Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Talants vs Smags darbs

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Nesen lasīju vienu bla bla bla rakstu(drīzāk viedokli), kurā bija kartējā "ūdens liešana" par kvalificētu inženieru trūkumu.
Raksts:
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/arturs-zeps-ka-izaudzinat-inzenierus.d?id=49917385
Rakstā atradu dažas interesantas rindkopas:
Joprojām ir speciālistu pārpalikums humanitārajās un sociālajās zinātnēs, bet trūkst inženierzinātņu, dabaszinātņu un informācijas tehnoloģijas profesionāļu.
Lai šo disproporciju mazinātu, steidzami ir jāiegulda gan skolēnu izglītībā, ieinteresējot viņus eksaktajās zinātnēs un dabaszinātnēs

Jaunieši inženierzinātnes neizvēlas dažādu iemeslu dēļ, bet visbiežāk – vai nu tāpēc, ka īsti nezina, ko dara inženieri

Lai aizpildītu šo izpratnes trūkumu, skolās ir jāskaidro, ko dara inženieris, – ka tā ir radoša profesija, jo inženieris rada jaunas sistēmas un produktus.

Vispārizglītojošajās skolās ir nepieciešams nopietni pievērsties eksakto zinātņu un dabaszinātņu izglītībai, pirmkārt, atsakoties no sociālo zinātņu novirziena un mācot jauniešiem fiziku un ķīmiju un, otrkārt, ieviešot obligāto eksāmenu fizikā un ķīmijā. Pretējā gadījumā liela daļa jauniešu pēc 9. klases joprojām iet vieglāko ceļu, izvēloties mācīties dabaszinības, ne konkrētus eksaktos priekšmetus

Man vienmēr ir bijusi pārliecība ka lai kādā jomā būtu patiešām labi panākumi(nevis kaut kādi) cilvēkam ir jābūt talantam. Ja piemēram Jānis un Pēteris spēlē hokeju un trēnējās pie viena trenera, bet vēlāk Jānis aizbrauc spēlēt NHL, bet Pēteris tā arī paliek spēlēt amatieru līgā, nevienu tas neizbrīna, visi it kā saprot ka vienkārši Jānim ir talants. Tas pats stāsts ir ar skolām un skolniekiem. Ja atnākt uz jebkuru skolu un uz jebkuru skolas klasi, tad uzreiz var piefiksēt ka vieni bērni labi zīmē, citi labi dzied, kādam labi padodas tehniskās lietas, bet cits ir uz "Tu" ar skaitīšanu/matemātiku un t.t.
Izlasot minēto rakstu man bija tāds"WTF?!". Es vairs tiešām nesaprotu, kurā brīdī jēdziens "Talants" tika devalvēts un aizmirsts. Esmu kaut ko palaidis garām un mums tagad tiešām dzimst tik ģeneāli bērni, kuri var visu, kuri var apgūt visu ko un augstā līmenī sākot ar zīmēšanu S.Dalī stilā un beidzot ar programmēšanu B.Stroustrup'a līmenī?
.
Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā, tiešām ir vajadzīgs jau minētais "Talants" un bez tā nevar iztikt vai pietiks ar "Smagu darbu" un panākumi būs garantēti uz visiem 100%?
14.04.2018 22:31 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka ar smagu darbu ir par maz.:-P
.
Pirmāmkārtām vajag i talantu, i interesi, i dzirksteli acīs.(l)
.
Nu, un skolas, kur var izvēlēties, ko vēlies. 8)
14.04.2018 22:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10516
Reģ: 29.01.2009
Oi, kamēr rakstīju, 57days jau daļu domu izteica.
Tātad domāju, ka ideja ir tajā, lai veicinātu izpratni par "aizmirstajām" zinātnēm, jo ir gudri prāti, kuri pat nenojauš, ka spēj būt izcili inženieri. Obligātais eksāmens fizikā un ķīmijā gan būtu baisi.
ir vajadzīgs jau minētais "Talants" un bez tā nevar iztikt vai pietiks ar "Smagu darbu" un panākumi būs garantēti uz visiem 100%?

Ne tik ļoti par talantu, bet izjust sevi konkrētajā profesijā, saprast, ka jā, tas ir mans. Tāpat, piemēram, es lai vai cik smagu darbu ieguldītu, nevarētu būt riktīgs fiziķis. Drīzāk kļūtu par ķerto profesoru.
14.04.2018 22:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
xanax, neaizmirsti vēl vienu lietu:
.
Ar sliktu skolotāju tas nabaga bērns var nekad neuzzināt, ka viņam jomā X ir talants. Man, piemēram, skolā "talanti" atraisījās tajos priekšmetos, kur skolotājs spēja iedvesmot. Kaut ko līdzīgu esmu dzirdējusi arī no citiem cilvēkiem.
.
Vajag abus, gan "talantu", gan "darbu", bet ir jāsaprot, ka bērns, kuram jau no 3 klases iedzīts riebums pret matemātiku un kam vidusskolā "dabasszinībās tiem, kas nevelk ekzaktos priekšmetus" katru gadu mainījās skolotājs, nekad neies studēt uz fizmatiem un neapjautīs, ka viņam ir spēja uztvert kvantu fiziku tā, kā nevienam citam.
.
Tā ka, jā, es ticu, ka "talanta" uzķeršanai tomēr 80% gadījumu lielu lomu spēlē arī ārēji, vides faktori.
14.04.2018 22:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits