Attieksme pret svešiem bērniem

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas!
Iedvesmojos no diskusijas par barošanu ar krūti publiskā vietā un aizdomājos par tēmu no aptuveni tās pašas sērijas, respektīvi, bērniem publiskās vietās, kuri vairs nav gluži zīdaiņi.
Kāda ir jūsu attieksme pret ~ trīs-seš gadniekiem, kuri jau runājās, skrien, un arī reāli var traucēt mieru? Piemēram, tajās pašās kafejnīcās vai restorānos, kad mazie skrien no viena gala uz otru, bļauj, skaļi niķojas?
Un vēl jo vairāk - kā jūs šādās situācijās rīkojaties? Ignorējat, ja aizrādiet, tad kam - vecākiem vai bērnam?
Man ir tā, ka no vienas puses saprotu, ka bērns ir bērns, un viņam līdz galam neizprast tādu jēdzienu kā cita privātums, bet no otras... Mani nekas nevar nokaitināt vairāk kā bērni :D Ja kaut kur ejot ēst ieraugu, ka pie blakus galdiņa ir ģimene ar bērniem, jau rodas šausmas pirms tās ir sākušās, jo zinu, ka tāpat būs jādzird kāds niķis vai čīkstēšana. Un pavisam traki šķiet tie bērni, kuri dažādās publiskās vietās (kaut poliklīnikās) skrien virsū, grūstās, liek svešiem pieaugušajiem kaut ko darīt / neļauj kaut ko darīt. Pilnīgi nezinu kā rīkoties. Svešu bērnu jāaudzina nav, tomēr negribas, lai traucē manu mieru. Jo mūsdienās jau daudzām mammām tās audzināšanas metodes tādas, ka ļauj bērnam darīt ko grib.
Gribās varbūt dzirdēt gan māmiņu, gan ne-māmiņu viedokļus, kā situācijās, kad mazie šauj par strīpu attiecībā pret Tevi, rīkoties, lai, tā teikt, vilks paēdis un kaza dzīva (mātei nav kā lauvenei jāāizstāv sava atvase un man nav jāiet mājās ar sāpošu galvu no spiedzieniem un dzirdētajām kaprīzēm).
Jāatzīst, ka pašai gan bērnu nav, tāpēc arī varbūt mazie mēdz tā kaitināt - varbūt, kad būs savas atvases, viņu nemitīgā runāšana kafejnīcā šķitīs kā ziediņi, salīdzinājumā ar iespējamo bļaušanu mājās. :-D
21.02.2017 21:01 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Pret visiem līdzcilvēkiem izturos ar cieņu, neskatoties kāda vecuma. Ja kāds bērns mēdz niķoties un vecākam ir grūtības, cenšos snieg komfortu, mazināt stresu vai neērtības sajūtu. Uzsmaidu, vai nedaudz small talk. Nezinu kāpēc es bērniem ļoti patīku, kā magnēts, tāpēc viegli veidojas kontakts un daudz ko var sarunāt :)
22.02.2017 03:57 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Godīgi sakot, neesmu novērojusi tādu izteikti kaitinošu uzvedību no bērnu puses (varbūt pārāk reti eju uz kafejnīcām :D). Jā, nu ja gadās tikt kafejnīcā, kur kaut kādā stūrī ir bērnu ballīte, tad ir skaļāk, daži no viņiem skraida apkārt - bet to jau var manīt uzreiz, ka tāds pasākums notiek, un izvēlēties iet citur... Sabiedriskajā transportā ir bijušas pāris kaitinošas epizodes, bet nekas tāds pieminēšanas vērts, jo skaidrs, ka, ja ceļš ir garš, tad bērnam pēc brīža apnīk un ir ļoti grūti nosēdēt mierā... Kad pati ar vecāko eju uz kafejnīcu (jaunāko gan pagaidām neņemu līdzi, man nebūs nekāda prieka no ēšanas ārpus mājas, ja šis būs jāvaktē), tad ejam uz tādu, kur ir bērnu stūrītis - ar mantām, iespēju zīmēt utt., un tad bērnam ir, ko darīt, un viņš netraucē ne man, ne pārējiem apmeklētājiem... Jā, un kopumā sveši bērni man reti patīk. :D Traucēt gan netraucē, ja man ar viņiem nav jākomunicē.
22.02.2017 04:04 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Laikam ir atskiriba kada vecuma berni. Vai tas ir skals viengadnieks vai skolnieks. Ja skolnieks, tad protams, ka ar tadu var sarunat un vinam butu jasaprot plus minus ko drikst un kaa uzvesties.
Mans ir pusotrgadnieks. Reti,kad ejam kaut kur est, tapec vins vel var pasedet. Bet taa vins nesez uz vienas vietas. Iet un visu vajag redzet, pataustit. Un dazreiz skatos, ka citi berni mierigi mak sedet ratos nepiespradzeti vai vienkarsi sez. Un es domaju vai vaina ir mani, ka varbut nedreseju bernu vai mans berns ir aktivaks. Es stastu ko nedrikst, ludzu, bet vins atsakas klausit. :-/ laikam vel pa agru gaidit, vai nepareizi audzinu? Histerijas ar blausanam nav isti bijis, krisana celos gan. Un tad esmu sanemusi parmetosus skatienus.
22.02.2017 06:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kādreiz arī es pie sevis mēdzu pukstēt par bērniem, kas autobusos un citās sabiedriskās vietās čīkst un nīd. Uztveri par to man izmainīja viena paveca kundzīte autobusā. Braucu uz Ventspili, ceļš no Rīgas vairāk, kā 2h. Autobusā bija māmiņa ar mazu bērniņu, kas visu laiku čīkstēja un raudāja, es pat caur austiņām to dzirdēju. Ļoti kaitinoši, vai ne? Kaut kur apmēram pusceļā autobuss apstājas stāvēšanai. Es kāpu ārā izvēdināt galvu no tās čīkstoņas un tā kundzīte gāja pirms manis. Viņa apstājās pie raudošā bērna un viņa mammas un viņai pajautāja, kādēļ mazais tā raud, vai nevar ko palīdzēt. Māmiņa pateica, ka neko tur darīt nevar, mazais gribot padzerties, bet viņa par pēdējo naudu nopirkusi biļeti un no mājām paņemtais dzēriens jau beidzies, bet nopirkt nevar. Tā sieviņa iegāja veikalā un nopirka bērnam padzerties. Tālāk braucām visi mierīgi. Kopš tā laika pret raudošajiem man ir cita attieksme, ja bērniņš raud ļoti ilgi, vienmēr pajautāju, vai nevar ko palīdzēt mazajam. Reizēm jau uzrūc, citreiz paskaidro, ka neko nevar darīt, reizēm varu palīdzēt un visiem mierīgāk.
Ar niķīgajiem un izlutinātajiem ir savādāk. Ja redzu, ka vecāki pat nedomā bērnam aizrādīt, tad, ja aiztiek mani, bērnam aizrādu es. Ja vecāki tajā brīdī sāk aizrādīt man, ka tas ir viņu bērns un man nav tiesību viņam neko aizrādīt, parasti atcērtu, ka kādam jau ir tas bērns jāaudzina, ja vecāki to nedara un garākās diskusijās ar šiem vecākiem nekad neielaižos.
Minci, es arī biju ļoti paklausīgs bērns. Vienkārši tāda biju. Sabiedrībā tolaik tiešām šādu bļaujošu un skraidošu bērnu bija ļoti maz, bet tam ir savs skaidrojums - kad es augu, tie bija padomju laiki un, ja bērns nebija mierīgs un paklausīgs pēc dabas, viņam to ātri "iemācija" ar sišanas metodi. Tolaik bļaujošs bērns bija vecākiem kauns un viņi darīja visu iespējamo, lai tad, ja izgājuši sabiedrībā, bērns tur uzvestos maksimāli nemanāmi. Pat devās prom no kafūžiem un pasākumiem, ja bērnu savaldīt nebija iespējams. Vecāki, kuru bērni bija nevaldāmi kaut kādu slimību dēļ, vienmēr bērnu atstāja kaimiņiem vai vēl kādam, ja gribēja doties uz kādu sabiedrisku vietu, maksimums uz veikalu aizgāja ar to bērnu. Nepaklausīgs bērns bija vecāku lielākais kauns. Tie bija citi laiki, viss tiešām bija savādāk.
Mūsdienās nevaldāmu bērnu tiešām ir ļoti daudz un tas ir tikai un vienīgi slinko vecāku dēļ. Jā, ir bērni, kas ir hiperaktīvi ar visu ārsta diagnozi, bet, ņemot vērā to, cik daudz mazu mežonīšu ir redzams sabiedriskās vietās un to, kāda ir viņu vecāku attieksme pret šādu uzvedību (Lasīt - vienaldzīga), tad neticu es, ka visi tie bērni ir ar diagnozēm. Un viņu ir ļoti daudz. Es negribētu teikt, ka vairums ir tādi, jo ir ļoti daudz arī labi audzinātu bērnu, taču mežoņu ir tieši tik daudz, lai tie vairs neizskatītos pēc izņēmumiem, bet gan teju pēc normas. Bieži vien šo bērnu vecāki saka, ka viņu bērns ir hiperaktīvs, kaut gan tā nav - bērnam vienkārši ir uzmanības trūkums, ko viņš, neieguvis to no vecākiem, meklē, kur nu vien var. Tas ir tāpat, kā ar sliktu vielmaiņu vai platiem kauliem aizbildinās cilvēks, kam aizrāda par lieko svaru, kad viņš rij jau ceturto burgeru pēc kārtas.
22.02.2017 07:16 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Daudz jau atkarīgs arī no vecāku attieksmes šādās situācijās. Ja redzu, ka tie cenšās vismaz novērst/samazināt postījumus ko rada mazais orkāns, tad viss ok. Bet ja viņiem pofig uz visu notiekošo tad ir cits stāsts.

+++
Piemēram, mana brālēna meitu neviens negrib audzināt. Meitenei tūlīt būs 5 gadi un viņa dara visu, kas ienāk prātā. Vecāki, vecvecāki caur smiekliem pasaka - nu nedari tā, hihihaha. Man tas neliekas normāli. Meitene mierīgi pienāk pie vecvecmammas un viņai iesit. Ko dara tētis? Meitiņ, nu nevajag sist omīti. Un smejas... Bērns nemaz nesaprot, ka ir izdarījis ko sliktu, jo vecāki smejas līdzi un viņai tā liekas kā rotaļa, spēle. Kad biju stāvoklī, tā pati meitene man uzšāva pa vēderu. Ne stipri, bet tomēr. Tad gan vecāki dabūja dzirdēt ne tos labākos vārdus par savu audzināšanu. Paši gan sēdēja pārsteigti, ka meitene iesitusi pa vēderu, bet kāds tur brīnums, ja viņi nemaz necenšas bērnu mācīt, ka tā darīt nedrīkst. Es neesmu par bļaušanu un tml lietām, bet bērnam ir jāstāsta un jāmāca robežas.
Turpretī, cita radinieka puika ir tiešām ļoooti aktīvs bērns. Kā atnāk ciemos, tā grib visu izložņāt un apskatīt, bet es redzu, ka mamma tiešām viņu audzina, pamācoši runā, nevis ņirdz tālāk, ja bērns dara ko tādu, ko nevajadzētu darīt ciemos vai izdara kādu nedarbu.
22.02.2017 09:58 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Nekaitina un netraucē sveši bērni. Vairāk cenšos saprast konkrētā bērna rīcības motīvus un to kādēļ viņš tā varētu uzvesties.
Bērna dabā ir būt kustībā (skriet), būt zinātkāram, apgūt jauno teritoriju un visu izpētīt, tāpat arī izrādīt savas emocijas skaļāk, kā to dara pieaugušais. Pretdabiski ir, ja bērns tiek nosēdināts pie galda un tam rokās iegrūž telefonu, planšeti, lai, nedod dievs, netraucētu kādu ar jūtīgiem nerviem (arī bērnu nīdējus). Prasīt no 4gadnieka (arī jaunākiem un nedaudz vecākiem bērniem) cieņu pret svešu pieaugušo ir maksimāli smieklīgi. Par ko cienīt?! Vēlme pēc cieņas no svešiem cilvēkiem (arī bērniem) mūsdienās ir pārvērtēta.
Pieaugušais jaunā vidē, stresa situācijās mēdz reaģēt maksimāli dīvaini, tad ko gaidīt no bērna, kurš visas dzīves gudrības vēl tikai mācās! Bieži nākas redzēt bērnus, kuru uzvedības dīvainības provocē tieši uztraukums par apkārt notiekošo. Bet arī no tā bērni mācās, visi taču esam izauguši, kāds veiksmīgāk tiek galā stresa situācijā, kāds mazāk veiksmīgi.
Jā ir vecāki, kuri uz bērnu kašķiem piever acis, vai izliekas tās neredzam, bet te nu jāmin vecs teiciens, jo vairāk skatītāju jo lielāks šovs tā vērotājiem. Bieži ignorējot šādu rīcību, bērns saprot, ka negūst vēlamo rezultātu un nomierinās. Toties jo vairāk cilvēku iesaistās, jo interesantāk paliek, arī visi gudrie, no malas, pamācītāji (kuriem, visbiežāk, pašiem nemaz nav bērnu, vai bērnu audzināšanas pieredze bijusi padomju laikos, kad atļauta bija atklāta bērnu fiziska ietekmēšana) piemet savu pagali ugunskuram, rezultātā ugunskura vietā ir degoša māja.
Katrā ziņa vecākiem ir jābūt solīti priekšā saviem bērniem, jācenšas paredzēt viņu rīcību, jāvēro viņus un jāvirza pareizajā virzienā.
Neko vērtīgu no mūsdienu topošajiem vecākiem tāpat negaidu, kas lielu daļu paši pavada pie lielākiem vai mazākiem ekrāniņiem, virtuālā vidē un reālās dzīves sīkumi uzdzen depresiju.;-)
.
.
Cieņa. Godbijīga, atzinīga attieksme un izturēšanās pret kādu personu vai sevi, pamatojoties uz personas pozitīvajām īpašībām, spējām, nopelniem. Jūtas, kas balsta atziņu, ka cilvēks ir augstākā vērtība.
22.02.2017 10:26 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
ja bērns nebija mierīgs un paklausīgs pēc dabas, viņam to ātri "iemācija" ar sišanas metodi

Nepiekritīšu. Mani nekad nav situši par skaļu uzvedību, jo vienkārši paskaidroja jau mājās, kā jāuzvedas un es arī uzvedos - man tas likās forši, līdzināties uzvedībā pieaugušajam, kamēr citi sīkie uzvedas kā mazi troļļi. Jāatzīst, ka man nekad arī nav gribējies veikalā vai kafejnīcā taisīt traci, kaut ko pieprasīt vai tamlīdzīgi. Man likās apkaunojoši publiski taisīt jandāliņu un saņemt bārienu no vecākiem, jandalēt var mājās.
Pat devās prom no kafūžiem un pasākumiem, ja bērnu savaldīt nebija iespējams. Vecāki, kuru bērni bija nevaldāmi kaut kādu slimību dēļ, vienmēr bērnu atstāja kaimiņiem vai vēl kādam, ja gribēja doties uz kādu sabiedrisku vietu, maksimums uz veikalu aizgāja ar to bērnu.

Šis, manuprāt, ir pat ļoti normāli. Vismaz no pasākumiem tiešām būtu jāiet prom, ja bērnu nespēj novaldīt.
22.02.2017 10:28 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Daudz jau atkarīgs arī no vecāku attieksmes šādās situācijās. Ja redzu, ka tie cenšās vismaz novērst/samazināt postījumus ko rada mazais orkāns, tad viss ok. Bet ja viņiem pofig uz visu notiekošo tad ir cits stāsts.

+ cik reizes lidmašīnās nav piedzīvots, ka bērns ārdās, spārda priekšējo sēdekli ar kājām, bet vecāki sēž tā, it kā nevienam tas bērns netraucētu. Vienreiz redzēju, ka pat abi vecāki par šo sastrīdējās. Māte tā arī pateica - man vienalga, ja kādam traucē, paši vainīgi! Tēvs nemācēja sīko nomierināt. Un nebija nemaz tik sīks... saprātīgā vecumā jau. Kā krāmēt tai māmuļai gribējās. Superīgi 4.5 h baudī svešu bērnu brēkoņu :-D
22.02.2017 10:28 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Esmu mamma zīdainītim. Neatceros kā bija pirms kļuvu par mammu, bet pašlaik zīdaiņi man vispār netraucē, ja raud, man vairāk ir žēl bērniņa nekā pašai kaitina (nu diezgan loģiski :D ).
Par tādiem trīsgadniekiem, četrgadniekiem..nesen bija ģimenisks pasākums, kur bija sen neredzēts vīrietis ar savu dēlu, kurš nu riktīgi likās paaudzies, un viņš bija vienīgais bērns kompānijā. Visi pieauguši runāja un viņš pa vidu bļaustījās, tēvs pāris reizes aizrādīja, bet jēgas nebija. Draudzene vēlāk man teica- tu redzēji cik viņš neaudzināts, dara ko grib, tēti neklausa utml. Jā, mani arī kaitināja, ka ir troksnis, bet es tik noteicu- ka nekomentēšu, jo nezinu kāda būs mana peciņa četros gados. Un ar tādu attieksmi es skatos uz bērniem. Protams, ir robežas, bet, lai varētu kādu vecāku apvainot par bērna uzvedību, pašai vajadzētu būt mammai un izaudzināt paklausīgu bērniņu, kas vispār nemaz nav viegli. Cita lieta, ja vecāki ir vienaldzīgi.
22.02.2017 10:33 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ir jāļauj bērnam izpētīt pasauli, pieļaut kļūdas, iemācīties, kas ir pareizi un nepareizi utt., bet šo procesu nevar palaist pašplūsmā.
Ja vecāki nav autoritāte saviem bērniem, tad tas viņiem vēlāk var smagi atspēlēties.
22.02.2017 10:40 |
 
Reitings 123
Reģ: 17.04.2015
Labs tēmas pieteikums - SVEŠI bērni. Jā, tie mani kaitina un, ja nāk draudzēties, tad smaidu un draudzējos pretī, bet vienmēr domāju kaut ātrāk viņš aizietu prom. Ja bērns uzvedās neadekvāti un traucē, tas laikam ir mans ļaunākais murgs, no kura ātri cenšos tikt prom. :-D
Man sveši bērni nepatīk.
22.02.2017 10:40 |
 
Reitings 123
Reģ: 17.04.2015
Vienreiz gan praksē bija jāiet uz bērnu slimnīcu, kur gulēja 2 gadīga meitenīte, par kuru māte nerūpējās un tika uzsūtīts soc dienests. Viņas gan man dikti bija žēl. Mierīgākais, nosvērtākais un pozitīvākais bērniņš, ko biju redzējusi. Ar viņu daudz laiku kopā pavadīju. Cerams viņai šobrīd iet daudz labāk nekā iepriekš.(l)
22.02.2017 10:42 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es te aizdomājos, ka briesmīgāk par nepaklausīgiem bērniem ir tikai nepašpārliecināti vecāki. Tādi, kuri sēž un baidās bērnam pat kaut ko pateikt, lai tikai uz viņiem tas bērns nesāk baurot.
22.02.2017 10:45 |
 
Reitings 16
Reģ: 25.11.2014
Es laikam izklausīšos pēc draņķes, bet man besī nepaklausīgi, neaudzināti sveši bērni! Un man dusma uznāk sabiedriskās vietās, piemēram kafenēs u.c. . . Un vēl man besī, ka pat veikalā ar mazu sunci nevar ienākt, visur dzīvnieku aizliegums, bet sīkos perdeļus, atvainojos, kas taisa kašķi, visur gramstās un ālējas - laiž.. Ja sīkos salīdzinu ar sunci, tad manējais suns uzvedas labāk par dažu labu sīci.. Jā man nav bērnu, man ir 30 gadu, un man besī bērni (sveši) :D Kad būs savi, varbūt domas mainīsies..
22.02.2017 10:46 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Lidojot no Minhenes, rindā aiz manis un mana bērna sēdēja aptuveni 5 gadus vecs bērns, kam tik ļoti bija bail no lidošanas, ka pirmās 20 minūtes visi pasažieri klausījās viņa histērisko kliegšanu un raudas par to, ka nomirs, lidmašīna nokritīs. Protams tas sāka uztraukt arī citus bērnus, bet vairāk tomēr dažus pieaugušos. Mums jau bija sagatavots rezerves plāns, ja mūsu bērns šādi reaģētu, telefonā bija ielādēta multfilma, attiecīgi visu atlikušo lidojumu mans bērns un mazais zēns no aizmugurējās rindas skatījās filmiņu. Tāpat lidoja ģimene ar trīs bērniem, viens no tiem mazulis Kārlītis :-) (aptuveni 1,5 gads), kam lidojums totāli neraisīja vēlmi būt mierīgam un gulēt. Pārsteidzošā kārtā iesaistījās apkārtējie pasažieri, kas nevis nosodīja vecākus (jo bija redzams, ka no šīs situācijas mamma ir ļoti uztraukusies), bet sāka ar viņu smaidīties, runāt un viņš nomierinājās. Beigās Kārlītis pat aizmiga un nosēžoties saldi čučēja. Jau lidostā piecēlās un visus apbūra ar burvīgu smaidu.
22.02.2017 10:47 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
diskusijas iespaidā atcerējos, ka nesen, tirdzniecības centrā viens zēns (ap 5 gadiem) bļāva mātei virsū, lai tā nopērk viņam kaut kādu mantiņu, šī atteica un tad sīkais vienkārši apgūlās uz netīrās grīdas uz vēdera un spirinādams kājas-rokas turpināja pieprasīt - skaļi bļaujot mantiņu. apmeklētāji, kuri gāja garām uz to noskatījās apmēram O_O šādi, bet bomba bija mātes reakcija - viņa pagāja no tā sīkā pāris soļus tālāk, aizgriezās un sāka pļurkstēt pa telefonu :-D
vot tādā pasaulē dzīvojam!
22.02.2017 10:48 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
baidās kko pateikt, lai tikai bērns uz viņiem nesāk baurot

Vai tas nav briesmīgi, ja bērns mājās ir noteicējs? :D
22.02.2017 10:51 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Caloo, tas ir tikpat briesmīgi, kad saproti, ka mazais kaķītis, kuru esi paņēmis pie sevis ir iejuties/izaudzis un nu tu dzīvo pie viņa, nevis viņš pie tevis.
22.02.2017 10:59 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Un vēl man besī, ka pat veikalā ar mazu sunci nevar ienākt, visur dzīvnieku aizliegums

Nu s*dīgi, ka besī, dzīvniekiem veikalā nav jāatrodas.
22.02.2017 10:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ledussirds, cik jauks stāsts!
22.02.2017 11:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)