Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aiziešana no darba

 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Sveikas meitenes, varbūt, ir kāda, kas ir pieredzējusi šajā jomā,
Ir tā, ka esmu uzņēmumā nostrādājusi 3 gadus un tagad vēlos iet prom, bet darba devējs negrib dot abpusèjo vienošanos... Man viņa ir vajadzīga, lai tiktu bezdarbniekos uzreiz, nevis gaidīt vēl 4 mēnešus, pastrādāt ir grūti palicis dēļ konstantām sāpēm mugurā, jo darbs ir sēdoš un nav atļauts pat galvu pagrozīt... Kāda var ieteikt kā lai dabū to abpusējo? :-O
13.12.2016 11:47 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es uzskatu, ka ir jārunā cilvēcīgi, jāsaprot kā vienam tā otram situācija, mēs ikviens varam nonākt tādā vai līdzīgā situācijā, svarīga ir komunikācija.
Nākamajam - esošajam/bijušajam darba devējam, pēc Datu aizsardzības noteikumiem nav tiesības izpaust informāciju par darbinieki, pat ja tā ir pozitīva, nedrīkst, diemžēl zināms ka to pārkāpj. Tu kā darbinieks vari prasīt rekomendāciju un iesniegt pie CV, vai minēt atļauju CV ka piekrīti ka bijušais darba devējs par tevi sniedz ziņas, citādi tā nedrīkst.
15.10.2019 16:40 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Ko jūs klūpat virsū autorei? Labi, aizsvilstās, izrunājās ne tā, lai jau runā.. Visas te brūkat virsū autorei, ka viņa slikta, klukste un vel sazin kas, bet ja mēs sākam apspriest personību un cilvēka raksturu, tad jāsaka, ka darba devējs arī nav normāls.
Palasiet ko raksta Daenerys1 - pilnībā piekrītu. Kāpēc turēt darbā darbinieku, kurš ir nemotivēts, kurš izmantos katru iespēju, lai ieriebtu, un vel sēdēs uz slimības lapām??
Tas nav normāli, kad cilveks nākot pretī (piekrīt vel 30 dienas atsrādāt), bet DD paņem un atsaka, BEZ IEMESLA. Godīgi sakot par tādu attieksmi, ja es būtu darbinieks, arī ieriebtu! Un nestāstiet ka autore slikta! Darba devējs tāds pats! Proti, viss ko DD cenšas panakt noturēt darbā vienu darbinieci, kas tā pat nestrādās labi, vai arī ieriebt!! Jēga?
Normāls darba devējs piekristu un parakstītu vienošanos.
Jautājums autorei, šeit nevarētu būt tā ka tu jautā to abusejo tam savam team leader vai kam tur, un viņs tev atsaka? Varbūt pat neviens cits no "augšas" nav īsti informēts par šo? Uzraksti officiālu iesniegumu, par apbusējo, kurā norādi arī pēdējo dienu, kad strādā, piemēram 30.janvāri 2017.g. un ja tad atteiks. Tad uzraksti PM, palīdzēsu ieriebt DD, lai saprot, kas viņam to naudu pelna un pret ko attieksmei jabūt savādākai.
23.12.2016 09:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Uzņēmumos, kuros bieži mainās darbinieki, DD bieži izmanto savas tiesības atteikt abpusējo, cerot, ka darbinieks paliks pie viņiem strādāt, vismaz līdz brīdim, kad atradīs citu ienākumu avotu. Daudzi nevar atļauties sēdēt tos mēnešus bez naudas, tādēļ paliek un strādā, paralēli meklējot citu darbavietu, DD tādejādi iegūst vismaz laiku vairāk, kā tās 30 dienas, lai atrastu un apmācītu jaunu darbinieku.

Es to saprotu, bet man tas šķiet pilnīgi kreisi. Es tā darbinieka vietā riebtu, strādātu nekvalitatīvi, bet ne tik nekvalitatīvi, lai mani varētu par to atlaist. Man laikam ir paveicies, jo darbs vienmēr ir bijis inteliģentākās nozarēs par ķieģeļu pārkrāmēšanu, un galvenais ir motivēts darbinieks, nevis 100 nemotivēti darbinieki.
16.12.2016 00:22 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Man arī bija tā, ka viens no vecajiem darba devējiem nedeva abpusējo. Tās atrunas, kādēļ nedod, bija vienkārši šausmīgas. Tas bija vienkārši kā princips. Abpusējo deva tikai tad, ja pats darba devējs lūdza aiziet no darba.
14.12.2016 06:59 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja darbiniekam ir izdevīgāks noteikts scenārijs, bet darba devējam no tā nekas nemainās, kāds tieši ir iemesls iegāzt darbinieku? Princips? Priekš kam?

Uzņēmumos, kuros bieži mainās darbinieki, DD bieži izmanto savas tiesības atteikt abpusējo, cerot, ka darbinieks paliks pie viņiem strādāt, vismaz līdz brīdim, kad atradīs citu ienākumu avotu. Daudzi nevar atļauties sēdēt tos mēnešus bez naudas, tādēļ paliek un strādā, paralēli meklējot citu darbavietu, DD tādejādi iegūst vismaz laiku vairāk, kā tās 30 dienas, lai atrastu un apmācītu jaunu darbinieku.
Ar šādu DD cilvēcīgi vienoties nebūs iespējams, atliek vien piedāvāt barteri, kas to tiešām padara par abpusēju vienošanos.
Ieteikumu uzrakstīšu, ja nu kādai citai tur strādājošai noder (Esmu ievērojusi, ka darba iespējas šajā uzņēmumā šeit tiek bieži apspriestas), jo klukstei ar šādu muti tas diez vai būs pa spēkam - lai panāktu vēlamo efektu, ir jārunā droši, nosvērti, bet ne lecīgi. Ir jāiet pie paša darba devēja (Visi tiešie priekšnieki, kas ir pa vidu, jāinformē, ka iet, bet tik un tā jāiet), jāpasaka, ka ir vēlme aiziet pēc abpusējas vienošanās, jo gribas jautājumu nokārtot mierīgi, likumi ir izstudēti un zināms, ka darba devējam šādas vienošanās parakstīšana neko nemaina. Tāpat vajag paskaidrot, ka šādu aiziešanu motivē veselības stāvoklis un, gadījumā, ja viņš šo neparakstīs, darbinieks paliks, lai nepaliktu bez finansējuma, taču, tajā pat laikā būs spiests regulāri ņemt slimības lapas, jo veselības stāvoklis vairs neatbilst darba prasībām, (Ākstoties ar neiešanu uz darbu vai slimības lapu vienkārši ņemšanu, nebrīdinot darba devēju, ka tas tiešām ir nepieciešams, var iedzīvoties tikai personīgās problēmās - ja kāds nākamais darba devējs pie šī painteresēsies, kas bija par iemeslu darba attiecību pārtraukšanai, šādi gājieni no kandidāta puses diez vai motivēs viņu pieņemt darbā.) tādēļ abpusēji izdevīgāk būtu darba attiecības pārtraukt uz abpusējas vienošanās pamata, atstrādājot tās 30 dienas, jo tas gan dotu darbiniekam iespēju pilnvērtīgi ārstēties, nevis apārstēties un skriet atkal pastrādāt līdz nākamajai lapai, gan darba devējam nebūtu jāapmaksā regulāras slimības lapas.
Ja šo pasniedz mierīgi un nosvērti, nevaru iedomāties, kādam savstarpējam konfliktam būtu jābūt starp darba devēju un darbinieku, lai darba devējs labprātāk apmaksātu lapas, ka tikai nelaist prom. Protams, ar tādas klukstes, kā autore, muti, šo nokārtot diplomātiski, varētu būt problēmas. Ja par tik vienkāršu tēmu aizsvilās, arī darba devēja kabinetā cirku sataisīs un rezultātā tiešām darba devējs pieprasīs arodārsta izziņu par darba nespēju (Kuru nemaz tik viegli šodien vairs dabūt nevar, vispirms autorei būs veselai ārstu komisijai jāpierāda (Jā, jāpierāda, jo arodslimības pabalstu maksā VSAA, DD sedz tikai rehabilitācijas un ar to saistītos izdevumus), ka atbilsti attiecīgai slimībai (Autore var cerēt uz osteonekrozi tikai, bet arī tad jāpierāda, ka tā iegūta tieši veicot darba pienākumus), un vēl tiks pārbaudīts, cik ļoti vispār iespējams šādu slimību iegūt strādājot šādu te darbu), autore varēs skraidīt pa ārstiem, cenšoties to komisiju iziet (Uz sava rēķina. Tikai, ja komisijas slēdziens būs, ka tā tiešām ir arodslimība, DD būs spiests atmaksāt), turklāt, jāizdara tas 26 nedēļu laikā, citādi DD viņu būs tiesības atlaist ar visu to, ka slimības lapa (Šis ir noteikts darba likumā, tāpat šī informācija atrodama arī VSAA lapā).
Tādi, lūk, tie pīrādziņi.
14.12.2016 02:01 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
+1 amsterdama
No vienas puses, protams, kāpēc gan neparakstīt abpusējo vienošanos. Bet ir arī otra puse. Protams, ja ilgi esi nostrādājusi vienā darbā, kāpēc gan lai darba devējs nepanāktu pretim..Bet nu ja būtu tādas veselības problēmas, domājams, ka sen jau pats dd būtu ieteicis abpusējo vienošanos.
Un vēl..nez cik daudz no jums būtu gatavas parakstīt abpusējo vienošanos tad, kad jūs reāli atlaistu? Arī nāktu pretī darba devējam?
14.12.2016 01:45 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Interesanti sanāk, ka, ja darbiniekam tā izdevīgi, tad vajag to abpusējo vienošanos, bet, ja darba devējam tā būtu izdevīgi, bet darba ņēmējam nebūtu, tad gan nebūtu godīgi.

Ja darbiniekam ir izdevīgāks noteikts scenārijs, bet darba devējam no tā nekas nemainās, kāds tieši ir iemesls iegāzt darbinieku? Princips? Priekš kam?
Ja man kā darba ņēmējam būtu vienalga, kā izveigt DTA, bet darba devējam mainītos kaut kas, piem. būtu tāda valsts politika, ka man kā DŅ neko nemaksātu nevienā gadījumā, bet manam DD maksātu kompensāciju, goda vārda, man nebūtu problēmu parakstīt attiecīgo papīru. Tas ir tikai papīrs. Darba devējs neko nezaudē. Nu jā, zaudē darbinieku, kuru zaudētu jebkurā gadījumā. Ja darbinieks tā vai tā iet prom, tad kāda starpība? Priekš kam riebt?
Un jā, es esmu darba devējs.
14.12.2016 00:59 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Pēc būtības abpusējā vienošanās atlūguma vietā ir mānīšanās, par ko samaksā pārējie strādājošie.

+
13.12.2016 21:02 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
100 + amsterdama
13.12.2016 20:56 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Bezdarbnieka pabalsta jēga pēc būtības ir nodrošināt bez darba palikušiem cilvēkam iztikas līdzekļus nevis kalpot par stipendiju sevis meklējumu procesā cilvēkiem, kuriem apnicis strādāt pie viena darba devēja, tāpēc arī tādi noteikumi. Pēc būtības abpusējā vienošanās atlūguma vietā ir mānīšanās, par ko samaksā pārējie strādājošie.
13.12.2016 20:48 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Kad runā par atlaišanu "pēc panta", sarunvalodā ar to tiek domāts Krimināllikuma pants.
Mīļā, Krimināllikums ir tas, pēc kura pantiem cilvēkus liek cietumā. Darba attiecības regulē Darba likums.
13.12.2016 20:37 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Personāldaļā pateica, ka dēļ tā, ka ir tik liels darbinieku trūkums, viņi nevienam nedodot abpusēju vienošanos. Manuprāt, muļķīga atruna.

A kas tur muļķīgs? Drīzāk godīgi. Uzņēmumam katra jauna darbinieka atrašana maksā naudu, prasa laiku un rada neērtības esošajiem darbiniekiem (grafiku pārplānošanas, aizvietošanas, apmācības u.t.t.). Tāpēc drīzāk jocīgi būtu, ja viņi, aci nepamirkšķinot uzliktu parakstu uz vienošanās.
13.12.2016 20:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
?????????? Ak dies jus dazas normali jutaties vispar?
autorei viss ok,. nu dabus birza mazliet velak naudu nu un? Priecaties par citu liktam un l;amatie sne par ko slimas diev god vards!
13.12.2016 19:15 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ha ha ha! Saņem, zoss! :-D:-D:-D
13.12.2016 19:08 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
3 gadi nav nekáda ilgstosha sadarbíba. mums kompánijá 3 gadniekus vél pie jauninjajiem skaita :D
un tu saki, ka vienmér esi izlídzéjusi, kad prasíja - vai tu par to nesanjémi algu, kompensáciju, naudu? ja sanjémi - vinji tev neko nav parádá :D
un vai tu nevari apiet team leader un iet pa tiesho pie priekshnieka? kad man vajadzéja un team leader atteica, es vnk informéjot team leader gáju pie priekshnieka un visu nokártoju pati.
arodársts var vnk nosútít tevi pie fizioterapeita, kur tev náksies maksát un iziet visu kursu, lai arodársts var spriest vai tev fizioterapija palídz un vari turpinát strádát vai nepalídz un jáiet prom no darba...
13.12.2016 19:02 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Paldies visām meitenēm par padomiem. Redzēs kā būs.
Un pārējām klukstēm arī jauku vakaru :-)
13.12.2016 18:59 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Dr, nomierinies, Tavs darba devējs šeit nesēž, nevajag arī Online režīmā laizīt pakaļu (l)
13.12.2016 18:58 |
 
Reitings 245
Reģ: 28.02.2016
kaut tev nekas neizdotos ar to arodārstu ar tādu muti kā tev, visus 6 mēnešus vajadzētu pabadināt

.
Diemžēl nākas piekrist. Maitām grūta dzīve.
13.12.2016 18:55 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
kaut tev nekas neizdotos ar to arodārstu :D ar tādu muti kā tev, visus 6 mēnešus vajadzētu pabadināt :D
13.12.2016 18:53 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Miss Take, tas jau skaidrs, vienkārši abidna, ka DD pēc ilgstošas aadarbības nenāk pretī, tas arī viss:-D pie tam, tas ka vēl 3 mēneši jāgaida pabalsts... Bet nu, būs jādara tas caur ārodārstu
13.12.2016 18:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits