jautājums vīriešiem panesās no tēmas "bērns - kādēļ?"

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Izskanēja viens vīrieša komentārs, kur tika teikts ka sieviete ir tāda slikta un tāda, jo pirms 20 gadiem dzīve bija daudz grūtāka - nācās visu darīt pašām, un ģimenes veidošana, bērnu dzemdēšana bija dabiska, normāla parādība. Bet kādēļ sievietēm ir jāpilda šie pienākumi, kas nebūt nav viegli, bet vīriešiem pienākumi nez kāpēc tagad nav nekādi. Agrāk bija normāli rūpēties lai arī kas pa savu bērnu, bērnu māti (ģimeni), nest mājās naudu, uzturēt un rūpēties... lai arī kas, bet vīrietis nemeklēja sānsoļus. Tad kādēļ tagad no sievietēm gaida to pašu ko pirms gadiem 20, bet no vīriešiem visi pienākumi ir kā izplēnējuši. Tagad pat modē vēl pie mammas dzīvot un naudu no viņas sūkt, bet ja strādā un pelna, tad domā, ka baigi varenie veči, kam sava nauda ir sava, un neuzskata par normālu parādību veidot ģimenes dzīvi un par to rūpēties. Tagad - uztaisīja, apnika, aizgāja. Kādēļ sievietēm ir jāiziet cauri tam murgam, vēl līdzcilvēku cinismam jāiet cauri, kur visi no tevis pieprasa to labāko mammu, labāko darbinieci, labāko cilvēku utt. Kur palikusi vienlīdzība? Kādēļ veči sagaid nezin ko, bet paši nevar pat mazo pirkstiņu pakustināt? Protams, vienmēr ir izņēmumi, gan no sieviešu, gan vīriešu puses, bet es runāju par vairumu. Par sabiedrībā pieņemtajiem standartiem, kad mātei, lai vai kas jāuzņemas visa atbildība, bet vīrietis tikai gaida, grib sagaidīt to ideālo un labāko sievieti, un ja pēc dzemdībām sievietei ir kāds lieks kilograms, nepilda "ideālās" sievietes pienākumus tā uzreiz - hops, meklēšu ko labāku... Kādēļ vīrieši neziedojas, kādēļ vīriešiem nav šīs ģimeniskās vērtības? Kur tas ir palicis? Kādēļ tik viegli aiziet no tikko izveidotas ģimenes?
16.08.2016 18:38 |
 
Reitings 97
Reģ: 24.03.2016
Arī nepiekrītu, ka krāpšanas gadījumā vainīgi ir abi. Tu vari ieguldīt attiecībās sevi visu un saņemt nodevību pretī. Esmu dzīvs pierādījums tam. Visus komentārus nelasīju.
18.08.2016 16:15 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Roberts savu bērnu točna kādai uzgāzīs un pats patīs makšķeri, tas redzams komentārā, kurā viņš iesaka sievietei plānojot grūtniecību ņemt vērā, ka viņa kļūs par vientuļo māti.

Allaž esmu uzskatījis, ka jācer uz labāko, bet jārēķinās ar sliktāko scenāriju.
Lupata Tu esi, vecīt, pirms iet pie sievietēm, paaudzies un noteikti neej bez prežiem, tādiem, kā Tu, labāk nevairoties, sugu apkauno.

Izbaudi taču to, ka esi tāds alfa un turpini vien tīksmināties par sevi. :-)
18.08.2016 16:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
pasakiet cik daudz mātes savu bērnu atdos audzināšanai tēvam

es zinu tikai 1 gadījumu, kad sieviete atstāja tēvam bērnu. Viņai bija šaaaausmīgi liela pēcdzemdību depresija, spiediens no apkārtējiem, viņa neizturēja un pameta abus. :-/
18.08.2016 16:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ar šādiem apgalvojumiem nevajadzētu pārsteigties. Vecākajam no maniem bērniem ir 11 gadu. Draugi arī visi, izņemot vienu, ar bērniem, brālim, kurš ir daudz jaunāks, arī ir sīči. Gājis, kā nu kuram. Cits šķīries 3x, cits ar pirmo sievu tā arī dzīvo (Otrie mazākumā, bet ir). Man pašam šobrīd ir otrā sieva.

Tie teksti izklausījās kā pusaudzim.
Par dzemdībām, zāģēšanām un prblēmām domāju ka ir pārspīlēts. Tas ir grūtāks laiks, bet nekas īpaši katastrofāls jau nav.
Man ir bērni, daudz bērnu ir rados, apmēram no 12 man labi zināmām ģimenēm pašķīrusies ir tikai 1.
Pārsvarā ir pa 2-3 bērni, protams attiecības nav ideālas, bet nav arī nekādas lielās problēmas.
18.08.2016 17:11 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
R116, nabaga vīrieši, kuru tiek piespiesti taisīt bērnus. Protams, ka ir sievietes, kuras varbūt izmanto grūtniecības laiku savā labā, bet ne jau nez kādā līmenī. Vīrieši nekad nesapratīs, kā tas ir, nevaram jau mēs iejusties tik ļoti otra ādā. Var būt komplikācijas, slikta pašsajūta, garastāvokļa maiņas un daudz kas cits, kas patiesībā ir normāli. Sieviete var justies slikti, bet tas jau ir pārejoši, ja tev ir atbalsts blakus. Nedomāju, ka ir viegli, jo daudz kas mainās, ne tikai ķermeniski, bet arī emocionāli. Ja vīrietis atbalsta un sieviete to jūt, tad nebūs jāzāģē. Ja vīrietis izliekas, ka viss ir tā kā līdz šim, nepalīdz, neizrāda, ka viņam arī tas ir svarīgi, tad ko var gribēt. Tā ir abu divu kopīga lieta, kurai iet cauri, manuprāt.
18.08.2016 17:20 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Pēc dzemdībām vairums sieviešu pārvēršas par nenormāliem zāģiem, tā, lūk, ir tā jūsu problēma.

Vispār kā vīrietis Tu varētu arī painteresēties dziļāk kādēļ sievietei ir šis uzvedības izmaiņas un kas vispār ra viņu notiek, nevis radīt jaunu problēmu, kura ir mājās :)
18.08.2016 17:23 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Lasot Cosmo diskusijas, esmu secinājis, ka sievietei grūtniecība saistās ar fiziskām ciešanām (toksikozes, dzemdības), depresiju, sociālu un profesionālu izolāciju (bērna kopšanas atvaļinājums, kā arī rūpes par zīdaini), neatkarības un pašnoteikšanās zaudēšanu (allaž jārēķinās ar bērnu) utt. Savukārt vīriešiem partneres grūtniecība ir saistītas ar viņas garastāvokļa maiņām, "zāģēšanas" tieksmi, neapmierinātību, pienākumu paciest sievietes kaprīzes utt. Turklāt abiem partneriem šķiršanās gadījumā (kas ir neizbēgami) radīsies domstarpības par bērna uzturēšanu - sievietes kļūst par nelaimīgu vientuļo māmiņu bez jebkādām iespējām izveidot citas attiecības, savukārt vīrietis būs spiests ubagot, lai maksātu uzturlīdzekļus.
Atvainojiet, ja viss ir tik slikti, varbūt vienkāršāk būtu nedzemdēt bērnus, bet attiecībās palikt diviem? Būs vieglāk izšķirties, turklāt atkritīs tik daudz problēmu. Kādēļ paši cilvēki rada sev problēmas, ja redzams tik drūmos toņos?
18.08.2016 17:50 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
varbūt vienkāršāk būtu nedzemdēt bērnus, bet attiecībās palikt diviem? Būs vieglāk izšķirties, turklāt atkritīs tik daudz problēmu.

bet varbuut vienkaarshi vajag saakt vairaak runaat ar otru, izprast, miileet un censties saglabaat visu? Berns ir abu veelme, tadelj ari virietim ir jauznjemaas dalja no taa, kas notiek ar sievieti, japalidz meklet palidziba, atbalstiit. Tads galigi nesaprotams standartinjs - padzivojam, piedzemdejaam, pameginaajaam un nesanaaca,aij jashkjiras. Kadelj tik daudzi neveelas meginaat saglaabt gimeni, izprast zageshanu un mekleet vainu?
18.08.2016 17:54 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tads galigi nesaprotams standartinjs - padzivojam, piedzemdejaam, pameginaajaam un nesanaaca,aij jashkjiras.

Varbūt vienkārši nedzemdējam gadu pēc iepazīšanās, bet gan nodzīvojam kopā vismaz 5 gadus, apprecamies, tad nodzīvojam kopā vēl dažus gadus un tikai tad domājam par ģimenes pieaugumu, ja to vēlamies un abi esam sasnieguši stabilitāti gan dzīvē, gan šajās attiecībās?
18.08.2016 17:58 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nodzīvojam kopā gadus, vēl dažus gadus padzīvojam kopā ... cik tad jau būs? Kādi 30+ gadi abiem. Ja vien 18 jau uzreiz nesatiuek savu īsto un vienīgo.
Nav jau runa tikai par tiem, kur bērniņš piesakās ātri, arī var pieteikties vēlāk un būt tā pati situācija, jo abiem tas ir kaut kas jauns, ar ko jādzīvo, kas jārisina un jādomā.
18.08.2016 18:00 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kadelj tik daudzi neveelas meginaat saglaabt gimeni, izprast zageshanu un mekleet vainu?

Tāpēc ka daudzi/as ir pārāk lieli egoisti tikai ar savu taisnību un vienīgo pareizo domāšanu.
Necenšas pat izprast otru, bet nosaka savu spriedumu.
18.08.2016 18:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Kādi 30+ gadi abiem.

Jā, piemērots vecums, lai veidotu ģimeni, jo tajā vairums cilvēku jau ir paguvuši nostabilizēties, nevis atrodas mūžīgajos meklējumos.
18.08.2016 18:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ir cilvēki, kas vienmēr būs mūžīgajos meklējumos. :) Un netiks galā ar jauno situāciju ne 20, ne 40 gados.
18.08.2016 18:04 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tam nav starpibas cik ilgi dzivots kopaa. Starpiba ir tam,kaa jau tika minets - ka cilveki ir egoisti. Ir tikai vinu intereses un vajadzibas. Tadelj esmu laimiga, ka man ir tads virietis, kursh neaizmuk pie pirmajaam grutibam un parmainaam :)
18.08.2016 18:09 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Apple_pie, šajā diskusijā vairāki dalībnieki un dalībnieces pauda viedokli, cik sievietēm esot grūti audzināt bērnu, ja viņas nelietīgais vīrietis pamet. Tad es piedāvāju pavisam vienkāršu problēmas risinājumu - nedzemdēt bērnus, pirms attiecības nav izturējušas laika un grūtību pārbaudi.
18.08.2016 18:09 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kas nosaka, kad izturēs grūtību pārbaudi vai laika? Ir kaut kāda neredzamā robeža, kuru iztur, un tad noteikti mūžīgi būs laimīgi?
18.08.2016 18:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Abolmaize, nobalsosi par mani, plz??
18.08.2016 18:10 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Apple_pie, statistiski ir krietni mazāka varbūtība izjukt ilgstošām attiecībām, kurās abi partneri paguvuši viens otram "pieslīpēties", nekā tādām, kurās abos partneros deg kaislības un jaunības maksimālisms, klusā cerība (un vēlme) atrast labāku partneri par esošo.
Protams, sastopamas arī situācijas, kurās izšķiras pāri pēc 20 gadu kopdzīves - nekas nav pilnīgi drošs.
18.08.2016 18:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Paskaties vidējo vecumu, kādā dzemdē latviešu sievietes, nav tur ne 20, ne 22 :)
18.08.2016 18:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Storiks, nobalsoju!
18.08.2016 18:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!