Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Dionysus ko tu runā, tagad jau daudz tādu vīriešu kam rokas no dirsas aug un majās nevar pat tapetes pielīmēt normāli vai plauktu pieskrūvēt. Kādas trubas kādi vadi un elektrība vēl :D
22.03.2018 13:52 |
 
Reitings 52
Reģ: 06.08.2014
Peekaboo1, Tevis aprakstītais ir tuvu mūsu variantam. Paldies Dievam, ka man vīrs ir strādīgs, daudz ko prot un dara, ka mums ir super draugi, kas palīdz utt., bet visiem tā nav. Tāpēc visas situācijas nav vienādas.
Turklāt, visam ir otra puse. Viņš visu laiku strādā, mēs maz redzamies, ir dienas, kad bērns viņu nesatiek utt. Bet ne par to ir stāsts, te bija tēma par kredītiem. :-D
22.03.2018 14:26 |
 
Reitings 52
Reģ: 06.08.2014
Dionysus, mūsdienās youtubā par satehniķi var kļūt :-D:-D un ko tik nevar ...
Bet ja nopietni, protams, ka daudz ko var, ja rokas aug no pareizās vietas. Vajag tikai laiku un atkarībā no pozīcijas arī naudu.
22.03.2018 14:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nē nē, tēma nav par kredītiem. :-) Dalāmies ar pieredzi arī par māju būvniecību.
Vīra brālis uzbūvēja māju saviem spēkiem. Proti, neņēma kredītu, būvēja par savu naudu, un lielu daļu darbu darīja pats. Protams, pamatus ielēja firma, sienas un jumtu arī taisīja strādnieki, bet daudz ko arī pats. Lai gan zeme bija īpašumā un par to vispār nebija jālauza galva, kredītu arī nevajadzēja, mājas būvēšana tāpat bija ļoti ķēpīgs pasākums, jo var notikt 101 neparedzama lieta. Viņiem, piemēram, vētras laikā koks uzgāzās virsū un jumtu nācās labot vēl celtniecības stadijā. Izrādās, pret šādiem riskiem neapdrošina.
22.03.2018 14:48 |
 
Reitings 116
Reģ: 29.01.2009
Ir mūsdienās vēl vīrieši, kas prot paši savām rokām visu :) arī pamatus ieliet un sienas būvēt :) tikai - tas ir laikietilpīgi, no tā var ciest ģimene (jo brīvdienu nav...)
22.03.2018 15:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, mūsdienās youtubā par satehniķi var kļūt un ko tik nevar

Es pats esmu darījis daudz ko (it īpaši santehniku), bet ir lietas kas nav sanākušas.
Un youtube tad arī ir palīdzējis.
Galvenais nevajag baidīties un saprast kas un kā darāms.
Jo "meistari" ļoti labi prot sakarināt makaronus uz ausīm cik viss ir sarežģīti, labāk pašam nevajag neko darīt.
22.03.2018 17:01 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es dzīvoju 119.sērijas mājā, kas celta 2004.gadā, Ziepniekkalnā, 3 istabas, 76kv.m.. Sienas biezas (bērna rācija no vienas istabas uz dzīvokļa otru galu nevilka), blakus kaimiņus dzirdu ļoti reti, augšējos jau vairāk. Apkures maksa minimāla, pat ļoti no 16 eur -25 eur vidēji, lai gan ir silts, daži rēķini ir bijuši mazliet lielāki, jo apakšējie kaimiņi nesildīja un radās siltuma zudums.
Sākumā gadu šajā mājā īrējām, tad vēl kādu pusgadu sekojām šim dzīvoklim līdzi ss.lv, bija neremontēts ar pārāk lielu cenu, tad pēkšņi dzīvokli izremontēja un tad jau par to cenu varēja pirkt. Pagaidām esam ļoti lieli ieguvēji, jo pirkām 2013.gadā, bet nu jau dzīvokli pārdotu varētu par 10-15 tūkstošiem dārgāk, kā arī mūsu mājā bieži kāds vēlas pirkt kaut ko.
Pa lielam it kā viss ir ok, bet zeme nav īpašumā, tur daļai īpašnieki neko, daļai valsts, kas sāk tagad kaut ko risināt. Otrs apsaimniekotājs - ar to diezgan cīnos, bet labi, ka tas par ko cīnos nav nekas traks, jo patīk man vieta, gan izmaksas, pagaidām pat nezinu, kur līdzvērtīgi kaut ko dabūtu, arī apkure parasti visiem maksā vairāk.
Tā kā ieteiktu nebaidīties no šiem variantiem, kad uz veciem projektiem celtas jaunas mājas.
22.03.2018 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Ir mūsdienās vēl vīrieši, kas prot paši savām rokām visu arī pamatus ieliet un sienas būvēt tikai - tas ir laikietilpīgi, no tā var ciest ģimene (jo brīvdienu nav...)
Es ar pa to padomāju -ja mājas uzcelšana prasa vairākus tūkstošus stundu darba, tad cik gadus pēc kārtas visa dzīve šim mērķim jāpakārto? Pa to laiku bērni jau paspējuši uzaugt bez tēva un augstskolā, tā ka nav kas dzīvo tajā mājā.
22.03.2018 17:51 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu parasti jau viens cilvēks neceļ māju no A līdz Z. Bet, ja es celtu māju, noteikti pat pati (jā, sieviete!!) piedalītos, jo ticiet man, gan laika, gan kvalitātes, gan izmaksu ziņā ir atšķirība, vai tu pats piedalies procesā un tev ir 2-3 palīgi, kurus tu algo un dzen darbus uz priekšu, vai tu samaksā 5 cilvēku brigādei, pats sēdi birojā, bet tā brigāde stiepj gumiju, aizdzeras, neatnāk uz darbu, utt.
Tā dzeršana darba laikā un darbu kavēšana ir baigā sērga. Man vienubrīd likās, ka tas viss ir palicis tālajos 90-tajos, bet nē... mamma nupat taisīja remontu dzīvoklī, protams, 2 nedēļu kavēšana, tukšas Hektora pudeles. Draudzene taisa remontu - tas pats.
22.03.2018 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Daenerys1
Kā es negribētu būt Tavu strādnieku vietā!:)
22.03.2018 18:08 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
10 gadus mājas būvniecība var aizņemt tik tad ja visu dara tikai no saviem līdzekļiem un tie nav diez ko lieli. Normāli arī pats darot, māju var dabūt gatavu 2 gados.
22.03.2018 18:30 |
 
Reitings 22
Reģ: 28.02.2018
Lasīju vairākas reizes un.. Tā arī nesapratu, kas Daenerys1 rakstītajā varētu likties nepareizi. Vai tiešām var likties, ka tukšas Hektora pudeles darba vietā ir pieņemami?
22.03.2018 18:50 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es priecājos, ka māja ir nopirkta pirms 1,5 gada, jo tagad arī pie mums, Īrijā cenas atkal augušas. Tagad remontējam topošo bērnistabu. Un savā guljamistabā pasūtīju labu iebūvēto skapi, lēts nebūs, toties viss perfekti pēc parametriem kā mums vajag, bet nu gandrīz 2000€, bet es mierinu sevi ar domu, ka tachu ne uz pāris gadiem...
Ir doma pēc kāda laika arī virtuvi mainīt, bet nu tādas milzu nepieciešamības nav...
22.03.2018 19:29 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Ļoti piekrītu Daenerys1
Ir ideāli, ja zeme ir sava un tad sāk birokrātijas lēno ieskrējiena posmu.
Bet ir jāskatās ļoti līdzi nolīgtajiem darbiniekiem un visiem norunātajiem mērķiem un izpildes termiņiem :-| Reizēm gribas raut no rokām laukā un pateikt, ka visu darīsim paši. No idejas par māju uz savas zemes - līdz mērķim, var tikt +-3 gados - un tad ir laime pilnīga :-D(l)
22.03.2018 19:30 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Un jā, padzīvojot dzīvoklī un paskatoties kā draugiem iet rindu mājās mums noteikums nr 1 bija- atseviškja māja, vismaz 100m attālumā no kaiminju mājas. Citus variantus pat neskatījāmies. Tas protams, paildzināja procesu. Toties tagad ir vieta mazdārzinjam, siltumnīcai, pirtij, utt. Tik logiski, darba arī nav maz
22.03.2018 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Tā arī nesapratu, kas Daenerys1 rakstītajā varētu likties nepareizi. Vai tiešām var likties, ka tukšas Hektora pudeles darba vietā ir pieņemami?
Hektora pudeles paliek aiz lētiem, nepazīstamiem, ss atrastiem "meistariem". Pie kam Hektora pudeles, tādus nolīgstot, varētu būt pati mazākā bēda. Labi meistari maksā naudu un uz viņiem ir vēl jāgaida trīs līdz sešus mēnešus. Es, protams, saprotu, ka šajā forumā, kur ļaudis pārliecināti,ka par santehniķiem, elektriķiem u.c. kļūst, paskatoties youtube video, šo domu varētu nesaprast.
22.03.2018 20:33 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kā es negribētu būt Tavu strādnieku vietā!

+
Nav jāņem katrs ''kaimiņu'' Janka, kurš dzer.
22.03.2018 21:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nez kuri tad ir tie "labi pazīstamie un super pārbaudītie" meistari, ja cilvēks, piemēram, pirmoreiz dzīvē kaut ko būvē vai remontē?
Par to Hektor-dzērāju arī mammai jautāju, kur tādu izraka. Esot radiniece ieteikusi. Nu nezinu, varbūt tad, kad viņš strādāja pie radinieces, bija nokodējies. :-D
22.03.2018 21:44 |
 
Reitings 22
Reģ: 28.02.2018
Un joprojām.. Kāds sakars ar to, ka būtu jāpārdzīvo, ka strādātu pie Daenerys1, kura vēlas, lai darbinieks dara to, par ko viņam maksā? Tas, ka jādara savs darbs un nevar darba vietā dzert? Kāds vispār sakars ar YT video? :D nekādas loģikas. Labi, es kuš, viedokļa par mājām man nav, interese par pašu diskusiju.
22.03.2018 22:10 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Dzer ne tikai privātie random strādnieki, ciemā, kur vecākiem māja, mainīja pa visu ciemu ūdens trubas, arī ap vecāku māju, sāk rītu ar kokteilīšiem, pusdienās ierauj kādu šampīti un tā bija pašvaldības algota "profesionāla" brigāde, ne kaut kāds paziņu paziņa. Par to īsti nekautrējās, pirka visu vietējā veikalā. Un vēl pārdeva melnzemi, kas bija paredzēta pagalmu atjaunošanai, pēc tam pagalmos palika bedres.
23.03.2018 11:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits