Kādā biroja strādājat?

 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Kādā birojā strādājat: savā kabinetā vai open space?
Gribētos saprast, vai vēl ir palikuši normāli biroji, kur katram ir sava privātā telpa vai visi tagad pārgājuši uz tiem briesmīgajiem atvērtā tipa birojiem? Pēdējos gados, kur tik neesmu strādājusi, visur ir šie atvērtā tipa biroji, kur ir milzu telpa ar daudz galdiem. Man tas ļoti nepatīk, man patīk privātā telpa, ok, nav obligāti būt vienai, tas jau būtu luksuss, bet nu kaut vai 2 vai maksimums 3 cilvēki telpā, bet ne jau 10.
10.02.2017 09:38 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Bija laiks, kad sanāca pastrādāt birojā, kur bijām 3 cilvēki telpā. Pārējās sievietes par mani bija stipri vecākas. Viena no viņām kabinetā bija tikai no rīta un vakarā, bet otra, kaitinošākā, tur parasti sēdēja visu dienu. Nekad vairs negribētu tā strādāt, bet par laimi, manā profesijā tas īsti nav aktuāli. Tā bija šausmas, klausīties to čāpstināšanu un visas citas dīvainās izdarības. Beigās vnk sēdēju ar austiņām. Es laikam varētu teikt, ka biroja darbs kā tāds man jau liekas diezgan šausmīgs. :-|
10.02.2017 12:52 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Man arī ir savs kabinets - tikai es un viss. Pati sev saimniece(l)
10.02.2017 12:53 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Esmu strādājusi abejāda veida birojos, man bijis savs kabinets un atklāta tipa, kur dators pret sienu. Vislabāk patika atklāta, jo spēju komunicēt ar citiem, daudz vairāk informācijas uzņēmu, man netraucēja citu sarunas, bija forši dažreiz padzīt pa kādam jokam.
10.02.2017 12:55 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man arī bija feini kolēģi, visi jauki, sirsnīgi, neviens nebija ar kaut kādiem izlecošiem putniem, arī savā kabinetā strādājot man šķita ka visi citi ir forši. :-)
Man dikti paveicies vienmēr ar cilvēkiem, es ceru ka nākotnē arī paveiksies :-)
10.02.2017 12:57 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kas vienas pašas kabinetā - jums nav garlaicīgi? Ok, saprotu, kolēģus jau var sastapt arī virtuvē, taisot kafiju, bet tās ir dažas minūtes dienā. Man patiesībā tieši kolēģi ir lielākais bonuss, kas mani notur tajā darba vietā, jo kolēģi ir forši un negribētos no viņiem šķirties. Viņi padara grūtas dienas daudz jautrākas, jeb pareizāk sakot - visi kopā dzenam jokus.
10.02.2017 13:57 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
freya, mēs kaut kā vienmēr iemanamies aiziet viens līdz otram vai arī atkal visi sapulcējamies priekštelpā, kāds ejot taisīt kafiju arī piestāj, iesaistās sarunā. Nu tā kaut kā. Esam mazs kolektīvs.
10.02.2017 14:03 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Un, jā, ar dažiem izņēmumiem man arī ir super kolēģi. :-)
10.02.2017 14:03 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
freya, nē, nemaz. Pārāk daudz komunikācijas man tieši būtu apgrūtinoši, bet tā man patīk, ka es pati varu komunicēt tad, kad vēlos un jutu par nepieciešamu. Piemēram, katru rītu un pēc pusdienu pulcējamies kafijas/tējas dzeršanai uz ~20-30 min. Pietiek atliktiem galiem..
Bet ok, esmu cilvēks, kuram daudz komunikācijas nevajag, esmu laikam izteikta vienpate
10.02.2017 14:08 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Šobrīd man ir pašai savs kabinets - ļoti patīk. Var mierīgi pastrādāt, ja salst, ieslēdzu sildītāju, ja karsts, atveru logu, ja gribu, skaļi ēdu ābolu :D
Iepriekšējās darba vietās ir bijis atvērtā tipa birojs. Pa lielam man patika, visi kopā bijām, bija jautri, bet daudz reiz traucēja kolēģi, kuriem ir skaļas balsis. Nebija iespējams vienlaicīgi pa telefonu runāt, gāju ārā no kabineta.
10.02.2017 14:14 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Meitenes, kas vienas pašas kabinetā - jums nav garlaicīgi?

Nē. Kāpēc lai būtu? Uz darbu eju, lai strādātu. Ātrāk padarīt un viss, ātrāk tinos uz mājām, kur ir mana īstā dzīve. Jā, kolēģi man ir jauki, bet nu neinteresē man šie cilvēki un viņu dzīves un viņu joki, pilnīgi lieka informācija. Man patīk vienatne, klusums un miers.
Esmu strādājusi atvērtā tipa birojos, kā man tas riebās, to pat vārdos izteikt nevar. Bet nu jā, ir cilvēki, kas uz darbu iet patusēt. Līdzīgi kā ir skolnieki, kas uz skolu iet nevis mācīties, bet ar draugiem satikties.
10.02.2017 14:30 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Nesaprotu tikai vienu, ja jau tik daudziem riebjas open space offices, kāpēc pie velna tie darbojas tik daudzās vietās?
10.02.2017 14:31 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man ir sava vieta. Bet kabinetos ir pat padsmit cilvēki. Es ļoti negribētu tādā strādāt (t)
10.02.2017 14:45 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es strādājusi atvērtā redakcijā. Nebija slikti, bet mums viss stāvs bija tāds izteikti introverts, tāpēc nekāda milzīga trokšņa nebija. Ja blakus sākās kaismīgas diskusijas, kas uz mani neattiecās, tad uzliku austiņas, lai netraucē. Bet tajā darbā informācijas aprite tiešām bija vajadzīga - kolēģi uzreiz dalījās informācijā par svarīgākajiem notikumiem, tikko kā parādījās pirmās ziņas, vienojās par īpašvārdu atveidošanu. Ja bija jāizdomā tulkojums kādam jaunvārdam, kas nav latviešu valodā, tad varēja likt galvas kopā. Bet mediji ir tāda vide, kur es nevaru iedomāties neko citu kā vien atvērto redakciju. Tur tas ir tiešām jēdzīgi.
Tūlīt sākšu jaunu darbu, tur arī atvērtais birojs. Iebildumu man nav.
10.02.2017 14:56 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Viss ir cilvēka galvā.
Var to pašu izdarīt gan kabinetā, gan atvērtā birojā.
Vajag tikai ieslēgt savu privāto telpu ap sevi un uzaudzēt biezu ādu. Tad var arī skudru pūznī darīt savu darbu.
Visas nevarēšanas ir tikai cilvēcisks vājums.
10.02.2017 19:59 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
open space. esam ļoti ļoti daudz, nodaļas atdala tikai plauktiņi, telpaugi un jocīgi dizaina elementi. man nepatīk. esmu pieradusi, pastrādāt varu, bet tiešām nepatīk, gandrīz katru dienu kādā nodaļā kaut ko svin, kaut ko prezentē, atskaņo, viss tas troksnis man traucē.
kad sāku šeit strādāt vispār pirmo brīdi katru dienu mājās gāju sāpošu galvu. gribētos, lai kompānijas respektē mūsu ziemeļniecisko noslēgtību un dotu katram cilvēkam kaut cik savu telpu, vismaz sienu aiz muguras, nevis skrien pakaļ idejām, ka open space ir superlabi.
10.02.2017 20:24 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Man liekas, ka open plan ir ieviests tīri telpu ekonomijas ziñā, protams, noprezentē to arī kā "draudzīguma un komunikācijas veicinošu plānojumu".

Nesaprotu tikai vienu, ja jau tik daudziem riebjas open space offices, kāpēc pie velna tie darbojas tik daudzās vietās?

ļoti daudzas kompānijas (tiesa gan vairāk ārzemēs) sāk pāriet uz open space, tas ir ļoti labs risinājums no kompānijas skatu punkta.
1) darbinieku organizācija ir daudz efektīvāka - ātrāka saziņa, nav jāraksra ntie epasti, jo, lai uzrakstītu gramatiski un ideoloģiski normālu, pieklājīgu epastu, tas paņem daudz laika
2) darbinieki viens otru "kontrolē", mazāk slinkošanas, motivācija
3) lētāk
Protams, ir arī savi trūkumi, piemēram, nav privātuma. Bet kompānijas risina arī šo - ir viena lielā telpa, kur ir visi darbinieki, un tad ir vairākas telpas pa vienam, diviem, četriem galdiem, kur iet pastrādāt tad, kad vajag klusumu vai kādu mazas grupiņas meeting.Šis gan strādā tikai lielos uzņēmumos, jo mazajos tam nav kapacitātes.
10.02.2017 20:28 |
 
Reitings 7
Reģ: 29.01.2009
Lielākā daļa kolēģu strādā open office, bet man paveicās ar divvietīgu kabinetu(l)
10.02.2017 20:30 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Man ļoti patīk open space, visi ātri sasniedzami un darbā ir arī jautri. Mums nav katram savs galds, dzīvojam pēc principa - kurš pirmais nāk, pirmais maļ. Arī priekšniecība bieži vien piebiedrojas pie mums, jo tā ir vieglāk sastrādāties un darbi ērtāk iet uz priekšu.
.
Galu galā es darbā pavadu 7 stundas dienā, man ir svarīga atmosfēra. Ja nejustos labi open space, gan jau meklētu citu darbu
10.02.2017 20:32 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Savs kabinets.
Precīzāk stikla akvārijs, kuram ikdienā 100 reižu garām vibrē kolēgi un skatās kur es internetā daru. Stulbs izvietojums galdam. Besī.
10.02.2017 20:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kabinetā 5 cilvēki, mans dators par laimi izvietots tā, ka ekrānu neviens cits neredz. Vienai vai arī divatā man nepatiktu sēdēt, garlaicīgi. Atkarīgs kādi pārējie cilvēki kabinetā, pašlaik nav nekas labs-vienai mūžīgi karsti, otrai-auksti, trešā slēdz drausmīgu mūziku, vēl viena traucē ar mūžīgo pļāpāšanu un ir krāšanas mānija, nes no mājām visādus sūda suvenīrveidīgos, ar kuriem "izdaiļo" visu kabinetu.
10.02.2017 20:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits