Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pieļaujami miesas sodi attiecībā pret bērniem/pusaudžiem?

 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Kāda ir jūsu attieksme pret miesas sodiem (pēršana, uzšaušana pa dibenu, raušana aiz auss, likšana kaktā, utt.) ? Pieļaujami vai kategoriski pret? Pati esmu redzējusi, kā pludmalē, droši vien mamma, savu 7-8 gadus veco dēlu pēra ar turpat augošajām zālēm pāris cilvēku priekšā, tas likās tā nedaudz neriktīgi, tajā pašā laikā saprotu, ka ne vienmēr visu mazie saprot ar mierīgu runāšanu. Vai paši esat uz sevis izjutuši miesas sodus, kā attiecaties pret to veicējiem šobrīd?
28.08.2018 10:16 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Alexxa, paldies par tiesas sēdi! :-)
04.09.2018 16:07 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
tāpēc man tāda vēlme savu bērnu laist uz kādu sporta veidu (pat ja viņš negribēs, jo neatbalstu dīkdieņošanu pie planšetes - ļautu izvēlēties no dažādiem sporta veidiem tīkamāko).

Garām. Sports nav vienigais veids, kā saturīgi pavadīt laiku. Ja bērnam riebjas sports, tieši tādu pašu disciplīnu dod arī dziedāšana ansamblī, teātra pulciņš, mākslas nodarbības, dejošana... Jebkas, kas ir jāapmeklē regulāri. Spiežot bērnu nodarboties ar to, kas viņam nepatīk, Tu kļūsti par ļauno vecāku bērna acīs un tad tik pagaidi pusaudžu gadus, atspēlēsies ar uzviju. Vēl jārespektē fakts, ka bērna intereses var mainīties un tas, ka viņš gadu cītīgi gāja uz futbola nodarbībām, nenozīmē, ka intereses pēkšņi nevar mainīties uz teātri, piemēram. Lai saprastu, cik nopietni tas ir, strādā elementāra metode - bērnam esošajā pulciņā jāpaliek vēl mēnesi. Ja arī pēc mēneša gribēs prom no futbola un uz teātri - jāmaina nodarbības. Tas bērnam dod iespēju nodarboties ar to, kas viņu interesē un vienlaicīgi iemāca, ka nevar visu pamest, ja pēkšņi sagribas.
es kā pieaudzis cilvēks virināju savu muti un runājos ar tās pašas meitenes mammu.. ar muguru pret bērniem!

Tātad pēc būtības pieaudzis cilvēks, kas pat neskatījās līdzi, ko dara trīsgadnieks, kura problēmu risināšanas māka ir pašos pašos aizmetņos (Jā, bērns apzināti līdz tam nesaprot, ka viņam ir problēma un ka tā ir jāatrisina, bet vienkārši instinktīvi dara kaut ko uz dullo), bet, kad bērns atrisināja problēmu veidā, kādā redzēja to iespējamu, vēl saņēma sodu par to, ka pieaugušais, kam bija viņam jāpalīdz un jāparāda, kā tāda situācija jārisina, bija pārāk aizņemts trinot mēli ar citu pieaugušo, kas arī neuzskatīja par vajadzīgu iejaukties situācijā. Ja tai meitenei kas būtu noticis, vainīgs nebūtu trīsgadnieks, bet gan tie divi pieaugušie, kam nelikās aktuāli sekot līdzi vai bērni nedara ko muļķīgu. Es to arī par meitenes māti, jo arī sešgadnieks vēl ne līdz galam apzinās savas rīcības sekas, ja vien ar konkrētu situāciju nav bijusi saskare iepriekš.
***
Ne sišanu, ne arī kaut kādu uzšaušanu vai jebkāda cita veida vardarbību neatbalstu. Audzināšanā ir jābūt stingram, bet ne jau tirānam. Ja esi savam bērnam autoritāte, bērns klausīs arī bez vardarbības. Ar nožēlu jāsaka, ka daudzi pieaugušie nesaprot, ka, lai kļūtu par autoritāti bērnam, pašam ir jākļūst par tādu cilvēku, kuru par autoritāti tiešām gribētos uztvert. Tas nozīmē to, ka arī pieaugušajam ir jāspēj būt konsekventam, nevis tikai jāpieprasa tas no bērna. Ja vakariņas ir jāēd pie galda, tad pie galda ir jāēd visiem (Ja visiem pie galda nav vietas, tad kaut vai rindas kārtībā), nevis tētis drīkst ēst dīvānā. Bērnam šāda dalīšana nav saprotama. Un tas ir tas grūtākais - disciplinēt sevi, vismaz kamēr bērns ir blakus un redz. Bērns kā papagailis atdarina to, ko redz darām vecākus. Sodīt bērnu par to, ka pati sevi neesi savākusi kādā brīdī un bērns to ir noskatījies? Vēl jo vairāk, bērnu sodot (Atņemt planšeti uz nedēļu arī ir sods, tas tām, kas domā, ka ja nesit, tad jau nesoda vispār) ir jāievēro tāda lieta, ka pirmajā reizē, kad bērns kaut ko izdara nepareizi, viņš neapzinās savas rīcības nepareizību, tāpēc sodīt viņu par to, ko viņš nav zinājis, ka tas ir kas slikts, nav labi (Te nestrādā tas, kas uz pieaugušajiem, kur nezināšana neatbrīvo no atbildības). Pirmajā reizē ir jānoskaidro bērna rīcības motīvi, jāpaskaidro, kā būtu bijis pareizi rīkoties tādā situācijā un kāpēc izdarītais nav labi, un jāinformē, kādas būs sekas, ja darbība atkārtosies. Tieši tādā secībā. Ja atkārtojas - piemērot sodu, par kuru ir brīdināts un no tā neatkāpties.Tā ar jebkuru nevēlamo uzvedību.
Uzdevums nav viegls, bet - ja reiz izvēle kritusi par labu bērna nākšanai pasaulē, neviens neko vieglu arī nav solījis, tas tā kā būtu jāsaprot.
04.09.2018 00:47 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Noteikti esmu pret fiziska un emocionāla spēka pielietošanu pret bērnu, manuprāt, ir daudz efektīvāki veidi kā panākt, lai bērns klausītu. Pats bērnībā nēsmu fiziski iespaidots no vecāku un veccāku puses, bet ar vārdiem gan, vairāk tieši no opja puses. Bet es jau bērnībā zināju, ka viņš ir liels "nervnieks", tāpēc nekāds pārsteigums nebija.
Es atceros, kad biju pavisam maziņš un gāju tenisā un pārsvarā opis bija tas, kurš mani veda uz terniņiem / sacencībām un vēroja klātienē. Atceros, ka pēc zaudētām spēlēm viņš nekad man nepirka mazo suliņu un man vēl bija tāds strīpains kepons ar kaut kādu dzīvnieku, kuru viņs man vienreiz novilka no galvas un ar to keponu iesita man pa pieri un skaļi ielas vidū teica: "draņķi tu!", toreiz tas galīgi nelikās smieklīgi, bet tagad atceroties to skatu, man vienmēr uzdzen lielus smieklus :-D. Ar opi ir palikušas labas atiecības.
01.09.2018 15:03 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Audzināts bērns (jā, jā, arī bez slānīšanas) pa lielveikalu grīdām nevārtās.
Kaktā likšana ir bez loģikas! Kāda tam ir pamatdoma? Garlaicības pēc domājat bērns apdomās par ko sodīts? Vai kas? Drīzāk degunu urbinās nekā kaut ko sapratīs, turklāt bieži vien nemaz nesaprot par ko viņam jāblenž sienā, kur nu vēl apdomāties.. nekas vairāk kā pazemošana tā nav.
Nu padomājiet, piemēram darba vietā izdarāt kaut ko nepareizi, priekšnieks dusmīgs! Saka - viss slikti, tā darīt nedrīkst! Un liek jūs stūrī pastāvēt, tas ko dos? Sapratīsiet, ko izdarījāt ne tā tikai tāpēc, ka stūrī stāvat? :D
01.09.2018 11:32 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ir gadījumi ,kur uzreiz var redzēt, kad tas bērns ir negribēts, nevēlams. Patiešām žēl tādus bērnus. Tad patiešām labāk nedzemdēt , ja bērnu sist par katru sīkumu (arī par viņa vēlmi vnk pakomunicēt ar mammu), vai arī pazemo katru stundu.
01.09.2018 11:28 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man atkal kaktā likšana šķiet tāda pati darbība kā uzsist pa dupsi, tikai vēl muļķīgāka. Saprotu, ja pasaka - ej pasēdi savā istabā un padomā par savu rīcību ; ej izpsihojies savā istabā vai tml., bet likt kaktā ir kārtīgs wtf.
01.09.2018 11:21 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Kaut kaa neesmu redzeejusi, ka pieaugushi cilveeki vaartiitos lielveikalos pa griidu un kviektu. Ja shie taa dara, shos savaac policija un tad seko, vai nu sutkas vai nu aarsteeshanaas psihenee. Taa kaa siikajiem kvieceejiem neekaadu administratiivo vai kriminaalo atbildiibu piemeerot nevar, tad shiem piemeerots sods vareetu buut piecelt kaajaas aiz apkakles vai uzshaut pa dirsu. Tas pats, ja jums kaiminju Jaanis iedod pa muti, vinjam pienaakas administratiivais vai kriminaalais atkariibaa no miesas bojaajumu pakaapes, savukaart, ja juusu cukurduukuliitis, uz kuru neattiecas neattiecas ne administratiivais, ne kriminaalais, sit un kniebj mammai, tad taadaam darbiibaam pastiepta rokjele jau buutu jaaptur laiciigi un jaaiedod pa dirsu, ja ar rokjeles aprureeshanu par maz.
Bet taa kaa juusu cukurduukuliishiem ir visatljautiiba, tad nu lasiet shiem priekshaa augstaakaas psihologjijas graamatu, varbuut shim vaartoties pa zemi, sperot un sitot mammai, paraleeli kaut kas aizies liidz smadzeneem no augstaakaas psihologjijas. Peec vispaareejaas situaacijas muusdienaas skolaas jau var redzeet, cik forshi straadaa augstaakaas psihologjijas metodes. Taa tik turpinaat.
P.S. Un te nav runa par beerna slaaniishanu par izeestu ievaariijuma burku vai sasitu kruuziiti. Kuraam ir smadzenes, taas sapratiis, ko es veeleejos pateikt.
01.09.2018 11:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es neatbalstu nekādu vardarbību pret nevienu. Kaktā likšanas neliekas nekas tāds. Tādu paņēmienu vēl var izmantot.
01.09.2018 10:54 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mans piecgadnieks bīstamas situācijas atpazīst uzreiz un skaidri saprot, ka negrib, lai viņam sāp.
Es neatceros nevienu reizi savā ģimenē (trīs bērni), kurā mēs būtu pērti dēļ apdraudējuma. Mani pēra dēļ sīkumiem. Runāšana, skaidrošana nostrādāja arī šajos gadījumos.
Esmu bijusi aukle vairākās ģimenēs un visās esmu spējusi bērnam izskaidrot konkrētu lietu kārtību. Arī ģimenē, kurā meitenei bija tendence līst pie uguns (kamīns, svece, grils, plīts etc). Pēršana nedeva panākumus.
Kā jau šeit minēju gan es, gan citas meitenes - runāšana strādā vienmēr, bet katram bērnam būs cita pieeja. Vēl ko esmu novērojusi - pieaugušie rupji pārkāpj komunikācijas zelta likumus. Atstāj ieslēgtu tv, radio, telefonus sarunas laikā; nenolaižas bērna līmenī, lai izveidotu ciešu acu kontaktu; neuztur fizisko kontaktu (plaukstiņu turēšana, turēšana pie elkoņiem), lai noslēgtos no apkārtējās pasaules; runā izmantojot deminutīvus un slēpj faktus vai tos vienkārši nober kā pupas neveicinot bērna izpratni par tiem notikumiem un situācijām, kas ierosināja šo sarunu.
Bērns ir maziņš, bet viņš nav muļķis. Vecākiem nav jādomā viņu vietā, bet jārada apstākļi, lai bērns spētu pats izdarīt secinājumus.
01.09.2018 10:21 |
 
Reitings 19
Reģ: 25.11.2013
Kopumā domāju, ja tiek piemēroti kaut kāda fiziska veida sodi, tad tiem jābūt retos izņēmuma gadījumos. Un ne jau par to, ka bērns atnes 2nieku mājās vai pazaudā sporta maisiņu. Bet tādas situācijas, ka bērns pats sajūt to atšķirību, ka "wow, es pārkāpu visas robežas, šis bija ļoti nopietni ko izdarīju, visi pārbijās, tā vairs nekad nedrīkstu darīt, apdraudu pats sevi"
01.09.2018 09:39 |
 
Reitings 19
Reģ: 25.11.2013
Katrai situācijai būs savs individuāls risinājums. 95% gadījumu es iekrītu "runātāju" boxā. Taču ir reizes, kad runāšana nelīdz, bet lieta jārisina ātri, savādāk tā nepaklausība apdraud pašu bērnu un paļauties uz to, ka 100% laika būsi no bērna rokas stiepiena attālumā - neder ( es šeit nerunāju par zīdaini vai 1-2gadīgu bērnu, bet jau saprātīgāka vecuma). Piemēram, mašinā braucam, apstājamies savā galamērķi, bērns redz parku/šūpoles, vienalga ko, lec ārā mašīnā un skrien uz turieni, nedomājot vispār par apkārt notiekošo. Vai grābstīšanās gar logiem mājās, kas atrodas 4.stāvā u.tml. situācijas, kuras parasti ir jāatrisina uzreiz un vienu reizi uz dzīvi. Abās minētajās situācijās pirms tam tika runāts, skaidrots, tomēr tas neastāja pietiekamu efektu, lai ilgāk par pāris dienām darbotos. Abos šajos gadījumos bērns dabūja pa dibenu galu rezultātā. Ar to arī problēma tika atrisināta, un ļoti ātri. Un bērns nevis bija sašutis, ka bija pa dibenu dabūjis, bet gan sabēdājās par to, ka vecāki dusmīgi. Bērnaprāt, dabūt pa dibenu = ekstra reti = ļoti nopietni = vecāki ļoti dusmīgi.
No savas bērnības - esmu dabūjusi arī pērienus, bet par lielāko daļu pērienu es atceros nevis izjūtas tā brīža laikā, bet gan iemeslu, kāpēc dabūju un saprotu, ka bija pelnīts. Piemēram, noķēra mani atkušņa laikā pastaigājamies pa nestabilu ledu virs ezera u.tml.
01.09.2018 09:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
" ciest nevaru cilvēkus, kuri iedomājas sevi par augstākiem, kur nu vēl pret kādu neaizsargātu.

+1, jo traģiskāk liekas, ka bērnam tā mamma un tas tētis ir bieži vienīgie, uz kuriem paļauties, un tie arī rada pirmo izpratni pr pasauli apkārt.
Ļoti žēl, ka meitenēm šeit tik daudzām ir šāda pieredze.
29.08.2018 22:55 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Man bērni nepatīk. Reāli kaitina skraidīšana, dīdīšanās, spiegšana, bļaušana, un nerunāju par traki nepaklausīgajiem, bet arī pat ja vienkārši kaut kur blakus stāvošs bērns man skatās virsū - nu nepatīk, kaitina. Pati bērnus negribu. Bet lai SAVU problēmu dēļ pret kādu pielietotu fizisku spēku.. Lielākā daļa te ir normāli cilvēki, bet dažām no komentāriem tik pretīgi pilnīgi sūcas ārā tā pārākuma, tā varenības sajūta. Protams, bērnu iekaustīt ir viegli, viņš taču nevar iedot pretī, ja dos, uzšaus atpakaļ ar vēl lielāku spēku. A kāpēc bērnu var klapēt, bet viņš nevar dot atpakaļ? Līdz kādam vecumam sist normāli, m? Kāpēc mēs neejam klapēt kolēģus vai draugus, kad viņi blakus skaļi grauž burkānus? Jo bail dabūt pretī? Kāpēc un kā sievišķis te var apspriest, cik normāli ir sist bērnu, kad.. Nevar sist tevi? Pāris debīlās valstiņās ir normāli iekaustīt sievietes. Es jūs arī varu sist? Vai tikai vīrietis? Ķip.. Vīrietis sitīs sievietes, sievietes sitīs bērnus.. Es reāli nesaprotu.. Bērnam, lai arī ko viņš dara, var sist, jo.. viņš ir mazs un viņam nav tik daudz prāta, zināšanu? Tagad izlaidīsim to daļu, kur vairāk prāta būtu jābūt tai personai, kura ir izdomājusi kādu klapēt un pāriesim pie tā, ka pēc gadiem 5, 10, bērns pieaugs, viņam būs "atbilstošs prāta līmenis" - nav pretīgi pēc tam skatīties acīs? Par skolotājām, kuras uzdrošinās izjust varu pret bērniem, vispār nerunāsim, tas ir briesmīgi, cik tādu ir daudz. Man personīgi ome, pret kuru man.. attieksme nekāda un bioloģiskais tēvs, kurš vispār ir nožēlojams cilvēks un šobrīd nav nekāda kontakta, pāris reizes roku pacēla, bet vislielākais pretīgums man ir pret māti, kura fiziski neko neizdarīja, bet kāaaads pretīgs apmierinājums no viņas staroja, kad varēja izjust pārākumu, ko viņa darīja bieži. "es tev teicu, tāpēc, ka es tā teicu, tāpēc, ka esmu māte, tev jādara, ko saka" ciest nevaru cilvēkus, kuri iedomājas sevi par augstākiem, kur nu vēl pret kādu neaizsargātu. Vardarbības atbalstītājas neaizmirstat, ka tas šobrīd stulbais un neaptēstais bērns pieaugot arī neaizmirsīs un pēc tam kad izmetīs jūs no savas dzīves, varēsiet nožēlot un pirkstus grauzt
29.08.2018 22:43 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Aj, es augu vardarbiga gimene, tiesi emocionali, loooti ar vardiem pazemoja, apsaukaja, noniecinaja + fiziska vardarbiba, teiksu ka sekas atstaja pamatigas, visada zina, tapec loti piedomasu pie ta ka es izturos pret savu bernu, ka audzinu, vienmer atceresos ka es jutos un centisos nepielaut ne fizisku ne emocionalu vardarbibu.
29.08.2018 20:01 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Kādreiz, kad man šķita, ka nežēlīgi nepatīk mazi bērni, jo uz ielas visspilgtāk pamanīju visādus raudošus, bļaujošus un agresīvus, tad arī šķita, ka uzšaut ar plaukstu pa dibenu ir ok, jo
tajā pašā laikā saprotu, ka ne vienmēr visu mazie saprot ar mierīgu runāšanu.

Taču pagāja laiks un, kad gaidīju pirmo mazuli, sāku ļoti daudz lasīt par bērniem. Par bērna smadzeņu attīstību, par audzināšanas modeļiem, utt. Pēc dzemdībām, līdz ar milzu mīlestības devu, nāca arī liela cieņa pret mazuli kā atsevišķu personu un nekad vairs nav prātā ienākusi doma, ka jebkāda veida vardarbība ir pieļaujama vai attaisnojama.
Ir gadījies uz ielas/veikalos/laukumiņos redzēt vai dzirdēt, kā vecāki izturas pret saviem bērniem. Rausta aiz rokas, stumda, pazemojoši uzkliedz... izturas tā kā pret bakstāmu savu īpašumu, nevis vērā ņemamu atsevišķu personu.
Audzināt bērnu nenozīmē lēkāt apkārt, izdabājot visām bērna kaprīzēm. Var arī cieņpilni paskaidrot lietas, neuzspiest savu autoritāti ar varu un neaplauzt.
Esmu pārliecinājusies, ka bērns vislabāk sadarbojas tad, kad sadarbojas ar viņu.
Bēdīgi secināt, cik daudzas mātes bezatbildīgi un vienaldzīgi audzina bērnus. Viena daļa nevar sagaidīt, kad tiks ārā no ārprāta un varēs bērnu nogrūst bērnudārzā (kur, starp citu, gandrīz visi vecāki, ignorējot bērna nevēlēšanos, atstāj viņus tur raudošus un aiziet), vēl cita daļa nosēdina TV vai planšetes priekšā, nevis rada rotaļām atbilstošu vidi un iesaistās kopā ar bērnu (sapirkt visas iespējamās mantas, samest mantu kastē ar domu, ka, ja bērns gribēs spēlēties, tad spēlēsies + pa virsu besīties, ka mantu daudz, bet bērns garlaikojas, neskaitās), pa virsu vēl uzbrūkoša savas autoritātes uzspiešana un ar to visa "audzināšana" beidzas.
Bērns visu iemācās no savas apkārtējās vides un visvairāk - vecākiem. Ja vecāks nevar parādīt piemēru pašsavaldībai vai spējai problēmas risināt par tām runājot, tad bērnam nav no kā to iemācīties.
manuprāt, stingrībā augušie parasti dzīvē sasniedz lielākas virsotnes par tiem, kuriem vecāki likuši noprast, ka viņi ir pasaules centrā.

Es domāju, ka bērni, kuri sajūt, ka ar savām vēlmēm un viedokli var ietekmēt apkārtējos notikumus, dzīvē ir uzticīgāki sev un savām sajūtām un ir spējīgāki iet savu ceļu.
Tie, kuri stingrībā ir vecāku autoritātes aplauzti, vai nu tā arī paliek pakļāvīgi visiem un gaida, kad atnāks kāds, kurš "zina labāk", parādīs, kā jādara un klusībā noliegs savas domas un sajūtas pat ja tās apzināsies. Kāda stipra rakstura gadījumā varbūt realizēsies arī pretēja reakcija - izaugs nākamais, citus aplauzošais, iekšēji atriebties gribošais despots.
29.08.2018 13:41 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Peekaboo1, es kā pieaudzis cilvēks virināju savu muti un runājos ar tās pašas meitenes mammu.. ar muguru pret bērniem!
29.08.2018 10:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
nu, slima vai neslima, bet varbūt tava meita arī pati būtu provocējusi uz tādu uzvedību.
Mans puika starpcitu tikai būs trīsgadnieks, bet viņai tūlīt 6 gadi. Viņa viņu nelaida ārā no trepju telpas, bet kad viņam izdevās izkļūt, tad pagrūda to meiteni malā, lai tiktu ārā. Tā, nu, sagadījās, ka tur daudz netrūka no tā akmens.
Knaps 3 gadnieks nav baigi spriestspējīgs kur un kā grūst. Kad grūž, tad grūž!

Un tu kā pieaudzis cilvēks nespēji muti atvērt un tai meitenei pateikt lai tā nedara un palaiž tavu dēlu ārā? Tā vietā viņš pats tur ar viņu grūstijās...? Tad ko tai brīdī pati dariji?
29.08.2018 10:35 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.07.2018
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/27.08.2018-dokumentala-filma.-dotais-lielums-mana-mate.id137956/
29.08.2018 09:39 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Labprāt noskatītos, bet izskatās, ka pašlaik nav pieejams internetā.
29.08.2018 09:30 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.07.2018
Ja gribas mērīt dūres un vārdu spēku, atveriet LTV.LV un noskatieties filmu Dotais lielums: mana māte.
Esmu viņai to teikusi un mani izbrīna viņas atbilde ~piedod~ jā, viņa iedomājas, ka pateiks piedod un viss izgaisīs kā uz burvju mājiena. Un iedziļināties viņa tajā negrib. Ienīstu šo seklo domāšanu.

Tas, ko Tweek un vēl dažas šeit raksta par savu pagātni un atmiņām, atgādina šo filmu par sausa fiziskā kontakta un ignorances dominēšanu pār sarunām.
29.08.2018 09:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits