Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU farmācija

 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Labs vakars :)
Dzīvē iet kā pa kalniem un dzīve izdara savas korekcijas, kā izskatās - ja iepriekšējā diskusija no manis vēl skolas laikā bija par medicīnas tēmu, tad tagad vēlētos lūgt kādu info par farmāciju. Varbūt te ir kāda/s, kas studē/studējis farmāciju LU ? Kādi ir studiju apstākļi? Pašas studijas grūtas? Jau pabeigušajām - darba iespējas?
Būšu pateicīga par jebkuru iespējamo informāciju :)
13.07.2018 00:31 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
kas tie par bonusiem?
16.07.2018 23:03 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Jā, aptiekā ir arī bonusi par pārdoto, bet dažas ,man liekas, te jauc pārdotu medikamentu ar telefonu vai lūpukrāsu. Neviens nevenšas kādam iesmērēt pēdējo s..u. vai nepareizas zāles, lai tik sev bonusu dabūtu Turklāt, tie bonusi nemaz nav tik lieli.

Bonusi nav par medikamentiem, bet par kosmētiku, ko arī pārdod aptiekā, ja nezināji. Viņi tirgo biodermas micerālo un, piemēram, iesaka vēl nopirkt klāt krēmu "labākam rezultātam".
16.07.2018 13:14 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Viedā Minka, man nauda nekad nav bijis svarīgākais :) Jā, tas ir svarīgs faktors, bet galvenais ir darīt to, ko tu mīli un kas tev patīk. Ne par velti Jūda Halevi ir teicis: "Dari to, ko tu mīli, un mīli to, ko tu dari, – un tev nekad mūžā vairs nebūs jāstrādā. " :-) Man galvenais ir apziņa, ka gribu palīdzēt cilvēkiem un pa daļai jau tā farmācija ir ļoti saistīta ar sirdij tuvo medicīnu.
15.07.2018 19:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sinlivenial
Neesi naiva. Cilvēki vienmēr skrien tur, kur "labas algas". Saskrien, sataisa pārprodukciju un nav vairs labas algas konkurences dēļ. Tā savulaik bija bankās, juristos, IT un tagad farmācijas laiks. Kā jau visās nozarēs- ir sauja cilvēku, kas saņem ļoooti labu algu, ir tādu, kas vidējās un pārējie neko dižu.
794eur alga nav nekas liels. Tikpat var nopelnīt gandrīz jebkurā citā specialitātē. Bet lai tiktu pie lielākas algas, vajag to pašu, ko citur-veiksmi, kontaktus, talantu, utt. Ne visiem izdodas.
15.07.2018 17:06 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
tad jau kopumā izklausās diezgan cerīgi. Jācer, ka tikšu iekšā jeb man saglabāsies tā 4/15 budžetvietām, jo mani te sabaidīja, ka nepaliek, otrs saka, ka paliek, neko nesaprotu. Man jau sākas paranoja :( :D
15.07.2018 15:52 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Nu nav farmaceitam aptiekā ne 500€, ne 800€ alga:-D Ja nestrādā pusslodzi, tad vidēji zem 1000€ nemaksā vairs nekur. Neviens aptieku tīkls nevar atļauties maksāt mazāk, jo farmaceiti vienkārši nonstopā rotē uz tīkliem, kas piedāvā vairāk. Vakanču skaits aptiekās ir ļoti liels, jo daudzi pēc studiju beigšanas uz aptieku iet nemaz negrib. Mani kursabiedri, kuriem zinu, cik lielas ir algas, saņem no 1100€ uz augšu. Medikamentu firmās algas ir vēl lielākas, ko gan neesmu dzirdējusi par tādiem ražošanas uzņēmumiem kā Olainfarm, Grindeks utt. Jā, aptiekā ir arī bonusi par pārdoto, bet dažas ,man liekas, te jauc pārdotu medikamentu ar telefonu vai lūpukrāsu. Neviens nevenšas kādam iesmērēt pēdējo s..u. vai nepareizas zāles, lai tik sev bonusu dabūtu:-D Turklāt, tie bonusi nemaz nav tik lieli.
15.07.2018 11:51 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Ja aptieka labā vietā - saņemsi bonusus par notirgoto, tā, ka viegli savākt 800-900eur. Draudzene strādā aptiekā populārā vietā un par savu algu galīgi nesūdzas. Un par to, ka farmaceits ir pārdevējs viņiem ir lielākais apvainojums, jo ja iedosi nepareizo devu insulīna, cilvēks var nomirt, vai iedosi zāles, kas savā starpā slikti reaģē.
15.07.2018 10:20 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
ārsti izraksta dārgākas un aptiekā parasti iesaka lētākas alternatīvas, it sevišķi pensionāriem.

Pastāvīgiem, zināmiem klientiem, protams, piekopj šādu taktiku. Nav jau situācijas visur vienādās, arī farmaceiti ir cilvēki ar dažādiem ētikas principiem.
15.07.2018 09:44 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Vidējā alga farmaceitam (tam pašam aptiekāram) Latvijā ir 794eur (neto). Pēc nodokļiem uz rokas apmēram 561eur

Neto jau ir "uz rokas".
jo cenšas pārdot to medikamentu, kas dārgāks, kam pašlaik akcija, ne to, kas pircējam izdevīgāks.

Šo gan es esmu novērojusi tieši pretēji - ārsti izraksta dārgākas un aptiekā parasti iesaka lētākas alternatīvas, it sevišķi pensionāriem. Arī nekādus uztura bagātinātājus necenšas notirgot.
15.07.2018 09:38 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
salīdzināt farmaceitu ar pārdevēju mūsu profesijā tiešām ir lielākais apvainojums.

jo cenšas pārdot to medikamentu, kas dārgāks, kam pašlaik akcija, ne to, kas pircējam izdevīgāks.
15.07.2018 09:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vidējā alga farmaceitam (tam pašam aptiekāram) Latvijā ir 794eur (neto). Pēc nodokļiem uz rokas apmēram 561eur. Protams, ir aptiekas, kur maksā vairāk, kur mazāk, bet tas ir orientējošs cipars nozarei.
Citos amatos, kas saistīti ar zāļu ražošanu, izplatīšanu, algas ir pat ļoti labas, bet tur vakances pakaļ nemet. Tur ir konkurence un jābūt citām papildus prasmēm, kontaktiem-kā jau visās nozarēs labi apmaksāti darbi ir ne visiem.
15.07.2018 05:58 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Piedod, neizlasīju teikumu, ka algas ir diezgan labas. :-D
15.07.2018 00:51 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Nav jau tā smuki prasīt, bet kā ar atalgojumu? Ir virs vidējā? Nomācījies 5 vai 7,5 gadus kopā?
15.07.2018 00:50 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Esmu beigusi LU farmaceitus. Nu jāsaka, ka studijas bija diezgan grūtas, kīmijas bija nenormāli daudz, bet ne tik sarežģītas, cik ķīmiķiem. Man arī ķīmija ne visai patika un veicās, bet kaut kā tomēr tiku tam visam cauri. Strādāt visi sāka jau 2.kursā, lai gan mācības ar darbu viegli bija savienot tikai piektajā gadā.
Par to, ko Viedā minka rakstīja- nu nav tik traki. Es gan aptiekā jau vairākus gadus nestrādāju, tomēr salīdzināt farmaceitu ar pārdevēju mūsu profesijā tiešām ir lielākais apvainojums. Nav gluži tā, ka visu laiku aptiekā iepērkas vieni vienīgi īgņas un gripas slimnieki. Protams, atkarīgs arī no aptiekas lokācijas vietas- ja strādā Ķengaraga poliklīnikas aptiekā, tad jau uzreiz zini, kas būs galvenā klientu grupa. Algas gan ir diezgan labas un darba iespējas palielas- ražotnes, izplatītāji, aptiekas utt. Aptieku tīkli savus darbiniekus meklē pašas, jo ik pa laikam kāds piezvana un uzjautā, vai nevēlos iet strādāt tur. Ja liekas, ka tas varētu patikt, tad uz priekšu! To, kā tas būs, var reāli saprast tikai sākot strādāt:-)
15.07.2018 00:22 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Es jau neatteicos no dalības es jau neatteicos no vietas, bet turpināju iet uz 2.kārtu
14.07.2018 23:00 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Es jau neatteicos no dalības,jo pirmajā kārtā netiku - es netiku savā 1.prioritātē.
Ja konkursa 1. kārtas rezultātā vēl neesi ieguvis studiju vietu, tad savā e-pakalpojumā līdz 17. jūlija plkst. 16.00 tev ir jāaktivizē izvēlne „Pieteikties 2.kārtai”, līdz ar to tu apstiprināsi dalību konkursa 2. kārtai, lai iegūtu studiju vietu. Konkursa 2. kārtā tu vari iegūt 1. kārtā norādīto provizorisko studiju vietu, vai studiju vietu augstāk prioritāšu sarakstā. Iegūstot studiju vietu Latvijas Universitātē 2. kārtā, jāierodas attiecīgajā fakultātē vai filiālē no 18. līdz 20. jūlijam noslēgt studiju līgumu.
no mājaslapas
un
Pēc konkursa 1. kārtas Jums ir iespēja iegūt studiju vietu - LU programmā Farmācija, Pilna laika (dienas), Budžets. Lai rezervētu šo vietu, bet varbūt iegūtu vēl vēlamāku (augstāku) vietu no sava prioritāšu saraksta – piesakieties konkursa 2. kārtai līdz 17.07.2018. plkst. 16.00 portālā www.latvija.lv/studijas
no e-pasta
tātad es laikam palikšu tajā vietā? no visas sirds atvainojos par muļķīgiem jautājumiem, man no stresa bail metas :( :-D
14.07.2018 22:59 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Sanāk, ka no vietas atteicies, ko ieguvi 1.kārtā.
14.07.2018 22:53 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Respektīvi, budžetā esmu pirmajā pieciniekā pēc provizoriskajiem rezultātiem. Varbūt mans jautājums skan muļķīgi, bet tagad, kad esmu pieteikusies tai 2.kārtai, manā vietā taču neviens neielīdīs, vai ne? :D
14.07.2018 22:47 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Paralēli izej RSU sagatavošanas kursus,
Izgāju tos jau šogad. Principā man farmācija arī patīk, bet baidos par to ķīmiju - vidusskolā skolotājs bija ļoti neatsaucīgs un neizpalīdzīgs. Principā jau ar gribasspēku var mēģināt, bet tagad man bail, ka netieku vispār. :D Palabojiet mani, ja kļūdos - bet es sapratu, ja man bija vieta budžetā, tad, piesakoties 2.kārtai, man tā vieta paliek?
14.07.2018 22:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja sapnis ir kļūt par ārstu, neej ne uz programmētājiem, ne uz farmaceitiem. Tik un tā uz medicīnu visu mūžu vilks.
Atrodi darbu slimnīcā- sanitārus vienmēr vajag (apskatīsi medicīnu no otras puses, uzzināsi ārsta darba "garoziņu", varbūt nonāksi pie,slēdziena, ka negribi būt ārsts, jo tas nav darbs, tas ir dzīvesveids, kas ietekmēs arī tavu privāto dzīvi). Paralēli izej RSU sagatavošanas kursus, gatavojies pārkārtot centralizētos eksāmenus un mēģini startēt RSU vēlreiz. Zinu cilvēkus, kas tā ir darījuši citās jomās un ir ļoti laimīgi sav profesionālajā dzīvē. Kas gan ir viens gads mūža perspektīvā? Nieks.
13.07.2018 22:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits