Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nezinu, ko lai ar sevi iesāk.

 
Reitings 16
Reģ: 05.06.2018
Sveicināti, dāmas!
Rakstu jums sakarā ar to, ka nespēju ar sevi tikt galā - un šķietami, sagaidu kādu, kas spēs mani saprast un ieteikt kaut ko vai arī.. sagaidu kādu "vārdu spērienu".
Iepriekš esmu ilgstoši lasījuši dažādus tematus, bet vakardien saņēmos piereģistrēties un uzrakstīt pati. Vai līdzēs.. nezinu. Bet ir taču vērts pamēģināt. :-)
Jau vairākus gadus mani pieviļ veselības likstes, bet visizteiktāk tas notiek pēdējos 8-9 mēnešus, kad ir palicis neizturami. Nu labi, pēdējos 3 mēnešus nav TIK traki, bet tāpat jūtos ļoti švaki. Gan garīgi, gan fiziski. Un vienkārši esmu sevi izdzinusi izmisumā.
Līdz šim esmu apmeklējusi neskaitāmas reizes ģimenes ārstu, neirologu, endokrinologu, fizioterapeitus, pabijusi arī slimnīcā. Pēc tā, kad nodevu vairāk nekā divdesmit pāri analīzes, kurās (gandrīz visās) bija labi rezultāti, man noteica VD un vidēji smagu depresiju. Lietoju AD (Noofen, Adaptol), lietoju arī dažādus citus vitamīnus, uztura bagātinājus un medikamentus. Lai gan no AD ātri atteicos, jo man nepatika to iedarbība, palielinājās nervozitāte, biežāk sāka parādīties panikas lēkmes. Lai gan Adaptol palīdzēja iemigt un gulēt ciešākā miegā, bet Noofen dažreiz nedaudz lielākās devās palīdzēja noturēt sevi mundrumā priekš studiju darbiem. Pie psihoterapeita arī ir mēģināts, tomēr priekš manis neveiksmīga pieredze, jo neuzskatu, ka būtu nerunīga un ka man nebūtu kam pastāstīt savu emocionālo pasauli.
Tas, ar ko es mokos šobrīd, ir reiboņi, galvassāpes, mūžīgs nogurums, vājums, regulāras muguras sāpes (plecu un jostas daļā, drīzāk pat tuvāk dupsim), nespēja koncentrēties nevienā procesā, zems asinsspiediens, izteikti mazināta apetīte, muskuļu sāpes, nervozitāte, bālums, raudulība, mazinājies dzīvesprieks, nav izteikta vēlme pēc intīmām attiecībām,kāju un roku tirpšana. Iepriekš arī izteikta apātija, elpas aizdusas, žagošanās, problēmas ar kuņģa darbību, alkohola un kafijas nepanesība (kafijas ir joprojām), regulāri sausa mute, sirdsklauves, labākais draugs - panikas lēkmes, ar kurām iepazinos tuvāk pagājušā gada rudenī, raustīts miegs, murgošana, arī miega paralīzes.
Šobrīd turpinu lietot D vitamīnu un vakardien uzsāku Naktssveces eļļu. Iepriekš ir salīdzinoši regulāri dzerti ar B kompleksa un Dzelzs vitamīni. Arī esmu uzturā lietojusi zivju eļļu, bet tomēr to atmetusi, jo ir vairākkārtīgi palicis slikti no atraudziņām.
Esmu atteikusi no nodarbēm, kurās jutu, ka mani nenovērtē un tikai noēd, dedzina ārā. Sākusi vairāk laika veltīt sev, vairāk kopt un mīlēt sevi, meklēt savu "es", kuru esmu jūtami nozaudējusi. Cenšos sevi padarīt dzīvīgāku. Centusies piedot visiem, kuriem ir jāpiedod, saprast to rīcības, saprast likteņa pavērsienus, pieņemt to. Iemācījusies teikt "nē". Arī patīrījusi savus sociālās saziņas vietnes no nevajadzīgām man personām. Daudz atpūties, relaksējusies. Bieži izdodos dabā. Apmeklēju sev saistošu pasākumus - gan izzinošus, gan vienkārši atslodzei. Regulāri dodos uz muguras masāžām, peldēt. Regulāri izmantoju akupunktūras paklājiņu, dodos izbraucienus ar riteni. Esmu mēģinājusi atsākt sportot - tomēr veselības likstes apgrūtina šo padarīšanu. Cenšos tikt galā ar savu perfekcionismu, uztvert lietas vienkāršāk. Necenšos vairs visu kontrolēt, palīdzēt visiem, kam vien varu, aizmirstot par sevi pašu. Neskrienu nevienam vairs pakaļ. Atrodu mirklim radošumam, iedvesmas meklēšanai.
Tomēr.. Es nespēju tikt galā ar sevi un ar studijām, kuras jau tā ar mocību šogad velku. Esmu 3.kursa studente un šajā semestrī man ir atlicis viens lielais studiju darbs. Bet kā nerakstās, tā nerakstās. Un uz slinkumu es nevaru novelt vainu. Vienkārši nespēju nekādīgi noturēt uzmanību, nokoncentrēties, vēl pie tam muguras sāpes neļauj ilgāk par stundu nosēdēt pie galda, sākas izteikta nervozitāte un sāpes, kas pāraug agresīvā uzvedībā. Nespēju ilgstoši analizēt, kaut iepriekš nekad ar to nav bijušas problēmas. Un visu laiku dzīvoju tajā sasodītajā apziņā, ka iepriekš spēju izdarīt un darīju tik daudz - tagad uz pusi pat neesmu spējīga. Un es nezinu, kā lai tieku galā ar šo darbu, jo jūtos tik izmisusi un nepilnvērtīga. Lai arī man visu laiku ir vīrietis, kas man tic, atbalsta, ar visiem spēkiem ceļ pašapziņa un motivē, neradot arī nekādas papildus problēmas, es nespēju ar sevi tikt galā. Un nespēju atrast lietas/produktus/medikamentus, kas spētu mani uzturēt vismaz šo īso brīdi. Un visvairāk mani izmisumā dzen tie ārsti vai farmaceiti vai vienalga kas, ar kuru esmu runājusi par savām sajūtām, jo... "tik jaunai meitenei šādi un tādi, ak, vai".. man šogad paliks 22 gadi.
Es pat īsti nezinu, ko es sagaidu no šī. Varbūt kādu saules staru, ja pat.. ja pat tas būs kā vārdu zibens, lai manī kaut nedaudz atmodinātu dzīvību un ticību. :-/
06.06.2018 18:29 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Atminējos, ka laikā, kad visas problēmas bija, pirms šīs terapijas, kas man tagad ar zālēm ir, es biju lietojusi elify (+lexotanil, kventiapīns, lamotrix), elify it kā skatoties jaunas, labas zāles (man ārsts teica tā).
Domāju, ka psihoterapija arī var palīdzēt, bet pati nepiekopju to, taču ieteiktu citiem.
07.06.2018 12:58 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Adaptol un noofen ir vieglas zāles, līdz ar to ne par kādu dārzeni nepārvērstos, ja tās dzertu.
Arī ar savām zālēm es dārzenis neesmu. Reizēm noliegt to, ka tev vajag zāles, ir tikai kaitėšana sev. Protams, ne vienmēr, situācijas vajag analizēt.
07.06.2018 12:52 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man bija, ir depresija. Un vienu brīdi, kad sāka šķobīties attiecības ar tobrīdējo draugu, man arī parādījās 100 veselības problēmas bez depresijas, bet tīri fiziskās, turklāt tādas, kuras grūti atrisināt, tikai skraidīju pa izmeklējumiem un biju izmisumā. Pagāja laiks, šķiršanās sāpes norimās un problēmas vairs nav tik asas un tik daudz. Ir joprojām neizrisinātas veselības lietas, bet nav tā, ka tiešām katru nedēļu kaut kas atgadās, tas bija, piemēram, sākot no saaukstēšanās beidzot ar to, ka pārbaudīja, vai man ir epilepsija un pa vidu daudz kas cits. Iespējams, tev arī ir kāds notikums bijis, kas ietekmēja tavu veselību, bet tu vienkārši to neapzinies. Man palīdzēja laiks un antidepresanti, lietoju sertraline, fluanxolu, lexotanilu un kventiapīnu. Šajā laika posmā nomainīju darbu un dzīvesvietu, tāpēc mainījās arī vide, cilvēki, domāju tas arī to ietekmēja, jo tiešām šī brīža dzīvesvietā jūtos daudz labāk garīgi. Protams, arī draugi. Nekādu jaunu brīnumrecepti pateikt nevaru.
07.06.2018 12:49 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Viedā minka, te jau ir vesela svīta, kurai ir hobijs darbadienu vakaros apsisties ar to pašu xanax vai noofen (esmu trauksmainā dzīves posmā padzērusi, nesaprotu, kā var tā dzīvot, kad kājas it kā ir uz zemes, bet tai nepieskaras), brīvdienš šīs vēl ieteiks antidepresantus un visīti uzdzert, lai labāk atpūstos.
Ar SPA un retrītu nometnēm VD un hipohondrijai nepietiek. Te jau dažas minēja, ka saknes visdrīzāk ir kaut kur bērnības pieredzēs. Ļoti Freidiski, bet dažās fundamentālās lietās viņam tomēr bija taisnība. Plusā trauksmei vēl nāk pastiprinātas vēlmes pēc uzmanības un rūpēm, bieži cilvēks pats neapzinoties, padara sevi par tādu nabadziņu, ka nu tikai. Bet arī tā ir kompensāciju meklēšana tur, kur to nav. Vajag rakt pareizajā vietā. Lai to izdarītu, ir jāiet pie terapeita. Atrodi sev tuvāko metodi, kura Tev ļauj visvairāk atbrīvoties un meklē sakni. Ja ar finansēm ir grūti, raksti tādus kā memuārus. Centies katru dienu atcerēties kādas spilgtas epizodes no bērnības, jaunības, mēģini tas sakārtot laika joslā un padziļināti izprast, jau ar pieaugušā domāšanu, kas īsti par lietu.
Un nav nekas neparasts, ka jauni cilvēki slimo ar 50 kaitēm. Diemžēl..
07.06.2018 10:42 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011

Strādāju slimnīcā, kur ikdienas redzu neskaitāmus bēdu stāstus un tiešām lielas nelaimes. Tu esi jauna un jau "tik slima". Ja esi bijusi jau pie neskaitāmiem ārstiem, tad organiska patoloģija ir izslēgta.

Acīmredzot slimnīcā strādā par apkopēju, sanitāru, reģistratoru vai medmāsu.
Jebkurš ārsts zina, ka slimo arī jauni cilvēki un šķietami "nenozīmīgi" simptomi var būt ļoti nopietnām un smagām slimībām.
Neiesaku lietot antidepresantus, jo pēc simptomātikas ir skaidrs, ka tā nav depresija.
To, kāpēc autorei ir zems asinsspiediens (un tas izraisa slikto pašsajūtu) jānoskaidro pie kardiologa, jo tikai viņš var novērtēt kā darbojas sirds, vai tajā nav bojājumu.
Bet vispār Cosmo ir palicis par antidepresantu lobēšanas platformu. Jūties slikti- iedzer antidepresantus :D Pirms uzstādīt depresijas diagnozi, ir jāizslēdz funkcionāli traucējumi. Te tas nav izdarīts. Loģiski, ka cilvēks, kam reibst galva, nav spēka, pie slodzes ir aizdusa kļūst nomākts un apātisks. Vai autorei būtu jāskrien palēkdamies ar tādu traucējumu klāstu?
Viņai kardiologu vajag, ne antidepresantus.
07.06.2018 07:49 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Noofen un Adaptol nav antidepresanti. Ja tev tiešām ir depresija, tad ir jālieto īsti AD
+++
Man grūti komentēt to, vai šajā gadījumā ir veikti gana daudz izmeklējumi.. protams, ir svarīgi izslēgt citu patoloģiju. Lai gan ļoti bieži cilvēki nevēlas pieņemt to, ka viņiem ir trauksme, depresija.. izmeklēti krustām šķērsām, turpina mainīt ārstus, atkārtot izmeklējumus.. utt. Tajā pat laikā neuzsāk lietot nozīmēto terapiju.. kas tikai pasliktina pašsajūtu.
07.06.2018 06:58 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Nelasīju visus komentārus, bet mīļā meitene- beidz meklēt problēmas, kur to nav. Strādāju slimnīcā, kur ikdienas redzu neskaitāmus bēdu stāstus un tiešām lielas nelaimes. Tu esi jauna un jau "tik slima". Ja esi bijusi jau pie neskaitāmiem ārstiem, tad organiska patoloģija ir izslēgta. Un vēļ viena leita, Noofen un Adaptol nav antidepresanti. Ja tev tiešām ir depresija, tad ir jālieto īsti AD- Escitalopram, Sertraline, Paroxetine u.tml. Nav ko baidīties no viņiem. Cilvēki slimo ne tikai ar fiziskām kaitēm, bet arī garīgām un tas ir pilnīgi normāli. Bet ja tu pati netiec galā ar savu psihisko veselību, tad aizej vienreiz pie laba psihiatra un nepretojies AD....vai tad var būt vēl sliktāk...tās nav nekādas narkotikas. Tracina šis te sabiedrības nosodījums par AD.
07.06.2018 06:17 |
 
Reitings 48
Reģ: 21.04.2018
Vari uzrakstīt man PM :)
07.06.2018 02:00 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Lielākajai daļai spriedelētāju nav nekādas sajēgas, kas ir depresija, kur nu vēl saprast, ko nozīmē ar tādu dzīvot. Daži sakarīgi komentāri pa visu tēmu. Kā vispār paceļas roka slimam cilvēkam pateikt, lai neiet pie ārstiem un nedzer zāles?
Nevajag jaukt kopā savu personīgo attieksmi pret depresiju ar vienīgā pareizā uzskata uzurpēšanu.
07.06.2018 01:12 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
Tas ir ārprāts, kas te ir sarakstīts! Lielākajai daļai spriedelētāju nav nekādas sajēgas, kas ir depresija, kur nu vēl saprast, ko nozīmē ar tādu dzīvot. Daži sakarīgi komentāri pa visu tēmu. Kā vispār paceļas roka slimam cilvēkam pateikt, lai neiet pie ārstiem un nedzer zāles? Tuviniekiem to pašu iesakāt, kad viņi slimo? Tīri vai jāpabrīnās, kur komentārs, ka sevi vajag vairāk nodarbināt, tad nebūs laika depresijai.
Autore, ja vēlies, uzraksti man PM, es padalīšos ar savu pieredzi tā.
07.06.2018 00:33 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
es vairs nevaru. varētu, lūdzu, palūgt 'ķīmijas' formulējumu? piemēram, apiņu milti ir dabīgi (turklāt, ja ir smuks nosaukums ar vārdiem herba, stress utml) un tajos nav nekādu ķīmisku vielu? :D
06.06.2018 23:48 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Sāc ar sevis sakārtošanu. Vai attiecības ar draugu ir labas un tu patiesi jūties tajās labi? Vai studijas sniedz gandarījumu un ir kā tranšeja labākai nākotnei? Vai necenties pārāk citiem izdabāt? Vai atvēli sev arī tādas dienas, kad dari, kas vien ienāk prātā? Visas nelaimes sākas no galvas, ķīmijas lietošana apkaro sekas, bet ne cēloņus
06.06.2018 23:36 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Beidz taču vienreiz dzert tās zāles.

bet viņa tač' tieši neko nelieto. tā ka svētais uzbrukums par ļauno ķīmiju nav īsti vietā.
06.06.2018 23:10 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
arī Tavi 'joki' ir tikai Tev saprotami. laikam jau esi nirvānā.
06.06.2018 23:08 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
jā, ieskaitot Tevi, foruma megaciniķi. Tu taču neiesi pie ārsta, vai ne?

Rudolf, beidz jokoties:) Kapec man kaut kur iet, ja es varu iejugt tevi?
06.06.2018 23:01 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Beidz taču vienreiz dzert tās zāles. Par dārzeni pārvērtīsies tik.
Redzot, kas tiek dzerts, tad nav brīnums ka farmācijas bizness ir tik ienesīgs.
06.06.2018 22:54 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
un man patīk cinisms, bet ne jau tik pašapmierinošs
06.06.2018 22:53 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, ieskaitot Tevi, foruma megaciniķi. Tu taču neiesi pie ārsta, vai ne?
06.06.2018 22:52 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Cilveka organisms ir paredzets gadiem - 30, 35. Medicinai nevajadzetu but tik pieejamai. Ta rezultata problemu butu mazak, daudz problemu pazustu priekslaicigi :)
06.06.2018 22:46 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Pēc tā, kad nodevu vairāk nekā divdesmit pāri analīzes, kurās (gandrīz visās) bija labi rezultāti, man noteica VD un vidēji smagu depresiju.

Zini kas par noslēpumu? Tā VD un depresija nemaz nav tik bieža parādība, vienkārši ārsti, kad nevar atrast problēmas cēloni nevēlas lieki iedziļināties problēmā, turpinot izmeklēšanu, jo vieglāk tak ir pateikt, ka tev ir VD. Tas nozīmē tikai to, ka ne vienmēr varam uzticēties ārstu subjektīvajam viedoklim, jo tie viens no otra arī ir atšķirīgi. Un ja padomā, tad agrāk tāda VD vispār "nebija", bet ilgi un dikti meklēja problēmas iemeslu, nevis savu nezināšanu pazvītroja ar kaut kādu psihisku slimību, pasakot ka viss ir galvā.
Nevar teikt, ka VD daudzos gadījumos arī nav iemesls, bet cik novērots, tad cilvēks atnākot ar savām problēmām nemaz netiek mēģināts izprasts no ārsta puses, vnk uzreiz pasaka - nu izklausās pēc VD.
06.06.2018 22:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!