Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Ooo, biju aizmirsusi par šo tēmu. Mans update: beidzot dzīvoklis ir oficiāli mūsu - nepagāja ne pus gads, lai sakārtotu visus papīrus :-D:-D
Tagad priekšā kapitālais remonts (t)
.
Intereses pēc, vērtētājs jūsu noskatīto īpašumu novērtēja augstāk vai zemāk par pardošanas cenu?
Zemāk. Manuprāt, lielākoties tomēr tiek tirgots par augstāku (ja nu vienīgi kāds ļoti steidzami vēlas atbrīvoties no īpašuma)
.
Kad pirkāt īpašumu, līgumu sastādījāt paši pēc kāda standarta parauga, pie jurista vai arī pie notāra?
Līgumu iedeva pārdevējs, mēs juristam pārbaudīt.
Viss tika parakstīts pie notāra.
.
vai pērkot īpašumu vienmēr 100% vajadzīgs galvotājs?
Nē, nav. Bet par katru individuālu gadījumu vislabāk tev izstāsīs banka.
11.09.2018 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 680
Reģ: 29.01.2009
Galvotājam obligati nav jabut,pirku dzivokli bez ta,bija normala pirma iemaksa.
11.09.2018 10:14 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Sveikas!
Man tāds jautājums - vai pērkot īpašumu vienmēr 100% vajadzīgs galvotājs? Vai arī pastāv iespēja, ka ja tiek pirkts dzīvoklis pilsētas centrā un ir normāla pirmā iemaksa, tad var iztikt bez galvotāja, bet dzīvoklis vnk ir kā ķīla? Vai arī tā realitātē nenotiek?! (t)
11.09.2018 08:28 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Uz ko viņi man teica, ka papīru kārtošanā aizejot stabili 2tk. (Redzēju, ka te dažas arī tādas summas raksta). Par ko tad tas īsti ir, tāda summa?

* zemesgrāmatai 2% no pirkuma + 0,1% no hipotēkas (ja Altum jaunajām ģimenēm, tad šeit ir atlaide)
* kancelejas nodevas (~80 eiro)
* notārs (100-200 eiro? šis man tāds neskaidrs punkts)
* komisijas maksa bankai un norēķinu konta atvēršana
* ja izmanto Altum, tad + 4,8% no garantijas apjoma
Es arī tagad visu lieku pa plauktiņiem, sanāk diezgan liela summa papildus pirmajai iemaksai... (t)
08.07.2018 20:37 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Te atkal es :D
Kad pirkāt īpašumu, līgumu sastādījāt paši pēc kāda standarta parauga, pie jurista vai arī pie notāra?
Pie kura notāra nostiprinājāt līgumu un cik izmaksāja viss ar notāru saistītais? Interesē notārs Rīgā, bet nav bijusi nekāda saskarsme, nezinu īsti, pēc kā izvēlēties.
08.07.2018 20:32 |
 
Reitings 255
Reģ: 28.05.2013
elle
Vērtējumu sūtīju Arco Real Estate. Maksāja 90€ un uztaisīja dienas laikā.

Mājai vai dzīvoklim?
Mēs mājai samaksājām 180eur. :-O
Bankas mājāslapā (Swedbank) ir firmas ar ko banka sadarbojās, bija jāizvēlas viena no tām. Vērtējumu, ja nemaldos, uztaisīja, kaut kur 3 dienu laikā. (Paši pat klāt netikām, jo atvērt var tikai, ja ir elektroniskais paraksts.)
Intereses pēc, vērtētājs jūsu noskatīto īpašumu novērtēja augstāk vai zemāk par pardošanas cenu?
25.06.2018 20:10 |
 
Reitings 255
Reģ: 28.05.2013
Mēs arī sākumā domājām par zemi un būvēt māju, bet tad pārdomājām, jo viss process ir daudz sarežģītāks, kā nopirkt kaut vai vecu māju, kas ir tikai jāremontē.
Mana situācija, šobrīd, ir ļoti līdzīga Žubītei. Māju noskatījām, aptuveni divus vai mazliet mazāk mēnešus atpakaļ. Šobrīd ir cīniņš ar banku un tāmētāju.
Māja arī veca, tāpēc vajadzēja vērtētāju, tālāk, banka prasīja arī tāmi remontam, jo bez tā kredītu nedotu. Sazinājāmies ar vienu tāmētāju, sarunājām, viss tiks izdarīts, bet gala rezultātā, nogaidījām 2 nedēļas un nekā, pat uz telefona zvaniem un sms vairs neatbildēja. (e) Tāda dusma bija, vakar pati uztaisīju tāmi un nosūtīju bankai. Tagad jāgaida vai apstiprinās vai nē, jo nezinu vai 100% pareizi visu sataisīju, ja atmetīs atpakaļ, tad atkal būs jāmeklē oficiāls tāmētājs(kaut kur). Piesaistīsim arī Altum, jaunais speciālists.
Iepriekš, nekad nebiju domājusi, ka tas viss process ir tik sarežģīts un laikietilpīgs. :-O
25.06.2018 20:05 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Vērtējumu sūtīju Arco Real Estate. Maksāja 90€ un uztaisīja dienas laikā.
25.06.2018 17:28 |
 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Diversija
Dzīvokli pirku pirms vairākiem gadiem. Novērtējumu pasūtīju turpat bankā, samaksāju 70 eiro, bija gatavs pēc 3 dienām.
25.06.2018 16:11 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Pacelšu tēmu :)
Pie kā pasūtījāt nekustamā īpašuma novērtējumu, cik samaksājāt un cik ilgā laikā bija gatavs?
25.06.2018 15:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jau mazliet vairāk kā gadu, tiesa ne ļoti aktīvi, bet arī esmu dzīvokļa iegādes meklējumos. Pārsvarā skatos uz piedāvājumiem klusajā centrā un Mārupē. Varu tikai piekrist iepriekšējiem komentāriem, cenas nesamērīgi augstas, arī īpašumiem uz izsoli.
Jau esmu sevi gandrīz pārliecinājusi, ka laiks aizmirst par dzīvokļa iegādi, bet gan pagaidīt vēl pāris gadus un samierinaties ar īrēto dzīvokli, un domāt par mājas būvēšanu no pašiem pamatiem.
19.03.2018 14:09 |
:-D:-D:-D:-D:-D
16.05.2018 12:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Mana pieredze ar meistariem dažāda. Katastrofāli trūkst santehniķu un elektriķu, jo vairāk tādu, kurus būtu ar mieru atstāt vienus īpašumā.. Drīz vajadzēs atkal, pat nezinu, kur meklēt vairs.
Par pēdējām (2016/2017) renovācijas izmaksām - ar meistaru, kas dažādus apdares darbus pieprata, vienojāmies par konkrētu summu par 8h darba dienu (iekļaujot pusdienlaiku) un prognozējamo pabeigšanas termiņu gabaldarbiem. Problēmu nebija, gluži otrādi, cilvēks ar zelta rokām un laiku plānoja, t.i., kamēr vienā telpā kkas žūst, turpināja citā utt. Pa dienu paveiktais progress bija jūtams arī tad, kad pati nebiju klāt ( tā kā daudz ko māku, pati arī piedalījos remontā). Viņš vairs, diemžēl, nepraktizē šo nodarbošanos.
Kopā algojām divus elektriķus, nevar saprast, kurš bija dunduks un kurš ne, bet viss +/- strādā. Santehniķi - kopā - tika algoti trīs gabali un viens par brīvu kko sačakarēja, labu gribēdams, protams. Nomainījām daļu stāvvadu vannas istabā un, attiecīgi, visas ūdens instalācijas tur + uzstādījām boileri, pārvilkām virtuves ūdens vadus un uzlikām boileri. Kopā nāca viņi kādas reizes 3-4.
Flīzētāji gan maksā bargi, tādēļ visu vannas istabu uzņēmos pati.. 30 - 40 eur/m2 nebiju gatava maksāt, jo flīzējamais apjoms paliels. Par pārējām cenām - ja interesē - vaicājiet privāti.
12.04.2018 21:51 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Jautājums tām, kuras pirka un remontēja. Aptuveni cik naudas aizgāja remontam, cik lielas platības un ko darījāt? Cik ilgs laiks pagāja, līdz visu pabeidza?
Atradu dzīvoklī vietā, kas patīk, mājā, kas patīk, cena ļoooti salda, beeeet jāremontē kapitāli, jo pats dzīvoklis ir pabaiss. Vienīgais, kas varētu palikt, ir radiatori.
12.04.2018 21:22 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Nodevas un notārs, dokumentu noformēšanas komisija bankā. Ja vēl darījumu konts, arī par to komisija. Ja vēl jurists piesaistīts pie līguma noformēšanas.
11.04.2018 18:28 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
nu tos komatus gan saliku kā pirmklasnieks :D
11.04.2018 18:06 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
Man jautājums par to papīru nokārtošanu.
Brīvdienās bijām pie vīra radiem, un ciemos arī bija attālāki radinieki (jauna ģimene), un galvenā tēma bija par dzīvesvietām. Viņi abi ir jauni, precējušies un ar mazu bērniņu, dzīvo īrētā dzīvoklī, krājot naudiņu savam, gribot iet uz altum programmu, un ņemt kredītā, tikai esot vajadzīgas riktīgas investīcijas no sevis. Jāiekrājot esot stabili 7 tk. Es izteicos, lai skatās ko lētāku, ja tādu summu tuvākos gados nevar iekrāt. Uz ko viņi man teica, ka papīru kārtošanā aizejot stabili 2tk. (Redzēju, ka te dažas arī tādas summas raksta). Par ko tad tas īsti ir, tāda summa? Kad mēs dzīvokli ņēmām kredītā ( tas gan bija 11 gadus atpakaļ), tad neatminos tik lielas summas.
11.04.2018 18:06 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kaivas ielas mājas noteikti neiesaku. Māsa kādu laiku tur īrēja divās no tām mājām (sākumā 3 istabu, tad 4 istabu). Tā jau viss forši, skaisti un tā. Bet tās mājas brūk kopā. Kad meklējām dzīvokli iegādei, intereses pēc vēroju arī tām mājām cenas. Dažu mēnešu laikā no 100+ tūkstošiem nokritās līdz 45 tūkstošiem par dzīvokli! Dramatisks cenu kritums un ne bez iemesla.
Tāpat tām mājām arī problēmas ar apsaimniekotāju. Kad mājai salūza lifts, vairāk kā nedēļu neviens nebrauca to labot, jo vienkārši neviens nevarēja dabūt rokā apsaimniekotāju.
09.04.2018 15:24 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Tām, kas ir pirkušas dzīvokļus - tīri intereses pēc - cik ilgs laiks pagāja no brīža, kad aktīvi sākāt interesēties par dzīvokļa iegādi līdz dienai, kad varējāt ievākties?

Mēs šobrīd ejam tam procesam cauri - februāra vidū ieraudzījām sludinājumu, kas patiešām uzrunāja (sludinājumiem sekojam līdzi jau pēdējos 2 gadus), apskatījām, viss patika, sākām runāt ar bankām. Tad gaidījām vērtējumu, atkal sarunas ar bankām. Uz doto brīdi vēl neesam visu nofinalizējuši, jo mums nav standarta gadījums - pirmskara māja renovēta, bet pats dzīvoklis jāremontē (līdz ar to bankai nepieciešamas remonta tāmes), mums pievienos istabu no blakus esošā dzīvokļa, līdz ar to nepieciešamas papildu saskaņošanas, apliecinājumus zemesgrāmatā utt.. Nav tāds ieraudzīju, iepatikās, nopirku gadījums, bet nu es ceru, ka drīz viss nokārtosies, ja vien neradīsies pēkšņi "pārsteigumi".
09.04.2018 14:31 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tā, jātur īkšķi - otrdien mūsu piedāvājums mājai tika pieņemts, vakar hipotekārā kredīta aizdevuma process tika iesākts un konsultants bija pārliecināts, ka problēmu nebūs. Negribu sacerēties, bet, nu...:-)
08.04.2018 15:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Loģiski, tas jau sen strādā arī starp privātiem izīrētājiem.
06.04.2018 13:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!