Attieksme pret svešiem bērniem

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas!
Iedvesmojos no diskusijas par barošanu ar krūti publiskā vietā un aizdomājos par tēmu no aptuveni tās pašas sērijas, respektīvi, bērniem publiskās vietās, kuri vairs nav gluži zīdaiņi.
Kāda ir jūsu attieksme pret ~ trīs-seš gadniekiem, kuri jau runājās, skrien, un arī reāli var traucēt mieru? Piemēram, tajās pašās kafejnīcās vai restorānos, kad mazie skrien no viena gala uz otru, bļauj, skaļi niķojas?
Un vēl jo vairāk - kā jūs šādās situācijās rīkojaties? Ignorējat, ja aizrādiet, tad kam - vecākiem vai bērnam?
Man ir tā, ka no vienas puses saprotu, ka bērns ir bērns, un viņam līdz galam neizprast tādu jēdzienu kā cita privātums, bet no otras... Mani nekas nevar nokaitināt vairāk kā bērni :D Ja kaut kur ejot ēst ieraugu, ka pie blakus galdiņa ir ģimene ar bērniem, jau rodas šausmas pirms tās ir sākušās, jo zinu, ka tāpat būs jādzird kāds niķis vai čīkstēšana. Un pavisam traki šķiet tie bērni, kuri dažādās publiskās vietās (kaut poliklīnikās) skrien virsū, grūstās, liek svešiem pieaugušajiem kaut ko darīt / neļauj kaut ko darīt. Pilnīgi nezinu kā rīkoties. Svešu bērnu jāaudzina nav, tomēr negribas, lai traucē manu mieru. Jo mūsdienās jau daudzām mammām tās audzināšanas metodes tādas, ka ļauj bērnam darīt ko grib.
Gribās varbūt dzirdēt gan māmiņu, gan ne-māmiņu viedokļus, kā situācijās, kad mazie šauj par strīpu attiecībā pret Tevi, rīkoties, lai, tā teikt, vilks paēdis un kaza dzīva (mātei nav kā lauvenei jāāizstāv sava atvase un man nav jāiet mājās ar sāpošu galvu no spiedzieniem un dzirdētajām kaprīzēm).
Jāatzīst, ka pašai gan bērnu nav, tāpēc arī varbūt mazie mēdz tā kaitināt - varbūt, kad būs savas atvases, viņu nemitīgā runāšana kafejnīcā šķitīs kā ziediņi, salīdzinājumā ar iespējamo bļaušanu mājās. :-D
21.02.2017 21:01 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ja neproti uzvesties, nekur vairs neiesim! Un negājām arī kādu brīdi.

Es daru tāpat.
Zīle, es saprotu ko tu domā , bet arī šādiem gadījumiem ir savas metodes , visu var sarunāt un katrai rīcībai ir savas sekas. Es galīgi neesmu stingra mamma un tieši tapēc tie pāris noteikumi par uzvedību sabiedrībā ir sarkanā līnija un mana 3 gadus vecā meita to ļoti zinun saprot.
23.02.2017 10:45 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tepat cosmo jau var palasīt kā dažām te bērni sit vecākiem pa seju, plēš matus, taisa histērijas utt..bet pašas mātes tik čīkst, ka neko nevarot padarīt, nu vienkārši WTF. Kā vispār var pieļaut ka bērns tev sit un tā uzvedas? Tādi gājieni atkārtoti ir audzināšanas rezultāts...protams neviena jau negribēs atzīt ka viņai tas nesanāk :)
23.02.2017 11:08 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011

Par rātno, kluso sēdēšanu - pati biju tāds nemanāmais bērns. Ne tāpēc, ka būtu gudrāka un labāka par citiem mežoņiem, bet gan tāpēc, ka bērnībā biju diezgan nedroša, bikla. Laikam tāpēc neuzskatu to par baigi labo īpašību, uz kuru tiekties

Jāatzīst, uzskatu tieši tāpat. Es arī biju tas mierīgais, allaž uz vārda vecākus paklausošais bērns, vecākus ar kaprīzēm un sliktu uzvedību neapgrūtināju, bieži biju mammas bruncim pielipusi, taču, nenoliegšu, ka esmu ārkārtīgi priecīga, ka mana meita tāda nav - nē, tas nebūt nenozīmē, ka es viņu neaudzinu, taču arī bargi nestrostēju par katru sīkumu un mūždien katra bērna pīkstiena virzienā neraidu grumbās savilktu skatienu. .Un es redzu, cik droša, pārliecināta un pašapzinīga meita aug. Es tāda nebiju, un tas pārpaklausīgums dzīvē man ir vairāk kaitējis nekā darījis ko labu. Man pēc tam ir bijis daudz vairāk sevi jālauž, lai kļūtu drosmīgāka un pašapzinīgāka.
23.02.2017 12:51 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Man personīgi bērni nepatīk, cenšos nepievērst tiem lielu uzmanību.
Protams, ja gadās kāds brēkulis, tad ir kā ir, bet aizrādīt jau neiešu, lai skraida, bļaustās. Bērns ir bērns. :-D
23.02.2017 21:30 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Atbilde isa - kaa pret kuru bernu. Un nereti attieksme ir tiri instinktiva. Berrns var nesmuki izvedies, bet man vins patiks. Un tapat otradi,berns var but paraugberns, bet vins mani atgrudis tiri zemapzinas limeni
23.02.2017 22:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!