Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieksme pret svešiem bērniem

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas!
Iedvesmojos no diskusijas par barošanu ar krūti publiskā vietā un aizdomājos par tēmu no aptuveni tās pašas sērijas, respektīvi, bērniem publiskās vietās, kuri vairs nav gluži zīdaiņi.
Kāda ir jūsu attieksme pret ~ trīs-seš gadniekiem, kuri jau runājās, skrien, un arī reāli var traucēt mieru? Piemēram, tajās pašās kafejnīcās vai restorānos, kad mazie skrien no viena gala uz otru, bļauj, skaļi niķojas?
Un vēl jo vairāk - kā jūs šādās situācijās rīkojaties? Ignorējat, ja aizrādiet, tad kam - vecākiem vai bērnam?
Man ir tā, ka no vienas puses saprotu, ka bērns ir bērns, un viņam līdz galam neizprast tādu jēdzienu kā cita privātums, bet no otras... Mani nekas nevar nokaitināt vairāk kā bērni :D Ja kaut kur ejot ēst ieraugu, ka pie blakus galdiņa ir ģimene ar bērniem, jau rodas šausmas pirms tās ir sākušās, jo zinu, ka tāpat būs jādzird kāds niķis vai čīkstēšana. Un pavisam traki šķiet tie bērni, kuri dažādās publiskās vietās (kaut poliklīnikās) skrien virsū, grūstās, liek svešiem pieaugušajiem kaut ko darīt / neļauj kaut ko darīt. Pilnīgi nezinu kā rīkoties. Svešu bērnu jāaudzina nav, tomēr negribas, lai traucē manu mieru. Jo mūsdienās jau daudzām mammām tās audzināšanas metodes tādas, ka ļauj bērnam darīt ko grib.
Gribās varbūt dzirdēt gan māmiņu, gan ne-māmiņu viedokļus, kā situācijās, kad mazie šauj par strīpu attiecībā pret Tevi, rīkoties, lai, tā teikt, vilks paēdis un kaza dzīva (mātei nav kā lauvenei jāāizstāv sava atvase un man nav jāiet mājās ar sāpošu galvu no spiedzieniem un dzirdētajām kaprīzēm).
Jāatzīst, ka pašai gan bērnu nav, tāpēc arī varbūt mazie mēdz tā kaitināt - varbūt, kad būs savas atvases, viņu nemitīgā runāšana kafejnīcā šķitīs kā ziediņi, salīdzinājumā ar iespējamo bļaušanu mājās. :-D
21.02.2017 21:01 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Atbilde isa - kaa pret kuru bernu. Un nereti attieksme ir tiri instinktiva. Berrns var nesmuki izvedies, bet man vins patiks. Un tapat otradi,berns var but paraugberns, bet vins mani atgrudis tiri zemapzinas limeni
23.02.2017 22:23 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Man personīgi bērni nepatīk, cenšos nepievērst tiem lielu uzmanību.
Protams, ja gadās kāds brēkulis, tad ir kā ir, bet aizrādīt jau neiešu, lai skraida, bļaustās. Bērns ir bērns. :-D
23.02.2017 21:30 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011

Par rātno, kluso sēdēšanu - pati biju tāds nemanāmais bērns. Ne tāpēc, ka būtu gudrāka un labāka par citiem mežoņiem, bet gan tāpēc, ka bērnībā biju diezgan nedroša, bikla. Laikam tāpēc neuzskatu to par baigi labo īpašību, uz kuru tiekties

Jāatzīst, uzskatu tieši tāpat. Es arī biju tas mierīgais, allaž uz vārda vecākus paklausošais bērns, vecākus ar kaprīzēm un sliktu uzvedību neapgrūtināju, bieži biju mammas bruncim pielipusi, taču, nenoliegšu, ka esmu ārkārtīgi priecīga, ka mana meita tāda nav - nē, tas nebūt nenozīmē, ka es viņu neaudzinu, taču arī bargi nestrostēju par katru sīkumu un mūždien katra bērna pīkstiena virzienā neraidu grumbās savilktu skatienu. .Un es redzu, cik droša, pārliecināta un pašapzinīga meita aug. Es tāda nebiju, un tas pārpaklausīgums dzīvē man ir vairāk kaitējis nekā darījis ko labu. Man pēc tam ir bijis daudz vairāk sevi jālauž, lai kļūtu drosmīgāka un pašapzinīgāka.
23.02.2017 12:51 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tepat cosmo jau var palasīt kā dažām te bērni sit vecākiem pa seju, plēš matus, taisa histērijas utt..bet pašas mātes tik čīkst, ka neko nevarot padarīt, nu vienkārši WTF. Kā vispār var pieļaut ka bērns tev sit un tā uzvedas? Tādi gājieni atkārtoti ir audzināšanas rezultāts...protams neviena jau negribēs atzīt ka viņai tas nesanāk :)
23.02.2017 11:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ja neproti uzvesties, nekur vairs neiesim! Un negājām arī kādu brīdi.

Es daru tāpat.
Zīle, es saprotu ko tu domā , bet arī šādiem gadījumiem ir savas metodes , visu var sarunāt un katrai rīcībai ir savas sekas. Es galīgi neesmu stingra mamma un tieši tapēc tie pāris noteikumi par uzvedību sabiedrībā ir sarkanā līnija un mana 3 gadus vecā meita to ļoti zinun saprot.
23.02.2017 10:45 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Wee.
Aha.
Šitas strādā līdz kādam brīdim, kamēr tas nekļūst bērnam izdevīgi :-D
Vecākiem visu laiku, jākustina smadzenes un jāpārspēj bērns viltībā. Tā teikt bērns testē vecākus vecāki bērnu :-D
+ vēl jāļauj bērnam sevi piečakarēt :-D
23.02.2017 10:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man bērnībā bija tāpat kā wee: ja es sāku niķoties (tipisks piemērs - veikalā raudu, ka man kaut ko nepērk), mani mamma vai vecmamma vienkārši aizveda mājās un pateica: ja neproti uzvesties, nekur vairs neiesim! Un negājām arī kādu brīdi. Strādāja lieliski. :-D Protams, tas strādā uz tādiem 2+ gadus veciem bērniem, ar zīdaini neko nepadarīsi.
Kas te teica par ēšanu un izlūgšanos - lai gan es augu salīdzinoši vēl konservatīvajos 90-tajos, mani arī visi radi nolūdzās ēst. Es biju baigā neēdāja, man nekas negaršoja, nekad nebija apetītes, varēju neēst diennaktīm. Un arī ēdu tikai dažus noteiktus produktus. Atceros sevi no bērnības, man visu laiku bija tāda sajūta, ka esmu pārēdusies (lai gan nekas nav ēsts). Vadāja mani pie ārstiem, bet viss bija OK. Tad nu man arī visa ģimene lūdzās n-to gadu garumā: "nu lūdzu, vēl vienu kartupelīti, vēl vienu karotīti". Ja man būtu bērni, nespiestu ēst... Efekts bija tāds, ka līdz gadiem 13 es ēdu ārkārtīgi maz un biju ārkārtīgi tieva. Tad sākās straujās augšanas laiks un sāku ēst. Ak jā, un saldumi man bērnībā riebās, tā ka nekāda saldējumu un konču piesolīšana nestrādāja, bet gan uzvilka mani vēl vairāk.
23.02.2017 10:17 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Starp citu, bērni labi jūt kāda ir tava attieksme, ko tad tu gaidi,ja bērnus jau automātiski nīsti,ka vini tagad bļaus kā mežoni?

Tā tik tiešām ir. Es neesmu bērnu mīlis, nav tā, ka nīstu vai man riebjas, bet vienkārši neizraisa nekādas emocijas, un bērni to jūt. Ne tikai par svešiem, bet arī tuvu cilvēku bērniem, radiniekiem - viņi jūt, ka mani neinteresē čīkstēšana un neko no manis neiegūt, to izmantojot, tāpēc nečīkst. Tas pats ar visādu pigoru taisīšanu - zina, ka mani tas nesmīdina, tāpēc pigorus netaisa. Bērni tiešām jūt.
Un piekrītu, ka bērna uzvedība (nu lielos vilcienos, nevis viens kaut kāds izgājiens) ir vecāku un audzināšanas spogulis. Ja bērns mājās nedabū pietiekami daudz uzmanības, viņš to meklē citur un citos veidos, nereti arī iznāk tādi mežonēni.
23.02.2017 10:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bērnu uzvedība ir vecāku spogulis. Bērni zin , ka var uzvesties kā mežoņi, ja viņiem par to nekas nebūs vai audzināšanas dēļ nemaz neapzinās , ka tāda uzvedība ir nepieņemama.
Ja mans bērns sāk uzvesties nepieņemi, tad es iestādi atstāšu. Un ne jau tapēc , ka kādam traucēs , bet gan tapēc, lai mans bērns saprot , ka šāda rīcība nav pieņemama.
23.02.2017 09:36 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Par ceļojumiem runājot,piem. lidmašīnas, tas tikai normāli, ja bērns nevar tik ilgu laiku nosēdēt. Daži labi pieaugušie ir vēl kaitinošāki, kas piedzeras lidojuma laikā/bļaustās, pārrunā savu dzīvi visiem dzirdot. To jau laikam neviens neaizrādīs, bet bērniem gan bāzīs acīs.
Ir jāidzdomā kā izklaidēt bērnu, cik nu viņam tā mazā uzmanība/pacietība ir.
Bērnu dabā ir izzināt lietas, labi, normālās robežās, bet tāpat tapēc jau viņi ir bērni.
Atceros gadījumu, kad maza meitenīte man pienāca klāt, bija ļoti droša - nēē, mani nebūt nekaitināja, man bija pozitīvas emocijas. Jā, viņa to neatlaidīgi darīja, nāca arī klēpī.
Savukārt mamma viņas teica, ka viņa parasti nedroša, nevienu nepieņem.
Tas taču ir patikami!
Starp citu, bērni labi jūt kāda ir tava attieksme, ko tad tu gaidi,ja bērnus jau automātiski nīsti,ka vini tagad bļaus kā mežoni? To situāciju reāli jau pievelkam. Ne pa velti saka, ka jāmaina domāšana.
Man patiešam viss tas ir tik neitrāli, nekad nav viņi traucējuši,arī netraucēs.
23.02.2017 09:19 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu bèrni ir forši.
Kas attiecas uz lidojumiem : dažam labam pieaugušajam ir grûti nosèdt tàs 2h kur nu vèl bèrnam.
Tas pats uz restoràniem ( domàju îstus restorànus ) bèrnam ir grûti ievèrot to etiketi un savàkties.
Cienot sevi es šos pakalpojumus neizmantoju, jo dèls vèl nav gatavs.
23.02.2017 08:52 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Hmm. Jā, sveši bērni mani mēdz kaitināt. Piemēram, kad atnāk ciemos kāds ar bērnu, un tas bērns skraida pa manu māju, aiztiek manas lietas un tamlīdzīgi - grrr! Bet tajā pašā laikā es negaidu nekādu īpašu rīcību no bērna vecākiem - man liktos stulbi, ja vecāki visu laiku to bērnu raustītu - nedari to, nedari šito, to neaiztiec, tur neej utt, bez īpaša iemesla. Jo, nu ko tam bērnam darīt? Pieaugušo sarunas viņu neinteresē, un mazs bērns nesēdēs rātni dīvānā. Ja zinu, ka ciemos nāks kāds bērns, vienkārši paslēpju visu, ko tiešām negribu, lai aiztiek. Rēķinos ar to, ka pēc ciemiņu aiziešanas varbūt būs jāpiekārto māja. Ja to negribas darīt, tad cilvēkus ar bērniem neaicinu ciemos.
.
Par rātno, kluso sēdēšanu - pati biju tāds nemanāmais bērns. Ne tāpēc, ka būtu gudrāka un labāka par citiem mežoņiem, bet gan tāpēc, ka bērnībā biju diezgan nedroša, bikla. Laikam tāpēc neuzskatu to par baigi labo īpašību, uz kuru tiekties. Neredzu arī iemeslu, kāpēc bērni, piemēram, uz ielas nevarētu skaļi runāties, būt aktīvi. Ja vien tā nav bibliotēka vai cita vieta, kur reāli var traucēt, manis pēc lai izpaužas. Es neeju uz lielveikalu vai autobusu meditēt, mani īpaši netraucē. Ja nu vienīgi esmu sliktā garastāvoklī.
.
Par laimi, nav nācies redzēt gadījumus, kur bērns uzvedas tiešām briesmīgi - piemēram, ar kājām spārda svešinieku, bet vecāki nereaģē.
22.02.2017 22:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man nepatīk bērni un man ir slikta karma uz lidmašīnām: nelidoju pārāk bieži, tās varētu būt 1-2, max. 3 reizes gadā, bet manā lidmašīnā vienmēr OBLIGĀTI būs kāds brēcošs bērns. Un nereti šis brēcošais bērns sēž tieši aiz manis. Pagājšreiz, kad lidoju uz Grieķiju, bija nakts pārlidojums (galā bijām 2 naktī), viena sīkā (gadi 5-6) visu ceļu skaļi dziedāja, spārdīja krēslu, bļaustījās.
22.02.2017 22:04 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nepatīk, lielākā daļa bērnu ir neaudzināti. Tie jaukie, klusie vai nu ir tik maz vai nu tā, ka īpaši nav pamanāmi. Vaina jau vecākos, kas ļauj sabiedrībā uzvesties kā mežoņiem. Nav nekādi vērā ņemami argumenti, lai ļautu bērnam skaļi uzvesties sabiedriskās vietās (kultūras pasākumi, veikali, kafejnīcas, transports utt.) Nepatīk arī, ja atnāk ciemos, ļauj skraidīt pa svešām mājām, aiztikt lietas plauktos utt., ja ļauj kāpt ar kājām (apaviem) uz krēsliem, kur paradzēts sēdēt.
22.02.2017 21:18 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Man ļoti nepatīk neaudzināti bērni. Diemžēl visspilgtāk tas ir izpaudies garos lidojumos. Nerunāju par zīdaiņiem, tā bļaušana ir neizbēgama, bet bērniem saprātīgā vecumā, kuri uzvedas rupji un antisociāli. Lidmašīnās vairākkārt esmu aizrādījusi svešiem bērniem, kuri ar kājām spēra manu sēdvietu, kliedza, kāvās, dauzīja krēslus, skaļi spēlēja mūziku, piemētāja lidmašīnas salonu. Vecāki, protams, par saviem dūkulīšiem nelikās ne zinis.
22.02.2017 20:49 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
xanax, nu par to jau es arī runāju. :D
22.02.2017 20:49 |
 
Reitings 68
Reģ: 01.11.2016
Man tik ļoti patīk bērni, ka būtu jābūt tiešām īpaši nepaklausīgam un skaļam bērnam, lai mani izvestu no pacietības publiskā vietā(l) Un īstenībā līdz šim tā arī neesmu saskārusies ar īpaši nepaklausīgiem bērniem, tieši otrādi, bieži vien redzu, ka kāds svešs bērns sāk smaidīt un tad es pakoķetēju vēl pretī un viss forši :-D
22.02.2017 20:47 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Jābrauc uz Krieviju. Tur nu var likumīgi sist vienam otru ģimenē

TheOatMeal, tagad Krievijā pat kaut kādu likumu ir pieņēmuši, ka var sist ģimenes locekļus un par to dabūsi tikai administratīvo sodu.:-D
22.02.2017 20:40 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
parasti cenšos nesēsties blakus ģimenēm ar bērniem publiskās vietās, dēļ trokšņa un kņadas, bet tā pa lielam man problēmu nav. brīžam kaitina, brīžam šķiet superjauki. pēdējais biežāk.
22.02.2017 20:37 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Zheel , ka muusdienaas iisti taa publiski beernam nevar uzshaut.

Mī un žē :D Jābrauc uz Krieviju. Tur nu var likumīgi sist vienam otru ģimenē :D
22.02.2017 20:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!