Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobs

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Sveiki, zobārsts izrāva sesto zobu, gāja smagi, ļoti ilgi rāva, lauza pa daļām, vairākas reizes dr izslīdēja stangas un laikam vaiga malā arī iebrauca, jo atbraucot mājās ieraudzīju ka vaiga pusē ir tāds kā iegriezums. Pēc anestētiķa darbības sāku just tādu smaguma sajūtu, saprotams - tur tak viss izārdīts. Otrajā dienā sāka pampt vaigs. Nujau trešā diena, bet pampums turās, smagā sajūta arī. Vai man ir iemesls satraukties vai tas ir normāli dzīšanas procesā? Biju izdzērusi tbl Ketonal, jo instrukcijā rakstīts pret stomatoloģiskām traumām. Varbūt vajag antibiotiku? Vai ar kko paskalot? Kumelītes? Kā var atvieglot šo sajūtu un mazināt pietūkumu? Zobu rāva pirmo reizi, tapēc nezinu kas un kā... Vai drīkst iet vannā?
Zobārsts pēc raušanas teica tik to, lai sargāju no caurvēja, bet ka pampums var būt un ko darīt nekā neteica.:-/
22.03.2018 13:32 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Nu laikam tā pampuma padarīšana bija normāls dzīšanas process,- nu vismaz manā gadījumā. Vistrakāk tiešām jutos no 3. līdz 5. dienai. Jutu kā viss velkas, raujas kopā, dzēru Ibugesic, viss ok. Pampums ngāja pavisam kaut kur ap 6to dienu.
:-)
29.03.2018 11:55 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Par salminju taisniiba, detalizeetaakaa info ne-latvieshu valodaa noraadiits, ka dzershana ar salminju var kaveet asins receklja veidoshanos. Vispaar kaa vienmeer - ja grib specifiskaaku info, jaameklee ne-latvieshu valodaa :-D Kjirurgs visas nianses jau tiiri fiziski nevar uz vietas izstaastiit :-D
24.03.2018 18:59 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Die Kleine Hexe-es tiesi nodomaju to pasu ,ko Sognare-jau pie viena zoba rausanas ir taada sajuuta,ka iziets cauri ellei,kur nu veel pie cetriem!
Mums te taa sisteema ir mazliet cita.Pirms rausanas jau ir jaaiedzer pirmaa deva antibiotikas,kuras ir jau izrakstijis dentists,tad peec rausanas jaaturpina dzert dazas dienas ,nevar skalot pirma dienaa noteikti, un arii nevar dzert neko ar "salminu".
Man loti patiik taa uzmaniiba no Dr.puses,kad noteikti piezvaniis un apprasiisies,kaa iet,vai kas nesaap utt.Pretsaapju zaales ir izrakstiitas un taas var dzert peec izveeles.Man nekad nav bijusas komplikaacijas,arii uzpampums tureejies tikai neilgu laiku-arii peec smaganu operaacijaam.
23.03.2018 17:34 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
DieKleineHexe oho, nu Tev iekšas:-D, lai labi dzīst un lai nav nekādu problēmu;-)
23.03.2018 17:25 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Es savu spozho ideju realizeeju :D Citaam gan neiesaku :D Praatiigaak noteikti ir divreiz pa diviem :D
23.03.2018 17:13 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Man laikam palaimējās, izrāva fiksi. Neko nejutu. Pēc tam nebija ne sāpes, ne pampums. Nākošā dienā ēdu, dzēru un laimīga biju :D
23.03.2018 15:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man pie zobu raušanas rakstīja tādu pretsāpju līdzekli Xefo, otrreiz - Xefo Rapid, it kā esot viens no piemērotākajiem zobu sāpēm. Vēl labi der Ultracod. Tie visi ir recepšu preparāti.
23.03.2018 14:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pie gudrības zoba parastas raušanas antibiotikas man netika izrakstītas, tikai teica padzert ibumetin, bet arī to pie lielas nepieciešamības. Iztiku bez.
Bet gadu pirms tam biju SI uz operāciju citam gudrības zobam, kurš bija pilnībā izaudzis šķērsām zem smaganas. Iekaisuma nebija! Tam gan bija gan antibiotiku kurss jālieto, gan Ketanov un sāpēja nežēlīgi (laikam, jo griezts).
23.03.2018 13:50 |
 
Reitings 21
Reģ: 01.02.2018
Kad man rāva 8. zobus, ieteica dzert Nimesil pulveri. ja sāk sāpet iedzeru pulveri. Tiešām labi palīdzeja. Bet papildus vēl izrakstija antibiotikas, ko ieteica nopirkt, ja parādās pampums, vai sāpēm Nimesil nepalīdz.
Man parasti pietika tik ar 3 paciņām Nimesila un nākamā dienā jau jutos ok. :) sāpēja tik kad kustināju žokli.
23.03.2018 08:20 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Jau pēc šī posta komentāriem vien var spriest, ka nejau zobārsts ir ar rokām no pakaļas, bet gan katra cilvēka organisms panes šo visu savādāk. Manai draudzenei tas pats zobārsts 8. zobu izņēma bez problēmām, jo bij taisna sakne, bet man sesto zobu mocīja ilgi, kamēr dabūja laukā. Draudzene otrajā dienā ēda kā parasti bet es ceturtajā žokli knapi varu atvērt.
23.03.2018 08:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nojaušu, ka zobi ir dažādās pusēs, nu tā kā labajā un kreisajā pusē, nevis visi vienā.
Stulbs jautājums. :-D Tikai tagad pārlasīju komentārus un ieraudzīju vārdu "gudrības". Loģiski, ka dažādas puses, tā ka jā, ja rauj ārā visus reizē, rēķinies ar lielu piespiedu diētas varbūtību. Ja tas nebiedē un ja zobārstam rokas neaug no pakaļas, tad nekādām citām problēmām nevajadzētu būt. Nekas nenoasiņos, neiekaisīs, utt.
22.03.2018 23:51 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man zobi ir rauti 3x, antibiotikas nekad nav parakstītas. Pretsāpju zāles gan. Vienreiz man tās pat nevajadzēja.
22.03.2018 22:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
P.S. Kaada ir raavusi uzreiz 4 daudzsaknju gudriibas zobus vai arii es esmu vieniigaa ar tik spozhu ideju?

Nojaušu, ka zobi ir dažādās pusēs, nu tā kā labajā un kreisajā pusē, nevis visi vienā. Esmu rāvusi pa diviem zobiem - vispirms abus astotos zobus labajā pusē, pēc 2 mēnešiem - abus kreisajā. Raut jau tu vari, ja labs zobārsts, procesā nekas nesāpēs un netraucēs, bet 3. dienā ir sāpju pīķis un iespējams, ka nevarēsi neko sakošļāt. Man ieteica raut pa diviem, jo ir tā, ka vienā pusē izrauj, ar otru pusi ēd. Lai gan izrāva man veiksmīgi un zobārstam bija viegla roka, teikšu, ka ēst nebija komfortabli apmēram nedēļu. Tā ka tava izvēle, sēdēt nedēļu uz dzeramajiem jogurtiem vai nē.
22.03.2018 22:48 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Nesen vienam tuvam cilvēkam arī izrāva zobu, bet neizrakstīja nekādas zāles. Jau nākošajā dienā vaigs bija ka futbola bumba, nācās vēlreiz braukt pie zobārsta un tad gan tika izrakstītas antibiotikas, jo bija pamatīgs iekaisums. :-/ Iesaku neko negaidīt, bet uzreiz braukt pie tā zobārsta.
22.03.2018 22:43 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Man arī ņēma laukā divos piegājienos gudrības zobus - katru pusi ar mēneša starpību. Tā kā zobi vēl bija zem žokļa kaula, neizšķīlušies, tas bija nopietns pasākums ar kaulu kalšanu un urbšanu, šuvēm un sedāciju.. Bet kopumā viss beidzās labi. :-D
22.03.2018 21:34 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
P.S. Kaada ir raavusi uzreiz 4 daudzsaknju gudriibas zobus vai arii es esmu vieniigaa ar tik spozhu ideju?

Kad man rāva gudrības zobus ,tad neieteica uzreiz visus raut,bet gan divus vienā reizē divus nākamajā reizē.
Bet man par laimi gudrības zobu raušana bija ļoti veiksmīga,jo sāpēja tikai tās dienas vakarā kad izrāva ,bet nākamjā dienā jau viss kārtībā, protams kādu nedēļu bija jūtīga tā vieta,bet pampums nebija, iekaisuma ari nē, viss bija ļoti labi. :-)
22.03.2018 21:05 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
P.S. Kaada ir raavusi uzreiz 4 daudzsaknju gudriibas zobus vai arii es esmu vieniigaa ar tik spozhu ideju?

Oh, fuck no, es neuzdrošinātos :-D:-D:-D Tik pa vienam ik pēc laiciņa :-D
22.03.2018 20:21 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Amoksiciliins no antibiotikaam, ar kumeliiteem var skalot, nu bet taa ar juutaam, nevis speeciigi :-D
Var tachu aiziet paprasiit recepti pretsaapju un antibiotikaam nevis mociities :-D
P.S. Kaada ir raavusi uzreiz 4 daudzsaknju gudriibas zobus vai arii es esmu vieniigaa ar tik spozhu ideju? :-D
22.03.2018 19:35 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Tieši pirms nedēļas gāju visam cauri.
Man gudrības zobu rāva SI, gan zāģēja, gan pēc tam šuves lika, bet pēc tam dakteris visu izstāstīja. Vislielākais pampums bija 3 dienā pēc operācijas. Sāpēja, raudāju, ieēst neko nevarēju un ēdu caur salmiņu smūtijus. Pec tam jau diezgan ātri palika labāk. Slimības lapa uz nedēļu bija.
Un man izrakstīja arī antibiotikas. Bet ar visu to man bija temperatūra 38.
22.03.2018 16:46 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Antibiotikas dzērusi vēl neesmu. Temp stāv 37,5. Zinu, ka tā ir iekaisuma temp, bet tāda man bija jau pirms izraušanas, jo nesen izveseļojos, biju saaukstējusies.
Paldies par atbildēm. Sekošu sajūtām, ja jutīšos slikti noteikti braukšu uz apskati zobu doka.
Sisley, tas raušanas process nav tik traks zem anestēzijas kā dzīšanas process.
Aizmirsu piebilst, man zobārste raujot zobu pie sevis lādējās, ka itkā blakys zobs nākot līdzi, ka grūti raut, jo pa divi zobi nākot ārā, esot lkm stipra zaraiba sakne vai kkā tā.
Nu riktīg viņa mocījās, un tgd mokos es.:-D
Draudzenei atkal tā pati dr 8to zobu izrāva bez grūtībām. Kā kuram.
22.03.2018 16:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits