Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU JF

 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Un atkal jau par studijām. Šogad pabeigusi vidusskolu iestājos LU juridiskajā fakultātē, lai gan eksāmeni un sekmes bija labas, budžetā netiku, jo konkurence milzīga. Ja stājoties biju pilnīgi pāŗliecināta par savu izvēli, tad tagad jau sāku apšaubīt to visu, droši vien finansiālu iemeslu dēļ. Ja vēlreiz varētu izdzīvot vidusskolas posmu, tad visticamāk pievērstos eksaktajam un ietu uz ķīmiju (bet ne farmāciju). Pa lielam nu jau vairs neko nevar mainīt, bet tās kuras ir studējušas, studē, vai arī dzirdējušas no draugiem, radiem , paziņām, cik reāli ir ierotēt budžetā juristos LU? Kā ar darba un studiju apvienošanu? Cik liels ir atbirums pēc studiju uzsākšanas? Paldies jau iepriekš par jebkāu pieredzi! :-)
20.07.2018 09:52 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Un vēl, cik,jūsuprāt, būtu optimālā summa dzīvošanai, ja esmu ne no Rīgas un sākot no septembra dzīvošu kojās?
20.07.2018 09:55 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Kad es studēju, bakalauros zemākā budžeta latiņa bija ~7,6. Maģistros daudzo budžeta vietu skaita dēļ budžetā varēja tikt arī ar atzīmi 7,0, kas, manuprāt, ir absolūti neadekvāti, ja ņem vērā, ka citās fakultātēs ir labi ja tikai 1-2 budžeta vietas un jāmācās ir vismaz uz 8,8, lai to iegūtu. Tagad, šķiet, budžeta vietu skaits gan ir mazāks.
Bakalauros no aptuveni 230 studijas uzsākušajiem izlaidumu svinēja kādi 180 cilvēki.
Studijas apvienot ar darbu ir iespējams. Protams, ne pilnas slodzes darbu. Viss atkarīgs no tā, cik cītīgi grasies apmeklēt nodarbības, kāds ir darba grafiks, cik pretimnākošs ir darba devējs u.tt. Bija cilvēki, kas nāca tikai uz semināriem un kontroldarbiem, jo pārējā laikā strādāja. Bija cilvēki, kuri nāca uz visām nodarbībām un strādāja no nodarbībām brīvajā laikā. Ja tēmē uz budžeta vietu, ņem gan vērā, ka pirmajos divos kursos nodarbību grafiks ir visai blīvs. Turpretim trešajā kursā ir maz nodarbību un daudz brīvu dienu, līdz ar to strādāšana jau ir ļoti iespējama.
Un, visbeidzot, padoms no manas puses. Ja jutīsi, ka esi nošāvusi greizi ar studiju izvēli, labāk pēc pirmā kursa maini fakultāti (ja tas ir iespējams, piemēram, pārejot uz citu LU sociālo zinātņu fakultāti), vai arī ej studēt kaut ko citu. Man apkārt ir gana daudz cilvēku, kas savulaik ir studējuši vai joprojām studē JF ar gariem zobiem, apzinoties, ka ne viņiem ir ķēriens, ne interese par to, tādēļ varu pateikt, ka šie cilvēki, ja arī diplomu iegūst, tad ar ļoti lielām mokām un piespiešanos, taču beigās tāpat nestrādā jurisprudencē un dara kaut ko pilnīgi citu.
20.07.2018 10:31 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Vēl ir laiks visu mainīt. Ja neinteresē, nav jāstudē. Studijas nav tikai šie trīs gadi, ja gribēsi nopietni pievērsties šai jomai, būs jāstudē vēl 2 gadi maģistrs, jāstrādā šajā jomā utt. Es sapratu, ka esi nomācījusies tikai gadu. Padomā, vai gads tiešām ir tik daudz uz visas dzīves fona.
Protams, var iegūt bakalaura izglītību un tad uzsākt citu jomu, tiesību zinātne ir diezgan noderīga arī, ja netaisies būt jurists. Tikai padomā, vai būs spēks nomācīties atlikušos gadus un tad sākt no nulles citā jomā.
Es esmu studējusi lu jf, grūti pateikt, vai tu vari ierotēt, jo nezinu pašreizējo situāciju ar studentu daudzumu un tavas sekmes. Lai arī atbirums uz beigām ir liels, tomēr manā pieredzē nekad nav bijusi tāda situācija, ka budžetu met pakaļ kā tas ir ķīmiķos utml.
20.07.2018 10:32 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Kad es studēju, neviens ar 7,.. ballēm budžetā nebija. Bet mums, šķiet, bija arī mazāk budžetu vietu nekā nākamajos gados.
Bet nu nepretendēju uz pareizāko viedokli, jo es runāju par situāciju pirms vairākiem gadiem., nevis pašreizējo.
20.07.2018 10:34 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Negribēju taisīt jaunu tēmu, tāpēc pajautāšu šeit.
Izlēmu, ka papildus šobrīd iegūstamajam bakalauram vēlos paralēli studēt vēl vienu bakalauru neklātienē. Visi apkārt runā, ka uz maksas vietām var pieteikties pat augusta beigās, bet nekur neatrodu par to nekādu informāciju. Varbūt kāds zina, vai un kā ir iespējams pieteikties studijām, ja pieteikšanās jau ir garām?
20.07.2018 10:38 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Uzmetu aci studiju programmai, un secināju, ka tagad bakalauros ir tikai 45 budžeta vietas, maģistros - 51. Manā laikā (arī pirms vairākiem gadiem) bakalauros bija 60 budžeta vietas un maģistros 70. Autores gadījumā, ja grib ierotēt budžetā, ar vidējo svērto 7,6 tad būs stipri par maz.
20.07.2018 10:40 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Es esmu tikko (šovasar) iestājusies bakalaurā, tāpēc vēl nezinu - patiks, nepatiks. Šaubas mani nomāc tādēļ, ka vismaz pirmajā gadā mācīšos noteikti maksā, plus izdevumi par kopmītnēm, dzīvošanu kā tādu, bet uz juristiem aiziet ļoti daudzi, vairāk nekā 200 LU vien, plus vēl citas universitātes, ne visiem būs darbs šajā jomā, tāpēc varbūt labāk vajadzēja iet tur, kur nozare nav tik populāra studētgribētāju vidū. Protams, jāpamācās vismaz pirmais gads un tad jau redzēs. :-/
Un liels paldies par atsaucību!
20.07.2018 11:22 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Manā laikā bija 50 budžeta vietas, pēc tam zinu, ka bija palielināts skaits, acīmredzot tagad atkal samazina.
20.07.2018 11:30 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Mums bakalauros bija 50 budžeta vietas un 200 vai vairāk maksas, tā laikam. Bija 6 grupas, katrā pa 30 cilvēkiem. Beidza laikam 4 grupas.
Maģistros studēju citur, bet man zināmie, kas studēja lu, netika budžetā, lai gan mācījās ļoti labi. Ja godīgi, vispār nezināju (bet tas tāpēc, ka pati nestudēju) , ka maģistriem ir budžets, es runāju par tiem, kas mācās pa vakariem vairāk (sākot ar 16.30 laikam bija studijas), jo nezinu nevienu, kas būtu ņēmis mācības dienas laikā (vai tad tādas vispār pieejamas?). Labi, par maģistriem mani neņemt vērā, tikai brīnos.
*
Agute, jāiet mācīties tas, kas tev patīk un padodas, un tu redzi sevi nākotnē to darot, neskatoties uz to, cik daudz citu gribētāju ir. Tāpat daļa no pabeigušajiem strādā citā jomā. Domā par to, vai redzi sevi kā juristi, nedomā par citiem.
20.07.2018 11:36 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Zajcheens, es nevaru tagad iemest linkus, bet ir dzirdēts, ka notiek papilduzņemšna augustā uz maksas vietām. Taču ne uz visām studiju programmām, bet tur, kur trūkst gribētāju. Vislabāk būtu sazināties ar augstskolu un to noskaidrot.
20.07.2018 11:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Kopumā es uzskatu, ka studijas nav šīs maksas vērtas, bet, ja ir vēlme, tad jāstudē, neko darīt. :)
Ja esi izlēmusi tam par labu, tad ir bijuši kaut kādi iemesli, kāpēc izvēlējies tieši šo studiju programmu, nevis kādu, kur ir budžeta vietas pieejamākas. Nav labi arī grābt kaut ko, kas ir pieejams, bet nav tīkams, jo beigsies tas visdrīzāk ar to, ka tāpat pametīsi vai nestrādāsi tajā jomā. Tomēr, ja man būtu tā, ka ir divas opcijas, abas ar kaut kādu mazu atšķirību saista, bet viena ir par maksu, otrā budžets, tad, protams, izvēlētos budžetu, jo, kā jau teicu, neuzskatu, ka izglītība ir tik lieliska, lai par to tā maksātu.
20.07.2018 11:45 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Dārta., maģistros LU JF ir budžeta vietas arī vakarniekiem. Vismaz bija. Zinu, jo pati mācījos vakaros un biju budžetā. Tad bija arī maģistru dienas grupa, bet tajā mācījās labi ja kādi 20-30 cilvēki. Vai tagad vēl ir iespējams maģistros studēt pa dienu, nemāku teikt. Bet autorei šobrīd tas arī nav aktuāli.
Katru gadu LU JF beidz ļoti daudz cilvēku. Un ne tikai LU JF, bet arī RJA, Stradiņus, Turību un kādas tik vēl iestādes. Līdz ar to konkurence uz labajām darba vietām (un šo īpaši uzsveru, ka labajām) ir ļoti liela. Tas nu jāņem vērā. Bet tai pat laikā nevajag pirms laika sevi noskaņot, ka nav vērts studēt, jo par pirmo gadu jāmaksā studiju maksa, jāmaksā par dzīvošanu utt. Ja Tev ir vēlme kļūt par juristu, tad ir vērts mēģināt un, cītīgi mācoties, vēlāk ierotēt budžetā. No otras puses, ja neesi pārliecināta, ka patiešām vēlies strādāt šajā lauciņā, ieteiktu izvēli vēlreiz pārdomāt. Pliks bakalaurs Tev neko nedos, bet studēt 5 gadus un maksāt par studijām tikai ķeksīša pēc liekas neprāts. Tāpat liekas neprāts iet studēt kaut ko tikai tāpēc, ka tur ir daudz budžeta vietu, bet interese par izvēlēto sfēru nav nekāda. Parasti jau cilvēks iet studēt to, par ko vismaz pirmšķietami viņam ir interese.
Lai izdodas pieņemt pareizo lēmumu, agute! ;-)
20.07.2018 12:30 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Paldies, meitenes!:-):-)
20.07.2018 17:03 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es šogad ( ceru) beigšu jf. Kad stājos - nebija baigā vēlme klūt par juristu un palasot pirms tam grāmatas “ievads tiesības”, vispār likās, ka nav man :-D Nospēleja daudz citi apstākli kā rezultātā tomēr iestājos un esmu starā par savu izvēli. Studijas man loti patīk un ir tā vērtas.
Par budžetu nezinu, jo studēju vakaros - tur visas maksas vietas. Varbūt mēgini 1. semestri studēt vakaros un tad pāriet uz klātieni, ja tiec budžetā. Ja nē, tad studijas ar darbu būs vieglāk apvienot kā klātienē.
22.07.2018 21:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja šaubies, iesaku atlikt studijas uz gadu. Izsūti uz visiem iespējamajiem juristu birojiem CV un motivācijas vēstuli. Izskaidro, ka esi centīga, ar lielu apņēmību un vēlies par simbolisku samaksu vai bez tās praktikanta vietu, lai saprastu, vai vēlies nākamgad studēt. Ja piedāvā bez atlīdzības, tad vari pusi dienas strādāt jurista birojā, otru pusi- kaut vai par pārdevēju kādā tirdzniecības centrā. Ja pēc pusgada sapratīsi, ka tev tas viss nepatīk, mēģini visu to pašu ķīmijas nozarē. Būs lētāk nekā izmest naudu par studijām, ja ir šaubas par nozari. Ja tomēr izdomāsi studēt, ir liela varbūtība, ka gadu ilgā praktikanta vieta būs tava iespēja tikt pie budžeta vietas, t.i., varēsi pārkārtot vajadzīgos CE+ praktiskā darba pieredze noderēs studijās, eksāmenos, lai paspīdētu pasniedzēju acīs uz citu vidusskolnieku bezpieredzes fona.
22.07.2018 21:59 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Praktikants bez nekādām zināšanām jomā nav vajadzīgs. Paņems normālu, kas studē. Un viņa ko redzēs, kā mapes ainest vai putekļus slaucīt? Nu ņems kādu, kas vismaz kaut ko var darīt, zinot jau kādus pamatus.
22.07.2018 22:04 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Duuja
Arī juristu birojos ir diezgan daudz copy paste darbiņu. Neviens jurists negatavo dokumentus no 0. Jo pieredzējušāks jurists, jo vairāk "sagataves" un copy paste darba.
22.07.2018 22:21 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Jāpiekrīt Duujaa. Mācības tomēr no prakses arī atšķiras. Un juristi nestrādā tikai juristu birojos... ir vēl tiesas, iestādes, prokuratūras, utt utjp.
Ierotēt budžetā nav grūti, jo ir daudz budžeta vietu. Ja cītīgi mācās un nekrāj parādus, tas ir mierīgi izdarāms. Daudzos semināros var krāt dažādus “bonusus”, tādejādi atvieglojot sev kontorldarbu kārtošanu.
Apvienot ar darbu var un to dara ļoti daudzi bakalaura beigās un liela daļa maģistros.
Turklāt, bakalaurs ir tikai 3 gadi.
22.07.2018 22:39 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nezinu, par ko Boss runā, jo apvienot lu jf pilna laika bakalauru budžetā ar darbu ir ļoti grūti. Pirmos divus gadus mācības notiek 5 dienas nedēļā pa dienu dažādos laikos. Var apvienot varbūt ar kādu online kazino, kur pa naktīm jāstrādā.
22.07.2018 22:47 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Mağistros, protams, visi apvieno, jo mācības ir pa vakariem vai piektdienās, brīvdienās, atkarībā no augstskolas.
Katrā ziņā studijas nav vieglas, LU ne tik.
22.07.2018 22:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits