Caur ērkšķiem uz...

 
Reitings 200
Reģ: 11.11.2016
Jauns raidījums STV:-) Kādas domas par šo?
19.10.2017 22:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
jokaini, tu esi retais cilveks foruma kas raksta ridzeniece.....parasti jau tacuir Ridziniece
04.11.2017 20:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Te reāli daži uzskata, ka tad, ja džeks uzvelk kleitu un uzkrāso lūpas, un dodas PMLP, tad viņiem būtu jāraksta pasē, ka viņš ir sieviete?

:-D:-D vai ne
Deanerys1 Atvaino, šodien tāda aizņemta diena sanāca man, nebīja laika pasekot forumam, bet nu Ridzeniece laikam mani pazīst personīgi, ka tik precīzi visu zin par mani Tā kā atrbilde jau tev rokās Deanerys1 . 
nepazistu, tikai vina uzdeva tik vienkarsus jautajumus ko var izdomat jebkurss logiski domajoss cilveks.
04.11.2017 20:40 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Te reāli daži uzskata, ka tad, ja džeks uzvelk kleitu un uzkrāso lūpas, un dodas PMLP, tad viņiem būtu jāraksta pasē, ka viņš ir sieviete? Pēc tam nomazgā seju un pārģērbjas un atkal dodas uz PMLP. Vai arī pēc kādiem kritērijiem viņiem tas būtu (ja jau ārsta atzinums ir nemoderni un tik atpalikušas valsts viedoklis?!). Ja jau katrs tur rakstīs ko grib, tad kāda jēga vispār tur dzimumu rakstīt?
04.11.2017 18:51 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Man ar izskatās, ka daži uz to skatās tikai no varavīksnes prizmas - gan par iestādēm, palīdzību, iespējām utt.
04.11.2017 12:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet tad varbūt sabiedrībai ir laiks mainīties, varbūt ir jāņem un jāuzspiež sabiedrībai šīs pārmaiņas? Ja paskatās padomju laiku bērnu audzināšanas metodes, mūsdienās viss ir pilnīgi un absolūti mainījies, piemēram. Ja paskatās attieksmi pret homoseksuāļiem 80-tajos un mūsdienās - arī absolūti viss ir mainījies.
04.11.2017 11:17 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nešaubos, ka daļa no cosmo foruma ir jauni, progresīvi cilvēki, kuri dzīvo bez aizspriedumiem, jo īpaši, ja jāpiedalās diskusijā ar konkrētu tēmu. Bet, paskatoties uz dažādiem Latvijas iedzīvotājiem, uz dažādu vecumu grupu, dažādu tautību, dažādu izglītotības līmeni utt., kopaina tomēr varētu būt citādāka, jo īpaši, ja viedokļi tiktu ievākti ne konkrētās diskusijas saistībā.
*
Ja delfīnam pasē būs rakstīts, ka delfīns ir suns, tad citiem cilvēkiem tiešām būs jāuzskata, ka tā tas ir. Tur tev taisnība un tiešām nebiju sapratusi, ka tu to ar pirkstu nospiedumiem attiecini uz PMLP darbiniekiem.
*
Es vispār neesmu pret dzimummaiņu utt., esmu diezgan atvērta daudzos jautājumos, kā jau vakar minēju, man vairāk besī uzbraucieni valstij.
04.11.2017 11:14 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
petuniayyy, Tu vispār nesaproti, ko es uzrakstīju. Manā skatījumā valstī ir jābūt tādai likumdošanai, lai PMLP speciālisti, kuriem ir piekļuve pirkstu nospiedumu datu bāzei, atzītu cilvēka mainīto dzimumu vienkāršākā ceļā, lai likumdošana to ļautu izdarīt, lai Lindai arī pasē būtu rakstīt - Linda, sieviete - un lai Tev kā policistei/bankas darbiniecei/reģistratorei slimnīcā, paņemot rokās viņas pasi, vispār nebūtu šaubu, ka tā ir sieviete.
04.11.2017 11:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
petuniayyy, starp citu, vakar, lasot šo diskusiju, pajautāju savam vīram, ko viņš domātu/teiktu/darītu, ja viņa dēls izdomātu kļūt par sievieti. Nu, tā kā Linda (abi skatāmies šo šovu). Vīrs pateica, ka kleitas viņam/viņai gluži nepirktu, bet nebūtu arī pret. Man ir tāpat. Man ir svarīgi, lai līdzcilvēki man apkārt ir harmoniski un laimīgi, nevis lai atbilst kaut kādiem stulbiem rāmjiem. Un jā, es uzskatu, ka visi, kas domā citādi, ir tumsoņas.
04.11.2017 11:04 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nē, es domāju, ka pirkstu nospiedumu esamība un pārbaude ir pietiekošs iemesls mainīt dzimumu pasē, neinvestējot 18 000 eiro par operāciju, jo tur sanāk apburtais loks - cilvēks nevar nopelnīt tos 18 000, jo nav normāla darba, bet normālu darbu nevar dabūt, jo reālais tēls nesakrīt ar pasi.

Nesaprotu, kā, tavuprāt, cilvēkam, kuram nav pieeja pirkstu nospiedumam, būtu jāpārliecinās par cilvēka identitāti.
Mainīt savu vārdu uz Freja de Donžuāna fon Makjavelli var FB, dokumenti ir dokumenti, kas primāri domāti formāliem nolūkiem, nevis cilvēku kompleksu izskaušanai.
04.11.2017 11:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es vēl piekrītu par kastrāciju, OK, tas maksā 500 eiro, un 500 eiro vs. 18 000 eiro ir liela starpība. Tīri aiz iemesla, lai nesanāk tā, ka Anna no Lindas paliek stāvoklī, jo tas ir mazliet ačgārni. Obligāts psihoterapijas vai psihiatrijas kurss un psihiatra atzinums arī būtu normāla prasība, arī tas izmaksā vairākus simtus, nevis padsmit tūkstošus. Bet nu dzimumorgānu esamība vai neesamība jau ir katra brīva izvēle.
04.11.2017 11:01 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Dažās valstīs, piemēram, Nīderlandē cilvēkam vispār nav jāveic nekādas manipulācijas, lai dokumentos mainītu dzimumu,

Nu jā, mēs varam teikt, ka valstī X ir tas un tas. T.sk. valstī Y ir grāmata "Kad Kārlis kļuva par Karlīni" un ir trešais dzimums. Bet mēs aizmirstam, ka valstī X un Y cilvēkiem ir cita domāšana, tostarp cilvēki nesit plaukstas laimē, kad nomirst bēglis (ziņas par bēgļu laivu un komentāri medijos). Tad varbūt sāksim ar sevi - pajautājiet katrs saviem vecākiem, radiem un draugiem, cik viņiem atvērts prāts pirms iesākt runas "Latvijā nevar tik viegli nomainīt dzimumu, bet Nīderlande var, Latvijas valdība ir sūds".
04.11.2017 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Daenerys1 +!
04.11.2017 10:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tu domā, ka bankas klientu apkalpošanas centra darbiniecei, ceļu policistam, tiesas sēžu sekretārei, darba devējam, kas taisās pieņemt darbinieku darbā, skolas direktoram, kas pieņem skolā skolēnu, utt, ir pieejami cilvēku pirkstu nospiedumi vai ka būtu normāli viņiem šo pieeju nodrošināt?

Nē, es domāju, ka pirkstu nospiedumu esamība un pārbaude ir pietiekošs iemesls mainīt dzimumu pasē, neinvestējot 18 000 eiro par operāciju, jo tur sanāk apburtais loks - cilvēks nevar nopelnīt tos 18 000, jo nav normāla darba, bet normālu darbu nevar dabūt, jo reālais tēls nesakrīt ar pasi.
04.11.2017 10:53 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Par to pasi un cilvēka identificēšanu - priekš kam tad ņem pirkstu nospiedumus pasei?

Tu domā, ka bankas klientu apkalpošanas centra darbiniecei, ceļu policistam, tiesas sēžu sekretārei, darba devējam, kas taisās pieņemt darbinieku darbā, skolas direktoram, kas pieņem skolā skolēnu, utt, ir pieejami cilvēku pirkstu nospiedumi vai ka būtu normāli viņiem šo pieeju nodrošināt?
04.11.2017 10:51 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Njā, es arī par to painteresējos: http://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/dzimuma-maina-latvija--emilijas-stasts-cela-uz-klusanu-par-sievieti.a133570/
Par to pasi un cilvēka identificēšanu - priekš kam tad ņem pirkstu nospiedumus pasei?
04.11.2017 10:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Iestādes neceļ vētru ūdens glāzēs. Domāju, ka Marta uzrakstīja tādu vēstuli, jo saskatīja šovā pārkāpumus, kas nozīmē, ka, ja jums nav pretenziju, nenozīmē, ka kādam citam nebūs. Pie veiksmīga šova iznākuma šova veidotāji varētu veidot nākamo sezonu vai līdzīgus šovus, vai bez šoviem vienkārši kāds sociālais pedagogs iedomāsies, ka var rīkoties neprofesionāli tāpat kā viņa kolēģi šovā. Līdz ar to būtu svarīgi, lai tiktu novērsti trūkumi, lai nākotnē neveidotos nepatīkamas situācijas, kurām precedents būtu šis šovs, līdz ar ko tad arguments būs - ko tad necēlāt pretenzijas iepriekš? Un kurš gan izvērtētu, cik tālu savos pārkāpumos viņi var iet? Tagad šķiet nekas, ka uz gultas ir uzvārds redzams, bet tālāk parādīs bildi, tas arī būs nekas? Turklāt pēdējā rakstā minēts, ka viņi strādā pie tā ētikas kodeksa, līdz ar to acīmredzot attiecīgajā profesijā šis jautājums jau bijis aktuāls pirms šī šova.
04.11.2017 02:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
PS, es tiešām pieņemu, ka iestādes var nestrādāt kā pienākas, bet tad prasās tomēr plašāku viedokli, kas tieši nav tā, kā vajag. Piemēram, tas, ka jūs uzskatāt, ka Marta jūs ir apvainojusi, ir tikai emocionāla attieksme, ko visdrīzāk ir uzspieduši vēstules nolasītāji Delfi un tālāk jau nezinu, kas ar jums kontaktējas. Reāli Marta nebija jūs tā nosaukusi.
04.11.2017 02:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
LindaLV, atkarībā, ko tu domā ar vārdu "ārstēšana". Psihologs, psihoterapeits LV bezmaksas nav, tās nodarbības, kas ir stacionāros, diez vai varētu aizstāt maksas terapiju. Tomēr, ja cilvēks slīgst garīgās problēmas viņam varētu būt noderīgi izmēģināt dažādas iespējas sev palīdzēt, t.sk. stacionārs. Bez iestādēm ir arī citas organizācijas, kas cenšas palīdzēt, piemēram, veidojot atbalsta grupas.
Tāpēc man jautājums tev petunijayyy, tu droši zini ka visi tie dienesti, kurus tu minēji reāli darbojas, vai tik uz papīra par to darbību izlasīji? Pati izmantoji kādus no pakalpojumiem attiecībā uz depresīju?

Jā, viss stāstītais ir no pieredzes.
Es pilnībā saprotu, ka, kad cilvēkam ir slikti, vienalga, kas kaiš, viņam ir pilnīgi ne līdz tam, lai meklētu informāciju un iespējas. Mani laikam nedaudz kaitina tas, ka bez pamatota iemesla tiek uzbraukts iestādēm un organizācijām. Cilvēki katru dienu iet uz darbu un strādā šajā lauciņā. Viņiem nav jāveido šovs, lai pierādītu kādam, ka viņi strādā.
jāpārbauda patiesa persona ne jau to centos pateikt, tik un vienīgi to kā es jūtos, bet laikam nesanāca to domu izteikt lai saprotama ( nebija domāts par dzimuma maiņu pasē, vidus posmā pietiktu arī ar vārdu atbilstošu izskatam

Es strādāju tādā jomā, ka man ir svarīga identitātes pārbaudīšana. Kā tu to iedomājies - atnāk cilvēks, bet viņam pasē bilde tā, it kā būtu Jānis, rakstīts pie dzimuma - vīrietis, pie vārda - Maija? Pase ir formāls dokuments, nevis FB profils. Sākot jau ar to, ka nevar noteikt, vai tiešām pase pieder šim cilvēkam beidzot ar to, kā man tagad dokumentos būtu jāsauc šo vīrieti Maiju - viņa/viņš? Jebkurā gadījumā sanāk kļūda un līdz ar to būtu jāveido trešā dzimte.
04.11.2017 02:25 |
 
Reitings 64
Reģ: 04.10.2014
Šovu visu laiku neskatījos, neinteresēja. Dzīvē tas viss tik daudz un tik tuvu redzēts, ka TV bija pēdējā vieta, kur gribējās uz to pašu paskatīties. Viss mainijās, kad kārtīgi noskatijos reklāmu un ieraudzīju tajā ļoti labi pazīstamu seju.
Tagad paliek interesanti, vai tiešām šim šovam nav scenārija? Vai arī šova veidotāji nepārbauda stāstu patiesumu un norija tādu lētu stāstiņu? Kam gan es īpaši neticu. Skatīšos arī tālāk - gribu redzēt, izlīdīs ārā patiesība, vai nē.
bet ko dara centrs „Marta” lai kādai palīdzētu

Vienas no šova dalībnieces ģimenē ar šo ir pieredze. Pozitīva, starp citu. Interesanti, ka nepadalījās.
Linda, būtu interesanti uzzināt - šova dalībniecēm kāds paskaidroja, kādu risku piedalīšanās šovā nes sev līdzi? Ne tikai to labo pusi, kur palīdz, bet arī slikto. Pastāstija? Ja jā, būtu interesanti uzzināt, ko stāstija.
04.11.2017 02:18 |
 
Reitings 116
Reģ: 30.01.2014
aaa un vel viens youtube ir izlicis 2 sērijas, noteikti būs turpinājumi arī, tā kā pēc idejas ārzemēs dzīvojošās ar var redzēt.
https://www.youtube.com/results?search_query=caur+%C4%93rk%C5%A1%C4%B7iem+uz...
04.11.2017 02:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits