Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieksme pret svešiem bērniem

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas!
Iedvesmojos no diskusijas par barošanu ar krūti publiskā vietā un aizdomājos par tēmu no aptuveni tās pašas sērijas, respektīvi, bērniem publiskās vietās, kuri vairs nav gluži zīdaiņi.
Kāda ir jūsu attieksme pret ~ trīs-seš gadniekiem, kuri jau runājās, skrien, un arī reāli var traucēt mieru? Piemēram, tajās pašās kafejnīcās vai restorānos, kad mazie skrien no viena gala uz otru, bļauj, skaļi niķojas?
Un vēl jo vairāk - kā jūs šādās situācijās rīkojaties? Ignorējat, ja aizrādiet, tad kam - vecākiem vai bērnam?
Man ir tā, ka no vienas puses saprotu, ka bērns ir bērns, un viņam līdz galam neizprast tādu jēdzienu kā cita privātums, bet no otras... Mani nekas nevar nokaitināt vairāk kā bērni :D Ja kaut kur ejot ēst ieraugu, ka pie blakus galdiņa ir ģimene ar bērniem, jau rodas šausmas pirms tās ir sākušās, jo zinu, ka tāpat būs jādzird kāds niķis vai čīkstēšana. Un pavisam traki šķiet tie bērni, kuri dažādās publiskās vietās (kaut poliklīnikās) skrien virsū, grūstās, liek svešiem pieaugušajiem kaut ko darīt / neļauj kaut ko darīt. Pilnīgi nezinu kā rīkoties. Svešu bērnu jāaudzina nav, tomēr negribas, lai traucē manu mieru. Jo mūsdienās jau daudzām mammām tās audzināšanas metodes tādas, ka ļauj bērnam darīt ko grib.
Gribās varbūt dzirdēt gan māmiņu, gan ne-māmiņu viedokļus, kā situācijās, kad mazie šauj par strīpu attiecībā pret Tevi, rīkoties, lai, tā teikt, vilks paēdis un kaza dzīva (mātei nav kā lauvenei jāāizstāv sava atvase un man nav jāiet mājās ar sāpošu galvu no spiedzieniem un dzirdētajām kaprīzēm).
Jāatzīst, ka pašai gan bērnu nav, tāpēc arī varbūt mazie mēdz tā kaitināt - varbūt, kad būs savas atvases, viņu nemitīgā runāšana kafejnīcā šķitīs kā ziediņi, salīdzinājumā ar iespējamo bļaušanu mājās. :-D
21.02.2017 21:01 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Katram, protams, savs, taču man vienmēr licies, ka tad problēma ir jāmeklē sevī. Visas pasaules bērnus nepāraudzināsi!
Savu attieksmi gan var pāraudzināt, t.i., mācīties bloķēt skaņas un jebko citu, kas traucē.
Man līdzīgi bija ar čāpstināšanu. Goda vārds, ēdnīcā ar paplāti pa purnu biju gatava ievilkt visiem, kam mute nočāpstinās, nežēlīgi uzvilkos :D
Kad iemācījos to pieņemt un SEV iestāstīt, ka, ja man traucē tas, ko es kontrolēt nevaru, tad jāmaina ir sava attieksme, nevis jāmāca citiem ēst.
21.02.2017 21:06 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ja bērni tā uzvedās, tad kukū ir vecāki nevis bērni. Kāpt sev uz galvas neļautu ne vieniem, ne otriem. Bet saprāta robežās visu ko var pieciest...
21.02.2017 21:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tā pēdējā rindkopa... :-D:-D:-D Bet tā arī ir, kad savi bērnu majā jumtu rauj nost ik dienu un tev jau izstrādājas "imunitāte" pret nedarbiem un dzirde pasliktinājusies nepārtraukto trokšņu un spiedzienu dēļ, tad sveši bērni šķiet tāds vien sīkums.
Es attiecos ar sapratni pret visiem bērniem un to vecākiem. Varu saprast. Vienīgi, ja sveši bērni dara pāri manējiem - tad gan izsaku aizrādījumu viņiem. Bet to ir nācies darīt reti, jo parasti svešu bērnu vecāki noreaģē laicīgi un atbilstoši pret šādām darbībām.
Viens gadījums gan bija, kad draudzenes puikam visu laiku uzplijās viens klasesbiedrs, kurš bija tāds "kauslīgais" tips (abiem 6 gadi). Kaušļa māte nekad nereaģēja, kaut bija blakus un visu redzēja (pārsvarā gan tarkšķēja pa telefonu) un manas draudzenes dēls bieži tika iekaustīts... Ko izdarīja draudzene? Iemācija savam dēlam dot pretī! Un kad reiz atkal tas kauslis uzmācās, puika uzmeta žiglu skatienu mammai, mamma pamāja ar galvu un tas atvēzējās un deva pretī. Kauslis momentā atšuvās. Pēc tās reizes vairs klāt nenāca...:-P
21.02.2017 21:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Caloo, ir hiperaktīvi bērni (es te runāju par ārstu atzītām diagnozēm), kurus vari audzināt, cik ne-kukū gribi, bet random cilvēki kafejnīcā tāpat domās, ka tu esi kukū, kaut gan bērnu psihologi, neirologi utml. tevi slavēs par lieliskajiem sniegumiem šāda bērna audzināšanā.
.
Tā ka, ej nu sazin, varbūt vecāki kukū, varbūt nē.
21.02.2017 21:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es kardināli mainīju savas domas, kad iepazinos ar dažiem "hiperaktīviem bērniem", kuri jau bija vecumā ap 35 gadiem. Tik kolosāli cilvēki ar enerģiju pāri malai! (l) Saprotu, ka ar tādiem bērniem nav viegli, bet viņu hiperaktivitāte nav nekas slikts vai nosodāms.
21.02.2017 21:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
57days
Daudz jau atkarīgs arī no vecāku attieksmes šādās situācijās. Ja redzu, ka tie cenšās vismaz novērst/samazināt postījumus ko rada mazais orkāns, tad viss ok. Bet ja viņiem pofig uz visu notiekošo tad ir cits stāsts. :)
21.02.2017 21:20 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Man nav bērnu, ir bieži gadījies kafejnīcās u.c. sabiedriskās vietās būt reizē ar aktīviem un skaļiem bērniem, kuri nereti arī nāk 'draudzēties' - mani tas netraucē, paskatos un pasmaidu :D(l)
21.02.2017 21:24 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Neesmu pamanījusi tādus nenormālus trakuļus, vai nu reti apmeklēju kafejnīcas, vai negadās ceļā.
Bet taisnība Neons, pret daudzām bērnu izderībām laika gaitā izstrādājas imunitāte, kādam tas šķiet ārprāts, bet pati to vairs neredzi un nereaģē. Man meita gan teju paraugbērns(šobrīd), kafejnīcās uzvedas mierīgi, tieši smaida citiem un citi smaida pretī, bij Māmiņu klubā sižets par kafejnīcu apmeklēšanu, ka daudzi raida naidpilnus skatienus mammām ar bērniem :-D (e)
21.02.2017 21:24 |
 
Reitings 346
Reģ: 04.10.2015
Es esmu mamma,cik esmu saskārusies ar citiem cilvēkiem,vai nu ir tādi samērā neitrāli,pasmaida vai arī parunājas,paspēlējas.Ā,vel gadās vecākas sievietes,kurām patīk pamācīt,labi,ka nav bieži:-D
Es gan,protams, nezinu ko viņi pie sevis domā:D
Man pašai patīk bērni,nokaitina vien izteikti nepaklausīgie.
21.02.2017 21:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ignorēju, kamēr mani nesāk spārdīt/raustīt vai kā citādi fiziski ietekmēt. Parasti tad vecāki savu bērnu pavāc nost. Bet, ja nesavāc.. bērnam nākas parādīt, ka ne visi pieaugušie pacieš viņa izgājienus.
Nevienam neaizrādu un nekauninu, negribas kaut kā tikt pasūtītai labi tālu.
21.02.2017 21:28 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Daudz jau atkarīgs arī no vecāku attieksmes šādās situācijās. Ja redzu, ka tie cenšās vismaz novērst/samazināt postījumus ko rada mazais orkāns, tad viss ok. Bet ja viņiem pofig uz visu notiekošo tad ir cits stāsts.

+++
21.02.2017 21:29 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man laikam nekad nav gadījies izteikti nepaklausīgs un trokšņains bērnelis, kurš man sabiedriskā vietā traucētu mieru. Bet bija gadījums vasarā, kad sēdēju Ziedoņdārza āra kafejnīcā, sīkā turpat blakus klunkurēja. Viens puisītis, gadi 4 varēja būt, ik pa laikam pienāca paskatīties uz manu meitu, gribēja pakomunicēt. Bet viņa mamma visu laiku (lai ko viņš darītu) kārkstēja-to nē, jāc apsēdies, tur nedrīkst, tur neej utt. Tā arī neredzēju un nesapratu, ko tādu tas puisītis gribēja arļauties, bet man likās stulbi bērnu visu laiku ierobežot ne pa ķeksi.
pati cenšos tā, lai mans bērns nevienam netraucē, nav arī gadījies, ka kāds aizrādītu.
21.02.2017 21:32 |
 
Reitings 346
Reģ: 04.10.2015
Vispār jā,pazīstu hiperaktīvu bērnu,pavisam noteikti nav viegli audzināt.Bet jā,galvenais kā vecāki reağē uz savu bērnu darbībām;-)
21.02.2017 21:34 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2017
Neviens baigais nejaucēns man nav gadījies ceļā, tāpēc nevarētu teikt, ka sveši bērni mani kaitina. Ja kāds pienāk, grib parunāties - esmu tam atvērta. Kad sāk kļūt par traku un, piemēram, kafejnīcā bērns grib pļāpāt, bet es gribu ēst - vecāki vienmēr ir pratušies. Pret kādu izsaucienu, ķiķināšānu vai kādu niķi publiskās vietās - esmu imūna. Pati esmu mamma un zinu, ka bērns spēj uzburt mini niķi sekundes simtdaļā jebkur, ja nav labs garīgais vai kāds kreņķis uznāk.:-D
21.02.2017 21:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man bērni vispār patīk vairāk kā pieaugušie, tā łoti vispārināti - smieklīgi paklausīties kā viñi argumentē un pauž savu dzīves uztveri. Łoti patīk britu raidījums "secret life of 4 year olds" (kaut kā tmldz), kurā bērnus filmē ar slepeno kameru (tādā kā dārziñā) un bērnu speciālisti komentē - tad pat "nejaukos" bērnus var sākt saprast. Par autores minētajām situācijām - uzskatu, ka atbildīgi ir vecāki, bet tajā pašā laikā - kaut kad jau būs tā oirmā reize, kad jāved sabiedrībā un man ir smagas aizdomas (pati vēl neesmu piedzīvojusi), ka tā 100% garantēt, ka prastu pareizi reagēt un savaldīt bērnu, nevaru (noteikti nedomāju, ka būtu "pofigiste"). Protams, ir jau vietas, kurās bērnus, kuri vēl nav iemācījušies uzvesties atbbilstoši situācijai, nedomāju, ka ir jāved - piem., pieaugušo izrādes, vakara restorāni (nedomāju ēstuves) un tmldz.
21.02.2017 21:35 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Lielākoties man bērni ļoti kaitina. Sevišķi vecumā ~1,5 - 4 gadi, ar lielākiem jau ir vieglāk. Traucē ar bērnu brēkšana kafejnīcās. Es nerunāju par skaļākiem smiekliem vai runāšanu, bet konkrēti par brēkšanu. Bet ar gudriem bērniem (t.i. tādiem, kuru vecāki ar viņiem darbojas) 6+ gadu vecumā man nav iebildumu pavadīt laiku.
21.02.2017 21:42 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Man bērni kā tādi nepatīk un tādā gadījumā nodomātu, ka tā ir vecāku vaina - ja reiz atvedi savu bērnu tur, kur atvedi, tad proties arī savākt un kontrolēt, lai tavs bērns netraucētu citus. Ļoti riebjas tie vecāki, kas uzskata, ka viņu bērniem ir atļauts viss - traucēt, skriet, plēst, lauzt, aurot- kamēr vecāki paši var iegrimt savās sarunās un izlikties, ka viņiem gar to nav nekādas daļas.
21.02.2017 21:46 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es biju labs, saprātīgs un patīkams bērns, tādēļ nesaprotu, kā daži sīkie var būt gatavie kretīni. Diez tā ir vecāku vaina, vai tomēr viņi par tādiem piedzimst? :-D
21.02.2017 21:47 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Es biju labs, saprātīgs un patīkams bērns, tādēļ nesaprotu, kā daži sīkie var būt gatavie kretīni. Diez tā ir vecāku vaina, vai tomēr viņi par tādiem piedzimst?

:-D:-D:-D
21.02.2017 21:48 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Man gan kaut kā bieži gadās tādi niķīgie apkārt - laikam tieši tapēc, ka tik ļoti kaitina, arī pievelku :D Kad pļāpā un smaida jau viss kārtībā, bet kad par daudz runā tās bērnu sarunas (kā zināms, mazajiem patīk bulburēt, un ja vecākiem šķiet jauki stāsti par audzinātāju Baibiņu visa vakara garumā, man gan nē). Piemēram, šodien veikalā biju devusies lielajos iepirkumos, pavadīju veikalā aptuveni pusstundu un visu to laiku viens sīkais bļāva pa lielo hyper rimi tā, ka viss veikals dzirdēja. Visu to laiku. Man reāli sāka sāpēt galva, gribējās vienkārši atrast tajā veikalā tos vecākus un skaļi nobārt, ja nevar nomierināt, tad lai ved ārā un mājās, jo tas nav normāli. Varbūt arī tam mazajam kas sāpēja un tā, bet nu tad nav īstais laiks iet doties iepirkumos. Laikam kaut kā man tie nervi netur mazos nedz sabiedriskajos, nedz kur citur, kur viņu vienkārši ir par daudz. Par daudz viņu runāšanas, rosīšanās, īpaši, kad pašai ar to ikdienā nav jāsaskarās. Jāpiebilst gan, ka dievinu mazos, kuri sēž, klusi spēlējas un smaida - tos gan varētu vērot ilgi (l)
21.02.2017 21:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits