehniku, jo nepārdzīvoju par to vienu nesekmīgo atzīmi sportā.

manā laikā neviens neko nemācīja - vienkārši ej un dari. :-O
04.09.2018 16:18 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Fizikas konkrēto vielu ar normālu privātskolotāju var iemācities jebkurš vienas dienas laikā, bet aizmest bumbiņu tālāk pa vienu dienu, pat pa nedēlu "iemācīties" nevar, jo tur nemaz nevar lietot vārdu "iemācīties", tas ir vai nu tu vari vai nē, kas ir atkarīgs no taviem fiziskiem dotumiem.

Arī bumbiņas mešanu, iemācoties pareizu mešanas tehniku, var nokārtot uz 4 ballēm. Pat tad, ja rokas vārgas. Manā gadījumā es biju par slinku, lai ietu uz sporta konsultācijām (jā, jā, mums tādas bija) un mācītos pareizo mešanas tehniku, jo nepārdzīvoju par to vienu nesekmīgo atzīmi sportā. Citas disciplīnas vairāk vai mazāk problēmas nesagādāja, līdz ar to arī gada atzīmi tā bumbiņmešana diži neietekmēja. Nezinu, kā tas ir bijis un ir citās skolās, bet manā skolā skolēni, kuriem bija kādas veselības problēmas (piemēram, skolioze), ar ārsta zīmi bija atbrīvoti vai viņiem tika atviegloti izpildes nosacījumi atsevišķām disciplīnām, tādēļ nevarētu apgalvot, ka cilvēka fiziskās spējas netika ņemtas vērā. Protams, mans viedoklis nav kategorisks, jo skolas ir dažādas un arī vērtēšanas kritēriji katrā skolā atšķiras, taču neiešana uz sporta nodarbībām tikai tāpēc, ka nesanāk izpildīt uzdevumus uz 8, 9 un 10, un tādējādi samazinās vidējā atzīme, liekas ļoti nepareiza. Kā jau kāda komentētāja rakstīja, vispārējā vidējā izglītība ir orientēta uz to, lai sagatavotu cilvēku tālākajām studijām, tādēļ arī tajā māca no visa pa drusciņai. Vispārējās vidējās izglītības kontekstā nevar pateikt, ka sportā nebūtu jāliek atzīmes, jo man, lūktum, to nevajag. Tev varbūt nevajag, bet kādam, kurš grasās iet uz LSPA, varbūt vajag. Vai arī, ja neliek atzīmes sportā, tad pēc vienlīdzības principa neliek arī mājturībā, vizuālajā mākslā, neliek mūzikā dziedāt un literatūrā domrakstus rakstīt.
04.09.2018 15:44 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Piekrītu daudz kur macaw. Pārsliņai žults diena kā parasti. :D
04.09.2018 15:25 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
04.09.2018 15:24 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vai uzbraucieni par citu priekšmetu apguvi bija tie ''argumenti''. :D
04.09.2018 15:21 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tavi argumenti bija tukši. :D
04.09.2018 15:20 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
tāpat kā pārējie divi.

tb nākamie divi komentāri
04.09.2018 15:14 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015

Atgādināja šo. :D
Nu, cmon, ko Tu murgo, kāda pārāka? Es, vienkārsi, esmu savādakās domās šajā jautājumā. Tavs komentārs par matemātiku un latviešu valodu, vienkārši bija tukšs arguments, tāpat kā pārējie divi. Tā arī Tu neatbildēji uz jautājumu, kāpēc būtu jāpiespiežas... Tāpēc arī diskusija starp mums neizdevās. :)
04.09.2018 15:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pati zākāšanos aizsāki ar saviem "komplimentiem". Domā vien, ka esi pārāka. :D
04.09.2018 15:01 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Paldies, šis ir lielisks kompliments! Lai kā negribētos atzīt, cilvēki pa dzīvi vibrē dažādos tempos un virzienos, ne man visas saprašanas baigi būtiskas dzīvē, lai savējo vilktu viņām līdz. Un bieži par to ir prieks, jo mana saprašana izvēlas pati, ko vilkt un ko ne. Nevis sistēma izdomā manā vietā. :)
04.09.2018 14:43 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpēc, lai burtiņus, draudziņ, pazītu, un iemācītos saprast kur tekstam/viedoklim/procesam sākums un kur gals, apkopotu informāciju, izanalizētu dotos lielumus (vai viedokļus) un pēc būtības uz tiem varētu atbildēt.
Izskatās, Tev šie priekšmeti gājuši tik pat labi, kā man sports.
Tik jēls un tukšš pārspīlējums, ka pat smiekliņš neuznāca.

Nu tad draudziņ, daudz atņēmis tev tas sports, ja saprašana nevelk līdzi. :-)
04.09.2018 14:37 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Un kāpēc matemātikā vai latviešu valodā, var taču iztikt.

Tāpēc, lai burtiņus, draudziņ, pazītu, un iemācītos saprast kur tekstam/viedoklim/procesam sākums un kur gals, apkopotu informāciju, izanalizētu dotos lielumus (vai viedokļus) un pēc būtības uz tiem varētu atbildēt.
Izskatās, Tev šie priekšmeti gājuši tik pat labi, kā man sports.
Tik jēls un tukšš pārspīlējums, ka pat smiekliņš neuznāca.
04.09.2018 14:35 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un kāpēc tieši būtu jāpiespiežas sportā sasniegt rezultātu? Vai nepietiek ar neskaitāmajiem priekšmetiem, kuru apgūšana/neapgūšana var nopietni ietekmēt cilvēka izvēles nākotnē?

Un kāpēc matemātikā vai latviešu valodā, var taču iztikt. ;-)
04.09.2018 14:32 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
(t)
Ja vien nav nekāda izcili pretīgā attieksme, kura pazemo kādu, tad diez vai būs nesekmīgs, lai vidusskolā atstātu uz otru gadu. Tā kā ievainotās sirdis vienkārši negrib piespiesties utt.

Un kāpēc tieši būtu jāpiespiežas sportā sasniegt rezultātu? Vai nepietiek ar neskaitāmajiem priekšmetiem, kuru apgūšana/neapgūšana var nopietni ietekmēt cilvēka izvēles nākotnē?
Protams, sekmīgu atzīmi nopelnīt var diezgan viegli, BET - es negribēju sekmīgu atzīmi, es gribēju zelta žetonu. Labi, es īsti/ilgi nepārdzīvoju par to, ka viņu nedabūju, bet tāpat - nav godīgi. Tāpat, kā dzīve. Bet dzīvē (turpmākajā) man ir bijis neskaitāmi daudz lietu, uz kurām ir bijis jāpiespiežas, lai sasniegtu rezultātus, krietni vērtīgākas prasmes ir nācies apgūt. Tā ka šī nevēlēšanās piespiesties (aka - tērēt savu laiku) nav neko būtiski ietekmējusi gribasspēka attīstībā, vienkārsi jau no pusaudžu gadiem puslīdz ir bijis skaidrs, ko pašam vajag un ko nē. Te pieminētā vizuālā māksla un mūzika arī liekama tajā pašā katlā, jo tie desmitnieki, ko tajos priekšmetos pelnīju, tāpat netiek novērtēti nedz augstskolā, nedz turpmākajā dzīvē. Mans uzskats ir tāds, ka ir kādi 4-5 obligātie priekšmeti, kam jābūt optional - jāapmeklē vismaz viens vai divi no viņiem, bet tiem nevajadzētu tikt vērtētiem ar atzīmi. Ja tā sporta stunda nesaistītos ar mūžīgu apkaunojumu par kārtējo četrinieku, arī es labprāt bumbas mētātu un piedalītos dažādās aktivitātēs. Ja ir skolēni ar pastiprinātu interesi par šo jomu - aiziet, lūdzu, lai sporto, lai trenējas. Domājiet sporta skolotāji grib ar tiem bastotājiem karot? Domājiet, viņiem interesanti trenēt baru pusaugu ākstu, kuru dažādo fiziskās sagatavotības līmeņu dēļ grūti iesaistīt jēgpilnās aktivitātēs, no kā visiewm būtu labums? Es stipri šaubos.
04.09.2018 14:26 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nepareizi
Nepareizi.

Nepareizi.
Trenējas ķīmijai, trenējas sportam. Ja vien nav nekāda izcili pretīgā attieksme, kura pazemo kādu, tad diez vai būs nesekmīgs, lai vidusskolā atstātu uz otru gadu. Tā kā ievainotās sirdis vienkārši negrib piespiesties utt. Tas jau mūsdienās normāli. Es arī nebiju sporta fane skolā, bet tiku galā pat ļoti labi, neko nedarot papildus daudzās jomās. Te protams atnāks un kāds teiks, kādam invalīdam jābūt, lai 4 pa visiem veidiem gadā kopā nedabūtu, bet nu tālu no patiesības tas arī nebūs. Tāpat mūždien teksti, ka matemātikā, fizikā un citur jau var iemācīties - nē, nevar. Cilvēki ir arī apdalīti galvās, prāta spējās, ne tikai fiziskajos dotumos, tā kā cepties varētu arī par to, ka humanitāram cilvēkam liek matemātiku apgūt. Bet tā ir vispārējā izglītība, ar ieskatu it visā un tas ir normāli.
04.09.2018 14:13 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Fizikas konkrēto vielu ar normālu privātskolotāju var iemācities jebkurš vienas dienas laikā, bet aizmest bumbiņu tālāk pa vienu dienu, pat pa nedēlu "iemācīties" nevar, jo tur nemaz nevar lietot vārdu "iemācīties", tas ir vai nu tu vari vai nē, kas ir atkarīgs no taviem fiziskiem dotumiem.

Nepareizi

Nepareizi.
Aprakstīšu vairāk no sevis. Kas ir svarīgi, skolā būtu jānodarbojas, lai mācītu, kā pareizi mest, kā pareizi lekt, kā pareizi to un šo. Cilvēkam nevajag fiziskos dotumus, lai sportā būtu vismaz viduvējā līmenī. Vienkārši daudzim ir nepareiza izpratne par kustību. Un ja būtu labs skolotājs, tad viņš iemācītu, ka pareizi koordinējot savu ķermeni, Tu esi daudz uz ko spējīga.
Jēga tam visam ir tāda, ka skolēnam skolā ir nevis jākļūst sportistam, bet par cilvēku ar pareizi funkcionēšu augumu - tas ir stāja, gaita un visas pārējā kustība. Lai nebūtu līkās muguras, saknupušās stājas.
Bet mums skolās atzīme ir galvenā, kuru prasa no cilvēka, kuru viņi tajās sporta stundās apmāca tikai tik daudz, cik pāris reizes iedod uzmest kaut to pašu bumbiņu.
Labi mešana. Bet kross. Kad visiem liek skriet to dažus kilometrus. Organismam, kurš ikdienā neskrien, tā ir liela slodze. Sirds pa muti kāpj ārā dēļ tās atzīmes. Nu ļoti nepareizi. Jebkurā džimā neviens vispār neliek strādāt uz pilno slodzi. Gudri cilvēki hobija pēc tā netrenējas, bet skolās no tiem kas vispār nav trenējušies, liek sevi beigt nost. Nu nez vai tas ir pareizi.
04.09.2018 14:03 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vienkārši traki, ja tā domā. Miljoni nevar iemācīties, jo galva ir tik dota, cik ir dieviņam, bet nu argumentu tēlošana ir vēl labāka.
04.09.2018 13:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits