Gaidām

 
Reitings 1001
Reģ: 14.11.2011
Sveikas:-)
Pastāstiet kā mainījās jūsu dzīve ,kad piedzima jūsu mazulītis:-)
Draudzenes jau sastāstīja rā itkā dzīve ar to beigsies un laika sev nebūs vispār ,es saprotu ,bet vai tad tik traki kļūst :-|
27.08.2017 16:09 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Es arī neredzu iemeslu , kapēc krūtsbarošanu ārpus mājas saukt par teju neiespējamu . Arī gluži mājās nesēžu , jo manai 3gadniecei gribas bieži iziet ārā , kaut vai uz rotaļu laukumiem . Tad nu ņemu savu zīdaini ratiņos un eju arī ar meitu pastaigā , braucam uz centru , ejam uz veikaliem .
Man liekas , ka Rīgā ir diezgan daudz vietas , kuras nav gluži pūļiem piepildītas . Ja mazo laiks barot , meklējam tuvāko parku , tur arī atrodu kādu brīvu nomaļāku soliņu un pievērtā veidā pabaroju . Ja esam t.c. , tad nav problēmu pabarot arī māmiņām /invalīdiem paredzētā wc , jo tur var pie reizes arī apmainīt pamperu , pabūt klusībā ar mazo , ja uzmetas raudamais un nomierināt .
Vispār neredzu problēmu . :)
29.08.2017 19:47 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Tiesam Latvija ir tik traki ar krutsbarosanu arpus majas?

Traki ir tikai tādā ziņā, ka ir daudz par maz vietu, kas ir tam paredzētas. Attieksmes ziņā nav nekas šausmīgs. Es arī biju salasījusies, cik pretīgi citiem tas liekas utt., domāju, ka dzirdēšu k kādus pārmetumus, bet ir sanācis tā, ka esmu barojusi bēbi tiiik daudz vietās, un ne reizi neviens nav neko man aizrādījis (tiesa gan es piesedzos, to darot, un mēģinu atrast klusāku, nemanāmāku stūrīti). Man primārais ir bēbja un mana labsajūta nevis kaut kādu svešo domas, un es noteikti justos daudz sliktāk, ja man visu šo laiku būtu jāsēž mājās vai ja visu laiku vajadzētu iespringt par to, ka visur jābrauc ar mašīnu, noteiktajā laikā līdz tai jātiek utt., jo nevar tak bērnu publiski paēdināt. (t)
29.08.2017 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Ļoti gaidīju kādu īstu, praktisku padomu, kā tomēr iemācīt mazajai atkal ņemt pudeli.

Problēma nav nemācēšanā, bet gan negribēšanā. Manējā apmēram mēneša vecumā normāli ēda manu pienu arī no pudeles. Un tad pēkšņi izdomāja, ka vairs neēdīs no pudeles ne par ko. Un tā tas turpinājās līdz 7mēn vecumam, kad pēkšņi vienkārši atkal atzina pudeli.
Bet ja mazajam jau 6mēn, tad var sākt mēģināt kaut ko piebarot. Ja es gribētu iziet, tad droši vien atstātu vīru ar bērnu un bēbju putriņu, lai pabarotu bērneli. :)
29.08.2017 14:15 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Potēšanu uzsākām vēlāk nekā potēšanas kalendārā, jo mans vīrs ilgi cīnījās pret pošu frontē. Viņš joprojām tur atrodas, taču vienojāmies, ka tomēr potēsim lielās potes.
29.08.2017 13:44 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Krūtsbarošanas turpināšana ir, laikam, vienīgā lieta, ko es nožēloju. Mana mazā pieteica streiku pret krūti, kad bija aptuveni 3 mēneši. Visādos veidos atteicās no krūts - bļāva, grieza prom galvu, atlieca muguru tā, lai nevarētu nekādi pielikt pie krūts. Tad es sāku atslaukt pieniņu un dot no pudelītes. Šis viss man paņēma ļoti daudz nervus. Gan mūžīgā mēģināšana tomēr pielikt pie krūts bļaujošu mazuli, gan atslaukšana, gan mūžīgā vainas apziņa un neizpratne, ko es daru nepareizi.
Tajā laikā bija ideāls brīdis nemocīt sevi un pāriet uz maisījumu, jo mazā pudeli ņēma braši. Tomēr es "izturēju" šo streiku un mēs joprojām pārtiekam pārsvarā no mammas piena, taču pudeli mazā vairs ne par ko nepieņem.
Pašā sākumā biju uzlikusi mērķi - barošu līdz 6 mēnešu vecumam, pēc tam pāriešu uz maisījumiem.
Šīs problēmas par atteikšanos no pudeles stāstīju arī bērnu ārstam, bet bērnu ārsts tikai pasmaidīja un teica, ka būs vien jāturpina barot.
Ļoti gaidīju kādu īstu, praktisku padomu, kā tomēr iemācīt mazajai atkal ņemt pudeli.
Es vēlos laiku sev, un ne jau tādēļ, lai ietu uz naktsklubiem uzdzīvot. Lai kaut vai uz veikalu aizietu nopirkt drēbes bez pārdzīvojumiem un trīcošām rokām..
29.08.2017 13:42 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Vakcīna, starp citu, ir izgudrojums, pateicoties kuram sievietes mūsdienās var dzīvot tā, kā viņas dzīvo - kā personības, nevis bērnu ražošanas mašīnas.
+
29.08.2017 12:15 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Tiesam Latvija ir tik traki ar krutsbarosanu arpus majas?
Tāds paradokss mazliet - šeit krūtsbarošana ir bez maz vai obligāta padarīšana un visi, kas saskārušies un pat tie, kuriem nav nekāda sakara ar zīdaiņiem teiks, ka ar krūti jābaro obligāti. Ja atbildi ar negatīvi, tad lielākajai daļai neinteresēs iemesli, kāpēc nebaro, bet tikai turpinās teikt, cik tas ir svarīgi, neaizvietojami, ka tad būs labāka imunitāte. Tas nekas, ka pārgāju uz maisījumu ļoti ātri, potēju, bet bērns savos 15 mēnešos ne reizi nav slimojis, tikai tik cik puņķīši zobu nākšanas laikā. Bet ar visu to, ka krūtsbarošana ir tik svarīga, apkārtējiem kaut kā nepatīk barošana sabiedriskās vietās. Mans skatījums uz to ir tāds, ka man ir vienalga, ko tu dari, kur tu baro, kamēr man tas nekrīt acīs, jo esmu ievērojusi tās pārāk lepnās mammas, kuras iedomājas, ka piedzemdēt bērnu ir kaut kas īpašs un sabiedrībā uzvedas kā karalienes. Tie ir cilvēki, kuri ar maziem zīdaiņiem iet uz sabiedriskiem pasākumiem, bet kad bērns garlaicībā niķojas, neiet prom un neļauj pārējiem baudīt pasākumu. Viņas publiski izkarina krūti un it nemaz nekautrējas, tieši otrādi - grib visiem parādīt kā viņa baro un cik stilīga mamma ir. Tās, mammas, kuras neved bērnus uz publiskiem pasākumiem vai aizvedot, niķīgu ved ārā un publiski barojot piesedzas ar lakatu, man it nemaz netraucē. Tieši otrādi - apsveicami, ka nesēž mājās un ļauj mazajam redzēt pasauli. Galvenais būt tolerantam pret apkārtējiem. :-D
29.08.2017 12:12 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Par tām potēm nu taču skaidrs, ka nekas nav ideāls, bet jāizvēlas mazākais ļaunums. Ja cilvēks ir slims, viņš iedzer zāles, lai izveseļotos, neraugoties uz blakusparādībām. Tāpat ar potēm. Kas labāk - puse bērnu miruši līdz pilngadībai vai neliels risks, ka kaut kas būs ne tā? Vakcīna, starp citu, ir izgudrojums, pateicoties kuram sievietes mūsdienās var dzīvot tā, kā viņas dzīvo - kā personības, nevis bērnu ražošanas mašīnas.
29.08.2017 12:00 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Par barosanu ar kruti arpus majas ari nebija baigo probelmu. Es gan neapmekleju kadus restoranus un kafejnicas aktivi, tapec nezinu kaa butu tur, bet taa nebija problemu pabarot parka uz solina apsedzoties protams, ari esot ciemos aizgaju uz citu istabu vai blakus citiem, ja tur bija tikai sievietes, vienreiz pat moseja ekskursijas laika klusa stuuri un zoodarza. Vienreiz pat ejot uz masinu atrak ar raudosu mazuli viena pavecaka sieviete garamgajeja teica, lai sezot ietves mala pabaroju, masina gan bija 5 metru attaluma jau. Tiesam Latvija ir tik traki ar krutsbarosanu arpus majas? :-/
29.08.2017 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Everythingisfine nekādu problēmu ar vēderu nebija.
29.08.2017 10:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Manuprāt, daudz ko atvieglo tas, ka man nav problēmu barot sabiedriskā vietā. Oi, kur tikai neesmu barojusi! Restorānos, kafejnīcās, parkos, mežā, lielveikalā, pludmalē, utt, utt. Man ir pilnīgi vienalga, ja kādu tas traucē! Tādēļ netaisos sēdēt 4 sienās un būt depresīva mamma, kas nekur netiek. Līdz ar to ar meitu (4.5 mēneši) braucam visur, kur es brauktu arī bez viņas, nu kino vienīgi atkrīt :) Jāpiebilst gan, ka nedzīvojam Latvijā, šeit uz krūtsbarošanu skatās daudz normālāk.
Dzīve noteikti izmainījās, šobrīd dzīve grozās ap viņu, brīvā laika pavadīšanas veidi ir izmainījušies, vairs nesēžu un stundām neskatos Netflix :D Arī ar draugiem tiekos tajos laikos, kad meitai parasti ir labāks noskaņojums. Nu tā kaut kā.
Ļoti daudz kas ir atkarīgs gan no bērna, gan no mammas attieksmes. Perfektajai mammai noteikti nevajag būt, tas nav veselīgi nevienam.
29.08.2017 09:45 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
No problem:-)
28.08.2017 23:27 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Tikai pirmā rindkopa, bet tālākais palags jau bija emocionālās vētras saistībā ar tēmu kopumā. :D Atvainojos, ka uzsprāgu. :)
28.08.2017 22:49 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tas, ka paprasīju linku nebija kā uzbrauciens, bet gan, lai izlasītu pati priekš sevis kā papildus info.
Man nevis grūti sameklēt:-D, bet gan neredzu jēgu,jo nenācu pierādīt.
Man vienkārši radās iespaids, ka es esmu jau pasludināta par anti vakcinēšanas biedru un, ka pati interesēšanās jau tiek nosodīta.
28.08.2017 22:43 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Un vai varētu lūdzu linku studijā par nepotētajiem bērniem?
Nē, forši, citiem prasi linkus, bet pašai, redz, grūti. :D Es arī neteicu, ka sludini nevakcinēšanu, bet gan vispārīgi. Tas ir ļoti apsveicami, ka vēlies savu bērnu pārbaudīt un domā šīm lietām neņemot pretī visu, ko dod. Tikai nesaprotu, kur tu savilki paralēles ar tukšpaurību, kas bija vērsts cilvēku virzienā, kas nepotē tāpat vien aiz neko darīt. :-D
28.08.2017 22:31 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ha ha uzsita asinis :-D, es nesludinu anti vakcinēšanu, bet gan padalījos ar info no izlasītā un no pazīstamo pieredzēm.
Kāpēc man tieši būtu speciāli priekš Tevis jāmeklē linki par autismu, ja rakstot pati minēju, ka nevar pierādīt, ka tieši no potes, bet tiek izdarīti tādi minējumi par cik iepriekš ar bērnu viss ir bijis ok.
Par bērna vešanu pie ārsta un zināšanu labāk, kur tu izpīpēji, ka tieši tā tas bija domāts. Protams, ka tā nav.
Bet skaties tāpat ir iespēja, ka var noiet greizi kā jau pati uzrakstīji.
Labāk es no sākuma pārbaudu savu bērnu pirms laižu visas dozas ko man te piedāvā un tur jau nu noteikti nekādu tukšpaurību nesaskatu.
28.08.2017 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Ja necentīsies būt ideālā māte un sieviete un paspēt VISU, tad viss būs ok. Man ir bijuši grūti brīži, bet to ir krietni mazāk kā priecīgo. Ja nāk virsū "melnie" viemēr varu atstāt bērnu vīram, mammai, vīramātei un doties izvēdināt galvu. 7mēn vecumā meita atzina pudelīti un kopš tā laika bieži dzīvojas ar vecmāmiņām, kad mums kādi pasākumi. Manā skatījumā vīram ir jāiesaistās VISOS bērna audzināšanas aspektos un teksti "viņš pēc darba noguris" neiztur kritiku. Vismaz manā ģimenē tas netiktu pieņemts. Bet nu mans vīrs arī tāds, kurš pats ļoti grib ap mazo ņemties.
Un ar laiku pie saraustīta miega var pierast. Sīkajai 1.10 un joprojām pa nakti pamostas un atnāk pie mums gulēt. Vai paprasa "pienu", kas ir pudele pilna ar siltu ūdeni un 1 kausiņš maisījuma. Un jāmāk samierināties, ka mazs bērns (es domāju vairāk tāds staigātājs) rada nerimstošu haosu ap sevi :D Es kārtoju galdu, viņa izber klučus, es sūcu grīdu, viņa izvelk grāmatas no skapja. Un tā uz riņķi :D
28.08.2017 21:37 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ja tuberkolozi neatklāj laicīgi tad vai esi potēts vai nē vienalga, jo neizārstēsi! Bet protams ja esi poēts ir mazāka iespēja saķert , ko tādu tapēc ir jāpotējas priekš kam tad viņas izdomaja prikola pēc ?
Ir jau konspirācijas teorijas par to, ka farmācijas industrija indē cilvēkus nost un uz tā rēķina pelna baigo naudu. Neizslēdzu, ka daļa no tā ir taisnība, bet ir taču acīmredzams, ka vakcīna tikai un vienīgi pagarina cilvēku vidējā mūža ilgumu. Tas, ko tagad teikšu, ir manā galvā izdomāts un nav jāņem nopietni, bet pēc manas loģikas ilgtermiņā tas nestrādā īsti cilvēces labā, jo vakcīna glābj vājos un turpmāk bendē cilvēka kā organisma kvalitāti. Pagaidām nešķiet, ka vakcīna pret gripu, rotavīrusu un noravīrusu ir akūta nepieciešamība un tas ieviests, lai mazinātu izmaksas ārstēšanai slimnīcā, jo vakcīna izmaksā mazāk kā ārstēšana, turklāt, es nezinu vai ir garants, ka turpmāk cilvēks nesaslims ar nu jau jauniem gripas un rotavīrusa paveidiem, bet neesmu pētījusi to padziļnāti. Varbūt ir kāds zinošāks. Labi, jābeidz vārīties par vakcīnām, jo ne jau par to diskusija, vienkārši uzsita asinis. :D
28.08.2017 21:34 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Visvairāk besi, ka mammītes ne tikai pakļauj savus bērnus milzīgam riskam, bet arī visus pārējos!:-/
28.08.2017 21:26 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Breivik, tur, kur dzīvoju es, Itālijā, nepotetus bērnus neuzņem bērnudārza!
28.08.2017 21:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits