Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecības pēc bērna piedzimšanas.

 
Reitings 45
Reģ: 09.03.2010
Sveikas, mammas! Padalieties savā pieredzē, vai attiecības izmanījās pēc mazula piedzimšanas. Bērns pavisam mazs, 4 mēneši. Man patreiz izskatās, ka partnerim citas nodarbes ir svarīgākas un interesantākas kā sava gimene. Nepamet sajūta, ka vinš tagad jūtas ierobežots, ka draugi var sēdēt līdz vēlai naktij un sist klaču, iedzert, tusēt, draugiem bērni nav, īsti pat nav nopietnas attiecības. Esmu vairākkārt par to runājusi, teikusi par dzīves prioritātēm, bet ar sirdi saprotu, ka pret vina gribu neko “neieborēšu.” Gribu dzirdēt stāstus, pieredzes, vai izdevās kaut ko mainīt, varbūt partneris atvēra acis un saprata kas dzīvē ir svarīgs.. Vienā brīdī gribās iespītēties un teikt, lai tad dara ko grib un iet kur grib, ka pašas tiksim kārtībā, varbūt attiecības jābeidz un man izdosies ar laiku atrast partneri, gimenes cilvēku. Otrā brīdī gribas, lai viss ir labi, borēt “divdesmittrešoreizi,” bet saprotu, ka ar varu nevaru neko piespiest.
Uzkalusīšu jebkuru viedokli.
30.08.2018 22:21 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Neticu ka tādi veči mainās, pārsvarā neizskatās, kad kas labs gaidāms nākotnē.
Izskatās kad padomju laiku domāšana ir vēl jaunajai paaudzei iepotēta.
Ja veci mājās ir jāaprūpē, jārada īpaši apstākļi utt., kamēr pašai sievietei vnk ir pienākumi, citi darbi pret bērnu/māju utt. bez īpašu apstāļu radīšanas jāpadara, tad man nav ko teikt.
Kam tādu vīrieti, kas nav uzreiz gatavs tēva lomai, sievietei netiek dots laiks sagatavoties, bērns piedzima un uzreiz ir pienākums par viņu gādāt, kāpēc tēvam ir jābūt kādām privilēģijām, abi kopā 9 mēnešus var izglītoties par bērnkopību. Abi lasa, izglītojas, dalās pieredzē par bērna audzināšanu, nevienam no gaisa nenorīt zināšanas par bērnkopību, pliki instinkti neko nenozīmē. Par bērnu rūpējas abi, ja vecis domātu, ka tā ir sievietes atbildība audzināt līdz 4 gadi, un tad viņš pieslēgsies, ar tādu veci pat domu nepieļautu radīt kopīgu bērnu.
03.09.2018 20:04 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Neviens nepiedzimst par vecākiem, viss ir jāiemācās un visu var iemācīties.
Vīrietis var visu izdarīt, gan saimniekot mājās, gan maza bērna aprūpē (izņemot dzemdēt un barot ar krūti)
Bieži vien attiecībās ir tā, ka to ko viens iegulda ģimenē uz attiecībās, grib lai otrs, arī darītu tāpat. Bet viss jau nenāk uzreiz.
Varbūt otram vajag ilgāku laiku lai visu apjaustu un pielāgotos jaunajiem apstākļiem.
Emocijas, nogurums, aizņemtība un sākas - viens zāģē otrs mūk pa durvīm ārā. Abi vainīgu un abi var rīkoties savādāk.
03.09.2018 17:00 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Manuprat, temas pietekumam vajadzetu but "Ka izmainit virieti?", nevis "Ka attiecibas mainas pec berna piedzimsanas". Tik daudzas sievietes saiet kopa ar virieti, kuru loti gribas izmainit, bet izradas tas nav tik viegli un trakakais, ka vel tiek iesasistitas laulibas un berni, lai beigas atklatu, ka ari tas virieti neizmainis. Ka izmainit virieti? Seit jau daudzas ieteica - apkalpot un apteklet, aprupet un saudzet.
03.09.2018 17:00 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
padomā loģiski,kurš gribēs nākt mājās,ja mājās būs sieva zāģis? Es to esmu novērojusi tik daudzās attiecībās,meitenes pārmet, dusmojas visu laiku un ,tad brīnās,ka vīrietis labāk iet pie draugiem

A diez viņas aiz neko darīt "zāģē"? Vecim jau nekas vairāk dzīvē nav jādara, kā tik uz darbu jaaiziet. Tas jau laikam dažām liekas zelta gabaliņš kurš jāsargā, kam sarkanais paklājs vēl jānoklāj kad šis pārrodas mājās un izlaižas uz dīvāna ar aliņu rokā.
Tā ka zāģē ne par ko maz ir redzēts, parasti tam ir kāds nopietnāks iemesls, bet vecis vienkārši ne pirkstu negrib pakustināt, tikai bēgt no problēmām pie labajiem draugiem, kuri vēl kādu šmigu galdā uzliks.
03.09.2018 15:55 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
dreambig, man līdzīga pieredze. Mums grūti iet ar bērniņa plānošanu un pagātnē ir daudz neveiksmīgas grūtniecības un arī reiz kāds cilvēks man teica, lai daru visu iespējamo, lai tikai vīrs neaiziet no manis, lai sargāju un loloju viņu, lai novērtēju, ka viņš paliek ar mani, jo tikai stiprs vīrietis paliks kopā ar sievieti šādās grūtībās. Un tad es arī godīgi atbildēju - ja grib, lai skrien, man ne prātā nenāk ne sargāt, ne lolot, ne kā īpašu lutināt cerībā, lai tikai neaizskrien prom, ja paliek par grūtu.
Bērnam ir 2 vecāki, kuriem ir līdzvērtīga atbildība un pienākumi. Protams, ka pirmajos mēnešos mammas klātbūtne vairāk vajadzīga tīri tāpēc, ka mamma baro ar krūti, taču viss pārējais ir kopīga atbildība. Ja man būtu vīrietis, kurš uzskatītu, ka bērns kļūst interesants tikai 3 vai 4 gadu vecumā, kad jau runā un tētis var ar bērnu kopā darboties, bet, kamēr zīdainis, tikmēr visa atbildība mammai - ar tādu vīrieti pat neapsvērtu domu radīt bērnus... (t)
03.09.2018 15:26 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Es lasu un brīnos un pie sevis domāju par to vīrieša lomu mūsdienu ģimenē. Tik daudzas viņus saudzē, ka nav brīnums, ka drīz tas būs vājais dzimums. Uzskatu, ka vīrietim ir jāuzņemas ģimenē vairāk pienākumu nekā sievietēm. Apmēram sievietei ir jāpadara viss mājas solis, jāgatavo, jāiepērkas, jāaudzina bērni, jāmāca, plus vēl katru dienu jāizskatās satriecoši, bet tikmēr vīrietis pa brīvdienām staigā, kur grib un dara ko grib. Nu žēl, ja sievietēm te patīk uzņemties zirga vilcēja lomu. Par to zāģēšanu arī smieklīgi! Ja man kaut kas nepatīk ko mans vīrietis dara vai nedara, tad es eju un saku un nav nekādas atkāpes, ka es iekodīšu mēlē un klusēšu. Manis pēc viņš vai kāds cits to var saukt par zāģēšanu, urbšanu vai ciršanu. Es to saucu par kopsaucēja atrašanu ;-)
Es to esmu novērojusi tik daudzās attiecībās,meitenes pārmet, dusmojas visu laiku un ,tad brīnās,ka vīrietis labāk iet pie draugiem. Neviens no labas sievas,draudzenes nebēg.

Es tieši esmu novērojusi pretējo. No sliktām neaiziet. Un viedoklis no malas ir viens, bet lielākoties es esmu redzējusi, ka zāģē par nopietniem iemesliem.
Nesen draudzene stāstīja par savu paziņu. Tur bēdīgs stāsts. Bērniņš nomira 11 mēnešus vecs, smagas veselības problēmas. Un viņa man saka - jā, labi, ka tas vīrietis pēc bērniņa nomiršanas to manu paziņu nepameta! Es nodomāju, kā tas ir "Labi, ka nepameta"? Tā kā sieviete būtu pie kaut kā vainīga un viņai tagad būtu jāpasakās visu varenajiem, ka viņš viņu nepameta?! Tā ir nelaime, kas skar abus, kas sāp abiem. Varbūt, ka mātei savādāk kā dažas te minēja, bet nelaime paliek nelaime. Piekrītu, ka vīrietis vairāk jāmēģina iesaistīt.
03.09.2018 15:15 |
 
Reitings 14
Reģ: 29.08.2018
začeits un kas te vēl uzbruka manam viedoklim, padomā loģiski,kurš gribēs nākt mājās,ja mājās būs sieva zāģis? :-D Es to esmu novērojusi tik daudzās attiecībās,meitenes pārmet, dusmojas visu laiku un ,tad brīnās,ka vīrietis labāk iet pie draugiem. Neviens no labas sievas,draudzenes nebēg. :-) Tā vietā,lai bruktu man virsū nedaudz padomāt vajag,nevis izraut divus vārdus, nesaprotot kontekstu. :-D(t)
01.09.2018 11:11 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Jaa, narkologjiskajaa dispanseraa mums te bariem aarstee atkariibu no kafijas, veel mums te bariem salietojas kafiju un tad sasniedz visaadus interesantis dveeseles staavokljus :-D Zaales aizliegums arii taada iistena PSRS domaashanas palieka, izraadaas taa Padomju Savieniiba absoluuti lielaakajaa daljaa zemeslodes bijusi, bijusi gan pie jenjkjiem, gan “vecajaa Eiropaa” utt, visur, kur nesit plaukstinjas par zaali un to nelegalizee :-D jaapaarraksta laikam veesture :-D wikipeedija, kuraa lielu dalju sadrukaajushi taada liimenja eksperti kaa muusu zaales fane, arii ir ljoti zinaatnisks resurss :-D Kaadi mees te tumsonjas visi, Tu autore vispaar, taa kaa Tu dzer kafiju, tad i nepiiksti par to, ka shis uzvelk zaali :-D Un vispaar metiisim pie malas tumsoniibu, saaksim, piemeeram grauzt mushmires, taas mazos daudzumos atver citas dimensijas, ja kas. Piipeesim hashishu un paar mums naaks atklaasmes un naakotnes paredzeejumu viizijas. Pie velna sho PSRS domaashanu, mainiisim planeetu!!! Analiizes speejas nulles liimenii zaales faniitei, zinaashanu baaze wikipeedijaa un klikshkju lapelees sagraabstiita. Sametiisim maisaa burkaanus un siipolus un bljausim, ka shie ir daaaaaaaaaarzenji, un nahui tu nevari taa veesi nograuzt piecus siipolus, a burkaanus vari, shie tachu ir daaaaaaaaarzenji. Taads nu tas liimeniitis, bet gaismu gan grib nest ar savu pashpasludinaati viedo viedokliiti. Varbut paarvaacies uz klikshkju lapinjaam, tur Tevi liidziigi dumie cels sveetos kaartaa nevis oponees.
P.S. Kas attiecas uz teemu, tad kaarteejaa, kura uztaisiija beernu ar beernu un tad nesaprot, kaapeec paar jaunizcepto teetuku nenaak atklaasme un kaapeec shis nedzied shuupuljdziesmas un sveetaa sajuusmaa nebreec “mees pakakaajaam” :-D
01.09.2018 11:03 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Labi, PIENEMSIM, ka bernam vajag tikai mati un mate pati tiek gala, tam es nepiekritu, bet nu ari tad tevam butu jabut velesanas pavadit laiku ar bernu un palidzet ari sievai, vai ari, ja nu beeernam “nevajag” tevu, tad nu milosas attiecibas gribas pavadit laiku kopa ne tikai berna del. Bet ko es te saprotu, taks jarada ipasa atmosfera un velme kungam to darit vispar... :-D
31.08.2018 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 4022
Reģ: 02.01.2011
Njā, kafija, svešs bērns, atmosfēras radīšana... ko tik te nevar izlasīt :D pa vasaru, cosmo prāti laikam gājuši stulbumā :D
par tēmu- godīga saruna un tēva iesaistīšana bērna ikdienā (ja tas līdz šim nenotiek). Kaut gan, manuprāt, šie papuči, kuri paliek "savā vecajā dzīvē" kamēr mamma viena pati 24/7 ir kopā ar mazo, nav īsti spējīgi saprast, ka bērns ir piedzimis abiem vecākiem. abiem.
31.08.2018 19:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vispār jau - pareizi būtu visu laiku runāt ar vīrieti, uzturēt sarunu - mierīgi un konstruktīvi. Nevis ciesties klusējot un tad sprāgt, kad sakrājas.
Kad tas nāk ārā, tad neizēdu smadzenes, bet saku, ka man sāp sirds utt.

Un kas tas par “man sāp sirds”?... Neko neizsakošas emocijas. Vīrieši tādu pasniegšanu neuztver. Ar vīrieti jārunā konkrēti - “man nepatīk, ka tu par maz velti laiku mūsu bērnam. Tevis nedēļām ilgi nav mājās. Man arī nepieciešams laiks atpūtai un izklaidēm - esi tik laipns, pasēdi rīt ar bērnu, kamēr es aiziešu tur un tur...”. Nu apmēram tā. Un noteikti nevajag gaidīt, ka vīrietis pts pamanīs, sapratīs, palīdzēs. Vispār - nekad nav jāgaida ne uz vienu, ka kāds bez teikšanas/lūgšanas spēs iejusties tavā ādā, nolasīs tavas domas un visu izdarīs kā vēlies. Iemācies runāt un nodormulēt skaidri, ko tu gribi.
—-
Tas, ka vīrietis lieto zāli, regulāri tusē un ir prom ārzemēs līdz pat 3 nedēļām - nu man tas šķiet galīgi garām... Es ar tādu bērnu neplānotu. Bet tā bija jūsu izvēle.
—-
Par to, ka bērnam vajag tikai māti - sviesC. Bērnam vajag to, kurš primāri parūpēsies par viņa vajadzībām un mīlēs viņu. Nav nekādas atšķirības vai tā būs māte, tēvs, ome vai opis vai aukle. Tās ir mātes iedomas un nespēja pārraut morālo nabassaiti, ka bērns bez viņas būs nelaimīgs.
31.08.2018 18:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Hmm, nu par kafiju un mātes mistisko instinktu un to , ka vīrietim bērns ir svešs un bērnam 4 mēn vecumā tēti nevajag, vajag tikai mammu, izsmējos. :-D:-D:-D
Tagad par tēmu- man arī ir 4 mēn vecs bērns mājās. Ļauju vīrietim brīvdienās darīt savas darīšanas, ļauju iet pie draugiem, kad grib. Izņēmums, ja mums vajag pie ārstiem vai kas cits tāds svarīgs- tad logiski, ka sēž ar mazo, kad es pie ārsta, piemēram. Bet nu man vīrs nekur baigi neskrien, pieaudzis vīrietis, ģimenes cilvēks- grib brīvo laiku pavadīt ar mums, un dod man laiku atelpai- jo saprot, ka man arī nav viegli ( mums mazulim nelielas veselības problēmas, kas sarežģī nedaudz visu)
Izrunājies ar vīrieti, tas ir arī viņa bērns, ne tikai tavs! Un tas, ka kāda uzskata, ka 4 mēn vecam bērniņam vajag tikai mammu- tā noteikti nav! Ja nu vienīgi tēti nelaiž tuvumā un bērns nezina par tēta esamību! Mana meitiņa ļoti priecājas, kad tētis viņu auklē! Un mierīgi varu iziet prom uz ilgu laiku, jo zinu, ka bērns ir drošībā un galvenais- bērns jūtas ar tēti drošībā, tik pat , cik ar mammu!
Zāles pīpēšana- izskaidro vinam, kāpēc tev tas nepatīk. Sarunā, lai pīpē vismaz retāk..
Es uzskatu - abu bērns- abiem jāaudzina. Un vīrs tāpat! Ja vīram būtu citi uzskati- viņš nebūtu mans vīrs un bērna tēvs :D
31.08.2018 17:49 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es tos pirmos jautājumus uzdodu, jo vairāk tētis pavadīs laiku ar mazo, jo vairāk pieķersies. Izveidojas savas rotaļas, mazais super priecīgs ieraugot tēti un tad jau pašam tētim jau gribas pavadīt laiku, redzot kā mazais priecājas.
Ja nepavada laiku, tad viss, jānostāda fakta priekšā - es aiziešu uz veikalu, bet tu paliec ar mazo!
31.08.2018 14:57 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Tev vīrs vispār bērniņu auklē? Cik daudz laika pavada ar viņu? Jums vispār plānots bērniņs bija?
Mums arī ir 4 mēn mazulīte, man vīram daudz jāstrādā un šad tad satiekas ar draugiem. Beet, esam sarunājuši, ja grib ar draugiem tikties, tad vińam vairāk jāpauklējas ar mazo, lai es varu padarīt lietas, ko gribas. Vai arī to dara pašā vakarpusē, kad mazā guļ un es arī atpūšos. Savādāk man arī īsti godīgi nelikās, ka visu dienu ņemos ar mazo, bet tikmēr vīrs atpūšas. Jāiziet uz kaut kādu kompromisu.
Man patika tas citāts no iepriekšējem komentāriem, ka bērns labas attiecības uzlabo, bet sliktas - pasliktina. Es tam piekrītu:-)
31.08.2018 14:30 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Bet kaut gan arī pēc tā laikam nemācētu salikt un izvērtēt ļaunāks/labāks rāmīšos.

Wtf? Kāds sakars? :D :D :D Tev ar uztveri un lasīšanu problēmas.
Es nekur neesmu neko klasificējusi. Es runāju tikai par to, ka cilvēki neizprot narkotiku terminu. Man vienalga, kas ir labāks/ļaunāks, bet tas viss iet zem viena nosaukuma. Katrs pats izvēlas, ko lietot, pat ja tas ir kofeīns, kurš neko super ļaunu nedara, tāpat ir atkarību izraisoša viela. :-P
31.08.2018 14:20 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Un ja tu vēlies panākt,lai viņš vairāk laika pavada ar tevi un mazo,tad radi mājās tādu atmosfēru,lai viņam pašam gribētos ar tevi pavadīt laiku. Pārmešana,dusmošanās,apvainošanās nav šīs atmosfēras radīšana, viņš visticamāk tad gribēs vēl vairāk laiku pavadīt ar draugiem,kur tādu problēmu nav. Un ja tev nav nekas labs ,ko pateikt,tad nesaki neko. Manās attiecībās tas strādāja.

WTF? Viņam pēc darba būtu jānāk mājās bez kādas motivācijas un jāpieslēdzas bērna audzināšanai, negaidot, ka sieva sazin kādu atmosfēru viņam vēl gādās. Nu un tad brīnās, kur tie "lupatu vīrieši" rodas. Pašas attiecas kā pret jēlu olu, ka tik kundziņam labi, un tad kož pirkstos. Idiotisms.
31.08.2018 14:18 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Omg, sitie teksti, sievietei “janotur” vecis, jacensas un viss kaut kas jaizdoma, lai tik velta laiku un neaizbeg:-D:-D:-D
31.08.2018 14:17 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Un ja tu vēlies panākt,lai viņš vairāk laika pavada ar tevi un mazo,tad radi mājās tādu atmosfēru,lai viņam pašam gribētos ar tevi pavadīt laiku.

Vīrietis var sēdēt trusikos ar alu un lsd, bet sievietei vēl speciāli viņam kaut kas jārada kā mazam bebim? Jūs ko?
31.08.2018 14:15 |
 
Reitings 14
Reģ: 29.08.2018
Es laikam piekritīšu chikachika. Uztici viņam kaut kādus pienākumus un pat, ja dara kaut ko nepareizi nebrūc virsū. :-) Un man zināmie vīrieši par zīdaiņiem nejūsmo,kad ir jau paaudzies,tad gan jau sāk ar viņiem darboties,jo pašiem ir interesanti,ka mazais kaut ko smieklīgu dara vai pasaka.
Un ja tu vēlies panākt,lai viņš vairāk laika pavada ar tevi un mazo,tad radi mājās tādu atmosfēru,lai viņam pašam gribētos ar tevi pavadīt laiku. Pārmešana,dusmošanās,apvainošanās nav šīs atmosfēras radīšana, viņš visticamāk tad gribēs vēl vairāk laiku pavadīt ar draugiem,kur tādu problēmu nav. Un ja tev nav nekas labs ,ko pateikt,tad nesaki neko. :-) Manās attiecībās tas strādāja. :-)
31.08.2018 14:11 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un pat tavā linkā tas viss ir izdalīts. :D
31.08.2018 14:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits