Aiziešana no darba

 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Sveikas meitenes, varbūt, ir kāda, kas ir pieredzējusi šajā jomā,
Ir tā, ka esmu uzņēmumā nostrādājusi 3 gadus un tagad vēlos iet prom, bet darba devējs negrib dot abpusèjo vienošanos... Man viņa ir vajadzīga, lai tiktu bezdarbniekos uzreiz, nevis gaidīt vēl 4 mēnešus, pastrādāt ir grūti palicis dēļ konstantām sāpēm mugurā, jo darbs ir sēdoš un nav atļauts pat galvu pagrozīt... Kāda var ieteikt kā lai dabū to abpusējo? :-O
13.12.2016 11:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pag pag, nav te vergi! Veselus 3 gadus autore izpalidzeja DD ar savu darbuk, faktiski vinai jasaka paldies. Es ta uztveru savus papaklpjumus, kada verdezene buco kajas ka vispart kads DD vinu panemis, katram, jau savs,tikai nemaci autorei verga domasanu!
13.12.2016 15:34 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Jāskrien uz eglīti. Vakarā iemetīšu, kādus civilizētus padomus, nevis DD čakarēšanas variantus. Arī DD tos 3 gadus ir devis Tev darbu!
13.12.2016 15:02 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
vai tad tas jebkurā gadījumā nebūtu jānokārto?

Jebkurā gadījumā, bet...
100.pantā DD sagatavoties tam ir vesels mēnesis (arī atrast citu cilvēku vietā), kamēr atsrādā, bet uz abpusējo uzreiz, tas ir, kaut vai šodien, ja abpusējā vienošanās šodiena ir kā pēdējā darba diena.
Un noteikti ir arī līgumā kaut kas, kāpēc DD negrib abpusējo. Vai kāds vispār līgumus lasa??? Tad arī saprastu, kāpēc tā.
13.12.2016 14:59 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Wow :-D:-D:-D Ja nemāk lasīt, tad jau vairs neiemācīs
13.12.2016 14:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Minesu tu esi Raivis tapec tada TUPA:-D:-D:-D:-D
13.12.2016 14:41 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bingo, Annie. Man izskatās, ka šī neaudzinātā mamzele vienkārši ir nolēmusi, ka ja reiz DD nespēlē pēc viņas noteikumiem, tad tagad ies pie ĢĀ un taisīs lielos sūdus darba devējam. Tu esi smieklīga, meitene! Sākumā dabū to atzinumu un pierādi to, ka tavas muguras un kā tur vēl sāpes ir tādēļ, ka DD vainīgs, jo īpaši ņemot vērā to, ka tu pati savas maiņas izvēlies un aizvietoji visus, kurus slinkums nebija, lai nopelnītu ekstra, un DD rūpējas par pārtraukumiem darba laikā utt. Good luck, zoss! :-D
13.12.2016 14:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Arī aiziešana prom no darba pēc pašas vēlēšanās, manuprāt, nozīmē darbu pabeigt uz labas nots. Kāda jēga vispār no tās paša vēlēšanās, ja visi tagad gribēs to abpusējo vienošanos?

kā tieši izpaužas labā nots un kas ir slikts abpusējā vienošanās?
13.12.2016 14:38 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Un, ja tu palasītu diskusiju, nevis tikai mēģinātu šeit gudri sprēgāt

autorei forša attieksme pret visiem, kas viņu neglauda pa spalviņai :-D Izskatās, ka vienīgā, kas te sprēgā esi tu. Varbūt mugura un rokas no vecuma sāp, ne no darba specifikas? :-D
13.12.2016 14:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
DD uzreiz pēdējā darba dienā ir jāizmaksā alga, neizmantotais atvaļinājums u.c. izmaksas, ja līgumā tādas atrunāts, kā arī gramatvedībai ir jānokārto visu info uz VID, gan arī .

vai tad tas jebkurā gadījumā nebūtu jānokārto?
13.12.2016 14:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
bet par abpusējo es tikai painteresējos, jo gribējās darbu šajā kompānijā pabeigt uz labas nots, bet darba devējs izlēmis ir savādāk

Arī aiziešana prom no darba pēc pašas vēlēšanās, manuprāt, nozīmē darbu pabeigt uz labas nots. Kāda jēga vispār no tās paša vēlēšanās, ja visi tagad gribēs to abpusējo vienošanos?
Interesanti sanāk, ka, ja darbiniekam tā izdevīgi, tad vajag to abpusējo vienošanos, bet, ja darba devējam tā būtu izdevīgi, bet darba ņēmējam nebūtu, tad gan nebūtu godīgi.
13.12.2016 14:30 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Dr, tu izlasīji,vispār, ko es šeit rakstīju? Es tēmā uzrakstīju, ka ir palicis grūti veikt darba pienākumus, jo pasliktinājusies veselība. Ja tu esi dirsā līdēja pēc dabas un ar atvērtu muti skaties uz saviem darba devējiem, kuri tevi neciena, tās jau ir Tavas problēmas. Es šeit vērsos, lai uzzinātu vai kāda ir sastapusies ar ko tādu, un mēs jau otrajā tēmas lapā noskaidrojām visu ar manu zvanu VDI, atslābsti. Vai arī tu esi kāda no mana dara devējām un baidies, ka es pie ārodārsta iešu?
13.12.2016 14:30 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kad runā par atlaišanu "pēc panta", sarunvalodā ar to tiek domāts Krimināllikuma pants.
No DD puses atteikšanās parakstīt līgumu par abpusējo vienošanos nav darbinieka čakarēšana, tāpat kā darbiniekam pierādīt arodslimības esamību (ja tāda tiešām ir) nav čakarēšana, tās ir viņa tiesības.
13.12.2016 14:25 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Dolls, vispār, jau jebkurā gadījumā DD ir jāizmaksā pēdējā darba dienā gan atvaļinājuma nauda, gan alga, nevis tikai, ja pēc 114.panta. Un, ja tu palasītu diskusiju, nevis tikai mēģinātu šeit gudri sprēgāt, tad zinātu, ka kopš darba gaitas uzsākšanas ir parādījusies vesela virkne ar veselības problēmām, bet par abpusējo es tikai painteresējos, jo gribējās darbu šajā kompānijā pabeigt uz labas nots, bet darba devējs izlēmis ir savādāk
13.12.2016 14:24 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
DD ir tiesība neparakstīt abpusēju vienošanos tā pat kā autorei ir tiesības saņemt kompensāciju, ja ir tāda iespēja.

Gribu redzēt, kā viņai piešķirs to kompensāciju... vienkārši liekas mazliet smieklīgi, ka dēļ tā, ka DD nevēlas parakstīt apbusējo vienošanos, ņemot vērā, ka darba ņēmēja vēlas aiziet pēc pašas vēlēšanās, tagad jau tiek plānots kā nu viņu izčakarēt. Sviests, bērnudārzs.
13.12.2016 14:18 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Jebkura aiziešana ir pēc panta.
Pats uzsaki, tad 100.pants, kur mēnesi atstrādā, lai DD šī mēneša laikā atrod jaunu strādnieku. Visdrīzāk šis arī ir tas iemesls, kāpēc parasti DD tomēr nepeikrīt abpusējam, jo priekš viņa tas nu galīgi nav abpusējs.
101.pants ar visiem apakšvariantiem, kad uzsaka DD. Starpcitu, neattaisnots kavējums arī ir kā kā attaisnojums atlaišanai, bet jau pēc panta, ka netiek pildīti līguma noteikumi.
Protams, DŅ visērtākais ir abpusēja vienošanās, kas arī ir pants, bet jau 114., taču tad DD uzreiz pēdējā darba dienā ir jāizmaksā alga, neizmantotais atvaļinājums u.c. izmaksas, ja līgumā tādas atrunāts, kā arī gramatvedībai ir jānokārto visu info uz VID, gan arī . Tas arī var būt par iemeslu, kāpēc nelaiž.
Un galvenais, DD IR TIESĪBAS neiet uz abpusēju. Cūka, jo izmanto savas tiesības??? Nespļaujiet akā, no kuras var nākties dzert.
Vienīgi, ja tiešām ir problēmas ar veselību, nu kāpēc tad nedabūt izziņu no ārsta, ka nevari pildīt savus amata pienākumus? Tad tu varētu rakstīt iesniegumu jau ar 100.panta 5.daļu un nebūtu jāatstrādā. Tikai obligāti tādam iesniegumam pielikumā jāpievieno šīs izziņas kopija. Uzreiz atbrīvotu.
Paši neko līdz galam neizdara, bet citi vainīgi.
13.12.2016 14:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
jo plaukstas locītavas sabeidzu, bet nu man pat prātā nenāca par to vainot darba devēju, jo ļoti labi apzinājos kā un cik daudz ar rokām būs jāstrādā.

Likums tomēr atrunā kādos gadījumos ir jāizmaksā kompensācijas. Tas, ka tu nepieprasīji kompensāciju, nenozīmē, ka citiem tas nav jādara un ir nepareizi.
DD ir tiesība neparakstīt abpusēju vienošanos tā pat kā autorei ir tiesības saņemt kompensāciju, ja ir tāda iespēja.

+1
13.12.2016 14:01 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
zhizele, ne tevi kāds apvaino, ne tev kāds pāri dara. Ja tev nepatīk tas, ka tev dibenu neslauka, bet gan paskatās uz šo situāciju arī no darba devēja puses, kurš neko nelikumīgu vai pārdabisku nav izdarījis, par aitu padara tikai tevi ;) Man pašai ir bijis tā, ka jāiet prom no darba, jo plaukstas locītavas sabeidzu, bet nu man pat prātā nenāca par to vainot darba devēju, jo ļoti labi apzinājos kā un cik daudz ar rokām būs jāstrādā.
Vēlreiz atkārtošos un iesaku vienkārši pa draudzīgo tā arī pateikt, ka tu ļoti novērtētu apbusējo vienošanos, lai varētu pabalstu saņemt uzreiz. Varbūt darba devējs līdz tam nav pat aizdomājies..
13.12.2016 13:59 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tās ir viņa tiesības neparakstīt apbusējo, ja viņš nepiekrīt darbinieka aiziešanai.

DD ir tiesība neparakstīt abpusēju vienošanos tā pat kā autorei ir tiesības saņemt kompensāciju, ja ir tāda iespēja. Pēc principa kā tu pret mani, tā es pret tevi.
13.12.2016 13:57 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Jā, ir daudz pārtraukumi, divu stundu laikā, vismaz, 30 minūtes, nedaudz mazāk. Un kad gāju pārbaudes viss bija ok, pēdējo gadu tik sākās visādas problēmas , ģimenes ārste jau sen teica, ka jāmaina darba vieta :-)
Vienkārši, nepatīkami tas, ka 3 gadus strādā teicami un vienmēr izpalīdzi, ja nav kam strādāt utt, bet beigās izrādās, ka neesi viņiem cilvēks,
13.12.2016 13:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ā, tas ir Evolution. Cik esmu dzirdējusi, viņiem ir grafiks un atpūtas pauzes. Tās 12 h netiek pavadītias nekustīgi nonstopā, un 12 h maiņas nav 5 dienas nedēļā. Kad gāji obligātās arodveselības pārbaudes, sūdzējies par kaut ko?
Kad pati gāju prom no sev netīkama darba pēc pašas vēlēšanās, paņēmu atvaļinājumu un atradu citu darbu.
13.12.2016 13:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits