Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Finanses.

 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Kā ir ar finanšu speciālistiem Latvijā? Jautāju, jo tās kas darbojas tajā jomā droši vien daudz ko saprot no tā.
Sākumā nezināju, kurā jomā, lai mācos un strādaju. Esmu bijusi daudz vizītēs pie karjeras konsultantiem un pildījusi visu ko vien var izpildīt :-D Pašai patīk ļoti matemātika, skaitļi un viss pārejais kas saistīts ar to.
Par grāmatvedi nākotnē arī netaisos strādāt, jo tas ir vienveidīgs darbs, bet gribētos izpausties visur citur.
Tātad vēlējos noskaidrot, vai ir jēga studēt finanses, ekonomiku? Vai ir pieprasīti šobrīd speciālisti? Kādas algas?
27.02.2018 16:37 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Otrkārt, IT/Elektronikā/Elektrotehnikā nav iespējams tikt vienkārši pēc 12.klases izdomājot ka vot ir jāizstudē augstskolā, tas vai nu ir asinīs vai nav, to nevar vienkārši iemācīties.

To var iemācīties. Visu var iemācīties. Bet pārējam piekrītu. Tam ir jāpatīk un jāsaista. Savādāk būs ļoti grūti. Ir pieredze :D
22.05.2018 22:49 |
 
Reitings 1
Reģ: 14.05.2018
Tātad! Kaut kas jau bija te apspriests, bet tomēr, vai kāds, kurš mācījās šajā studiju programmā vai kautko dzirdēju par finanšu inženieriju,var kaut ko ieteikt? Cik kvalitatīva ir programma, vai vērts vispār to izvēlēties?Kādas bus iespējas darba tirgu studiju laikā un pēc tam šajā profesijā?
Kas ar kojām Meža ielā 5, jo cik sapratu, atrodas pāris metru attalumā no ditf.
22.05.2018 22:16 |
 
Reitings 50
Reģ: 09.05.2013
Darba tirgus pieprasa kvalitāti. Neiesaku iet mācīties uz RTU vai LU, jo mācību kvalitāte ļoti zemā līmenī. Ja tiešām vēlies būt gatava doties finanšu jomā, tad ej mācīties uz Rīgas Ekonomikas Augstskolu (SSE Riga), tur tev ieliks pietiekami labus pamatus.
Es nesaku, ka uzreiz būsi speciālists, bet pamati ir daudz spēcīgāki tur. Lielākā daļa studentu jau trešajā mācību gadā saņem darba piedāvājumus, viņus reāli izķer.
04.03.2018 13:38 |
 
Reitings 24
Reģ: 01.03.2018
Daenerys tu biede cilvekus nekas nav tik sarezgiti nav pat jastude
visu var apgut pasmaciba un tad lai nopelnitu vairak jabrauc uz sveici jo sveice ka mes visi zinam ir banku karalvalsts sveice ar savu ideju jaiet jebkura banka un jasaka ka gribi stradat darba nem uzreiz un visu iemaca uz vietas,uzdavina ar cemodaninu ar naudu iesakumam.
var ari francija ta darit,bet pa franciju tomer labak celot,tur ir smukas viesnicas,dazas viesnicas ir pilis
04.03.2018 12:04 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
nu lab, taisnība jau ir, ekonomistu pārprodukcija ir jau ļoti sen (personīgi nekad nav izjusts), runājot par robotiem, tad sen tos gaidu, finanšu nozarē robotizācija vispār šobrīd liekas debīli zemā līmenī, vismaz Latvijā.
+
https://willrobotstakemyjob.com/13-2011-accountants-and-auditors
https://willrobotstakemyjob.com/13-2051-financial-analysts
https://willrobotstakemyjob.com/11-3031-financial-managers
secinājums - ja tēmē uz finansēm, tad tēmē uzreiz ar ambīcijām kļūt par CFO. :D
04.03.2018 10:13 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
taka ablv aizvērs ciet parādīsies ap 800 augsti kvalificētiem darbiniekiem

AB.LV bankā strādā ap 970 cilvēku. Bet interesanti ka pēc Vjačeslava Dombrovska teiktā valsts ekonomika var kopumā pazaudēt apmēram 2280 darba vietu un 0,8% no IKP.
Vismaz uz pāris gadiem finanšu jomā būs darba spēka "pārprodukcija" un tas ir fakts.
vakances vairs nebūs nevienas, un uz nākamajiem 20 gadiem viss būs pilns

Ne jau AB.lV situācija būs par pamatu tam, ka finanšu sektorā pēc 20 gadiem būs maz darba piedāvājumu un vakanču. Uz doto brīdi ļoti daudzas IT kompānijas strādā pie tāda softa, kurš jau tuvākajā laikā sāks pamazām atstāt bez darba grāmatvežus, ekonomistus, analītiķus un citas "papīru žurkas". Par to ka finanšu un ekonomikas jomā darba vietu skaits jau drīz samazināsies runā jau sen, par to laikam tikai nedzirdīgie nav dzirdējuši.
04.03.2018 00:08 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
:D:D:D 800 cilvēki radīs pārprodukciju uz 20 gadiem. es gar' zem.
03.03.2018 19:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau ļoti maz ir tādu profesiju, kas būtu ārkārtīgi sarežģītas, uz daudzām profesijām cilvēki var pārkvalificēties un arī dara to, piemēram, es varētu kļūt par skolotāju vai masieri. Bet ir salīdzinoši maz tādu cilvēku, kuri pārkvalificējas, jo vienkārši neinteresē tas darbs.
03.03.2018 17:23 |
 
Reitings 21
Reģ: 29.01.2009
Tas atkarīgs kāda ir specializācija.
Bet nu ne jau tur strādā tikai tādi cilvēki, kas tikai bankā strādājuši. Ir arī tādi, kas iepriekš strādājuši auditā, finanšu analītiķa pozīcijas gan jau un tad nonākuši bankā. Neredzu problēmu pārprofilēties.
Un vispār- finanšu analītiķis nekas ūber smags nav. Ok, ir atsevišķas nianses dažādas nozares uzņēmumos, bet nekas šausmīgi sarežģīts tajos pašos ražošanas uzņēmumos nekas nav. Ir, protams, mazliet sākumā vairāk jāvelta laiks, bet nu kvalificētam cilvēkam tas nekas traks nav.
Pašai pieredze ar šo. Plus tagad saņemu pietiekoši daudz darba piedāvājumus (labākas pozīcijas par finanšu analītiķi) un tādās nozarēs, kurās man pieredze nav- jautājums vairāk, manuprāt, kādas ir bāzes zināšanas un cik ātri mācies.
03.03.2018 17:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas, ka banku speciālists ies strādāt par finanšu analītiķi uz ražošanas vai tirdzniecības uzņēmumu, ir tikpat ticams, ka vetārsts pārkvalificēsies par cilvēku ārstu. Nav neiespējami, protams, bet nu. :-D Pavisam cita joma.
03.03.2018 17:05 |
 
Reitings 21
Reģ: 29.01.2009
Neiesaku, taka ablv aizvērs ciet parādīsies ap 800 augsti kvalificētiem darbiniekiem, vakances vairs nebūs neviena

Nu bet takš ABLV nestrādā tikai finansisti. Ir takš dažādi departamenti. Pie tam finansēs pašlaik ir diezgan jūtams kvalificēta darbaspēka trūkums. Tā, ka teikt, ka gadus 20it viss būs pilns, ir pilnīgi un galīgi neloģiski.
03.03.2018 15:53 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
Neiesaku, taka ablv aizvērs ciet parādīsies ap 800 augsti kvalificētiem darbiniekiem, vakances vairs nebūs nevienas, un uz nākamajiem 20 gadiem viss būs pilns, tā kā mēs dzīvojam Latvijā, kur ir vairs tik 1,8 milj iedzīvotāju, nav vērts, bet es ieteiktu ķīmija/bioloģija/medicīna vai it vai arhitektūra, valodniecība vai teoloģija, ja zin ko dara šajās nozarēs var labi nopelnīt.
01.03.2018 22:28 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
https://cvor.lv/darba-tirgus-zinas/finansu-profesionali-atalgojums/
01.03.2018 22:12 |
 
Reitings 21
Reģ: 29.01.2009
Es ar no audita sektora (ārējā). Var uzrakstīt PM, ja interesē.
28.02.2018 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es arī domāju, ka tagad būs kādu laiku banku sektorā pārprodukcija, jo tikko arī Luminor izveidoja un atlaida gandrīz pusi no darbiniekiem, nu un tagad vēl ablv.
28.02.2018 22:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, dēļ ABLV kādu brīdi būs banku speciālistu "pārprodukcija" un tie cilvēki meklēs darbu, bet es neticu, ka tas būtiski ietekmēs citas finanšu apakšnozares. Jā, kaut kāda daļa var pārkvalificēties, bet teiksim neticu, ka viņi visi masveidā tagad pieteiksies uz ražošanas uzņēmumu CFO vai finanšu analītiķu amatu, tā tomēr ir baigā specifika.
28.02.2018 21:56 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
auditā strādāju, var padot PM, ja interese.
ko cilvēki šeit saka par ABLV ietekmi uz finanšu vakancēm ?
tieši pēdējās nedēļas bija nākuši darba piedāvājumi (kas man izbrīnīja un lika domāt, ka tiešām švaki ar tiem darbiniekiem šajā jomā) un likās nu tik būs, nu tik varēšu šaut kur pagadās ar labu algu un labu vietu ar vidēju pieredzi utt. bet tagad gan domāju, ka ABLV armija sāks meklēt darba vietas, tad īstermiņā būs ko pasvīst, lai dabūtu labu vietiņu, ne ? :D
28.02.2018 21:53 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
man ir izglītība finanšu analīzē un auditā. Tikai neesmu strādājusi tajā jomā,par finanšu analītiķi ir skaidrs ko viņš dara,bet kā izpaužas auditora darbs?Ļoti labi padevās audits,pasniedzēja pat teica,ka tas ir mans lauciņš,bet viens ir uzdevumi augstskolā,otrs reāli darbā. saprotu,ka ir dažādi auditi:iekšējais,ārējais,kvalitātes utt,bet reāli kādi apmēram ir darba pienākumi?
28.02.2018 14:57 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Tātad vēlējos noskaidrot, vai ir jēga studēt finanses, ekonomiku? Vai ir pieprasīti šobrīd speciālisti? Kādas algas?

Long story short:
Jā, ir pieprasīti. Bet labi speciālisti.
Algas: kā nu kurā pozīcijā. Bet, ja esi gudrs, dinamisks, entuziastisks, tad algas, manuprāt, ir pat ļoti ok. Protams, tas nekrīt no gaisa- ir pāris gadus jāsitas, jo no vienas augstskolas izglītības neko nepanāksi (būsim atklāti- tas ko iemāca augstskolā ir viens, praktiski pielietot ir jāiemācās darbā).
28.02.2018 01:08 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kā ir ar finanšu speciālistiem Latvijā?

Vismaz Ekonomikas, Finanšu un Labklājības ministrijas saka ka valstī ir izteikta finanšu/ekonomistu pārprodukcija.
Esmu bijusi daudz vizītēs pie karjeras konsultantiem un pildījusi visu ko vien var izpildīt

Šajā te frāzē arī slēpjas atbilde. Ja reiz esi pildījusi tos karjeras testus, tad tiem testiem arī jāpasaka kādās nozarēs Tu varētu darboties. Paņem tos testus un pārlasi iegūtos rezultātus.
Daenerys1
Vidusskolā biju ļoti netipiska jauniete, nebiju aizrāvusies ar romantiskām domām par rožainu nākotni

Hm, man liekas ka ar to neviens neaizraujas, tikai narkomāni.
Mazliet nožēloju, ka neizvēlējos IT.

Pirmkārt, ar šādi pieeju:
domāju reālistiski - kas man patīk un kur var nopelnīt

IT nav iespējas tikt.
Otrkārt, IT/Elektronikā/Elektrotehnikā nav iespējams tikt vienkārši pēc 12.klases izdomājot ka vot ir jāizstudē augstskolā, tas vai nu ir asinīs vai nav, to nevar vienkārši iemācīties. Ja jau skolas laikā cilvēks neņemās ar tehnoloģijām, tad vēlāk jau ir drusku par vēlu.
Treškārt, nenožēlo, IT ir vēl drastiskāka nozare, nekā Tava finanšu joma.
"kur tad ir tie visi darba piedāvājumi?" - varu teikt, ka tie ir, un daudz, tikai arī prasības ir ļoti augstas, random meitene ar tikko pabeigtu LU ekonomikas fakultāti tādos amatos netiks, protams, ka ir jābūt specifiskai pieredzei konkrētā jomā.

Laikam būšu netipisks un nebļaušu. Labi izklāstīji, ka labi jāstudē, tad ilgi jāvērgo par "kapeikām" un tikai tad kaut kad būs laba alga un "rožaina" nākotne. Problēma ir mūsu sabiedrībā, masu mēdijos, tāpat uzņēmējos, kuri bļauj ka vot trūkst speciālistu un tāpēc jauniešu barus jādzen augstskolās, protams gļēvi noklusējot to jauko faktu, ka starp augstskolu un labu algu/labu amatu ir jābūt dažiem vērgošanas gadiem par "kapeikām".
man ļoti žēl, bet asistenta vai jaunākā finanšu analītiķa alga ir kādi 500-600 eiro par pilnu slodzi.

Nu, drusku mazāka, nekā vidējā alga valstī.
28.02.2018 00:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits